• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
bryvecer
terezka spinka od osmej uz, veru bola pokakana, ale vooobec jej to nevadilo, tesila sa ze si mohla prikurit v plienke :grinning:

dadka ja davam terezke na stikutku cecik a veru nikdy nepohrdne..len jej vysvetlujem ze staci ked si len trosku odpije a stikutka prejde, ale kdeee - ako sa hovori - podaj prst a zhrabne celu ruku :grinning: takze z toho byva nakoniec plnohodnotne kojenie...ale keby som jej mala dat vzdy ked ma stikutku, tak uz ma 10 kg..takze niekedy si ju musi pretrpiet, ale aj tak jej nezvykne vadit, niekedy sa pocas stikutky rehoce jak keby sa nechumelilo :confused:

bozemoj chudacik ten maly Matejko, veru si toho uz dost zazil, len nech sa ma dobre, je to bojovnik :dizzy_face:
23. zář 2009 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja nekojím, takže pri štikutke Jakubkovi ponúknem čajík - väčšinou ho s úsmevom odmietne :slight_smile: a štikútka prestane. Ale keď bol menší tak štikútal viacej a hlasnejšie - teraz málokedy odkedy ho krmim flašou

Zuzi, akého mojkáčika má Terezka?
23. zář 2009 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dnes som uuplne znicena ani sa uz nedostanem k tej neuveritelnej kope zehlenia. Jasmin vitaj. No ja kojim skoro kazdu hodinu a tristvrte hruuuuuza. Bany krasnu nocku prajem a co najmenej budenia nech ame energiu na drobcov cez den :wink:
23. zář 2009 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
boze nesvieti mi svetlo uz nevidim co pisem to malo byt Baby :grinning:
23. zář 2009 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte
My sme v sobotu krstili .Adamko cely cas spinkal a ked mu farar nalial vodu na hlavicku,tak sa zobudil a hned sa aj poriadne pokakal.mal z toho asi poriadnu zabavku,lebo sa smial a prdel na cely kostol a my s nim :grinning:.ale my sme sa len smiali :grinning:

Skoncili sme kurz plavania vo vani na chrbatiku a mame aj diplom a zacali sme dalsi na brusku.Adamko si to krasne uziva,miluje vodu.Po kupkani spinka 11hod.Uz sa tesim,ked zacneme plavat v bazene :slight_smile: .

Leus,nechcete to skusit?mozno by to Teuskovi zmiernilo koliky?

Aj ja kojim podla toho,ako Adamko spinka cez den,kazde 3 hod,niekedy kazde 2 hod.Dnes spinkal po dlhej dobe 3.5hod v kociku.
23. zář 2009 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
daniela, terezka ma takeho ruzoveho slona - http://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImageID=3318129&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F a este aj ta dalsia fotka za tym je priklad ako sa pouziva :grinning:

majka, pobavila som sa :grinning: :grinning: tie prdy si viem predstavit, ze sa to mohlo v kostole aj pekne ozyvat :grinning:
no este ze si dodala ze ste sa len smiali, lebo som si uz isla mysliet ze ste s nim prdeli :grinning: :grinning: :grinning:
23. zář 2009 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska - akurat teraz to pisali v Mama a ja ze je to blbost ze ked das babatku nieco hustejsie dlhsie spi - nas matko napr. poslednych 5 noci spi po mojom mliecku 8-9 hodin. je to len o tom ze babatku musi narast zaludok, ved ked sa narodi ma ho ako oriesok, takze je to fyziologicke a musi len na to dorast aby dlhsie spinkal.

lolaz - nam preplachovali pred 2 tyzdnami a uz je to super sa to neda porovnat s tym ake to mal hrozne predtym. tak neboj bude dobre. mohli mu to aj skor -teda nasmu matkovi a nemuseli sme sa so vselijakymi antibiotikovymi kvapkami mordovat a mat pokoj.

no babulky dlho som sa neozvala lebo mali sme blbe dni. v pondelok sme davali rekt. rurku 2x matko plakal asi od 2hej az do vecera. utorok som si o 18.00 vravela, ze keby bol stale taky den ako dnes - matko mal uzasnu naladu, sam sa prehral pod hrazdickou, rozpraval, rehotal sa... skratka uzasne babo a zaklad -nebolelo ho brusko. ale o 18.15 to zacalo zase a bol to ten najhorsi plac aky som kedy pocula. srdce mi trhalo :cry: po 3/4 hodinke, ked sme uz vyskusali vsetko aj okupali v teplej vodicke a nic nepomohlo, dali sme rurku. vyslo hrozne vela vzduchu a potom sa konecne matko vykakal a v tom momente prestal plakat a hodil na nas uzasny usmev od ucha k uchu. no a vtedy som zas zacala plakat ja :sweat_smile: bolo to hrozne, matko normalne od toho revu zachripol chudacik :confounded:
no a dnes zase bolo vsetko ok. normalne sa sam vykakal ziadne bruskabole...ale mozno aj tym ze skoro cely den sa vozil v kociku lebo som si potrebovala posadit kvietky do skalky pred domom (konecne) :grinning: :grinning: :grinning: najzaujimavejsie ale je, ze ci ho boli brusko alebo nie spi posledny cca. tyzden celu noc teda do tej 6tej 7mej bez budenia a papania. (dufam ze to teraz neporieknem :wink: )

ale aj tak sa mi to s tym bruskom nezda, zajtra ideme na poradnu (kedze v utorok nas poslali domov lebo ze nas musia aj ockovat a nemaju vakcinu) tak sa spytam dr. ze nech mu aspon nejake stery urobi alebo co. no uvidime :unamused:

nuz vyzalovala som sa vam trosku, uz som fakt musela. tak prepacte
24. zář 2009 v 00:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko, dnes by sa mala narodiť moja prvá neter tak už som hore od siedmej aj keď som sa ešte hodinku túlila s Maťkom, ten teraz výska od radosti :grinning:

alex, len píš na to slúži toto fórum :wink: a my Ťa radi čítame

zuzec, som rada, že mojkadlo funguje :dizzy_face:

majaaa, super krštenie, čo farár aj ten sa bavil ? a že Diplom to výborný nápad, môžeš to malému odkladať a bude mať skvelú pamiatku :wink:

natashkaa, u nás čakajú na žehlenie vecičky z dvoch práčiek vecičiek a tiež plienky a to môžem dávať nanovo prať :sweat_smile:
24. zář 2009 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko vsetkym!! Dakujem, ze mozem sem tam medzi Vas.
majaaa my budeme krstit az koncom oktobra, lebo sa nam krstny flaka po USA a nechceli sme menit, ale mam obavy, ako to ten maly "taky velky" zvladne, ale vy ste museli mat dobru zabavu :grinning:
24. zář 2009 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasmik, mňa naši krstili až ako 9 mesačnú, lebo museli chodiť na prípravku ... ale aj tak nechápem prečo tak dlho :confused: ... a farárovi som chytala mikrofón :grinning: :grinning: :grinning:
24. zář 2009 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
dada ja si myslim, tiez to asi bude zabava, lebo krstit bude svagor a uz teraz, ked ho maly zbada, tak sa skeri :grinning:
No ale este je to stale daleko a asi sa vselico dovtedy v spravani Luka pomeni, tak len uvidime, ako povedal slepi a stupil do ... .
Inak dnes bolo zaujimave ranko, lebo ked som 2x kojila o 5h. tak maly si zacal poprdkavat a ked zrazu sa to zmenilo aj na to druhe, tak som musela drobca zobrat pod tucku, lebo toko nakladol, ze by sa vlhcene obrusky nechytali, ale nastastie este po ociste zaspinkal :wink:
24. zář 2009 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasmik, aj Maťko pre zmenu o 4:00 sa zobudil na papanie a potom, aby ho to netlačilo v brušku, šup do čistej plienky, to je jeho špecialita :grinning: sa mu smejeme, že to len filtruje :dizzy_face:

inak švagrinká dnes rodí, už má kontrakcie každé dve minútky, snáď to čoskoro bude, akurát je smola, že rodí ich naraz 5 a tak na čakačke nemôže byť s ňou manžel :unamused: a to by potrebovala, takú psychickú podporu a masírovanie chrbáta.Snáď sa nebude dlho trápiť.
24. zář 2009 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
No to jej nezavidim!! Ja som bola na stastie sama rodicka, ale ked bol manzel pri mne to bolo inak super, neviem si predstavit, ze by som sa tam mordovala bez jeho pomoci a este pri komplikaciach, ked mi hrozil po hodine trapenia cisarsky, ale vtedy ma tym tak vystrasili, ze na druhe potlacenie bol maly vonku. Svagrimke drzim palce, aby to mala rychlo a stastne za sebou! :slight_smile:
24. zář 2009 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
alex

a skusala si tu BioGaiu? nam to fakt dost pomohlo, ale treba to brat pravidelne, uplne to upravi babatku travenie.
simonko mal fakt dost zle koliky, plac ako keby ho rezali, ale pri tychto kvapkach to nepoznam

ale ako hovorim, treba to brat pravidelne, 5 kvapiek berieme uz asi 2 mesiace.
24. zář 2009 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravim kočky..

maji, uz to neuhras.. vsetci vieme, ze ste prdeli s nim... :grinning: :grinning: :grinning:

alex, ved aj ja som to citala, je to pravda. Som aj pisala, ze som sa to pytala doktorky preto, lebo ma s tym mordovala mama.. :angry:

natashkaa, ja kojim kazde dve hodky. Misko by to ale bral aj kazdu hodinku, ale vzdy ho nejak ošalime..

a este som chcela asi na 15 veci reagovat, ale zabudla som... :sweat_smile: :pensive:

nas maly je bohovsky, chyti hracku a ide si ju davat do pusy, ale vzdy tam strci najprv svoju rucku, takze hracka sa mu tam uz nevojde, tak sa jeduje a krici na nu.. Je to nas truhlík.. :dizzy_face: :dizzy_face:
24. zář 2009 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky,

písali ste tu o prikrmoch.. ale čo sa týka plne kojených bábeniech, tak tých stačí až od ukončeného 5. až 6. mesiaca, že?

Sebinko mi spinkal v noci už o niečo lepšie, ale stále sa budil viac krát ako je zvyknutý... asi sa chcel len pomojkať :wink: ale za to dnes spal až do pol desiatej.. zobudil sa niečo po siedmej, tak som ho prebalila... a že dám ešte papať a vstáva sa... zvykne vstávať o pol ôsmej... ale drobec ma prekvapil, pár krát potiahol a už bol tuhý :slight_smile: teraz mi spinka tiež, už hodinku... asi dospáva noc...

Tak nebudem vykecávať a idem niečo robiť, lebo po včerajšej noci som toho včera veľa nevládala porobiť :D tak to tu dnes vyzerá ako po výbuchu... :grinning: :sweat_smile:
24. zář 2009 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
*bábeniek (nie bábeniech) :grinning: :grinning:
24. zář 2009 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
alex len sa stazuj, na to sme tu :wink:
ivus presne - hracka by chcela ist do pusinky ale uz je tam rucicka, tak ma smolu :grinning:

mne sa terezka za posledne dni strasne rozkricala, uz som to tu tusim pisala, ale dnes to pocuvam uz od rana :sweat_smile: :sweat_smile: chce nieco rozpravat hrackam, ale strasne pri tom krici, ten kto ju nepozna by si povedal ze place, ale to ona tak rozprava :grinning: aj rano som sa na to zobudila, namiesto toho aby pytala papat, takto kricala na kolotoc :confused: trenuje si hlasivky a ja pridem o usi :grinning: :grinning: ale je chutna

my uz mame za sebou doobedne spinkanie, takze teraz predpokladam ze zaspi rovno pred kupanim :sweat_smile: :confused: ale dnes nemusim varit, aj upratat som stihla kym spala od desiatej do pol dvanastej, takze sa mozme dnes hrat odusu :wink:

ninny ja som strasny spachtos a terezka to ma nastastie po mne, takze my spavame minimalne do deviatej - desiatej...a vy ze o siedmej..ked ju o taktomto case rano kojim, tak mam pocit ze je este polnoc :sweat_smile: :sweat_smile: neviem kto bude s nou vstavat do skolky :grinning: :grinning: asi dedo
24. zář 2009 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
dnešnú noc sme mali už takú ako inokedy - raz bol Kubko hore a potom vstáva o 6.30 hod :slight_smile: potom spinkal ako skoro vždy 2 hod od 10.00 hod do 12.00 - takže som stihla urobiť skladané zemiaky a aj trasenú tortu - mňam už sa teším na poobedie - dáme si :grinning:

Nerobili ste niektorá tú trasenú tortu z iného ovocia ako z mandariniek? Ja som zatiaľ neskúšala ale láka ma to, ale v pôvodnom recepte sú mandarinky, tak neviem :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Zuzi, a Terezka už nebude poobede spinkať? Kubko ešte do večera potiahne cca 3 hodinky :slight_smile: Terezka má ale energie.......

NInny, pri iba kojených deťoch stačia príkrmy od 6.-7. mesiaca

Dadi, ja keď som pred 6 timi rokmi rodila Sofinku tak nás tam bolo 6 - nemali sme ani miesto, jednu ženu museli zobrať na vyšetrovňu - tiež nemohol byť pri mne manžel na "vzdichárni" :frowning2: Teraz pri Kubkovi som tam bola sama a bol pri mne a bolo to super :slight_smile: Dúfam že švagrinej to dobre dopadne - daj vedieť keď budeš teta :grinning:

Inak, Kubko od včera začal viac cielene dočahovať hračky - chytil aj hrklávku a hrkal si :grinning: som sa ale vytešovala :grinning:

my sme krstili Kubka keď mal dva týždne a riadne si to užíval - prespinkal to celé - pozrite si vo fotkách :slight_smile:
24. zář 2009 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte všetky, ako sa máte??? my sme mali dnes fantastickú noc, natálka dostala papať včera 19:15 a išla hajať a zobudila sa až 03:45, mama dala papať a spinkala do 7:00hod. no prosto suuuuper :slight_smile:
24. zář 2009 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
pocujte, neviem, ci simonko nebude krajcit, velmi sa mu pacia rozne vysivky, latky, potlace - s deckou alebo vankusom sa dokaze prehrat aj hodinu vkuse. teraz akurat studuje obliecku na vankus :slight_smile:

dokonca ked ho kojim, uz zo mna strhava podprsenku (chlap :slight_smile: ) a potom sa mi zvykne hrat s trickom, prip ho detailne skumat :wink:

dnes ma vynimocne spinkaci den, spinka ake ked bol novorodenec.
24. zář 2009 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už máme bábiku, som prvý krát teta :slight_smile: volá sa Hanička, narodila sa o 12:45, meria 49cm a váha 2700g
švagrinka sa trápila hlavne posledné dve hodiny, ale už je spokojná, nemuseli ju ani moc zašívať spolu má 6 stehov.Akurát ju bolí konečník, malá strašne sa tam teperila ... sme si robili sradnu,či chcela ísť inou dierkou :sweat_smile:
Hlavne aby boli zdraví a už doma :slight_smile:
24. zář 2009 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
danielka, trasené koláčiky sú super, robievam aj ten s mandarínkami, super rýchle :wink:
24. zář 2009 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

bambulka - davame bioGaiu od minuleho stvrtka. vcera sme nemali tak cakam co bude dnes. asi po kolkych dnoch sa vam to upravilo? ja davam matkovi vzdy rano pri kojeni 5 kvapiek (aj ked niekedy ako vcera a dnes sa mi omylom odkvapne 6 :sweat_smile: )

ivuska - to poznam. moja svokra ked k nam pride a matko nahodou place (co v poslednom case, kedze chodi vecer a on ma prave koliku je takmer vzdy) sa ako prve opyta a nie je hladny? a je mu dost mliecka? a mna ide rozhodit lebo on pred hodinkou papal. a ked place tak po prebaleni je to druha vec ktoru zistujem vzdy ked place. a okrem toho uz viem aj trosku rozoznat plac od hladu. ved ten bruskovy je ako keby ho rezali, chudatko :angry:

no doktorke som vravela ze co a ako tak povedala ze koliky sa mozu vratit :frowning2: a ze ci to nema z toho (lebo ma aj taku zvlastnu stolicu) ze ma malo mliecka. inak tuto odpoved som presne cakala lebo uz ked sme boli predtym a vravela som jej o hlienovitej stolici tak mi povedala ze treba viac pit :angry: ale som sa nedala a vravim ze ved v noci prespi aj 10 hodin vkuse posledny tyzden co by podla mna urcite nie kebyze je hladny. ale aj tak ho mam nakojit a susit mu dat este cajik a prevazovat kolko spapa. mal by 120-150 potiahnut mliecka. a ze ak vypije po kojeni viac ako 30ml caju ze bude treba dokrmovat. a tiez ze sme dost malo pribrali za 6 tyzdnov 60dkg :frowning2: ale mne sa nezda ze by bol matko hladny, prave naopak. tak teraz zhanam vahu. ale aj tak som povedala ze aby mu zobrali stery z prdky ze co ak daky bacil, tak mu zobrali. aspon nieco. vysledky budu buduci tyzden, sa mame zastavit a zreferovat aj ako papa. takze vsetko sa uvidi. a tiez nas zaockovali, matko plackal ovela menej ako minule. a doktorka vravela, ze ked nemal minule teplotu, nemal by mat ani teraz. tak dufam, ze nie. teraz buva lebo rano sme mali este navstevu tak sa nedalo a zaspal uz cestou k dr. ale kedze som ho musela zobudit tak teraz dufam zdriemne zo hodinku.

a dakujem ze sa vam mozem vzdy takto pekne vykecat :slight_smile: babulky moje som rada, ze vas mam :slight_smile:
24. zář 2009 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeeeeeeeej dadka tak gratulujeme :grinning: hanicka je krasne meno, nech su zdravucki
24. zář 2009 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
alex,

od minuleho stvrtka? to uz je tyzden, uz by to malo zabrat. nepamatam si presne, kedy to zabralo nam, ale viem, ze sme vyskusali vsetky ostatne - babycalm, espumisan, sam simplex, pupik a jedine rektalnu rurka a ta Biogaia pomohli.

dobre, ze zobrali stery zo zadocku, mozno najdu nieco, co to cele sposobuje a teda budu vediet co s tym. rozmyslam, ze aj ja to mojje Dr navrhnem, lebo fakt je, ze nase deti su uz trochu "stare" na tieto koliky a ak by sme simonkovi nedavali tie kvapky, ma ju urcite zas. ked sme ich na cas vysadili, vratili sa.

inak, Dr mi poradila, aby som tyzden brala tie kvapky ja, ci to tiez nepomoze, ale netrufam si ich este malemu vysadit, bojim sa, tie vecerne place boli fakt priserne. a tiez maval hlienovitu stolicu, ale tiez mu to uz preslo.
24. zář 2009 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
alex, aj my sme radi, že Ťa máme :wink: snáď bude Maťkovi po kvapkách lepšie. Aj môj Maťko máva niekedy stolicu ako keď vypije len predné mliečko a pritom sa mi zdá že ťahá a ťahá ... na poradňu ideme až o dva týždne tak som zvedavá koľko priberie. Ale nosiť ho dá zabrať, určite má aj 7kg
24. zář 2009 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Danka, aké sú to skladané zamiaky (asi si nemyslela francúzske, že?) a trasená torta?? :grinning:

Sebinko mi spinkal od 11:10 do 12:45 a pred chvíľkou zaspinkal znova, uvidíme či to bude naša klasická polhodinovka.. idem naplniť práčku a žehliť... už sa teším :grinning:

dadka, ešte raz gratulujem :slight_smile: ja budem za chvíľku už 6-násobná teta... švagrinka ma troch chlapcov a moja sestrička je momentálne v 12tt, to bude ich tretie bábenko... krásne prekvapenie... zistila to deň po Sebkovom krste, keď boli u nás.. :wink:
24. zář 2009 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aaach baby ako to s tymi detmi robite. To Dominik zaspi o 8 vecer okolo 00:00 sa zobudi na papanie a potom kazde dve hodky no a o 7 rano uz nezaspi to trva tak do 12 poobede a to zalomi maximalne na 20minut a potom do 8 vecera zas nic. Ja fakt nestiham cez den nic spravit
24. zář 2009 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashkaa, u nás podobne, žiadná prespatá celá noc, ale neva, do polroka to zmáknemw a potom už bude väčší žalúdok a vydržia spať viac :slight_smile: snáď
24. zář 2009 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek