• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
martinka - citala som prispevok, ale to uz mame tiez za sebou, prezrela ho "rodinna" detska lekarka. Ale vdaka. Ty kokso, v marci si bola registrovat do skolky??? Do nejakej speci, vychytenej a ci co? Ci to je taky natresk? :confused:
29. zář 2009 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, opláchnete-li lahvičky vodou, tak je vůbec nemusíte sterilizovat, voda z kohoutku to znesterilní! Používejte na sterilizaci kojeneckou vodu, pak není film.

Jinak já začala kupovat kojeneckou vodu Anna - ta se nemusí převařovat.
29. zář 2009 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsou to hlavně jesle a školka. Další je až v Praze. Berou 24 dětí. Takže máme nástup v září 2010. Ale nemusím natoupit, pokud to oznámím 6 měsíců předem, tak vrátí í tegistrační poplatek. ¨

http://www.ms-jesle-pohadka.cz/
29. zář 2009 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha, tak chapem. :wink: Ale aj tak je to skoro, tak vseobecne myslim... :confounded:
29. zář 2009 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
My kupkame o 18.00, lebo kým odbavíme všetky ceremónie a uspíme sa tak je skoro 20.00 a vtedy je na rade druhá žabka :slight_smile: Zaspáva väčšinou sama s cumľom, na hlavičku si stiahne deku a lomí. Aj v postieľke aj v kočíku cez deň. Niekedy je nervózna a keď jej vypadne cumlík tak sa zlostí. Ale stačí jej ho dať a je kľud. Áno Magdi, kojím väčšinou len z jedného. Martinka mi poriadne sedela až ako 7 mesačná, takže máme dosť času.
S Martinkou sme plávali od 9 mesiacov a bolo to fajn, lebo bol máj a teplúčko.
A napíšem vám recept na superrýchlu bábovku - chutnú, ktorú zvládne aj lentilk.a :grinning:
29. zář 2009 ve 20:50  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bohužel to brzy není. Tady v Milovicích mi ho dříve než poslední rok před školou nevezmou. Je tu úplně plno a to teď otevřeli novou školku pro 90 dětí!
29. zář 2009 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
pomoooc neviem nájsť pažravca
29. zář 2009 ve 20:53  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbumID=470837 - doplnila som do hlavičky maily na ktoré môžete posielať fotky a info do tabuľky

martinka, ešteže Ťa mám, to ma ani nenapadlo,že to nemám oplachovať :confused: , skúsim tú Lucku :slight_smile:
29. zář 2009 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
mufo - dakujem. Budem sa tesit na recept. Babovku lubim. A mas cerveny bod za dobru pamat, co sa tyka mojich schopnosti varit a piect... :grinning: :grinning: :grinning:

marti - tak by to chcelo este asi dalsiu velku skolku otvorit. :unamused:
29. zář 2009 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ide sa mi vybit PC a nechce sa mi ist kutrat nabijacku, tak sa lucim. Zajtra aj ja poslem fotku trojmesacnu a miery. Papa, nech sa nam vsetkym dobre spinka. :dizzy_face:

Ale pozrela som si albumik a musim povedat, ze vsetky nase majovo - junove babenka su naadherneee!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
29. zář 2009 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
teď žádali o dotaci na výstavbu třetí Základní školy (tedy rekonstrukci chátrající ruské školy). Tady je hodně mladých, každý druhý chodí s kočárkem.
29. zář 2009 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
uz zapis do skolky :confused: no to mna ani nenapadlo, ze tak skoro by sa malo o to zaujimat
29. zář 2009 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak vám to napíšem sem: 250g práškového cukru vymiešame s tromi vajciami vareškou, pridáme jednu šľahačku zo sáčku 250g polohrubej múky a jeden prášok do pečiva. Oddelíme si z toho časť do ktorej pridáme kakao a trošku rumu. Pečieme cca 1hod. na 180 stupňov.
29. zář 2009 ve 21:04  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

bash - držím palce, nech to Nikolajkovi rýchlo prejde. Zatiaľ to zvládate výborne. Držte sa.

Náš večerný rituál je tiež vždy spojený s kúpaním. Mám to zaužívané už od Danielky. U nás sa najprv ale kúpe veľká, čo si presadila sama, už okolo 18:30, a potom sa idú s tatkom uspávať. Tak do 20.00 už spí. No a zatiaľ ja okúpem Ľubku, tak okolo 18:45, potom papať a búvať. Uspávam ju v druhej izbe, nie v tej kde spíme, lebo by budila Danielku. Tam ju potom prenesiem, až keď idem spať ja. Ľubka sama nezaspáva, uspí sa len cuckaním prsníka. No čo, rovnaký cuco, ako jej veľká ségra. Dudku nechce, tú akceptuje len počas kočíkovania. Ale zatiaľ to takto vyhovuje, uvidíme, ako to bude ďalej.

Danielka sedela v 6. mesiacoch ako dubák. Ale je pravda, že má silný (aj široký) chrbátik. Vyzerá to tak, že aj Ľubka bude na tom obdobne, pretože sa začala v rovnakom čase prevaľovať z chrbátika na bruško. Keď som sa nášho doktora pýtala ešte pri Danielke, či nie je skoro na sedenie, povedal, že dieťa zvládne to, na čo má. Takže môže začať sedieť aj skôr. Aj tak na tom nezáleží, pretože nakoniec sa posadí každý drobček. U nás to malo tú výhodu, že Danielka ostala spokojnejšia, pretože sa jej otvorili nové obzory :grinning:.

Ja kojím Ľubku na požiadanie, čiže je to rôzne. Nesledujem ani počet, pretože to závisí od toho, ako cez deň spinká. No a v noci to nie je ani tak o papaní, ako o vyžiadaní si maminho náručia. No čo aj v tomto sa podala na svoju sestru.

So škôlkou to veru už nie je také jednoduché ani u nás v Poprade. Prihlásila som Danielku, ale nakoniec ju nezobrali pre nedostatok miesta, hoci ešte minulý rok nebol problém s 2 - ročnými deťmi. Dokonca ak matka na materskej resp. rodičovskej s mladším dieťatkom zobrali staršie dieťa len do poldennej triedy (na 4 hodiny) hoci má už aj viac ako tri roky. No a tie silnejšie ročníky ešte len prídu. Tak som zvedavá, ako to bude vyzerať.

Pekný večer.
29. zář 2009 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kočky,

ahoj ivushka, aj ja ta tu rada vidim, vzdy :wink: . kedy si urobite vylet do KE? ivushka, Misko je krasny chlapcek, videla som fotku. a vy ho uz davate sediet?
nas Damianko mal podla Wikipedie /meniny na Slovensku/ meninky v nedelu, dostal plysoveho macka. :slight_smile: misticku na papanie prikrmov a perfektne pancusky a hlavou maca na zadocku :grinning: od krstnej mamy...

Daminko :slight_smile: este stale nepasie konicky bohvieako dobre :unamused: ... zacali sme cvicit Vojtovku, no dneska hroza, Daminko sa len vrti a mrvi a otacal by sa stale nabok, ach jaaaaaj... musela by som mat asi najmenej 4 ruky, aby som ho udrzala v tej spravnej polohe. dufam, ze zajtra to bude lepsie... :unamused:

zajtra neurologia, ale asi nebude nic nove... budem sa tesit, ak povie, ze vakciny este neodporuca a lieky nam nezoberie.

majte sa krasne, dobru nocku, idem este do sprchy a malemu Bubu /Daminkovi/ uvarit na zajtra cajik. no a snad sa sem coskoro opat dostanem :wink:
29. zář 2009 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katko, co cvičíte? My reflexní I. a teď břišní dýchání (vypadá to jako ždímání prádla)
29. zář 2009 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
A co to je za cvicenie Vojtovky?
29. zář 2009 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
A kedy sa vam zacali deticky pretacat?
29. zář 2009 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
andreaber fiha tebe sa uz pretaca z chrbatika na brusko? sikulka :dizzy_face:

musela som posledne tri dni presunut naspat kupanie na siedmu, zistila som ze to vyhovuje najviac, terezka je uz o osmej tuha..polozim ju polozaspatu do postielky, chvilu sa este vrti a ked zaspi, tak ju ponapravam lebo je cela skrizena a spinka do 4:00 - mohla by som si podla nej nastavit hodinky :sweat_smile: a potom este do siedmej..a potom este do desiatej :grinning:

terezka bude mat zachvilu meninky a tiez rozmyslam co jej dat, viem ze jej je jedno kedy co dostane, ale predsa - nase prve meninky :dizzy_face:

dobrunoc
29. zář 2009 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Magdo, Vojtovka je reflexní cvičení podle profesora Vojty. Děti chodí na neurologii či rehabilitaci a tam jim určí cviky, které se musí pravidelně cvičit, aby správně používaly určité svaly.

První svátek :grinning: my slavili 18.9. a jasně, že se to bez množství dárků neobešlo :wink: :grinning:
29. zář 2009 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
Aké plienky používate? Ja som doteraz používala iba Pampers, ale sú dosť drahé tak rozmýšlam že skúsim iné....

Máte nejaké osvedčené?
29. zář 2009 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak sme doma, kontola u dr. dopadla dobre. matko pribral od stvrtku, cize za 5 dni, 10dkg. dr. skonstatovala, ze keby takto pekne priberal, ze je to ok. a ze mame prist este buduci tyzden sa ukazat pre istotu. vaha dnes neprisla. na poste mi povedali, ze baliky 1. trieda idu 2 dni. tak sa uz fakt neviem dockat zajtrajska. a vysledky este neboli, mam zavolat v piatok.

ivuska - no ved ja som hned skonsatovala ze je to blbost a ani som to nepraktizovala, teda raz, hned na 2. den po poradni rano ale to akurat ozuzlal cumel a bolo po parade :grinning: a este dnes pred tym ako sme isli k dr. tentokrat lyzickou lebo flasku som sa rozhodla nedavat (kvoli problemom s odtahovanim od cicika ked mu mliecko nejde na 1 sup) a tiez si dal asi 3 lyzicky a potom vypluval.

no tak som spat po niekolkych hodinach lebo ked som to pisala bolo cca. 17,00. moji dvaja chlapi spinkali ale matka zobudila helikoptera. letela asi velmi nizko alebo co lebo aj ja som sa zlakla a on chudacik sa strhol zo spania a hroooooozne plakal. a este aj brusko ho bolelo, riadne tlacil do plienky. takze bol spokojny len na rukach. potom sup okupkat, papat a spinkat a mama na ordinaciu. no nejak som sa nesla odlepit od telky a hlavne vyjst po schodoch :sweat_smile: ale som happy lebo som odsala 70ml. zatial rekord vcera to bolo len 55 a po 4 hodinach dnes po troch. tak je to hadam na dobrej ceste :slight_smile:
29. zář 2009 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
martinka, dadaka - ved prave ze ked to musim umyt tak to nemusim ani sterilizovat. my mame doma nejkaky filter co robi makku vodu, manzel to pouziva pre rybky, ze by som vyskusala to ? :sweat_smile:

daniela - no z tych lacnejsich mas na vyber tesco (ale urcite NIE tie modre, boli fialove teraz su tusim zelene) alebo my sme skusili z lidla toujours, jedna vyjde cca 5 sk ak dobre pamatam. a tiez v dm maju nejaku vlastnu znacku ale to sme neskusali. momentalne pouzivame huggies (za lacnejsi peniaz z polska nam vozi jeden znamy kamionista)

teda nas matko sa uz davno ani z bruska nepretocil ale uz to parkrat dokazal :grinning: ked teraz vacsinou bud papa alebo spinka alebo papa. a ked nie tak sme von a nejak ho nestiham davat tak casto na brusko ale snazim sa aspon 2x za den. zda sa mi ze uz sa chce dvihat na ruckach a minule na brusku nedvihal len nozicky ale zdvihol zadocek a podsunul si nozicky tak sa mu trosku podarilo aj pohnut :grinning: len neviem ci je mu na posteli dobre ci mu to nie je makke asi ho skusim dat na zem na deku ci tvrdsia podlozka nebude lepsia

bezkam uz buvat som total mrtva. tak bru noc a krasne snicky
30. zář 2009 v 00:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
a este ma napadlo k t tym pipikom - pisu o tom teraz v oktobrovej mamine. dnes som kupila tak ked precitam zreferujem. a ak by som zabudla tak mi pripomente :wink:
30. zář 2009 v 00:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Daniela, ja som pri Vilkovi skúšala rôzne, no vrátila som sa k Pamperskám :wink:
Nikedy je na ne dobrá akcia, tak vtedy zoberiem viac balíkov. Napr. v Metre.

Add preťakovanie predkožky. My preťahujeme. Robili sme to aj u Vilka. Teda aby som to spresnila...idem len do polohy kde to drží. Také natiahnuté to chvíľočku (pár ssekúnd) podržím a potom pustím sa natiahnem ju zase do opačnej strany....asi 2x to zopakujem. Robili sme to tak i u Vilíka (manža mi dal školenie ako nato :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: ). A Vili už už má tak na 95% uvoľnenú. Manža s tým má ako dieťa zlé skúsenosti, keď mu to ako 5 či 6 ročnému nasilo v nemocnici strhávali............tomu by som sa rada vyhla.
30. zář 2009 v 07:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
Daniela ja pouzivam plienky z DM a som s nimi velmi spokojna, vychadza jedna za necele 4 este Sk, okolo noziciek maju 2 gumky, cize su aj bezpecne a v krabici ich je 100 ks, mne to vyhovuje, lebo som z dediny a nemam cas sledovat akcie a tam su stale za rovnaku cenu. :dizzy_face:

Co sa tyka sedenia, ja som sa pytala mojej DR, ked sme boli na poradni, ci to nevadi, ked maleho drzim na rukach od seba tvarickou a on sa nechce opriet, ale sa stale naklana dopredu, povedala mi na to, ze on sam vie, co moze a zvladze a kebyze mu je tak neprijemne, tak to nerobi, ze je "husty" a pevny a moze robit, co vladze. Ked je napriklad oprety na velkom vankusi, tak sa vie tak odrazit od chbatika, ze sa prehodi az na brusko a potom sa nevie vynacudovat, co sa to stalo. Cize nic viac, len to co je jemu prijemne. :sunglasses:

No a papkanie, teraz papkame kazdu chvilku, lebo asi nas neminie laktacna kriza, tak jej predchadzame castym prikladanim, aby bolo babo spokojne a brusko plne, ja pijem 2 litre melty denne a este okrem toho cajik na kojenei a kojenecku vodu, tak mam tekutin vysehlavy a maly je spokojny, teda aby som to nezakrikla :wink:
30. zář 2009 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminky,

zelam vam krasny dnik. Damusik sa hra v kociku, vsetko by daval do ust a "hryzol" a veselo si pri tom "kecá", tak som chvilu tu. ale uz je mu uzky, brani mu v pohybe, tak si ho zoberieme na velku postel a tam je lepsie.

Marti, cvicime zatial taky ten cvik, co sa tlaci jeden bod pod bradavkou a drzim mu hlavicku, ktoru ma mat rovno, nema nou hybat. buduci tyzden kontrola a mozno nam pridaju dalsi cvik.
malinky na brusku chvilu vydrzi, hlavicku dviha, ale potom sa velmi namaha, zacne palakat a nechce na nom byt, nepolozi si hlavicku, aby si oddychol aj na brusku a uz vobec nie, ze by na nom zaspal. no a este sa nam nepretocil, aj ked uz chvilami to velmi vyzeralo, ze uz uz. stale sa otaca na bok. :slight_smile:

my od zaciatku pouzivame tie plienky z Tesca, najprv boli fialove, teraz tmavozelene a uplne nam vyhovuju. idem si dat meltu na ranajky, mnaaaaaam :slight_smile:
30. zář 2009 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kocky, normalne som dostala niekolko IP aby som poslal recept na tu tortu, tak som ju supla aj na pazravca :grinning:
30. zář 2009 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek