• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
natashka, ja ked vidim ze už je unaveny, tak ho ulozim spinkat.. niekedy mi zaspinka sam od seba, alebo ho trocha pokocikujem, raz za čas ho uspim na rukach.. niekedy mi zaspi aj pri papani.. kedy ako..
24. zář 2009 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
a v noci sa mi väčšinou budi 2-3 krát... posledné noci to bolo síce viac, ale neva... na to sme predsa tu, mamičky... :slight_smile:)
24. zář 2009 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
danielka, myslela som si ze terezka bude buntosit az do vecera, ale veru este zaspala aj poobede...lebo uz mavala nespiace dni, vzdy len na pol hodinku si schrupla..ale teraz spinka uz od druhej vonku v kociku, deka vytiahnuta az po oci :grinning:

dadka tesime sa s tebou ze je Hanicka na svete a ze je vsetko v poriadku :dizzy_face: tie prve dni su krasne, casto spominam :wink: a spominam ze ma tiez bolel konecnik, ked sa ma pytali kamosky, ze ako sa citim po porode, tak som im vzdy povedala ze ako keby ma niekto nakopal do zadku :grinning: :confused: ale fakt!

jeeej leni, vy ste teda rozrastena rodinka, drzim segre palce nech to dotiahnu do stastneho konca :wink: kolkorocne ma tie dalsie dve deticky?
24. zář 2009 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka gratulujem k tetkovstvu a prajem Hanicke vela zdravicka a svagrinke skore uzdravenie!

Chcela by som sa Vas opytat, kolko krat vam plnekojene babatko za den kaka, lebo maly doteraz kakaval tak 1x za tyzden, ale uz asi 4 dni sa mu dari aj 4x do dna! Pre mna je to nezvyk, ze kazdu chvilku moze byt pokakany, ale ked som skoro stale pri nom, tak po tom hlasnom prdkanokakani musime ist hned pod tocku, lebo inak by som to dolu nedala.
24. zář 2009 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasimk, terezka uz skoro tri tyzdne kakava tak raz za dva - tri dni, inak kakala predtym do kazdej plienky...ale napr. vcera som zjedla fazulovu polievku a hned z toho bolo kakanie, tak asi mate nieco na papanie z coho sa mu dobre kaka :sweat_smile:

a k tej trasenej torte - moja mama raz robila s ananasom a tiez to bolo dobre, ale na mandarinky to nema :dizzy_face:
24. zář 2009 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzec no ja neviem, co to mohlo zmenit, ale asi to, ze som zacala pouzivat cibulu, co som sa doteraz bala davat do varenia. Mam taku chut na kelovu polievku, ale mam obavu z reakcie, ale zase, az nevyskusam, tak nebudem vediet, duktorka mi kazala uz vsetko skusat, tak asi zacnem so skusobnymi testami vsetkeho, co som si doteraz pre jeho dobro odopierala.
24. zář 2009 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenka, skladané zemiaky sú tie francúzske......... a trasená torta je táto super rýchla http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=5278

Baby - Kubko mal dnes inak zafarbenú stolicu - takú zelenosivú - vždy máva takú žlto hnedú - papá nutrilon....... je to normálne???
24. zář 2009 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
Brunko ma od vcera novy trik-palec do pusinky a ukazovak do nosa :grinning:
a uz asi mesiac vam chcem napisat,ze ma materske znamienko na stehienku
a po ockovani sa mu na lavej nozicke urobila mala hrcka ako stipanec od komara,tak som mu to troska masirovala a dala studeny obklad ale neviem ci s tym netreba ist k dr-neviete?
no idem Brunka pripojit,lebo uz krici leeev,potom sa prihlasim
24. zář 2009 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasimk, no vidis, takze okrem toho ze viac kaka, tak cibula neublizila a mozes skusat aj ine veci :wink:

danielka preeeesne to je ona ta torta mnaaaam!! a este je aj cokoladove creme ole a do toho mama dala ten ananas...juuj keby sme neboli po svadbe (torta v chladnicke a kolaciky) tak si ju hned urobim :dizzy_face:

julenka, brunko je macher :grinning: :grinning: ze pripojit ja odpadnem :grinning: :grinning:
podla mna kym to nema velmi zacervenale tak nemusis s tym ist k dokyne :confused:
jeeej ze materske znamienko :dizzy_face: terezka este nema nic, sa bojim ze po mne zdedi sosovice...ja ich mam vela vela..neviete kedy sa to zacne ukazovat?

akurat mi terezka dovolila si dat 20 min. spanok - taky je najlepsi ked sa citim unaveno cez den...supla som ju medzi hracky a dala som si budik, ale vobec som ho nepotrebovala, lebo ked preslo 20 minut, tak skrikla tak ze som skoro vyletela na rovne nohy :sweat_smile: teraz pocuva pesnicky a spuli pri tom pusinku jak keby chcela spievat :dizzy_face:
24. zář 2009 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babule, ako sa mate?

my dnes nic moc, ako som vcera spominala, tak sme boli na ockovani, vcera bol inak velky hrdina, aj celu noc prespal, vobec sa na nic nezobudil, az rano o 6h. a to u bol mierne teplucky a potom to slo, davali sme studene obklady, lebo nastastie bol manzel doma, co ma cely tyzden dovcu, a potom sme supli Nurofen sirupcek, ako mi poradila jasimk, ta to davala Lukaskovi a ten to zvladol, tak hadam aj mi a bude dobre, ale ked som videla na teplomery, ze 38 stupnov, tak som tu teplotu namiesto neho mala od strachu ja, ale hadam uz bude dobre, ved sa uz smejka,

inak co mame nove, je ze vsetko taha, ked ma svetrik obleceny, tak si ho vytahuje hore, ked je dekou zakryty, tak ju si taha, vcera, ked zaspaval, tak som ho nasla s dekou na tvari, len ocka vykukali zvedava, ze kedy pridem, aby som ho uz tak videla :grinning: , alebo si vytahuje podbradnik, ten vlastne natahuje, az mam strach, ze sa priskrti, jaj tie deti

my spinkavame celu noc, este nas setri, ze mili rodicia, pekne spinkajte, ved ono budete hore, ked mi pojdu zubky :grinning:
24. zář 2009 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
akurat na markize robia tu trasenu tortu :wink:
24. zář 2009 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj albertine, dufam, ze mu to po tom nurofene ustupi a bude pokoj! Luko to tak zvladol a o 5 tyzdnov si to zopakujeme a to dufam, ze tiez tak v pohodicke.

daniela29 hovori sa, ze ked ma dietatko stolicu do zelena, tak je hladne, ale neviem, ci to plati aj u deticiek na umelom mliecku? :confused:

julienka Brunko je teda vynalezca a sikula, ked zapoji hned dva prsteky. Nas maly ma od narodenia jedno jedine znamienko a to na krku, pod bradou, ale az bude po mne, tak ich za chvilu nebudeme moct ani poratat.

zuzec to sa mas, ze si stihla spanok, mne sice maly spal poobede vyse dve hodinky, ale za ten cas som navarila poupratovala a naucila sa do skoly s malym a bola som na poste, takze na mna uz nevyslo, ale hadam v noci sa podari ako tradicne tych 5 hodiniek a potom 2x po 2 hodky. :sunglasses:
24. zář 2009 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dominik cely den preplakal slinta ako blazon a hryzadko si cpe az do krku normalne ho napina neviem ci ho uz dasienka nesvrbia.

Baby bol tu ten navrh, ze pridat k nasmu albumu fotky v 3mesiacoch
Ninny Ty si tusim robila album zorganizujme to nejak.
24. zář 2009 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Danielko, zelená stolice u UM je to normální. Je to napsané i na krabici :wink:

Kryštof dnes vymyslel nový fór. Nahradil můj malíček za čumáček myšičky. K svátku dostal mimo jiné mazlíka myšičku s dlouhým špičatým čumáčkem. Tak si ho cpe do pusy a saje a dudlá. Hlad fakt nemá a dudu stále nechce a ještě se tomu hlasitě směje :wink: :grinning: :grinning: Musím vám to vyfotit
24. zář 2009 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky všem
danielka, zelená stolice je normální u dětí na UM, taky jsem to řešila, my jsme na UM vesměs od Vašíkova narození, je taková tmavě zelená, připomíná mi temperku :grinning: , občas tam má i žluté, jak kdy.
jak tak čtu, tak už máme hodně šikovné dětičky :sunglasses:
krásnou a pohodovou noc s dětičkama
albertin, nám taky na horečku po očkování zabral Nurofen, my měli 38,9 v konečníku, tak jsme mu ho hned šoupla a bylo po teplotce, za 2 týdny jdeme na další očkování, tak snad to nebude horší a případně i bez reakce
24. zář 2009 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
24. zář 2009 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
prišla som na to,že cez operu mi nejdu pridávať fotky, ale cez explorer to ide, takže ak súhlasíte, skúsila som urobiť ukážku pre naše júnovčiatka http://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbumID=470837
ak by sa Vám to takto páčilo, pošlite mi do IP link, ktorú fotku chcete dať ako 3.mesačné, prípane pošlite na mail adela.malarikova@gmail.com obe a pokúsim sa čím skôr skompletovať to. Ešte by sa tam dalo doplniť váha pôrodná a teraz, cm asi ťažko lebo nie každé bábo merajú na poradni, však skomentujte to :slight_smile:
24. zář 2009 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
julenka, Brunko je borec :wink: do nosa to skúša už aj Maťko, na facebooku mam aj takú fotku, sú to riadne čísla tie naše júnovčiatká, Maťo sa teraz večer bavil vyberaním dudky a triafaním sa späť, ešte tak otočené o 90° mu to išlo ale skôr úplne mimo, sme sa s mužom nasmiali :grinning: :grinning: :grinning:
Keď ho prebaľujem, nesmiem mať nič okolo seba položené, lebo hneď to schmatne a šup do pusy, minule tak žužlal tepláky :grinning: :dizzy_face: ale aj tak je to moja lásky, stále mu to hovorím. :slight_smile:
24. zář 2009 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminky,
alex - aj ja si myslim, ze BioGaia by uz mala zabrat. Nam pomohla, ale neodstranila uplne. Ja hlasim vcera bezkolikovy den a noc, aj dnes, dokonca buval tri a pol hodky v kociku...tak KLOP KLOP aka bude noc. Som zvedava na vysledky tych sterov...

majka - my plavama od zaciatku vo velkej vani, protikolikovo, aj to pomaha, plava moja maminka :wink: Kedy pojdete do bazena?

dadi - gratulujem k tetkovstvu, malinka je krasna! :dizzy_face: Tetkovstvo je velmu vyznamna funkcia!! :wink:

No a my uz dudacujeme o 106. A sem tam ma v puse aj dudu aj ruku. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Samozrejme som chcela zareagovat na 20 dalsich veci a nepamatam si ich... :rolling_eyes:
24. zář 2009 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,Dlho nam nesiel net.Ako sa mate?Pridam foto Oliverka :slight_smile:
24. zář 2009 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj henessi, už si mi tu chýbala, veru hoď foto, vieš zvedavá čerstvá tetka :grinning: ako sa Vám darí, už Ste boli na očkovaní ?
24. zář 2009 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak gratulujem :wink: .Aj vy ste mi chybali :frowning2: .No uz sme boli nastastie maly nemal ani teplotu,je statocny po tatovy :sunglasses:
24. zář 2009 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je super, my sme veru teplotovali, aj sa bojím,že budeme za 2 týždne nanovo :unamused:
24. zář 2009 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile:
My bojovali od včera s teplotou po očkování. Nakonec už dnes večer přešla, tak sláva!
Jeník se teď pořád vrtí a zkouší se převalovat na bříško, ale zatím mu to nejde. Objevil palečky a strká si je do pusinky místo dudlíčku :slight_smile:.
24. zář 2009 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
My ideme az za 6 tyzdnov tak dufam ze to bude v poriadku :unamused:
24. zář 2009 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
jej Lucka, som rada,že už neteplotujete :wink: ešte ho baví hranie na klavír, to video bolo super :dizzy_face:
24. zář 2009 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ešte som chcela reagovať na materské znamienko, Maťko má od narodenia na chrbátiku taký asi 2cm fliačik, doktor povedal,že to je mat.znamienko a mám to sledovať, takže môžu mi schovať hlavičku, ale podľa šunčičiek a fliačiku ho spoznám,xixi :grinning: :grinning:

a ešte čo sa týka albumu 3.mesačných, môžem spraviť tabuľku - podľa starej, kde bude váha pri narodení,cm a teraz v 3.mesiaci váha a kto vie môže aj cm .... dajte vedieť :slight_smile:
24. zář 2009 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
jej henesi, Oli aký je krásny :slight_smile:
24. zář 2009 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dakujem,aj Martinko je nadherny ake ma velke ocicka :wink:
24. zář 2009 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadi, dobre si to vymyslela s tými fotkami. Odfotím Kubka aktuálne a pošlem........

Deniska, Martinka - dík za radu ohladne zelenej stolice...........

Zuzi - nabudúce skúsim tortu s čokoládovým krémom - dnes sme celú zbaštili a to som robila vo veľkej forme - tati má meniny a prišli kmotrovci s deťmi tak sme si pochutili :slight_smile: :slight_smile:

Stihli sme poobede ísť aj do kostola - KUbko celú omšu prespal :wink:
24. zář 2009 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek