• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Ahojte,

KUbkovi nastrihávali jazýček keď mal 1 mesiac - a v pohode sa to zahojilo, za dve hodinky už aj papal :slight_smile: , aj mne vraveli že najlepšie čo najskôr...........

Dnes pekne zaspinkal po kúpaní ccca o 20.15 - vypil 160 ml Nutrilonu. Včera večer dokonca 180 ml - to sú jeho rekordy.............

Kočky čo dávate UM koľko vypijú Vaše detičky??? Kubko väčšinou tých 130 ml
28. zář 2009 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadi si zlatá :dizzy_face:
Matúško je na ňu hrozne zlatý on ju miluje, stále ju bozkáva pomáha mi, len teraz má obdobie plieskania sa o zem, huláka a reve celý deň za všetko čo ho v tej chvíli napadne a keď to nedostane tak je zle...najhoršie je chodiť s ním do obchodu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

a ja zas kúpem každý deň okolo 18.30 a do tej 20-tej už krpatá spinká až do rána :dizzy_face: to je taký môj anjelik dobručký, stále sa len smejká alebo len tak rozpráva, zaplače len keď je unavená alebo čas kúpania to sa už nevie dočkať :dizzy_face:

Bambulka ja som chodila na plávanie s Maťom keď mal cca pol roka, ale neznášal to dobre, stále mal problémy s uškami, aj keď som mu na ne dávala pozor a aj čistila ako nám ukazovali, ale nepomohlo tak som to vzdala...
28. zář 2009 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
bash,
aj my sme mali take hnacky, aj ked nie po ockovani, ale mali sme bacila, po papani mu islo aj do troch plienok, zelene, riedke, vela, mal v kazdej plienke. nam pomohli atb a aj cierny caj zmiesany s rozdrvenym bananom... drzim vam palceky aby vam to rychlo preslo :wink:

my sme este neboli ockovani proti nicomu a ktovie kedy budeme, uz teraz sa toho obavam...

veru, Dadka78, pojdeme hned po kontrole na neurologii.

lentilka, ahoooj :slight_smile:

dadi, my kupkame ked je na to vhodna chvila a dobra nalada :grinning: ... ale vacsinou okolo 7.30 az 8. vecer.

nas maly este bude papat, zaspal mi a ja teraz cakam, kedy vyhladne... pri cviceni strajkoval cely sa krutil, ach jaj, cvicili sme na niekolko fáz. ked to tak pojde dalej, budem musiet byt zlá mama a pevne ho drzat :confused: no, takze este papanie a lieky a az potom sa ide spinkat... ale normalne chodievame okolo 9.

dadi, a co je to mojkáčik? :sweat_smile: :confused:
28. zář 2009 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka,

da sa nejako rozlisit ci je caste kakanie uz hnacka?? ako to tu citam, zacinam mat dost obavy :unamused:

lebo dnes kakal asi 4 x a to dost zelenu stolicu.

baby, nestraste!!!
28. zář 2009 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenti aj u nas sa teraz koliky zorsili :confounded: tiez nas budia v noci a dnes sme tiez nemali dobry den co sa koliky tyka.ale umele mliecko urcite nebudem skusat ja som bojovala od prveho dna za kojenie kedze mi ho v nemocnic zakazali lebo si mysleli ze maleho zltacka je sposobena mojim mlieckom a nevzdala som sa takze teraz to uz vobec neurobim.ja tiez niekedy kojim castejsie ale tiez mi to neprekaza aj keby bol na mne 24 hod :grinning:
no preto som sa pytala na toho pipika lebo nam kazala pri kazdom kupani potroske stahovat.a mamina robila roky na detskom a tam pravidelne stahovali detom pipika takze z kazdej strany pocuvam iny nazor
kati a do novej ide na ORL?
28. zář 2009 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
My papáme často ale tak 5min. a malá priberá pekne, takže nemienim robiť nič iné len kojiť ďalej. Za 6 týždňov sme pribrali 860g.
lentilk.a ani u nás to nieje 100%-né ale tie bruškabôle nie sú už ani zďaleka také strašné ako kedysi. Teraz už tretí deň máme také že cez den sa pokaká až ju musím prezliekať. Večer pred kúpkaním masírujeme vždy pupíkom. Okúpkame, nakojíme, Sonička sama zaspí ale po 20 min. je hore a krúti sa a mrnčí. Tlačí ju bruško a je unavená a mrzutá. Takže dáme rúrku, vykaká sa a potom už kľudne spí. Včera ťahala po tejto procedúre 6 hodín.
28. zář 2009 ve 21:26  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka, to je taká maznacia hračka, Maťko s tým zaspáva : http://www.facebook.com/photos.php?id=1360406152#/photo.php?pid=30677095&id=1360406152
28. zář 2009 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lovacka netreba vôbec sťahovať, umy iba pokial ide a hotovo, do tých 3 rokov by sa to malo stiahnuť samé hlavne keď sa s ním začne hrajkať sám :grinning: náš krpec to už skoro má stiahnuté a to si spravil v podstate sám...aspoň sme nič nerobili nasilu
28. zář 2009 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani, poslala nas do starej na ORL. aj pediatricka je v starej, mne to vyhovuje, lebo kusok odtial byvame...

a je super, ze tak bojujes, aby si kojila co najdlhsie. a je skvele, ze tvoje mliecko Filipkovi staci... ja davam uz tri mesiace aj flasu a chvalabohu esate kojim a malinky prsnik neodmieta. chcela by som minimalne do konca 6. mesiaca, ale samozrejme budem rada, ak aj neskor, no ale uvidime... momentalne si malicky odo mna vypije max 90 /a kolkokrat aj menej/, takze davam este min sto ml Nutrilonu za tym... podla potreby.
28. zář 2009 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka, našla som mojkáčika na nete :http://www.baby-obchod.sk/product_info.php?manufacturers_id=38&products_id=538&osCsid=ima7q57tdp1asgfhpettfptpd0
28. zář 2009 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ako je to s tymi hnackami? kedy viem, ze uz je to hnacka?

diky,
28. zář 2009 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
bryvecer

bash drzim palce, nech sa to uz nevrati a nech sa to da pekne do poriadku, muselo to byt strasne, chudacik malinky :unamused:

dadka212 ahoj fakt si tu dllho nebola, Danielka je uz velka slecna a Matusko velky brasko :dizzy_face:
terezka je tiez najviac nervozna ked je jej cas kupania, preto kupeme kazdy den, lebo ked vidim aku jej to robi radost, tak jej to doprajem :dizzy_face:
kupeme okolo 19:30 a do 21:00 zaspi sama bez placu a uz aj bez uspavania pri ceciku alebo na rukach :dizzy_face:

andreaber, urcite to neni poranene, lebo ma presne to iste aj na druhej strane...zevraj to asi je zub, ktory sa nemusi este dlllho prerezat, zatial tam len vyckava :grinning: :grinning: skusala som jej po tom aj prejst, ale neviem ci nemam cit v prstoch alebo co, mne sa zdalo vsetko tvrde :sweat_smile:
jeeej a Danielka bola krasna princeznicka :dizzy_face:

inak dnes sme mali spiaci den - terezka prespala skoro cely den v kociku vonku, kojila som dnes snad len 3 krat :sweat_smile: bolo vonku pekne a trochu chladno, tak sa jej asi dobre spinkalo...takze zajtra nas caka asi kojaci den, aby sme to dohnali :grinning:

dobrunocku
28. zář 2009 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka ja tiez presne neviem, raz som sa tiez zlakla, ze ma terezka hnacku, kakala casto velmi velmi riedke, ale potom som zistila ze to bolo vzdy po tom ako som zjedla cukinu upecenu na oleji a bola strasne mastna...
ale ked kaka zelene, tak to neviem...zelena kaka je napr. aj vtedy ked babo pije len predne mlieko...to sme mali raz aj my, ale bolo to len jeden den a preslo to...inak neviem, radsej si zavolaj dokyne nech si kludnejsia :wink:
28. zář 2009 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzec, mne maminka hovorila, že keď mám podozrenie na zúbok, tak normálnou dospeláckou (nie umelou) lyžičkou prejsť na to miesto a keď je to zúbok,tak to zacinká :slight_smile:

bambulka, hnačka bude asi redšie a častejšie ako bývava stolica,napr.keď si zvyknutá,že kaká 3-4x za deň a bolo by to asi raz toľko, tak to by bola hnačka ... ale to je dedukcia, tiež to neviem posúdiť :confused: :rolling_eyes:
28. zář 2009 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
už som sa trošku polepšila, doplnila som dodané foto a info: http://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbumID=470837
28. zář 2009 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
a zároveň Vám zaželám dobrú noc, lebo je najvyšší čas :slight_smile: pekné sníčky :dizzy_face:
28. zář 2009 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby poriadne si precitajte o tych ockovanich. Tie ktore viete aj anglicky tak nazory WHO organizacie svetovych odbornikov. My zatial nemame ani jednu vakcinu, Cakam. je nato jedna dobra sranka ak by niektora chcela lebo nieje to sranda.....to s tym rotavirom to sa necudujem davno sa nato upozornuje ze je to nebezpecne....bash drzim palce nech ste cim skor OK
28. zář 2009 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievcata..veru pisete tu o stahovani predkozky..nerobte to,teda nie na silu,ja som to robila malemu a napokon mu prirastol na poranenom mieste tak,ze mu to teraz v aprili stahovali na chirurgii...do troch rokov sa to samucicke krasne zvlecie,teraz ani nie je este zalud vyvinuty...mate cas...a veru je to dost bolestivy ukon, ked to robi lekar vo vyssom veku....uz ked su chlapci vacsi a sedia,napr ked maju rocik,tak ked su vo vani v teplej vode,tak to skor popusti,ale uz ked to raz zacnete stahovat,treba to ustrazit a stahovat pri kazdom kupani,lebo to ma tendenciu v malom veku prilepita sa a prirast...asi tolko z mojich postrehov..inak este dodam,ze sa pod predkozkou budu tvorit take tvaroztekove ukazy,nemusi to mat samozrejme kazdy,ani toho sa netreba bat,ono sa to tym rozmocenim v teplej vode uvolni a vlastne to je zaciatok odlepovania predkozky
28. zář 2009 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, dakujem za podporu :slight_smile: maly dostal ryzovy odvar a ulozila som ho, mrncal a nevedel zaspinkat, co uz dlho nebolo, ale nakoniec (s pomocou mojkaca) sa mi ho podarilo uspat. Uz len cakam, kedy pride jeho brusko na ten podfuk ze to nebolo mliecko ale len vyvarena ryza a zacne si pytat jest... ach jaj, srdce mi trha, ale dnes v noci iba odvar :frowning2: :frowning2:

dadka212, ahoooj :slight_smile: rada ta vidim, si prva, co ma tu kedysi privitala :slight_smile: mali su zlatucki

katus, a to jak ste tam ten banan rozmackali? by som to skusila, dakujem za radu...

daniela29, nikolajko ma 3mesiace a 5760 gramov, a Nutrilon papa takto: rano a vecer 166 ml (150 vody + 5 odmeriek), ostatne tri jedenia 145 ml (135 vody + 4,5 odmerky), ak sa tvari hladno, tak na obed dostane to iste mnozstvo ako rano a vecer... niekedy sa mi zobudi skorej a uz vidim, ze mam pred sebou 6 krmeni, tak to prerozdelim a tie 4 razy cez den dostane 133 ml (120 vody + 4 odmerky). Dufam, ze to neni moc zemtene vysvetlovanie, a treba nieco vysvetlit, napis IP

bambulka, ja som hnacku rozoznala tak, ze rapidne sa zhustil pocet kakani, a potom ze kako bolo take ine, vela v nom bolo takych bielych "cuckov", jak keby to mliecko tam bolo nestravene... a tiez nikinko zaplakal predtym nez to vypustil, tak som pochopila, ze ho to boli... inak zelena kakanica je vraj len zoxidovana, a neviem ci je to nebezpecne

adelka, prosim ta s tym kupanim, ako to robis v dni, ked nekupes? lebo my kupeme kazdy den, a to aj kvoli tomu, ze s tym ma nikolaj spojeny "zaspavaci" ritual... proste akoby vedel, ze sa spinka po kupkani. Tak si neviem predstavit, ako to urobit, ak ho nebudem kupat (nie vzdy to bude mozne), daj tipa prosim
28. zář 2009 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka, to o tej lyzicke vravela aj moja maminka :wink:

devitka, vdaka, dobre vediet...
28. zář 2009 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
bash - jasné že chápem, takže aj ja mu dávam tých 120 vody a 4 odmerky stále - včera ešte pýtal tak som mu dorobila a dnes som mu hneď večer urobila tých 150 vody a 5 odmeriek..........cca podobne ako vy

ja si tiež neviem predstaviť zaspávanie večerné bez kúpania - Kubko má tiež s kúpaním spojený "zaspávací" rituál. Kúpeme sa medzi 19.30-20.00 a potom spinkať.............

Takže dadi daj tip :slight_smile: ako zaspať večer bez kúpania
28. zář 2009 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadi - dík za dobrý tip na článok v Mama a ja

devitka - dík za osobnú skúsenosť

Dobrú noc všetkým ktorí ešte nespinkajú.......
28. zář 2009 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobru nocku baby
28. zář 2009 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko :slight_smile:

Bash ahoj :slight_smile: no to som netušila, že som bola prvá :wink:
a ďakujem, tiež som pozerala Nikolajjka a je nádherný :dizzy_face: dúfam, že sa mu už polepšilo...
29. zář 2009 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno maminky a dětičky, tak jak se daří. Dad, krásné dětičky a krásné fotečky :sunglasses:
bash, myslím na malýho, ať je brzy v pořádku. Já radši žádné očkování než povinné dávat nebudu. Bojím se, že se tím imunita mimča spíš odbourává, no, ale to je jen můj názor.
29. zář 2009 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminky :wink: dnes máme na poobedie dohovorené stretko s mojimi pár kolegovcami a viac už exkolegovcami, skrátka super partia ľudí, čo sme spolu robili. To bolo najkrajšie obdobie v práci, žiadne intrigy,ohováranie, super team, škoda, že väčšina už robí inde, keďže skresávali u nás stavy :rolling_eyes: ale fajn,že sa aspoň raz za čas stretneme.

Čo sa týka toho kúpkania, ja Maťka veľmi rada kúpem a ja Maťko má rád vodičku a priznám,že som sa bála,či si zvykne na každý druhý deň, ale MM vzdelaný z maminovských časopisov :wink: a tiež podľa rád kamarátiek už väčších detičiek sme to skúsili. Maťko väčšinou papá okolo 18:00 - neviem ako to robí, ale veru mu to skoro vždy tak výjde :sweat_smile: , a keď sa nekúpe, tak umyjeme riťku pod vodičkou, ak by bol spotený, tak odporúčajú navlhčiť plienku a tak poutierať bábo,ale teraz už neni tak horúco, potom oblečeme do pyžamka, predpísané vitamíny a znovu papá, snažím sa to v tieto dni naplánovať tak,aby sa začal prezliekať do pyžamka okolo 19:00, potom už ostane v posteli, dostane dudu, mojkáčika, Anjeličku strážničku si povieme a už sa s ním nediskutuje.Zatiaľ to funguje, snáď aj bude naďalej. Vraj sa častým kúpaním bábätkám vysušuje pokožka a ničí sa prirodzený filter ... to písali v časopisoch a tiež že deti sa nemajú ako zašpiniť, iba keď tak spotiť.

Aj Vaši drobci s obľubou zvliekajú ponožky ??? Maťo si sedí v kresielku , kopcuje noženami a šúcha s nimi hore dolu a zakaždým zvlečie ponožky, beťár jeden :dizzy_face:
29. zář 2009 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dad, tak to bude báječné odpoledne :dizzy_face: tak si to pěkně užijte.
Jinak naše malá vodičku úplně zbožňuje, máchá nožičkama, přetáčí se, občas jí nateče vodička do očíček jak je divoká, ale vůbec jí to nevadí, směje se na celé kolo, no prostě si to náramně užívá. Koupeme tak v půl osmé a do osmi většinou usíná s plenou na obličeji :grinning:
Jinak ponožky moc nenosí, teď už spíš punčocháčky, ty nesundá :sweat_smile: jinak ponožky jí často padají samy, takže ona se o to ani snažit nemusí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. zář 2009 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

ja kupem simonka kazdy den, velmi kratko, ale tiez je to vramci zaspavacieho ritualu. u nas nie je ziaden problem so zaspanim, o 19.00 kupkanie, o 19.15 papanie a o 19.30 spinkanie. kazdy den rovnako. spinka tak do 7.00 rano a v noci sa zobudi max 2 krat.

simonko ma dar spanku :slight_smile: , ale musim povedat, ze ja dar jedenia a celkovo dar spokojneho zivota, pretoze od narodenia s nim nebol (okrem kolik) absolutne ziaden problem. vdaka Bohu.

tiez sme zatial neockovali a aj s tym pockame, nie je kde sa ponahlat, v USA ockuju deti az od 2 rokov zivota, co je podla mna idealny vek. fakt nerozumiem preco u nas napichaju deti vsetkymi svinstvami uz do 6 mesiacocv. je to obrovska zataz pre telo a reakcie su rozne - od cukrovky, cez epilepsiu, autizmus atd. aj Dr mi dala za pravdu.

bash, drzim nikolajkovi palce :slight_smile:

ivuska, Ty si sa pytala na to spanie. existuje jedna kniha, vola sa "kazde dieta sa vie naucit spat", je tu aj o tom tema, myslim, ze v skupine "babatka", tam sa da aj stiahnut. su tam triky ako dieta spat naucit, mozno Ti to v niecom pomoze.

a dadka, ano, simonko je majster v odkopavani a vyzliekani ponoziek :slight_smile: prva liga.
29. zář 2009 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminky,

inak o tej blanke, Katke som napisala IP, a ostatne mamicky, chodte cim skor, lepsie pre babo

ani my nenosime ponozticky, len body, ale ked mal ponozky, tusim sa mu ich nepodarilo zvliect,

joj, aj my sa radi kupkame, ako dobre, som tomu rada, uz vie, ze potom bude nasledovat papanie a sup do postielky, ale to nam v poslednom case robi problemy, lebo tam nechce zaspat, musim ho potom uspat na rukach, lebo by bundosil az do rana a stale natahuje deku, ci uz je v kociku alebo v postielke, tak ju v rucicke drzi a taha a taha.....takze dadin Matko je sikovny, ked zaspava ako zaspava :slight_smile:
29. zář 2009 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek