• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
ahoj kati
tak co kedy hodime stretko?
28. zář 2009 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
kati my mame len 5820 a sme plne dojceny takze babo uz nemusi priberat tak ako prve mesiace.mate krasnu vahu a ste aj veliky ved sme vas videli :wink: ja som dala malemu hniezdo okolo celej postielky lebo tiez sme mavali nozicky pomedzi tycky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. zář 2009 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminky,už dva dni len rýchlo čítam, lebo stále nestíham, aj teraz obeduje :sweat_smile: (13:30 :sunglasses: ) Tatino má dnes 60tku, tak som mala roboty okolo toho a ešte stáááále ma čaká kopa žehlenia.

Katka, vitaj, už si tu dlho nebola :wink: čo sa týka papania vitamínov, ja to robím tak, že všetko medzi dvoma lyžičkami rozdrvím, potom šupnem trošku čajíku na plastovej lyžičke, Maťka do lehu, otvorím pusinu a šup ho tam,zatiaľ mi to pekne papá, dôležité je dávať lieky pred papaním, lebo potom môžu z toho grckať - aspoň tak mi to vysvetlila doktorka.
28. zář 2009 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
magdi, vitaj, ja som zo Starej Turej - kúsok za NMnV k Vám to je tak 48km :slight_smile: ale máme tu aj maminky z našeho okolia :wink:
28. zář 2009 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:
dadka, pekny albumik - vdaka :slight_smile:
my davame malej vsetky lieky na lyzicku do mliecka a medzi papanim.... ked treba, tak su rozdrvene medzi dvoma lyzickami. ked papala pyridoxin, mala brat polku, tak sme jej davali na etapy po stvrtke vramci jedneho papania... este sa mi nestalo, zeby to odmietla alebo vyplula, ci nebodaj vygrckala... z lyzicky papa v pohode... snad nebudu problemy s prikrmami....
pozdravujem vsetky maminky aj babatka :dizzy_face:
28. zář 2009 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy, len už som dva dni sa nepohla, aj teraz len nakukujem pri obede :unamused: ale ja sa polepším :wink:

skoro som pripiekla Pangasiusa :angry: :sunglasses: som to len šikula ! Maťko zdriemol, tak štartujem žehličku, zatím pekný deň :dizzy_face:
28. zář 2009 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute kocky,

my sme dnes babytelocvikovali, dnes uz bol maly ovela menej nervozny a islo mu to uz teda aj lepsie.

k tomu priberaniu, na poradni pred 3 tyzdnami nam maly pribral len 200 g za 3 tyzdne a Dr povedala, ze je to OK. ale je fakt, ze vtedy papal dost menej, potom prisla uz spominana laktacna kriza, ktoru sme prekonali a teraz kojim zase ostosest, takze teraz asi priberie ovela viac. vidim to aj na vecickach, zase z nich vyrastol.

maly zacal nejak viac kakat, aj v noci, co sa uz v poslednom case nestavalo. on chudak bud nevykaka nic a potom ma vecer koliku, alebo kaka viac ako treba. ale to povazujem za ten lepsi pripad :slight_smile:

a vitam vsetky nove tvare!!! zase to to trochu ozilo :slight_smile:
28. zář 2009 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
no my davame tiez hryzatka najnovsie aj to chladiace, hryzie o dusu. TO s tym placom fakt Zuzi ako pises 20sekundovy hystericky narek az priam totalne vrestanie a potom nic a to sa objavi tak 4x za den nechapem z coho to je
28. zář 2009 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Jani, stretko dame kedykolvek. dohodneme sa cez IP, ok? :slight_smile:

my davame lieciky tiez len ked je malinky hladny, lebo inokedy mi ich nechce, kedze ani caj nepije.

a co sa tej vahy tyka, ano, uz aj pediatricka mi vravela ze 600 g za 4 tyzdne je norma, takze nemusim malickeho budit skor, aby papal este viac. no, kupili sme si domov vahu, tak to odsledujem... :slight_smile: a Jani, mas pravdu, nas malicky je dlhy, to ano :sweat_smile: asi nas oboch prerastie, aj mna aj jeho ocina. ako ste dopadlo s klbikmi? my uz nemusime balit nasiroko, chvalabohu.

katy2 a preco davate malickej pyridoxin?
28. zář 2009 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte. my sme dnes po poradni. vazime 6060g a meriame 65cm. dostali sme druhykrat hexu aj prevenar. Mala po tom zalomila a este stale spinka. Inak my kojime straaasne casto. Ivuska niesi v tom sama. Minule som si to pisala pre zaujimavost a papala kazdu hodinu a pol 2 krat aj po 3/4hodine. No a vecer po kupkani potiahne tak 4 hodiny a potom zas kazdu hodinu az dve. Uz som uvazovala ci nema malo mlieka ale vcera po kupani spala 6 hodin takze tam problem asi nebude :unamused: Ale hlavne ze sme zdravi a spokojni. Zubky nemame. Martinke isli az v 8 mesiacoch ale zato styri a potom dalsie styri...
28. zář 2009 ve 14:26  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj mufo,
aj ja som tak kojila a potom povedala pediatricka ze treba davaj aj nutrilon a odvtedy papame len kazde 3 hodky, niekedy malinky vydrzi az 4. ja asi tiez nemam malo mlieka, ale malinky si proste vysaje vacsinou len okolo 50, max 80 /zacala som ho vazit pred a po kojeni/ ... a pritom na jedenkrat ako stvormesacny by mal vypit uz okolo 200 ml... takze nakojim a za tym ide este umele mlieko..
28. zář 2009 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ma niektora z junoviek skusenosti s podstrihnutim tej blanky po jazyckom? ja musim ist s Daminkom tento tyzden a mam trochu obavy, ako to bude potom znasat a ako sa mu bude papat... ach jaj, uz teraz ho lutujem, chrobacika mojho krasneho :unamused: ale cim skor, tym lepsie...
28. zář 2009 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
mufo ja kojim tiez kazdu hodinu a pol. Maly je spokojny neplace.
28. zář 2009 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekny dnik prajem!

Katka o podstrihnuti vie svoje albertine, ked si pozries starsie prispevky, tak sa mi zda, ze o tom pisala.

My sme asi tiez takom kriznom laktacnom obdobi, lebo pomaly prestavame spinkavat, tak ako na zaciatku 7,5 hodinky v kuse v noci, ale 4, 3 a nakoniec 2 hodinky po papkani v noci je este celkom v pohode, lebo pocucka si 10 minut a spi dalej. Aj kebyze neviem ako chcem, aby dlhsie papkal, tak ho nedonutim, lebo sa zacne vrtiet a zaspinka. Cez den papkame asi takym stylom, ze sa napapkame z jedneho cicika, odgrgneme a po nejakych 20 minutach mu dam z toho isteho a o nejake 2 hodinky papkame z druheho. Ja si zapisujem, kedy a z ktoreho cicika papa, lebo ta skleroza je hrozna!

bambulka aj mne maly zacal kakavat tak 3-4x za den a niekedy ho to chyti aj tak nad ranom, ale nastastie urobi co ma, umyjeme a podari sa mi ho este uspat. Ale hadam je to v pohodicke, ked to ma taku farbu ako treba, za to, ze je to castejsie mozno budeme menej priberat, ale my to uvidime az po poradni 23.10.

Tak sa drzte!
28. zář 2009 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
kati ja som dala malemu podstihnut jazycek uz v porodnici.a vraj mu mohli este viac podstrihnut ale teraz mu uz nebudem davat hadam to nebude vadit.vraj to babetak vobec neboli moj hned papkal po tom trva to hadam sekundu ani tolko nie a plackal asi minutku
28. zář 2009 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lovacka, to fakt? Lebo aj môjmu Miškovi to asi budú musieť robiť. Lekárka povedala, že ešte počká (už si nespomínam do kedy) a potom sa uvidí..... Sa mi to moc nepáči :confounded:
28. zář 2009 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
lante,
len nech necaka prilis dlho, neskor uz treba kvoli tomu hospitalizovat...
28. zář 2009 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasne mne v porodnici sestricka povedala ze nechce ma nutit ale ze ona by to dala spravit teraz ako mat neskor problem s rozpravanim.tak som mu to dala spravit a som rada ze to nemusime zazivat neskor apson dufam.
a chcela som sa opytat co mate chlapcekov pri kupani stahujete pipika?
28. zář 2009 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute baby, idem vam opisat svoj nedobry zazitok dnes :frowning2:

uz som pisala, ze som dala malemu pri prvom ockovani zaockovat aj tie rotavirusy, keby som vedela to co viem dnes tak by som to nerobila... ockovanie bolo v stredu a vsetko ok, teplotka nebola, len trocha nervozitka... potom nikolajko dva dni nekakal, a zrazu v piatok zacal, comu som sa potesila... lenze v sobotu zacal viac, a aj v nedelu - po kazdom papani, a niekedy aj dva razy, co unho nikdy nebolo zvykom (je na UM) okrem toho to bolo dost riedke a take ine... tak som dnes volala doktorovi, od rana sa nedalo dovolat, konecne na obed zdvihli, on tam nebol tak som si vyptala jeho kolegynu, a ta mi nalozila: okamzite musite ist na infekcne, maly asi pojde nemocnice, urcite je dehydrovany, lebo ma rotavirus... no uplne cele zle :frowning2: :frowning2: plakala som tak, ze som ani soferovat nevedela, tak som zavolala bratovej zene, nech dojde, robi kusok od nas. Zlata, hned prifrcala, nikolajkovi som povedala ze ideme na vyletik tak sa na mna radostne usmieval zlaticko moje... no a na Kramaroch na infekcnom bola nastastie velmi mila mlada doktorka, ktora povedala ze je to bezna reakcia, a ze malinky musi mat dietu... keby sa to zhorsilo, vtedy by musel ist do nemocnice, ale ja by som isla s nim. Tak som uvarila ryzovy vyvar, a teraz som mu ho dala, ten jeho pohlad bol uplne sokovany - mamina co mi to davas?! No a potom pomaly budem pridavat bezlaktozove mliecko a uvidime.... ale hrajkal sa pekne, teplotku nema, dala som mu vodicku, vypil vsetko... teraz chvilku spinka a potom pojdeme kupat, a ja stale len pocuvam, ci nezacujem to prd prd do plienky, dufam ze nie.... baby drzte palce, strasne sa bojim, chcem aby bol ok
ockovania uz len tie povinne...
prepacte, nechcem vnasat nejaku dramu, ale bola to fakt velmi zla chvila, potrebujem sa vykecat...
28. zář 2009 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte.
Ako tu pisete o prestrihnuti tej blanky tak to sa robi v porodnici este ked sa je ci nie? Alebo ak sa zda detskemu ze je prestrihnuta malo tak sa prestrihne este?
A kedy kupete deticky? My tak do tej 18.00.
My mame vahu 5500g
niektora tu pisala o rodinnych pridavkoch. Mne prisli az teraz v septembri tych 640 a cakala som ze my pride aj za jun a august a oni povedali ze to je v tych 26000. To je mi ale cudne :confounded:
28. zář 2009 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
magda,

je to veru v tych 26000, ked si to preratas, zistis, ze Ti prislo 26280, co je 25000 prispevok a zvysok je 2 x rodinne pridavky.
28. zář 2009 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj bash. Tak to ti verim ja by som mala tiez strach. Ja som sa raz tak roztriasla ked som malinkej cistila nostek mikla sa a zacala strasne plakat lebo mi ta vatova tycinka asi vyse vbehla tak som sa zlakla ze ci je v poriadku hrozny plac tak som mojkala a mojkala a povedala som ze uz tak daleko nostek cistit nebudem ale co ked tam ma susniky.
A len sa vykecaj bude ti aj lepsie a neboj bude dobre.
28. zář 2009 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
cau magdi, som ta aj zabudla privitat v navale emocie :slight_smile:
28. zář 2009 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
To nevadi :wink:
28. zář 2009 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
magda,
nam to v porodnici nerobili, aj ked skonstatovali, ze by bolo treba. a potom si to vsimla aj pediatricka a ta nas poslala na ORL do nemocky, kde by nam to mali urobit. malicky ma 4 mesiace, takze mu daju lokalnu anesteziu a hned nas poslu domov a bude.
28. zář 2009 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kočky, stráááášne dlho som tu nebola, ale občas čo to prečítam :slight_smile:

Bash no to je mi hrozne lúto, ale hádam sa Nikolajkovi už kakanička upraví :wink:

aj ja malú kojím skoro stále, niekedy si pripadám, že je celý deň zavesená na prse, ale mne to vôbec nevadí ja si to hrozne užívam :dizzy_face:
28. zář 2009 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
a inak Danielka ešte nebola ani raz očkovaná, asi až o mesiac, lebo pri tých jej problémoch s obličkami vraj doktorka nebude riskovať, lebo tam má takú malinkú chrastičku ešte
28. zář 2009 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte.
my dnes zase strasne kolikovo...ibaze dnes uz som plakala aj ja. :frowning2: :frowning2: :frowning2: Idem asi dat Teuskovi brusko este raz skontrolovat, ci je to naozaj len kolika...lebo je to nejake ine ako doteraz a budi ho to aj v noci, co doteraz nebolo. Do rana som spala 3 a pol hodky... :frowning2: Ale chudatko moje utrapene a ubolene... :frowning2: :frowning2: Uz som aj nalomena umele mliecko vyskusat, bo poznam pripady, ze to potom preslo... :confounded:

magda - vitaj :wink:

bash - drzim palce, hadam je to len reakcia na ockovanie :wink:

dadi - prijemnu osalvu takeho vyznamneho tatovho jubilea :wink:

lante, katka - vy ste tu riadne dlho neboli, ahojte!

mufo - vy uz uplne bez koliky??

alex - nie je za co. Drzim palce v boji s krizou laktacnou. :wink:

Idem skusit spat, aj ked ja ked som moc moc unavena, mavam uz problem zaspat... :unamused:
28. zář 2009 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka, aj Maťkovi podstrihovali uzdičku pod jazýčkom, ešte v pôrodnici, ono kôli tomu sa môže bábätku horšie papať, netreba čakať a radšej to čím skôr dať urobiť.
Maťko má rád hryzátka a aj také chrastítko čo vyzerá ako zatváracia spinka :slight_smile:

lovacka, predkožka sa ešte nemá sťahovať takýmto malým chalanom, mohla by si spôsobiť natrhnutie kožičky a potom by to opuchlo a mohol by byť problém aj s močením.

Čo sa týka dokrmovania, pokiaľ budem mať mlieko, chcem mu aspoň do polroka dávať výhradne mliečko a max.čaj, aj keď by to malo byť každú hodinu, veď Maťo cecá takých 5minút a zatiaľ stačí, vraj veľmi dobrá na podporu mlieka je Senovka lekárska, písali to v Mame a ja

bash, držím Nikolajkovi palce :wink:

magda,my kúpeme každý druhý deň v čase od 18:30 - 19:00 a aby bol Maťko od 19:30v posteli a do 20:30 zaspal.Našťastie nemáme s tým nejaký veľký problém, mojkáčik a duda sú naši kámoši :dizzy_face:

dadka212 , už si mi tu chýbala ... ako sa má Matúško, je to veľký bráško malej sestričky ?
28. zář 2009 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, bambule už spinkajú tak som si našla kúsok času. Dnes bol taký ťažší deň, lebo Ľubka v noci toho veľa nenaspala a cez deň zase Danielka bola divá. Na obed sa to skončilo krikom a plačom. Ale zvládli sme to.

Na svadbe vraj bolo "doble", ako mi to zreferovala Danielka. Do albumu pridám jednu fotečku v šatkách.

Aj Ľubka sa už raz tak veľmi rozplakala, keď mala rúčky v puse. Predpokladám, že sa uškrabla. Má nechtíky ako ihličky. Ja maličkej dávam len Vigantol, a to po kúpaní si odstriekam trochu mlieka (aby sa vitamín rozpustil) na lyžičku a šup do pusy. Len sa tak oblíže.

Ivus - keď si opisovala, ako malý zaspáva, tak to ako keby si písala o nás. Obdobné (ešte v horšej verzii) som to mala s Danielkou a teda viem, že raz to skončí. Ale je to teda dosť náročné.

Zuzec- skús Terezke prejsť prstom po ďasienku, a ak ho má také tvrdé, tak to budú zúbky, ale ak je to také mäkké, tak asi nie. Skôr poranené od cmúľania prštekov. Urobil to takto aj náš doktor, keď som si ešte pri Danielke myslele, že jej tiež takto rastie zúbok.

Bambulka - ja som s Danielkou chodila plávať v januári (mala pol roka) a musím povedať, že sme nemali žiadny problém. A to som s ňou chodila domov po plávaní pešo 30 minút. Plávanie bolo v Aquacity, kde nie sú nejakú zvláštne podmienky pre bábätká. Aj pri prezliekaní bolo častokrát chladno, lebo bola zapnutá klíma. Ono to je samozrejme individuálne, alelmoja skúsenosť je pozitívna.

Želám pekný večer.
28. zář 2009 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek