• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
ahojte..

alex, zuzka.. takto isto posledne dni papa aj Sebko, niekedy ma z toho poriadne bolia bradavky.. ale chvalabohu nie je to pri každom papaní :D

odtiaľto http://majusa2.webovastranka.sk/file
si môžete stiahnuť krásne pesničky, rozprávky pre detičky.. (Čanaky, Podhradská, Nagy,.. )

dadka, to je pravda, každé bábo je iné.. náš sa napríklad z bruška na chrbatik ešte neprevaľuje.. za to koníky pasie jedna radosť, všetko si pri tom obzera, otáča hlavičku z jednej strany na druhu a ma ju pekne vysoko.. a taktiež sa dvíha do sedu sam od seba.. :slight_smile:)
18. zář 2009 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka, ja mu čistím uška normálne, tými "miminkovskými" vatovými tyčinkami... raz týždenne.. nám v nemocke nič také nehovorili, že nemôžeme.. a tak ako každému aj bábenku sa tvorí v ušku špinka.. napr. tieto http://www.mojalekaren.sk/vatove-tycinky-baby-delfi-56ks/
18. zář 2009 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute :slight_smile:

adelka, k tym uskam, nam tiez nehovorili v nemocnici ze nemozme, prave naopak, ked mi to ukazovala sestricka, pekne mu to vycistila, len opatrne... na zaciatku som sa prvych par dni bala, tak som len tak zvonka cistila jak pises, ale potom som si vsimla, ze tam ma tie spinky... tak som si tiez kupila tie babetkovske,co pisala Ninny, je to bezpecne, lebo ta "bambula" co tam je nepusti tycinku hlbsie do uska... ja mam z DMky Babylove a su super
18. zář 2009 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, k tým uškám: Kubko mal problémy s uškami chodili sme k ušnej doktorke 3 týždne mu čistiť vysávaním a vtedy my vravela že NEČISTIT VATOVÝMI TYČINKAMI a čistiť iba z vonka
18. zář 2009 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
dani, nečistiť celkovo alebo len v tom období, keď ma dieťatko problémy s uškami?
18. zář 2009 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute, ja uz tu sedim pripravena na odchod, dnes prespime v Lipt. Mikulasi u starkej, rano nalozime starku a hura do Humenneho...sme si to tak rozdelili, aby sme necestovali tak dlho s terezkou..

ninny super link a tie pesnicky, to co pustame terezke stale dokola je ta prva cast Canaky Podhradska a to som ani nevedela ze su to oni :grinning: ale super ze je tam toho aj viac lebo uz mi z toho zasibava...v noci ked kojim malu si v duchu spievam "cip cip cipovicka mak mak makovicka" a aj teraz si spievam "zenilo sa motovidlo" :grinning: :grinning:

ja cistim terezke uska vatovymi, ale len zvonku a dovnutra zajdem tak milimeter a vytriem to tak, aby som to nevtlacala dovnutra...a veru mava ich spinave poriadne :grinning:

no idem, este mi dal manzel za ulohu zarobit vcelam sladku vodu...okrem toho ze mame tie blbe kozy, tak este aj vcely :angry: a ja sa ich bojim :confused:

prajem pekny vikend :dizzy_face:
18. zář 2009 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi, tak príjemnú cestu a skvelú zábavu prajem:slight_smile:

aj ja Sebkovi uška vytieram zvonku a kúštik zájdem dovnútra..
18. zář 2009 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky, tak mame za sebou ockovanie...jedno stehienko pneumokoky, druhe stehienko hexa a do pusinky proti rotavirusom. Vazime 6615g a meriame 64cm,drobcek nas malinky ale zato statocny!
18. zář 2009 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi,držíme Janíkovi palce aby to bolo bez teplotky :wink:

zuzec, dobre sa zabavte :slight_smile:

ninny, skúsila som mu vytrieť ušká s takými tyčinkami, akosi hodila link a veru mal ich pekne špinkavé :sweat_smile: ide to dovnútra len trošku,asi to budem raz za čas používať :wink: a super web stránka :dizzy_face:

akurát som dojedla turecký med, v NMnV je jarmok, svokrovci boli a nezabudli na mlsníka :grinning: Maťko dostal takého plyšového psíčka,keď sa stlačí bruško skučí ako šteniatko :dizzy_face:
18. zář 2009 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
bola som si dnes predsa pre kvapky do očí pre Maťka, ráno mal také zaslzené očko a keď aj ide víkend, som si predstavila, že by mu to museli ako Maťkovi od alex preplachovať ..... zase nám dal Pamycon, tak som sa doktora rovno opýtala, ako je to s tou "dobou trvanlivosti" povedal, že 7 dní je zaručená 100% účinnosť, potom to klesá, ale že za pár dní sa z toho nestane "ocot" , tak som kľudnejšia, lebo som mu ich vtedy dávala po určitej dobe, ale teraz som tie staré vyhodila a máme nové kvapky.
18. zář 2009 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny

hej presne ako pises uplne same okolo 7 mesiaca az sedia. Mne rehabilitacna povedala ze za kazdu cenu ked sa aj bude snazit dvihat do sedu nech ho vratim naspat lahnut a v zianom pripade nech ho nedviham do sedu. Maju vraj este prilis makku chrbticku a mohli by sme im uskodit
18. zář 2009 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny - nečistiť vôbec resp. iba zvonka
18. zář 2009 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

s tou chrbticou...mam taky pocit, ze som malemu asi nejak uskodila, totiz stale ma hlavicku vytocenu na pravu stranu, je akoby vykruteny. asi to bude zlou manipulaciou, plus on uz velmi rad sedi a pozera na mojich nohach, a a asi sa mu to nejak zle vytocilo.

opytam sa na to tej rehabilitacnej na babytelocviku v pondelok, hadam sa s tym bude ste nieco dat robit.
18. zář 2009 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby.
Dlho som sa tu neukazala tak mi to dufam odpustite.
Usi cistime kazdy druhy den.mam tiez tie tycinky bezpecnostne z DM.
Tento tyzden sme maly taky ulietany.Boli sme s malym na kontrolu na urologii.Tak uz je vsetko v poriadku.Gulicka sa vstrebala tak uz bude pokoj.Mame este prist za pol roka na kontrolu.
Dnes sme boli na 3mesacnu prehlaidku.Tak meriame 63cm a vazime 7680g.Doktorka to komentovala slovami ze maly budha.Dostal ockovanie ale je celkom v pohode.

Baby dnes som dostala 20 oranzovych ruzi.Paroubek si objednal,zaplatil a nevyzvedol.Tak sa dostali az ku mne.

Krystofkovi prajeme vsetko najlepsie k sviatku hlavne zdarvicko :slight_smile:
Zuzec vy si uzite svadbu a v Humennom dokonca.Keby som bola doma tak pridem na kukacku.
18. zář 2009 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
A este viete co ma napadlo?Pred rokom sme otehotneli.To tak rychlo uteklo ze to ani pravda nie je.
18. zář 2009 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
maly ma inak obdobie rastoveho spurtu, vypapal by ma celu a stale mu nie je dost...kurna,akurat som mu kupila cez MB 3 x polodupky 68cky a zda sa, ze to ponosi tak 2 tyzdne :unamused:

ale ukecany je za dvoch, ked sme s ludmi, kazdeho chce prekricat a stale sa ku niekomu prihovara. je to maly mily moderator.

a s tymi uskami...ludiaaaa, vsak si nerobte problemy tam, kde nie su, verim, ze cistenie usi este nikoho o zdravie nepripravilo. sorry, ale z deti sa tesime, nie sa o ne stale bojime.
18. zář 2009 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
leuska - dakujem za udelenie titulu "hlod mesiaca" :grinning:

juj babulky som rada ze s tym papanim nie som v tom sama. ani neviete ako som sa ukludnila. ale dnes som vypozorovala ze ked je matko velmi unaveny tak to nerobi len cucka ale ked je culy tak sa asi proste hra.

dadka nam na ocka dala ocna kvapky tuism z ocianky, daju sa kupit aj volne v lekarni ale na predpis su lacnejsie. je to na take vyplachovanie ociek skor ale maju asi aj protizapalovy ucinok. mne povedala ze ak bude mat napr. rano kapricky v ockach tak aby som mu tym umyla ocka alebo z prievanu alebo tak. len si neviem ani za svet spomenut ako sa volaju je to nieco na O a su tam 2 flasticky.

zajtra ideme na svadbu do zlatych moraviec, ale len na obrad. dufam ze matko to zvladne cesta tam, potom nejaka hodinka obrad a cesta spat. ratam takych 5-6 hodin. tak radsej berieme aj korbicku z kocika aby sa mohol vystriet. a ked uz som pri tych sedackach... davali ste uz von tie novorodenecke vlozky z nich? take co ide okolo hlavky. lebo matkovi je to uz akesi male. skusila som dat popruhy do tych dierok vyssie tak uvidime ale zda sa mi ze mu je to uz tesne.

a mali sme aj dnes uplakany den. ale mala som taky silnyyyyyy pocit ze to nebolo len bolebrusko ale nasmu chorbacikovi sa nedalo zaspat lebo ho bolelo brusko. a veeeelmi chcel. lebo bol nervozny. upokojil sa len ked som ho dala na brusko ale do kocika a pred neho oblubenu hracku. to vydrzal 15 min. sa s nim rozpravat a potom zase nosit v polohe na letca (my to volame parasutista) potom sa napapal a zabuval o 13,00 na 2 hodinky. a potom az o 18,00 tiez po hodinovom placi ale na kupkanie som ho budila o 20,00 z riadne tvrdeho spanku :slight_smile:
a zase mame supinky v hlavke tak mastime a vycesavame :confounded:
18. zář 2009 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
alex, my sme sa supiniek konecne zbavili. Ja som to prestala natierat ako mi kazala kozna. Nechala som to tak a za tyzden to uschlo a hrebenom som to vycesala cele naraz a bol pokoj. Ani vlasky mu nesli von.. Takze mozes skusit... :wink:
18. zář 2009 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
my sme boli v stredu na poradni tak vazime 5820g a meriame 62,5cm.vo stvrtok nas ockovali ale poviem vam velmi tazko nam bolo po ockovani.maleho strasne bolela nozicka po tej jednej bolestivejsej injekcii.a idu nam zubky :sweat_smile: .zacali sme chodit na plavanie s babetkami a nas rehabilitacna velmi chvalila ze maly je velmi mudre a inteligentne babetko ze este nemala take sikovne 3 mesacne babo :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: tak si viete predstavit ako som bola pysna ze aj do nosa by mi naprsalo :grinning: :grinning: ale velmi dobre sa take chvaly pocuvali :slight_smile: ja som teraz chora ako pes tak len dufam ze nic nechyti maly lebo mna to drzi uz od pondelka.nic nepomohlo tak musim skocit kupit nekake homeopatika dnes do lekarne.nas maly neskutocne lozi po postielke a minulu noc mi preliezol z postielky k nam do postele.tak vcera sme hned montovali bocnicu na postielku lebo ked som ho nenasla v postielke tak som malom z infarktovala :confused: takze uz nemam maleho v takej bezprostrednej blizkosti ale tak bezpecnost je prvorada
19. zář 2009 v 07:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, ako sa mi mate?

Alex, tie kvapky sa volaju Ocuflash, su dobre na tie ocka, ja som ich mala tiez, uz som ti to spominala, ale nam na ocka pomohla prevarena voda,

lovacka, tak maly je ale poriadne sikovny :wink:

bambulka, mi lubi aky je Simonko ukecany, take deturence su velmi zlate, pockaj ked zacne vypravat, sa nasmejete

a s tymi uskami, ja cistim najprv z vonka a potom po okrajoch usiek a malinko dovnutra, ale ma tam ich riadne spinave :wink: vsak ako kazdy, ked sa necisti uska, ale necistim ich az tak casto

chcela som sa vas opytat, ze ako vam drobci spinkaju cez den, my mame problem so zaspavanim, ci uz v kociku, to je ale novinka,lebo tam problem nemal a spinka 30min. a potom na vecer je velkzy problem v posledne 2 dni, myslela som si, ze ci to nie je, ze je cez den nevyspaty, ale preco potom nespinka, kolko len chce :frowning2:
19. zář 2009 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, co stoji to ockovanie proti rotavirusom, mame sa do pondelka rozhodnut, ci to vlastne chceme, ale doktorka tam nebola a sestra nevedela, kolko to stoji ani nic blizsie mi k tomu nepovedala...davali ste vsetky?
19. zář 2009 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

děkujeme za přáník svátku. Všechna jsem vyřídila.

Včera se nám vrátil tatínekpi týdnu a v Německu Kryštůfkovi nakoupil příkrmy (od 4.měsíců). U nás jsou tak drahé a tam stojí od 0,21 do 1,05€ za masový - výrobce Hipp.

Ano, je to skoro rok od početí. Já všude psala datum posledního menses 18.9. - Kryštofův svátek. Ale to my došlo až teď. :grinning:
19. zář 2009 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti, aj odomna oneskorene prianie, vcera mi prestal ist net uplne a uz som sa sem nedostala... ale krystofkove meninky si bude pametat, lebo to ma moj bracho zase narodky :slight_smile:

jasminet, ja som to ockovanie kupila proti rotavirom, a stalo to 60 eur

alex, presne to som aj ja riesila s tou novorodenneckou vlozkou... vybrala som ju prevdcerom a myslim, ze to je lepsie, maly uz v nej mal take stlacene ramienka... inak ja vsade nosim aj korbicku od kocika, nenechavam ho nikdy v sedacke, zda sa mi tam taky stlaceny...

albertine, nas maly tiez moc nespi cez den, vzdy medzi kazdym krmenim tak max 20 min... a to ho musim pekne uspat (na rukach, zakryt ocka, spievat, hladkat) lebo chudatko placka od unavy ocka cervene ale spat sa nevie ulozit, mozno to babetka nevedia... ale citala som, ze to nie je pravda, ze ked babo nepsi cez den, lepsie spi v noci, vraj prave naopak, zvysena unava u neho zvysuje hladinu stresu, kvoli ktorej nevie potom spat ani v noci... tak ja to mam uz odsledovane, a vzdy tak po dvoch, dva a pol hodinach co je hore ho skusim uspinkat, a vacsinou veru si tu chvilku pospinka...
19. zář 2009 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
my sme mali vcera uvitanie do zivota na mestskom urade, absolvovali sme to super. Malinky bol spokojnucky,obzeral svetielka a tak. A stretli sme sa tam particka z porodky. Vecer skusim hodit foto na fcb. :wink:

Baby co dnes svadbujete, prijemnu zabavu. Dnes vyslo pocko na svadbu, fakt. :wink:

zuzec - jej, dakujem. Ako rychlo sa tu clovek dostane k funkcii... :grinning: :grinning:
Inak ako krize?

vachovka - riadny macko, ze 7680g, parada! :slight_smile:

bambulka - opytaj sa rehablitacnej, ale ja viem tak, ze taketo drboce by este nemalisediet, ani na mamine, aj ked sa hnevaju a velmi chcu... :confused:
19. zář 2009 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, akurát tu pod oknami plače malé bábo asi tak "staré" ako naše ... zlatíčko sa asi nevie uložiť spinkať ...
našťastie u nás to tak často nebýva, dávam si pozor, aby hneď ako začnú varovné signály - trenie očká, mrzutosť,ostane ticho bez kopkania ... šup do kočíka alebo postele, zakryť očká, priložiť mojkáča - macka z handričky,dudlík a už aj teraz chrní. Niekedy to neni ani 2,5hod ako písali v Mame a ja, u nás je to aj po hodinke.

alex, my už tú vaničku sme dali von po 2,5mesiaci, lebo Maťko sa tam pomaly nezmestil a aj keď bolo pekne leto, tak to nebolo potrebné. Teraz som už nasadila kryt na noženky, zapína sa smerom ku stredu kočíka po stranách ale zapínam to len keď fučí.

lentilka, myslíš,že vadí, keď malého držíme tak, že nesedí, iba je položený obkročmo na naších kolenách ?
19. zář 2009 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
ja mam otrasny tyzden za sebou,najprv sa mi krize sekli a este som aj crevnu chripku dostala :confounded: :frowning2: :angry:
ale uz je pohoda a Brunko to nastastie nechitil :stuck_out_tongue_closed_eyes:
co nove?idem docitat...

a mam v albume nove fotky,ked chcete...
19. zář 2009 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Julenka..ste nadherny...Brunko je maly papkac..kolko vazi?
19. zář 2009 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
adelka, presne, v Mama a ja som to citala s tym spanim... som si vsimla ze davas Matkovi ciapku cez ocka, musim to vyskusat, len Niki velmi neznasa ciapku celkovo, ze ani na hlavke ju nechce mat, musim mu davat kapucky... a to ako robis, ked uz vidis, ze priviera ocka, tak mu ju stiahnes?
19. zář 2009 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadi - podla mna nie, aspon dufam, ja tiez takto malinkeho sem tam mavam :wink:
19. zář 2009 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

dostal sa mi do ruk super link o prikrmoch, mame este cas, ale mozno niekto bude mat chut studovat :slight_smile:

http://www.kojeni.net/prikrmy.php

u nas maly tradicne o 7.30 zalomil, takze life moze zacat :sunglasses:
19. zář 2009 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek