• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
bash, vidis, aj ja maleho cez den uspavam na rukach, to je moj sen dat ho len tak do postielky a on sam zaspi, hoci nie hned, ale zaspi, mozno raz, zatial zaspavame na rukach v perinke, lebo ked ho mam volne na rukach, tak sa otaca za bradavkou a otvara ustocka, pripomina mu to papkanie, nuz co, neoklamem ho, ale spat sa musi
19. zář 2009 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
este som sa chcela spytat, uz ste si baby objednavali cez internet vecicky? ako to vlastne funguje, kedy sa plati a tak, ja s tym vobec nemam skusenosti :wink:
19. zář 2009 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj my cez den zaspavme viac menej na rukach ale vecerne spanie mame nacvicene v celku dobre.okupeme sa napapkame a dam ho do postielky a za par minut zaspinka :slight_smile: dnes sme sa kupali vo velkej vani s kacickami a tak sa nahlas smial uplne bol zlatulinky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
19. zář 2009 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj baby
po dlhej dobe sa opat hlasim. Konecne som si zacala mamickovanie uzivat. Mali sme to tazke, mala nic nespala vela grckala malo papala a vecne plakala... Ale konecne sa to vsetko upravilo,prso sa Zuzke zapacilo len by papala a papala tak sa tesim...a pekne pribera :slight_smile:
Inak tiez uspavam na rukach ale mam ju vo zvislej polohe hlavku polozi medzi moje prsia pasticku do pusy a natriasame az kym nezaspinka.Potom ju polozim a pekne spinka tak hodinku,no vecer dostane aj z prsa aj z flase dudu do pusy a zacne sa pucit na prdiky ale po polhodke zaspi a vydrzi az do rana.
19. zář 2009 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
albertine, ja cez den iba na rukach, spevom, pripadne mu pustim jeho oblubeny album (neviem preco, ale uspava ho Kanye West :slight_smile: :slight_smile: ) ale vecer to mam ako Lovacka - okupeme, napapame a ulozim ho do postielky, a on uz vie, ze ked je tma tak ma spinkat a pekne zaspinka az do rana - ale trvalo celkom dlho ho to naucit, a urobili sme to tak, ze vecer ked plackal, sedeli sme na striedacku pri nom, hladkali, prihovarali sa mu, davali dudlik az kym nezaspinkal, ale nebrali na ruky... trvalo to tak tri tyzdne, ale teraz sa uz pekne vecer zaspinka

bambulka, diky za linku, ja som hrozne zvedava ake to bude s prikrmami...
19. zář 2009 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kubko zaspáva sám stále - buď cez deň zaspí keď je na našej posteli sám a "hrá sa" - rozpráva hračkám a keď zostane ticho už viem že spí. A dosť často sme vonku tak spinká v kočíku a tiež len tak že pozerá a zaspinká.
A večer po kúpaní sa napapá a už pri tom zaspáva, takže ho už len takého prispatého :slight_smile: chytím grgnúť a spinká.
19. zář 2009 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
albertine - presne su to OCUflash. zatial som nedavala lebo ocka vyzeraju fajn. a u nas sa tiez zmenil asi v 3och mesiacoch rezim. dovtedy spal v kociku v pohode, som ho trosku povozila hore dole a bolo za 5 min. tvrdy aj na 2 hodiny. teraz ani za ten svet. aj poobede bol hodinu v kociku a nic. potom som mu dala cicik a zachrapal pri nom jedna radost. tak som sa bala ze dam ho grgnut a bude nervozny ale len co som ho nadvihla grgol a tak som ho rychlo supla do postielky dala cumlik a uz buva. inak moja skusenost - najlepsie aj najdlhsie si pospi aj cez den v postielke. v kociku len 1/2 hodinku aj to sa musi vozit :sweat_smile:

ivuska - no neviem lebo ja som si supinky vsimla dost neskoro kedze ma huste dlhe vlasky a ma niektore uz riadne velke tak sa bojim aby sa mu to nesirilo. ale asi to tak skusim lebo to olejcekovanie ma fakt stve, vsetko mam potom mastne a ani matkovi sa to nejak extra nepaci

vecer nemame so zaspavanim problem vobec. ked sa okupka tak uz vie ze ide papat a buvat. takze sa nacucka a zaspi vacsinou dost rychlo. niekedy si este dzavoce v postielke ale nechavame ho sameho a ja len pocujem v el. pestunke ze je ticho idem pozriet a buva.

vcera sme boli na tej svadbe ale len na obrade (na hostinu sme neboli pozvani :frowning2: ) a matko zvladol cestu super celu prespal. potom bol sice riadne vypoteny aj ked som mu dala plienku pod neho lebo ten potah na sedacke je taky nejaky nepriedusny a bolo v aute riadne horuco. ale tam sme ho prehodili do kocika. potom sa na ludi usmieval jedna radost, len v kostoliku sa mu velmi nepacilo tak sup na ruky a museli sme byt von pred kostolom, ale na to sme uz zvyknuti :wink: trosku mrncal ale hracka to zachranila a potom uz chcel buvat tak sme rychlo ako sme zagratulovali isli k auticku, nalozili do vajicka a sup domov. cestou matko pustil do plienky a hned na to zaspal a buval celou cestou tak som ho prebalila az doma. je to zlaticko a riadny cestovatel :grinning: :grinning: :grinning:
20. zář 2009 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

tak dufam Alex, ze tie ocka uz budu ok, ved Matko si uz aj tak chodne vytrpel, ale za to je statocny ako nikdy, ja som teda s tymi kvapkami az tak dobre skusenosti nemala, ako som spominala, zachranika nas prevarena voda,
aj ako si spominala, aj u nas bolo zaspavanie v kociku pohoda, ale uz tak 2 tyzdne nie su, ale podla toho ako je maly uanveny, poplacka troska, vypluje 20 dudu a zaspi, len nemam rada, ked akurat zaspi, tak idu okolo deti a kricia, pocuvaju nahlas hudbu, ide rychlo auto alebo motorka, mozno ani to tak nie je, ale mne vsetko nahlas pribada, a bojim sa, ze ho to zobudi, a navecer ako kedy, dam ho do postielky, prikryjem, dam dudu, pridem este aspon zo 3x, ked je odkopanyn a pocujem polohlasne protesty, ale potom je klud, ale sam nezaspi, dufam, ze ho to prejde a bude sam zaspavam, aspon ze vydrzi do rana spinkat, a

ale co som si vsimla, co mame alarm dychu, tak sa poriadne vystrasim, ze maly nedycha, lebo sa mi niekedy zda, ze mu trva kym sa nadychne a zas zablika do zelene svetielko, no niekedy mam nervy....
20. zář 2009 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocky, co mam robit?

kupila som si od jednej mamicky cez konika nejake bodynka pre maleho, poslala som jej peniazky na ucet, napisala, ze jej prisli s odvtedy sa neozvala :frowning2: uzas.

co s tym?
20. zář 2009 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
julenka, Brunko má krásny úsmev ... určite zbalí veľa báb :wink:

bash, čapičku mu na očkách pri zaspávaní aj po zaspaní nechávam, v poslednej dobe sa mu páči aj plienka cez hlavičku - ono je to priedušné, tak sa nebojím, že by sa mu nedalo dobre dýchať, veď sám si nebude robiť zle a on si koľkokrát tú plienku drží na tváričke. Asi má rád tmu po mame, tiež si dávam ruku cez oči keď zaspávam, až minule som si to uvedomila :slight_smile:
20. zář 2009 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte
alex - tak Matejko je super cestovatel. :wink:
My sme este nikde tak daleko neboli, bo ja nechcem Teuska krcit v autosedacke, kedze brusko bolieva... :frowning2:
Dnes sme mali zase uboleny dnik, ja uz neviem, kedy to prejde... :frowning2:

Ale napriek tomu na prd dnu, sa dnes cele poobedie gulkal z chrbatika na brusko a naspat a smial sa pritom..a potom ked je na brusku, tak sa hneval, lebo mu ruka este nejde vybrat...srandovny je :wink:
20. zář 2009 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
albertine - u mna je to zakon schvalnosyi, ze ked malinky zaspi v kociku, tak sa nieco hlucne udeje...napr. prelietava helikoptera a podobne...a uz len take velke ocka na mna cumakuju :angry:
20. zář 2009 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
taká otázočka, keď si dáte fotoalbum, zobrazuje Vám to normálne ??? mne tam nejde pridať fotka, chcela som takú s tou plienkou na hlavičke :confused: Maťko si ju celý čas držal a tak spinkal
20. zář 2009 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
No a ako som "onehda" pisala, ze vecer Teusko zaspava na rukach, teraz to doslova nema rad...mrnci a zacne sa pytat do postielocky a tam dam dudu - inak uz duda o 106 - a pohladkam po hlavicke, drzime sa za rucicky a raz dva buva...je to parada. :wink:
Je zvlastne, ze sa to tak zmenilo... :confused:
20. zář 2009 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadi - teraz som to vyskusala a mne to zobrazuje normalne :confused:
20. zář 2009 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
...a naburala si sa mi do monologu... :grinning: :grinning: :grinning:
20. zář 2009 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
albertine, ja nakupujem dosť cez mimibazar, tam sa prihlásiš, keď si nájdeš, čo chceš kúpiť, klikneš na to, dolu Ti zobrazí záväzne objednať, odoslať info sebe a predajcovi, alebo len do prázdneho miestečka napíšeš otázky a odošleš. Dotyčný by sa Ti mal ozvať, či ponúkaný tovar ešte je, ja sa vždy rovno pýtam na č.účtu a cenu s poštovným. Niektorý posielajú aj na dobierku ale takých je veľmi málo, skôr cez internet banking alebo vklad na účet. Do var.symbolu dáš svoje ID - tj identif. osobné číslo v MMB a po uhradení by Ti to mali poslať.

Bambulka, možno sa len nedostala k PC aby Ti dala vedieť, ale aj tak ju otravuj, ak náhodou zabudla. Doteraz som nemala zlé skúsenosti, teraz však švagrinej som objednávala plienky a podľa všetkého sa stratili na pošte alebo na ceste :confused: a tak tá pani podali reklamáciu. Uvidím ako to dopadne.
20. zář 2009 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
lentilka, hlboko sa Ti omlúvam :pensive: :wink:
20. zář 2009 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
albertine, aj Maťko niekedy tak tichúčko dýcha, že sa nad neho skláňam a počúvam :sweat_smile: čo už so mnou narobí :grinning: najradšej idem s ním spinkať a tak sa ku mne pritúli :slight_smile: je to môj mojkáčik :slight_smile:
20. zář 2009 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
leus, no môžeš, kde si ??? idem na facebook :wink:
20. zář 2009 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
hlasim, ze mamicka sa mi ozvala ohladne toho balika, takze beriem spat a vsetko je OK. diky dadka.

som rada.
20. zář 2009 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
dadi aj ja som kupila lehatko cez minibazar, pytala som na dobierku, pre istotu, neviem, nerada by som platila najprv na ucet a tovaru by som sa nedozila, ale zase ta dotycna pani nebola 3x rada na dobierku, ale nastastie mi to dala, zlata :slight_smile:

aj ja som zevraj zaspavala s plienkou na hlave, ale to sa cudujem, nemam totiz tmu rada, ale zda sa, ze maly s tymto po mne nastastie nebude :wink:

lentilka, aj u nas sa toho vela zmenilo, co sa tyka maleho navykov, a to este asi aj bude, ale co ma najnovsie je, ze si prikryvku ( deku ) chyti do rucicieka a taha ku tvaricke, ale si ju na tvaricku neda a takisto podbradnik a svetricek, teraz uz zacina vsetko chytat pocnuc od hrkaliek a mojej tvare, ked som nad nim sklonena, ze mi nos stisne a to tuho, kozu pod ocami, lebo ked sa na neho usmievam, tak ma teda za co chytit, tak preco nie? :grinning:
20. zář 2009 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
v stredu ideme na ockovanie, uz ma 3 mesiace, tak sa bojim, ze ho chyti horucka, co ste deturencom proti horucke davali?
20. zář 2009 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
albertine - my mame nejake naklonovane deti alebo co :grinning: nas matko ma presne teraz to s tou deckou. aspon je prikryty az po bradu vzdy aj ked nohy vacsinou odkopane :grinning: a tiez mi chyta tu kozu na tvari pod ocami aj s ockami rovnake problemy... akurat ze ste mladsi. a k tomu ockovaniu, nam hned dr. predpisala panadol baby (je aj paralen baby) cipky pre pripad nudze ak by mal teplotu a ze je tiez dobre mat stale doma zasobu lebo nikdy neveis kedy babatku vystupi teplota. tak si daj predpisat. mne mamina poradila dat na to hned zmrazene maslo (myslim aj v obale - ako studeny obklad)

a co sa tyka tych navykov, niekde som to aj citala, ze u takychto malych babatiek sa to meni "kazdy den". a je to naozaj tak. kym doteraz matko spaval v kociku tak teraz najradsej v postielke (myslim cez den). a tiez som zistila ze ked place dam mu papat a je klud. a treba sa mu naplno venovat lebo akonahle niekam odbehnem tak mrnci. takze teraz je v kurze u nas neustale rozpravanie, robenie ksichtikov na neho a podobne, len aby nemyslel na to ze moze plakat. a akosi je nas hlados hladny aj kazde 2 hodiny na co som nebola unho zvyknuta. v pohode vydrazal aj 4 hodinky. takze akonahle sme si zvykli na nejaky zabehany rytmus tak je to teraz uplne hore nohami a zvykame si na nieco uplne nove :sweat_smile:

leuska - co sa tyka tej sedacky a bolenia bruska... no mne sa zda, ze v sedacke mu to praveze pomaha. lebo v nej prdka o 106 :wink: ja neviem ale mna tiez bed boli bruch tak sa schulim do klbka alebo pokrcim nohy a je mi lepsie tak asi z toho to usudzujem.

a mali sme uzasne posledne 2 noci - matko spal cca 9 hodin vkuse pokladik moj zlaty. keby to uz bolo furt tak sa voooooooobec nestazujem :grinning: :grinning: :grinning:
20. zář 2009 ve 23:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
booooooze tusim vyhram aj cenu za najdlhsie prispevky :sweat_smile:
20. zář 2009 ve 23:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
dadi - prepac, ze som vcera tak zmizla, nie vlastnou vinou :rolling_eyes:
alex - cenu Ti udelujem :wink: :grinning: Teda dovolila som si za nas vsetky. :slight_smile: Ale ja sa tesim, vzdy je co citat, takze neprestavaj! :wink:
No ja mam odpozorovane, ze ked boli brusko, tak autosedacka je zla, on sa sice schilu do klbka, ale tak inac...
A Teusko prespal celu noc doteraz a uz asi mesiac sa budieva, hladosko malinky, tiez si ho presuniem do "velkej" a rano sa budim dolamana...co uz, ale stoji to za to.

Prajem Vam vsetkym krasny dnik, ale nam vysiel naaaadherny september, vsak?

My ideme dnes na kontrolu na sono klbikov - v 4 mesiacoch, tak som zvedava. Vecer podam info. Papa.
21. zář 2009 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holkyyy! Všechny moooc zdravíme po sto letech. :frowning2: Ale konečně mám notebook zase doma a opravenýýý! Jupííí!
Takže už jsem zase online. :wink:
My máme doma smutek. Včera mi umřela babička. Tak se snažím to nějak rozdýchat. Ale pohřeb asi nepřežiju. :cry:
Jinak holky jsou úžasné. Mariellka pořád stejný jedlík a taky stejně líná. :confounded: :grinning: Ameli je ďáblík. :rolling_eyes: :grinning:
21. zář 2009 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kdyby někdo chtěl můj kontakt na Facebooku, tak mi napiště do IP. :wink:
21. zář 2009 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím Vás všechny!

My klasicky nic nestíháme. Na víkend byl tatínek doma, i když si hrál se strejdou (mým bráchou) Mírou na Cikány. Kopali výkop na vodu a neteř měla 9. narozeniny. Tak jsme trochu slavili. (Kryštofův svátek, naši 33.výročí svatby, neteř 9.narozeniny a Alešův synovec 14.narozeniny).

Holky, taky "tiká" vašim mimískům hlavička? Když koukám na Kryštofa, tak se mu podle tepu dost "hýbá". Kdy se to zatáhne? Mám strach, že je tak "křehčí".
21. zář 2009 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
monrou, super že už si online, chýbala si nám :wink: je mi ľúto,že Vám babička odišla do neba :pensive: ...

Martinka, myslíš cez fontanelku ? to sa zatvorí až okolo 18.mesiaca ... http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=fontanela

lentilka, veru rýchlo si zmizla :sunglasses: určite Ťa potreboval Teuško :wink:

alex, rada čítam všetky príspevky,takže píš :wink: aj od narcisky sa to veselo číta :dizzy_face:

a zuzec, už Ste doma po svadbe a čo Terezka ?
21. zář 2009 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek