• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
ahojte babulky
ako inak hlasim sa v neskorej hodine....

len tak som si zasla na stranu 98 :wink: a objavila tam svoj odkaz o narodeni Mariannky...pani jak mna stislo pri srdci...akurat dnes som si pozerala malu ze jej treba vacsie haby a sla do tesca nakupit obom kraaasne vecicky....Mariannka dostatla dva krasne vrchy, jednu bundicku, jedno bodenko bodkave, a prikryvku a Dianka dostala supris kapsace a vrch s kapucnou a vesticku a tiez kopu ponoziek bez gumy...mame hrube clenky :unamused: tak som sa vytesovala uz sa to susi vonave na snure...zajtra zehlim o 100, 200!
14. zář 2009 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
dadka,dufam ze si uz ok.
ja pouzivam na pranie Tide absolut sensitiv-ten co bol aj v balicku co davaju v porodnici.Ale avivaz nepouzivam,iba ked kupim Brunkovi nieco nove,tak miesto avivaze sprcnem troska octu-tak perem aj MM,lebo je alergicky na nejake zlozky.
a teraz tu MM pri mne luska tekvicove jadierka.aj ja chceeem.
15. zář 2009 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Byli jsme s Kryštůfkem na návštěvě u Černobilky s Jeníčkem. Zde pár foto http://www.facebook.com/album.php?aid=2015528&id=1550112904&l=25f97bfb35
15. zář 2009 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti,

jeej, to je super. inak, vyborne vyzeras, ani nahodou ako mamka po porode, gratulujem!!
15. zář 2009 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bambulko, děkuji. Ale pořád mi zbývá 10kg a břicho. Ale vzhledem k tomu, že jsem nikdy nesměla a nesmít cvičit, tak s tím asi moc neudělám :frowning2: Jediné mé cvičení je že si denně, večer když uložím Kryštofa 5x seběhnu a vyběhnu schody (4patra)

Holky, kdo chcete kupovat otočnou autosedačku Axiss (dítě se upevní natočené ke dveřím a pak se přecvakne do polohy po směru jízdy - patent firmy Bebe Comfort + Maxi Cosi) tak v MyToys mají právě akci. Normálně se prodává okolo 8000 kč nebo 350€ v Německu, teď je za 249€ + poštovné - do ČR 11,95€ na Slovensko 15,95€

http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.ba.ca02.01.02.03/1842555

Já se chystám do Norimberka ve čtvrtek nebo v pátek. Mají tam i plno jiných věcí právě v akci.
15. zář 2009 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
som sa par dni neozvala, mame tu svokrovcov, lebo v sobotu sa zeni svagor...
este ze nebol problem vas docitat :grinning:
dadka prajem nech ti to rychlo prejde a neboj, matko je chraneny tvojim mlieckom :dizzy_face:
sovice ja krmim uz dlho len z jedneho, ale vecer pred spanim terezka veru vycuca obidva do poslednej kvapky :sweat_smile:
bambulka, tak to je zaujimave, ze dieta co najmenej nosit...myslela som ze tym nosenim vlastne trochu posiluje...inak ja terezku veru nevydrzim dlho nosit, takze sa u nas dost casto vyuziva lehatko :sweat_smile: ani to nebudem hovorit svokrovi, lebo cely den nepocuvam nic ine len nosit nosit nosit, uz ide do mna sto certov, to by som musela mat asi doma sluzku co by vsetko za mna urobila :angry: a ja som rada ze je terezka samostatna, ze ked potrebujem nieco urobit, mozem ju v pohode "odlozit" a ona sa hrajka sama a neplacka mi....ach...takze sa musim casto tvarit ze ho nepocujem ked mi chce nieco radit, lebo by som sa asi pohadala a ja som neni ten typ...su tu len na tyzden, takze to vydrzim :grinning:
15. zář 2009 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
kedze pouzivam latkovky, tak u nas je zlcove mydlo number one :sweat_smile: je skvele, dokazalo mi oprat siiiiiilno prekakane bodynko a neostal ani fliacik! mam aj jadrove, ale to som este nevyskusala....
inak celkom sranda minule u nasich, mama tiez pouziva na moje odporucanie zlcove mydlo na mastne skrvny a pod..a ona ho ma polozene na vani a moj brat - medvedik cistotny - cely sa s nim namydlil a az ked vyliezol z kupelne vynadal mame ze co to maju za mydlo, ze ani nevoni :grinning: :grinning: :grinning:

martinka skvele fotky s Jendom a Krystofkom!!!! to by bolo super sa s niektorou z vas takto stretnut! len kazda sme tusim z inej "prdele" :grinning: :grinning:

inak u nas chvalabohu vsetko v poriadku, terezka je stale taky nocny spachtos, velmi sa rozkecala a zacina sa konecne nahlas tesit!
ozaj chcem sa spytat, kupili sme malej paplonik do postielky, ale je tam napisane ze az od jedneho roku... :confused: nechapem, preco nemozu mat babatka paplonik? alebo mozu? viem ze podusku nemozu mat, ale paplonik?? :confused:

tak dobrunocku
15. zář 2009 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko, hlásim dnes už konečne zlepšenie stavu, včera to vyvrcholilo, trošku mi to sadlo ako vždy na hlasivky, takže som teraz macko :sweat_smile: ale hlavne že prešla teplota a bolesť hlavy a všetkého.

My sa s Maťkom radi nosíme :slight_smile: a hlavne tak že je opretý chrbátikom o mňa a má tak veľký prehľad :dizzy_face: a tiež ako písala bash, cez pleco je spokojný.V niektprom čísle Dieťaťa bolo písané o vzťahovej výchove a tam odporúčali aj nosenie - veď napr. v Afrike ženy majú stále pri sebe a veľa iného tam spomínali, ešte si spomínam, že napr. spinkanie pri mame nie je ako sa hovorí návykové a deti si to niekedy vyžadujú, aby cítili mamu blízko pri sebe - poznajú nás po vôni :sunglasses: a prej keď sa im to aj dopraje, bývajú sebestačnejší v dospelosti, celkovo veľa lásky robí deti istejšími. :slight_smile:

zuzec, bráško sa super opral :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
16. zář 2009 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ešte šupnem link na termobundičku, čo bude mať Maťko a aj jeho čoskoro neter Hanička
http://www.mimibazar.sk/foto_detail.php?id=5432851 na MMB za 13Eur - nový tovar
16. zář 2009 v 07:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti, super fotky :slight_smile: :slight_smile: chalani su strasne zlati a ty vyzeras super! Mas trosku dlhsie vlasy nez na tych fotkach predtym, ze? Sa ti to velmi hodi...

zuzec, mas to tazke, mne sa sem svokra ruti dneska len na den a neviem neviem jak by som zvladla radenie a kecanie do veci... hlavne po prihode, ako mojmu muzovi dali ako trojmesacnemu jest z flasky puding (!) No to boli holt ine casy... Nastastie MM nedovoli kecat do toho, ako sa staram o maleho, lebo mi veri, ze sa staram najlepsie jak sa da :slight_smile:
a paplonik ze vraj sa nemoze preto, lebo my sa deticky mohli nim zadusit... nikolaj by ho aj tak nemohl mat, lebo sa vzdy total odkope (ked som skusala decku) takze spava vo vaku, to je najistejsie

adelka super ze ti to uz preslo :slight_smile: :slight_smile: a bundicka je vymakana
16. zář 2009 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale som to napísala volovinu, že Maťková neter ... malo tam byť sesternica :grinning: tehu demencia pokračuje

aj my používame na spinkanie vak, je to ozaj najistejšie proti odkopaniu :wink:

zuzec, a to nosenie samozrejme len v rámci možností, veď presne ako píšeš, treba sa postarať o celú domácnosť, všetko čo si robila pred tehu a navyše ešte Terezka :slight_smile:
16. zář 2009 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
my spinkame pod troma dekami, sice, ked Danko zaspava, tak sa aspon 3x odkope,ale vzdy ho zakryjem, potom zaspinka a tak spi celu noc,

ja ho nosim tiez v ramci moznosti, ale nemam lehatko, takze to isti bud postielka alebo gauc, no tam niekde 3x spokojny, lebo na mna nevidi, ak som v kuchyni, takze nieco budem musiet vymysliet, lebo fakt vela neporobim doma, cakam az ked manzel pride z prace a hra sa s malym alebo pridu moji rodicia a kocikuju,

no Marti, to bola super navsteva u Cernobilky a obe deturence vyzeraju super,

ozi, chcela som sa opytat ako vase poklady uz drzia hlavicku, nielen na brusku ale aj ked ich mate na rukach

drobec teraz spinka, trapila ho stikutka, tak ho vycerpala, ze ktovie ako dlho bude spinkat teraz, preto som tu a pisem Vam
16. zář 2009 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzko, my to s Černobilkou máte taky cca. 70 km, ale slovo dalo slovo. Já jezdím skoro okolo k Alešovo rodičům (=na chalupu). Pořád se moc smějeme tomu, že kluci mají stejné příjmení :sweat_smile:

Zuzi, bráška je skutečně dobrý medvídek mýval. :grinning: ještěže si nevzal mýdlové ořechy. Ty by mohly škrábat.

Bash, ano mám to dost přerostlé. U kadeřnice jsem naposledy byla den před svatbou, tj. 19.5. Už nutně potřebuji zase, ale není čas. Ale děkuji za pochvalu :wink:
16. zář 2009 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Albertino, jak drží Kryštof hlavičku vidíš na fotkách. Natahuje jí jako žirafa, ale je pravda, že mu občas zabimbá. Ale jinak drží krásně. On byl a je dost pevný.
16. zář 2009 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
albertine, niki drzi hlavicku aj na rukach - ked si ho oprem o plece, pekne dvihne hlavicku a obzera sa. Vydrzi tak dost dlho, ale ja mu ju stale zozadu pridrziavam, aby sa neunavil alebo aby mu nahodou nepadla, takze sa na to nespolieham este...

este k tomu noseniu, ja nikolajka nosim vzdy ked to chce - a to je vacsinou ked je unaveny a nevie zaspinkat, tak ho uspim vtedy, alebo ked sa chcce poobzerat dokola. Je to dost casto, ale zase vie sa aj pekne sam pohrat, ci uz na deke s hrazdickou alebo na lehatku, alebo v postielke s kolotocom a hrackami... takze to mame na striedacku... vecer po okupani a napapani ho ale dam do postielky a uz ho nevyberam, ak je nesvoj, sedim pri nom, hladkam ho, prihovaram sa, ale nevyberam... a on uz celkom chape, ze vecer sa v postielke spi. Cez den ma ale "volny styl" - na ruky ide kedy chce, takze je to dost namahave, ale chcem, aby mal uplnu istotu, ze som tu vzdy prenho. Ked bude citit tu lasku, co mame prenho, bude podla mna aj sebaistejsi ako clovek...
16. zář 2009 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti, men sa to prave takto lubi jak to mas teraz, slusi ti to, aspon podla fotiek :slight_smile:
16. zář 2009 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti, pridávam sa k bash, takto Ti to svedčí, super fotečky :slight_smile:
16. zář 2009 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ako pozeram, dnes dohanate, co vcera julenka nezachranila... :grinning:
idem vas docitat... aj ked to sa zvyklo pisat, ked bolo zapisanych aspon 10 stran... :confused: :grinning:
16. zář 2009 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby pozrite si to naozaj cele dopodrobna http://blip.tv/file/2224472 aky mate nazor nas vsetky sa ockovanie teraz tyka lebo ja so pekne vydesena
16. zář 2009 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky

takze som vas docitala....

martinamil super stretko, chalani sa podobaju, podareni boli

dadka...cosi lezie aj na mna ale uz vidim ze ma florsalvin neminie a tiez olynth kvaple do nosa, ak ma ta kychacka neprejde...doteraz soplila Dianka, takze preberam stafetu, po tom ju odovzdam Tomovi....on bude koncit.... :grinning:

ja davam Mariannku do perinky, uz sa tam zmesti len od pasa dole, takze to splna aku taku funkciu spacieho vaku...mam dost periniek takze ich vyuzijem kym sa do nich prace...cez den zakryvam rychlo zavinovackou, uz su take sprate, takze viacmenej sluzia ako prikryvka....ale este sa da...potom sa poobzeram po nejakom vaku...Dianka spavala od roka pod paplonom....

co sa tyka ockovania, aplikujem kazde odporucane mojou lekarkou....a ja jej verim...
16. zář 2009 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
mne sa Mariannka celkom prezabava cez den ked nespi....pod hrazdou sa vytesi a dnes uz aj chytila vcielku a potom zas, cielene ide po nej a chyti ju! zlatko moje malicke...ked ju hrazda zunuje pozera s Diankou telku...pustam im rozpravky kym varim, alebo umyvam riady....a vacsinou ju potom najdem zaspinkanu tak ju len prenasam do postielky...spavat v nej nema problem....aj v noci je tam do prveho kojenia, potom dakosi uz ostane u nas, nemam to srdce dat ju spat ked tak krasne funka pri mne ako jezko....prebalim jej ritku a uz ostava s nami az do rana, potom ju zase prekladam do postielky, kym urobim ranajky pre mna a Dianku....vtedy spinuska, o dve hodky si pyta cicik, tak ju nakrmim prebalim a chystam obed...a potom uz letime na kus vonku a potom zase cicik a obed pre Dianku, potom ukladam Dianku buvat a Mariannka je hore...spanok sa im kryzuje asi tak hodinku, ale to vacsinou dokoncujem druhe jedlo alebo riadim, alebo zachrapem...ked sa Mariannka unavi a zaspi na dlhsie uz je hore Dianka...takze olovrantuje a ja umyvam riady z varenia alebo konikujem a ptom ideme von....atd...kupanie a kojenie, vecera pre velicku, kym malicka zaspava, velicka sa kupe atd...na striedacku...no a kukam na hodinky a je 22hod a dalsi den za nami.....

ok letim vecer nakuknem, ak nerandim so zehlickou zatial pa cmukalino
16. zář 2009 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
babulky, prosim vas, mate niektora skusenost s madarskym Nutrilonom (Milumil)?
16. zář 2009 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
bash - ja Ti v tomto neporadim
dadka - som rada, ze uz sa to lepsi :wink:
narcisa - co je to Florsalvin? Inak Tebe dost Mariannka prespinka. :slight_smile:

Teusko uz drzi v ruckach vsetko mozne, je to este take nemotorne, ale supis. Niekedy sa sam seba zlakne, ze co to drzi...je perfektny.
Aj Vam sa tak strasne chcu dat babenka do sedu? Mz sa nisime tvarou k svetu a cely sa krci, chcel by hapat...co nemoze. Tak sa na koniec musime otocit naopak... :confounded:

Ja nedavam ockovat nic naviac...ja som taky prirodnejsi cloviecik....no ovcie kiahne, ak by ich neprekonal do skolskeho veku, tak dam, bo u chlapcov je to nebezpecne..

No a po tyzdni bey koliky, sme uz zase od soboty s bolebruskom, ale je too mnoho lepsie, miernejsie ako to byvalo...tak hadam...
16. zář 2009 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bash, bohužel neumím poradit.

Z očkování. Kromě zákonného očkování nechám ještě pneumokoka (Prevenar). Nic víc. Myslím si, že očkování není úplně to nej. Beru to podle sebe. Když jsem byla před 6 roky očkovaná proti všemu možnému (břišní tyf, žlutá zimnice,....) tak mi bylo pak tak zle, že už ty povinné látky dají tomu tělíčku dost zabrat. Víc nechci pokoušet.

Lentilko, Kryštof se mi už pomalu přitahuje do sedu, tak ho musím hned položit, že to ne. Ale má to rodové. Já, neteř i synovec jsme začali chodit na 7,5 měsíci.
16. zář 2009 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já teď z hrůzou zjistila, že to naše dítě špatně myji. Normálně má něco bílé suché za oušky :wink: :slight_smile: tak to teď vyčistím peroxidem a pak na to musím dávat pozor.
16. zář 2009 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivus, dakujem, pomohla si :slight_smile: :slight_smile:
z toho ockovania mam strach aj ja, ale brat (lekar) povedal, ze tie povinne nech urcite dam a nespekulujem a z nepovinnych len ten proti rotavirom...

nas maly sa este nepokusa sadat, ale potrebuje byt stale v obraze, takze bud trosku nahnuty na lehatku, alebo na rukach aby sa mohol obzerat...
16. zář 2009 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
bash, za malicko. :wink: mna doktorka od rotavirusov odhovorila, lebo je to vraj velmi ojedinele a vraj to zvyknu deticky prekonat,ze ani o tom nevedia... :confused:
16. zář 2009 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Bash ja od 2 tyzdna kupujem malemu len madarsky nutrilon a mne sa zda omnoho lepsi ako nas slovensky... Ja ho kupujem za 9 eur
16. zář 2009 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, ještě sice máme čas, ale koukněte na tento nápad http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.mk.baby.02.07/1875681 :grinning: :grinning: :grinning:
16. zář 2009 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek