• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
dadi, Hanička je krásna - riadna vlasaňa :slight_smile: a Maťko je na tých fotkách riadne veľký - zlatý chlapček
foto do albumu júnoviek som ti poslala mailom
25. zář 2009 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

rada by som sa k vám pridala, máme doma tiež malú júnovku a bude tu zastúpený aspoň aj sever Slovenska :slight_smile: . Už si dlhšie čítam túto diskusiu, ale až teraz mi vyšiel čas napísať.
Aspoň v skratke. Staršia Danielka je už taký malý človiečik, ktorý práve skúša, čo si to môže všetko presadiť. Má rada svoju sestričku, aj keď sú veci, ktoré musí robiť prvé ona (obliekať sa, keď ideme von, večer sa kúpať,...).
No a Ľubka to je také malé slniečko, ale hlad je hlad a vtedy sa hlási poriadne. Je to už malá vrtieľka, začala sa práve pretáčať na bruško, rada si háka - má dlhšie prejavy ako Fidel Castro, ale len keď je niekto pri nej. K hračkám už taká ukecaná nie je. Rastie ako z mlieka (kojím ju) a z pôrodných 2700 g už máme pekných 5900g.

Chcem ešte napísať pre maminky, ktorých detičky majú boľavé bruška, že aj staršia mala také boľavé prdíky a u nej to spôsobovalo kravské mlieko. Prvé tri mesiace som nemohla zjesť nič mliečne, ani len vo varenom jedle. Potom sa to pomaly upravilo a teraz bambula nemá žiadny problém. Čítala som si je niektoré detičky nemajú zo začiatku nejaký enzým (alebo niečo také), ktorý by im pomáhal dobre tráviť nejakú zložku mlieka. Je to vraj
pomerne časté. Ale vekom to prejde. Danielke bolesti prestali po troch mesiacoch, vtedy som musela na dva týždne prestať kojiť a s tým UM sa jej nejako to trávenie upravilo. Keď sme sa vrátili ku kojeniu mohla som zjesť hocičo, a nebol žiadny problém. Ono musí aj detičkám zosilnieť bruško, aby vedeli lepšie potlačiť.

No som sa na úvod nejako rozpísala, želám všetkým pekný večer a celú noc a spokojné brušká.
25. zář 2009 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
andreaber, aj ja som sever Slovenska, ale skor citatelka ako pisatelka:slight_smile:
25. zář 2009 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak sa opravujem a teda len dopĺňam zastúpenie severu Slovenska :slight_smile:
25. zář 2009 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadi no kraaaaaaaaasne si to spravila sikulka :wink:
25. zář 2009 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
dada no to snat ani pravda neni aky je oproti hanicke veliky ja si uz ani nevie predstavit, ze Dominik bol taky malinky
25. zář 2009 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
sorry za chyby opat pisem v tme :sweat_smile:
25. zář 2009 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
andreaber, vitaj medzi nami, kľudne sa tu rozpisuj, aspoň budeme mať čo čítať, od kedy sme porodili, tak je to tu také redšie :sweat_smile: ale omluviteľné

natashkaa, bude to krajšie, keď to bude plnšie :wink: musím sa naučiť robiť v Gimpe - to je taký program aj s rámikami,len akosi stále nemám na to čas
25. zář 2009 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadi, ja mám asi rok naištalovaný gimp a stále v nom nerobím - tiež nemám kedy :frowning2:
25. zář 2009 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminky.ak by tu boli maminky z KE,ktore pouzivaju nutrilon1 a mali by zaujem usetrit 5eur,tak mi dajte vediet,lebo ja som namiesto extra nutrilonu kupila ten normal a malinka nam z toho zvrackala,tak sme jej museli kupit zas ten extra.stal 15,60eur 800g a my sme ho len 2krat dali,ale nechuti,tak ak by sa niekto nasiel,tak dame za 10eur.velmi by nam to pomohlo,kedze UM nieje lacna zalezitost.dakujem a dobru nocku vsetkym.
25. zář 2009 ve 23:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
krasny vecer mamulky - babulky :grinning:

my sme dnes bez koliky (uz 3. den :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: ) asi konecne zabrali tie biogaia kvapky alebo co. hlavne ze je to teraz ok. klop-klop-klop. ale zato mal matko zvysenu teplotu poobede, netusim kolko lebo sme neboli doma tak som nemohla odmerat ale dala som mu po kojeni cajik a vypil asi 40ml, musel byt smadny chudacik. ale teplotka o 18,00 ked sme konecne mohli odmerat (lebo sme neboli doma a potom zaspal a nechcela som ho budit lebo uz bol nervozny co chcel spat) bola 37,1. takze cajik zabral dala som mu pre istotu este aj vecer tak snad do rana bude ok. ale na to ze mal teplotu bol cely den vysmiaty a uzasne zhovorcivy :slight_smile:

leuska - je mi luto ze teusko mal take strasne bruskabolenie. tie babatka to mozno aj nejak vycitia, nas matko mal hrozne cele poobedie, ked ocko isiel na tie 4 noci do prahy az o 9tej vecer konecne zaspal po dlhociznom placi. a tiez som vravela ze nechcel pustit tatina do sveta :wink:

bash - ja to neberiem nejak tragicky ze pribral len tolko - to sme tu uz raz mali ked mal 6 tyzdnov museli sme prist o tyzden na kontrolu a potom pekne pribral. babtka by mali tych 120 g minimalne za tyzden a ta nasa dr. je asi nejaka predpisova alebo co. on teraz dost podrastol tak mozno aj preto mu to mliecko neslo az tak do kileciek. ja neviem. ale kazdopadne budem sledovat ci mu mliecko staci.

a inak rozpravala som sa s maminou, tak hovorila ze chodila presne k tejto dr. co aj my s matkom ked som bola ja mala a tiez ma odstavila v 4tom mesiaci lebo jej povedala ze hladova stolica = malo mlieka = dokrmovanie. a bolo. mozno ma matko naozaj menej mliecka ako predtym ale mozno je to len nejaka kriza - tusim to ma aj nejaky odborny nazov. musim sa posprtat na nete ale urcite budem kojit kym budem mat co len kvapku mlieka aj ked budem musiet dokrmovat. zacnem to sledovat (mozno zajtra budem mat uz aj vahu) lebo dnes sa to nedalo kedze mal teplotku.
25. zář 2009 ve 23:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
a este otazocka - po ockovani ma matko take tvrdsie tam kde ho pichli aj trosku opuchnute ale len trosicku. pri prvom to nemal tak neviem, treba s tym nieco robit? neviete ? :sweat_smile:
25. zář 2009 ve 23:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Musím se pochlubit. Kryštůfek usnul včera v 18:30 hod a spal až do 6:45 hod. pak si chvilku pohrál, napapal a neuvěřitelná věc, teď už zase 15 minut spinká :wink: :slight_smile: pak dám zprávu, jak dlouho bude spát. To vůbec neznám :wink:
26. zář 2009 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
alex,

velmi sa tesim, ze bioagia zabrala. super!!! drzim palce, nech je to uz tak stale.my sme vcera kvapky nedali a vecer bolelo brusko zase, takze my sme uz biogaia-zavislaci.
a okrem toho aj mne je uz od vera tak zvlastne, tiez ma boli brusko, al nieco v tej oblasti :slight_smile: , dufam, ze je to len prechodne.

a inak ten prechodny nedostatok mlieka sa vola "laktacna kriza", je to vec uplne normalna a urcite nie je dovodom na odstavenie od mliecka, ked sa babatku zvysi apetit, prirodzene mnozstvo mlieka uz nestaci.
zaklad je neustale prikladat, aj kazdu hodinu, hoci mas pocit, ze mliecka je malo, ono sa to tak za 2-3 dni opat prisposobi jeho spotrebe a je to. skus pit aj caj na kojenie, vineu a tie rozne babske recepty.

ja som to uz mala 2 x, najprv po 6 tyzdboch, teraz po 3 mesiacoch, bolo to trochu neprijemne, lebo maly plakal od hladu, ale fakt za 2-3 bolo vsetko tak, ako ma byt. po tych 3 mesiaoch proste babo uz potrebuje toho mliecka viac, takze je nutne, aby sa kojenie trochu zintenzivnilo.

priroda je neuveritelne mudra :slight_smile:
26. zář 2009 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bambulko, máš plně pravdu. Já sice již Kryštofa dlouho plně nekojím, ale dokrmuji. Ale když si "vyhraji" a odsávám mléko každou hodinku, tak za celý den nashromáždím na 3-4 krmení (po 180ml). Když odsávám přes den každé 3 hodiny, tak je to "jen" na 2-3 dávky.

Andreaber, vítej mezi námi! :dizzy_face:
26. zář 2009 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravim kocky, idem vas docitat...

marti, neda mi, Krištof je bohovsky s Alešom !!! :grinning: :grinning: :grinning:
26. zář 2009 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak som to docitala...

kedze mame stazovacie obdobie, tak aj ja si dovolim sa pridat...

Uz tri dni nas maly zaspi o pol osmej, cize pred poslednym kupanim ,a potom ho uz "netopíme", ale spi len 2 hod a zobudi sa s placom, ze je hladny. Tak mu dam napapat, ale zaspi uz len na 1,5hod a potom do rana je hore kazdu hodinu.. Som zufala a hotova... :cry: :cry: Kto mi poradi, co s tym, ma u mna veeeeliky šampus...
Inak neviem, ci som vam spominala, ze sa mi maly zobudi kazdu noc o 4:30 s presnostou svajciarskych hodiniek a pučí sa.. Neviem to inak nazvat, kopka nozkami, mrnka, kňučí, vzdycha.. No konecná.. Prelozim ho do kresielka, zapnem vybracku, trosku pohojdam a spinka za minutu, ale preco sa to deje tak presne a kazdy den, to netusim... Podotykam, ze neprdka, nekaka, neplace... Len sa pučí... :sweat_smile:

andreaber vitaj :wink:
26. zář 2009 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

my sme mali konečne dobru noc, taku aku predtým.. takže som sa konečne ako tak vyspala.. :slight_smile:)

andreaber, vítaj medzi nami.. ale pokiaľ viem Poprad patrí ešte na východ... do Prešovského kraja, nie? :wink: :grinning: to ma len tak napadlo, kedže pochádzam tiež z východu, z Bardejova... dúfam, že sa nenahnevaš :wink:

Dnes sme Sebkovi kupili tu odsávačku do nošteka na vysávač.. lebo sme mali len tu "baloníkovu" a už som pri nej strácala nervy a Sebko pri nej hrozne vždy vyvádzal... Baby použivate niektorá tu na vysávač? Ja keď som ju dnes prvý krát skúsila, zdala sa mi veľmi drasticka..

A čo sa týka toho nášho albumu 3-masačných bábeniek.. fotky môžete posielať aj mne na e-mail (lenka.chrinova@gmail.com), aby nemala Dadka všetko len na sebe.. predsa sme na to dve :dizzy_face:

Daniela, tento týždeň sa mi nejako nepodarilo dôjsť.. ale skúsim teraz cez týždeň.. len to záleží od toho ako bude Sebkovi, keďže ideme v utorok na očkovanie.. a stredu ráno mu budu brať krvičku..

Pekný víkendik Vám prajem.. :slight_smile:
26. zář 2009 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, ja si ju planujem kupit uz neviem odkedy, ale neviem sa k nej dostat.. Svagrina ju pouziva a nevie si ju vynachvalit, dokonca jej mala si to sama drzala v nosteku. Tie odsavacky maju redukciu, cize bez ohladu na silu tahu vysavaca, ta odsavacka si to sama zredukuje.. Ja sa na nu tesim a nebojim sa.. :confused: :slight_smile:
26. zář 2009 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem to zakřikla. Spánek byl 20minut a už zase nic :frowning2:
26. zář 2009 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dál žehlím a žehlím, ale uvědomila jsem si, že Kryštof má dnes 4 měsíce :slight_smile: To by chtělo oslavu 1/3 roku. Myslím že 2 koňakové špičky a věneček bude adekvátní oslavou :grinning:
26. zář 2009 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!

alex mne na tvorbu mliecka zabera melta, ktoru si denne robim aj 4 krat do takej 7 dcl salky a dolievam si to mliekom. Nakolko je to zmes jacmena, raze, cakanky a neviem coho este, tak to nema ziadny vplyv na babatko. Mne to vyhovuje, lebo tie cajiky pre dojciace matky mi uz nejako nesly dole krkom. Sem tam si dam aj 2 dcl cierneho pivka.

martinamil gratulujem k 4 mesacninam uz aj my aby sme mali tolko!

Vcera som bola na takom stretku s kamoskami, kde jedna ma 3 deticky a najmladsie 6 mesacne mala so sebou, druha ma 2 deticky, jedna je mamicka cakatelka a jedna slobodna baba a samozrejme ja s malym. No ale dlho sme neposedeli, lebo nikdy by som neverila, ako sa 2 deticky medzi ktorymi je len 3 mesiace rozdiel mozu ovplyvnovat, ked jeden zacal troska pofnukovat, tak ten druhy sa pridal a ked sa jeden rozplakal tak samozrejme aj druhy. No nase stretnutie trvalo len na vypitie nealka piva a my mamicky s babetkami sme sa pobrali radsej domov. Som zvedava, ako to bude pokracovat, lebo sa mame stretnut zas o mesiac a to uz budeme o mesiac sikovnejsi a mozno sa budeme vediet lepsie bavkat, aby sme sa navzajom nerozplakavali. To len tak na okraj.
Prajem krasny den!
26. zář 2009 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
To naše dítě je skutečnou reinkarnací Kryštofa Kolumba. To, že ve vaně řádí, nají se - sám si najde prs, je celkem normál, ale dnes to dotáhl k dokonalosti. On USNUL!!! A při osušení jen mroukal, neplakal, ale mroukal něco v tom smyslu: Proč jsi mě vyndala z té vody? :grinning: :grinning: :grinning:
26. zář 2009 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti,

teeeda!!! nabuduce ho odfot!

akurat som so simcom pozerala smotanku (viem, viem, hrozne) a zazrela som tam stofanikovu, kt ma takisto simonka s tym milionarom kollarom mesiac po porode uplne nadhernu, vysportovanu, na vysokych opatkoch, vysmiatu.

bozinku, ja som mesiac po porode nielen ze vyzerala uplne priserne, ale citila som sa este horsie.

to ako to tie nestastnice robia???
26. zář 2009 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

my sme si dnes celá rodinka urobili výletík do lesoparku v Kvetnici. Bol krásny deň, hoci chladno. Danielka sa vytešila z kačičiek, ktoré kŕmila a Ľubka si fajne pospala. Bolo tam tichučko a super vzduch.Cez deň si vie Ľubka celkom dobre pospať, aj keď to nemá pri Danke jednoduché. Horšie je to v noci, kedy sa dosť často budí. Ale po výcviku nespania, ktorý som absolvovala pri Danielke, to zatiaľ zvládam.

Poobede išli manžel a Danielka na svadbu (bývalému kolegovi) niekde k Dolnému Kubínu. Mali sme ísť všetci, ale Ľubka sa len teraz vyliečila zo soplíkov, tak ju chcem nechať riadne sa doliečiť. Manžel sa preto aj rozhodol, že Danielku privezie búvať domov a on sa ešte vráti späť. Zatiaľ sa ešte bavia, tak uvidíme kedy dorazia.

ninny - máš pravdu, Poprad je v Prešovskom kraji, ja som to poňala asi viac geograficky, a možno aj preto, že som len prisťahovalec a nemám to správne východniarske cítenie :wink:

alex - po preočkovaní, je reakcia iná, lebo v tele sú protilátky, a preto je miesto vpichu tvrdšie a opuchnuté, stačí dať vlažný obkladík, ak by sa Ti to veľmi nepozdávalo, spýtaj sa doktora, ale malo by to byť v poriadku táto reakcia. Inak ja pijem na lepšie vylučovanie mliečka podľa rady jednej laktačnej poradkyne čaj z jastrabiny lekárskej. Má celkom dobrú chuť a myslím, že aj trošku pomáha.

Pokúsim sa teraz vytvoriť album, aby som vám mohla tie moje kočky aj ukázať.

zatiaľ prajem pekný večer
26. zář 2009 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bambulko, to by šlo špatně, já byla v té vaně s ním :wink:
26. zář 2009 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte bambule,

Ninny, tak ti poslem fotky maleho, ale mozno az zajtra, lebo este neviem, kedy sa vlastne k tomu dostanem

andreaber ahoj, vitaj medzi namiii

ohladne tej odsavacky, by som aj ja mala strach, ale kazdy pouziva na co je zvyknuty,

dnes mam ale spave dieta, je to aj dobre, aspon si oddychne a v spanku nam aj co to podrastie, ale sa cudujem, ze sa nezobudi na hlad, co on dava dostatocne nahlas najavo, zvlast ked sa nadranom zobudi, tak to vie cely panelak, ale co uz, hlad je hlad,

babmulka a ohladne tych nestastnic,ako dobre vyzeraju, tak urcite nekoja, o drobca sa stara opatrovatelka, ony sa vyspia doruzova a dosytosti, ale ved nech sa maju dobre, ja by som nechcela, aby sa mi odrobca staral niekto iny,
26. zář 2009 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak album úspešne vytvorený :stuck_out_tongue_closed_eyes:

martinamil - gratulujeme Krištofkovi k 4 mesiačikom

bambulka - tak ako píše albertine, tieto mamičky si to zariadia tak, aby mali dostatok času na seba, ale je asi v tom aj kus genetiky, ja tiež poznám ženy, ktoré boli hneď po pôrode krásne štíhle.
26. zář 2009 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

ja hlasim zatial bezkolikovy den. :dizzy_face: A tiez trojhodkovy spanok v kociku...fuu..som 120 stran z knihy precitala, juchu. :sunglasses:
andreaber - vitaj :wink:

ivus - do kelu...to musis byt ko uplne po tolkom vstavani... :frowning2: Ale ak Ta "potesi", ze ja som v poslednej dobe tiez skoro kazdu noc - polovicu noci - hore kvoli brusku... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

martina - to spal fakt super Krystof!

alex - jeeej, tesim sa s Vami z bezkolikovych dni...to urco BioGaia zabrala! :dizzy_face: Na to opuchnute po ockovani, tam kde je to tvrdsie, sa ma davat octanova mast alebo Fenistil gel. Inak uz mate vahu? Bo ja mam Chicco a uz ju nepotrebujem, tak ak ste este nezohnali...napis do IP,oki? :wink:

dasi - Hanka je nadherna, naozaj sa mi az uverit nechce, ze aj nasi bobaci oli taki drobni... :sweat_smile:
26. zář 2009 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
genetika, genetika, dokelu aj s nou, mna ta moja nejak moc neoslnuje, stale mam 5 kg plus :grinning: :grinning:

ved ja viem, ze tieto mamicky-celebritky to urcite neprezivaju cele ako my, ale zase uznavam - je krasne byt krasna cele tehu, plus tyzden po porode, prip priamo pri nom :sunglasses:
26. zář 2009 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek