• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Marti, Mariellce ta hlavička taky trošku tepala. Ale už má fontanelku jen malinkou. Neboj, to se postupně zavře. :wink: Někdo to má větší a někdo menší. :wink:
Dadi, děkuju! :dizzy_face: Vy jste mi taky chyběly! :dizzy_face:
21. zář 2009 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, je tu nějaký broučínek kromě Mariellky, který si cucá pořád prstíky a paleček? :confounded: :grinning:
Kromě Kryštůvka, který potřebuje malíček od maminky! :grinning: :grinning:
21. zář 2009 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
monrou,asi všetky detičky, Maťko niekedy tak mlaská ako by chcel papať, ale dám mu didík a nič :confused:
21. zář 2009 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mariellka si právě cucá fakt pořád. A dudlíka nechce ani náhodou. Tak si asi bude cucat paleček tak jako Amélka. Budu mít cucavé děti. :rolling_eyes: :grinning:
21. zář 2009 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja keď Maťkovi vytiahnem pästičku a dám dudu, tak vydrží tam len chvíľu, buď ju vypľuje alebo si ju už aj vytiahne a šup tam ruku, tá je lepšia ! :grinning:
21. zář 2009 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
mon, ešte stíhaš vypekať ? my sme včera mali návštevu a robila som koláč z Margotky, super, idem si tuším ešte nadeliť :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. zář 2009 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mariellka vyplázne jazyk, abych jí ho tam nemohla strčit a je to. :rolling_eyes: :grinning:
Peču pořád a taky pořád vařím. :grinning: Hlad je hlad. :grinning:
21. zář 2009 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja teraz skúšam také rýchle koláče, napr. tzv.trasené :slight_smile: a MM sa ľúbia,čo je zmena, predtým moc sladké nemusel

Marielka je teda číslo,xixi :grinning:
21. zář 2009 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
môj koník nechce zobrať fotky :confounded: majú len 300kB a iba to načítava a ništ :angry: ešteže máme facebook :wink:
21. zář 2009 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Číslo teda je. A se 7kg a 67cm. :slight_smile:
Fotky by si musela zmenšit. :wink:
21. zář 2009 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
monrou janko si napcha do pusy rucku az po zapastie a aby nebolo malo druhou si ju tam pritlaca.
21. zář 2009 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, :grinning: :grinning: :grinning: Ještě že mají miminka malé pusinky, nebo by si tam nacpali ručičky až po ramínka. :grinning: :grinning:
21. zář 2009 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte.My sme vcera prisli z chaty, rychlo som vybalovala, ukladala deti, zapla pracku...Aj som si vas precitala ale uz som nestihala pisat. Sonicka si tiez taha deku na tvaricku. Ked je unavena najcastejsie staci cumel a dat deku na tvaricku a o chvilku je tuha. Cumlik my teda milujeme, je to maly zavislacik :wink:
21. zář 2009 ve 13:53  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
leuska dakujem, dakujem, pripravim si nabuduce snad aj nejaku dlhsiu dakovnu rec, ked tu v poslednom case ziskavam tie ocenenia :grinning:
drzim palce nech su klbiky v poriadku. my ideme na sono klbikov az 2.10. tak som zvedava. a zajtra mame poradnu, tesim kolko sme pribrali :slight_smile:

matko zase krasne spal do 6,00 je to zlaticko. pred 1/2 hodinkou som ho na ciciku uspala konecne lebo uz chcel len ako vzdy sa mu nejak nedalo ale som bola kuknut a uz je hore. ale tichucko, tak mozno potrebuje este oddychovat tak ho necham az kym nezacne mrncat. a mozno este zaspi lebo sa mi zdal teda podstatne viac unaveny ako na 1/2hodinkovy spanok.

monrou - vitaj... :slight_smile: nas matko ma prtiky v ustach takmer stale. snazime sa mu ich davat von ale nepomaha. proste ich velmi lubi. minule ich uz mal take scukane az mal "baranceky" - take zosuverene ako ked sa dlho kupete :sweat_smile: a niekedy si tam pcha pre istotu obe rucky :grinning:
21. zář 2009 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasne ze to nemali byt prtiky ale prstiky a nie scukane ale scuckane :sweat_smile:
21. zář 2009 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme se vrátili z rehabilitace. Byli jsme pochválení jsme opoždění už jen zhruba o týden. Znovu jdeme až 20.10. + cvičit doma

Ptala jsem se rehabilitační a neuroložky na pár otázek, zde odpovědi, které by vás mohly zajímat.

1) cucání prstů = dobře. Děti si prohlubojí vnímání - Ruka, oko, pusa. Tedy oko vidí ruku, pusa cucá ruku, někdo mi cucá ruku, já si cucám ruku. Problém by byl pokud bude dítě starší 6 měsíců, pak odnaučovat, teď nechat a rozvájet poznání

2) Dítě se samo z bříška otočí na záda. Špatně! Jedná se o nestabilitu. Podlomí se mu ruku a on vlastně spadne. Jakmile se samo dokáže vědomě přetočit na bříško, dát ruce pod sebe, udržet váhu těla na 1 loktu a druhou rukou vzít hračku a s tou se pomalu otočit na záda, tak je to ok.

3) Dítě se přitahuje do sedu. Omezit možnost, ale stále cvičit přitahování hlavy (brada na prsa), za ručičky pomalu do polosedu a pak zpět. V žádném případě nepodepírat do sedu, nenechávat sedět.

4) Dítě chce stát. V žádném případě!!! Jakkoliv zamezit. Pokládat v poloze klubíčko. Dítě nechce stát, ale je to reflexní odezva: mám-li něco pod chodidly, zapřu se. Proto omezit jakoukoliv možnost se zapřít.

5) co nejčastěji nechávat dítě jen v bodyčku - bez ponožek, punčocháčků, botiček. I elastické ponožky mohou "deformovat" nožičku. U ponožtiček je hodně důležité, aby bylo místo vedle prstíků (jakoby pro další 1 paleček), a aby byl volný nárt (nedochází pak k tlaku na klenbu).

Teď si na víc nevzpomínám, ale říkala toho hodně. (reagovaly i na to, jak byl Kryštof oblečen)
21. zář 2009 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, vzpomněla jsem si na další.

6) Hrací deka od Lamazu http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=2426612&vReferer=%2Fphotos%2Fmartinamil = vyhozené peníze. V žádném případě nepoužívat, protože se jedná o nucenou polohu. Mám si zkusit lehnout na kraj postele, prsa, ramena hlava přes postel a jak mi ta poloha bude příjemná. Dochází k přetěžování páteře a krčních svalů.

Až si vzpomenu na další písnu.
21. zář 2009 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
tak sono klbikov dopadlo na jednotku, uz nemusime prist na kontrolu. :wink:
marti - dik za uzitocne info. :slight_smile:

Jeeej - vitaj spat monrou, chybala si. :wink: Inak Mariellka pekny valibuk, ze 7 kil. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile: Teo ma 6,5kg. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:

Dnes mi uz neviem kolkykrat datel zobudil Teuska...som bola riadne nastvata... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry:
21. zář 2009 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, chcem sa spýtať či používate babyphone - detskú pestúnku - akú máte skúsenosť..........rozmýšlam že si kúpim
21. zář 2009 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Danielko, já mám od Philipsu a jsem spokojená. Neumím si to bez nich představit.
21. zář 2009 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
práve hrám v aukcii o túto http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=1326557 - predajná cena na nete je cca 82 Euro čo som pozerala
21. zář 2009 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
tyto neznám. Já mám tytohttp://www.detske-chuvicky.cz/p/philips-scd463
21. zář 2009 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
rýchlo som si našla pár recenzií a našla som samé chvály tak dúfam že vydražím za dobré peniaze :grinning:
21. zář 2009 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Držím palce :sweat_smile:
21. zář 2009 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
vyhrala som za 31 Euro - dobré nie? 50 Euro som "ušetrila" :grinning:
21. zář 2009 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Super!!! :grinning:
21. zář 2009 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
dúfam že využijem - ale myslím že v rodinnom dome áno
21. zář 2009 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já je používám i v bytě, tak určitě
21. zář 2009 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Dani, gratulujem k výhre na aukcii:slight_smile: Inak písala som Ti o tých plienkach, nemáš záujem? :grinning: :dizzy_face:
21. zář 2009 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny máš aj to najväčšie balenie 108 ks? mini
21. zář 2009 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek