• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
ivush, tak ok.

lentilka, ach, tak to nezavidim. my sme mali len raz problem s bruskom, ze sa pouzila aj rektalna rurka. inak chvalabohu nic. predtym som pocula, ze koliky trapia vacsinou chlapcov, ale v mojom okoli maju kamosky same dievcatka, ktore maju problemy s bruskom, je ich niekolko...

natashka, tak to je supeeeeeeeeer :wink: ja by som take veci najradsej oslavovala :grinning: ako ked si Damianko spojil prvykrat rucicky, najradsej by som vsetkym hned volala :grinning:
30. zář 2009 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
no my sme mali obdobie ked sa rektalna rurka pouzivala kazde rano. A zacinam si vsimat ze poslednu dobu je strasne nervozny chyti ho z nicoho nic nie plac ale vreskot ja neviem ci je to len nrjake obdobie vzdoru ci tie zuby ci kolika
30. zář 2009 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
tusim zacina byt vidno tu na konovi, ze nase detule zacinaju byt samostatnejsie, ved mi normalne trvalo viac ako minutu nez som vas za dnesok docitala :grinning: :grinning:
ivus mnaaaam take si upecieme urcite, len mam problemik...nemam tu onuuu blbost v com sa to pecie...to gulate...pomozte mi :pensive: formu!!!! :grinning: :grinning: ale kedze mame uz dieta, asi budu torty u nas castejsie, tak budem musiet kupit....

ninny takze ockovanie sa vam odklada, nas caka 19.10. druha varka :unamused:

martinka tesim sa na fotky :dizzy_face: :dizzy_face: tak hned sem s nimi! :wink:

u nas boli prve 4 mesiace naopak rozpravkove, dost som si to uzivala a dakovala na vsetky strany ze nas koliky obisli :confused:

presne ako Katka, aj ja sa salim kazdy den rano Carom, predstavujem si ze pijem fajnovu kavicku :grinning: :grinning: ale je fakt ze je to dobreeee, skoda ze som nestihla tu akciu v Lidli :angry:

no idem varit, dojedli sme uz zasoby z nedele od mamy :grinning:
30. zář 2009 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda napisala som prispevok a mi to neposlalo a niekde cestou sa stratil. tak este raz

natashkaa - to je super ze sa uz natahujete na brusku po hracky, matkovi to zatial este velmi nejde ale snazi sa. aj dnes sa pretocil z bruska spat. ale naopak zatial len raz. ale zato sa dava na bok a to skoro stale.

ste popisali toho riadne vela dnes :slight_smile: matko buva von na terase v kociku tak natahujem usi ze ci sa nezobudi. vonku mu je najlepsie a zvykne aj najdlhsie pospat na cerstvom vzduchu (samozrejme ak nie je prilis teplo, to mu vadi). ja sa chystam vysavat kym spi. ale sa mi taaaaaaak nechce. no musim lebo som od soboty v ramci boja proti laktacnej krize len oddychovala a nic poriadne nerobila (okrem varenia a upratania kuchyne do prijatelneho stavu) takze to tu vyzera fakt ako po vybuchu. a este sa k nam chystaju nejake navstevy tak aby sa nezlakli a neusli este medzi dverami.

dala som prat matkove veciciky, lebo v poslednom case prekaka vkuse plienku. asi su mu este trosku velke lebo su od 5kg a on ma len 5,5kg. aj ked maju gumicky ale on je taky stihlucky :slight_smile: a vybrala som aj nejake 74ky na doplnenie pracky a pritom som nasla topanocky pre uplne male mimi. som na ne nejak zabudla tak len dufam , ze mu este budu. musim vyskusat lebo su nadherne a frajerske :grinning: :grinning: :grinning:

dnes som kukala matkovi do pusinky a ma tiez take biele ako zubky ale vrchne rezaciky a ked mu prejdem po dasienku tak citim ten ostry koncek zubka ale to uz dlhsie. proste vidno ze su tam pripravene raz niekedy vykuknut na svet.

a aj ja pijem caro aj ked kavicku som nikdy nejak pravidelne nepila. ale toto je mnamky. najradsej si ho robim ako late do 0,5 l pohara :dizzy_face:
30. zář 2009 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!

Tak recept na tu Meltu - to je cesky vyrobca a u nas to vyrabaju Kavoviny Sered a vola sa to Mleta. Na kazdom obale je napisany navod, ale ja si to robim takto: prekvapkavaci stroj na jednu salku a do sitka dam 2 lyzicky Melty, necham prekvapkat, vylejem do vacsej salky a dolejem mliekom. Druha varianta do litra vody (treba to dat do vacsieho hrnca, lebo to lubi vykypiet!!!) dam 2 polievkove lyzice, necham trocha prevriet a precedim cez huste sitko. No v Jednote ta Mleta stoji okolo 35,- Sk a v Same Melta 27,- a je to 500 g sacok.
V Handlovej v porodnici bola uvarena melta kazdy den na ranajky, tak som si jej dopriavala aj 3 salky a potom som sa nemohla zmestit do podprdy.
Tak Vam prajem prijemne ochutnavanie ja si idem urobit uz dnesnu druhu sedemdecku, pokial Luko spinka. Ozaj nechystate si do zasoby napriklad detsku vyzivu? Lebo ja robim uz tretiu davku a rozmyslam, ze si este zozeniem jablcka a urobim viac, lebo aspon viem, co v nej je!? :grinning:
30. zář 2009 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Az teraz som zbadala, ze som napisala v Same, no tu to tak volame, to je taky diskont CBA. :wink:
30. zář 2009 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak. nase malinke Bubu bolo trikrat na brusku a potom sa na mna hneval a normalne sa aj stazoval :grinning: potom som ho v zrkadla rozosmievala, aj sa mu chcelo smiat, ale predsa len jeho hrdost mu nedala, tak sa radsej stazoval nadalej :grinning:
teraz opat spinka, aso som ho znicila cvicenim. otacali sme sa na bok, aj som ho za rucicky chytala, nech sa dviha do sedu aj Vojta sa nam podarilo ako tak odcvicit. tesim sa. no a teraz opat spinka, takze idem dat rozmrazit pangasia /to je rybka/ nech mam obed.
30. zář 2009 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasimk ja sa chystam robit jablkovu, jablkovo mrkvovu a jablkovo hruskovu....ako robis? davas aj cukor?
30. zář 2009 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
viem ze maly babatkam sa nema davat cukor, len vsade na nete pisu s cukrom :angry: snad sa mi nepokazi...lebo ja chcem robit bez cukru, tie jablka co mame uz kupene mi pripadaju dost sladke :confused:
30. zář 2009 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj zuzec dávam aj cukor, ale ved napisem hned recept: 3 kg jablk, 500 g krystaloveho cukru, 1 vanilkový cukor, 1 lyzica kyseliny citronovej a 1 lieter vody, rozvarit, rozmixovat, ja to potom este raz rozvarim a davam do poharikov.
30. zář 2009 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
a moze sa take dat uz aj babovi? som z toho jelen :sweat_smile:
30. zář 2009 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ked si pozries na etiketu v obchode, tak je tam ako obsah: jablcna dren, voda,jahodova dren, cukor, kukuricny modifikovany skrob E1422, kyselina citronova E 330 a kyselina askorbova a opisujem to z obalu Hamanek s jahodami, co je od ukonceneho 4 mesiaca. Takze, ked robim doma, tak davam cukor podla toho, ako su kysle jablka!
30. zář 2009 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nasla som este obal OVKO Jablova s vanilkou a Zlozenie: jablka (60%) pitná voda, cukor, modifikovaný škrob E 1422, vanilínový cukor (0,3%), kyselina citronova, kyselina askorbova (vitamín C najmenej 10 mg/100 g) a tato je od ukonceneho 5 mesiaca.
30. zář 2009 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, veru dnes Ste sa rozpísali, super, aspoň je čo čítať :slight_smile:

my sme boli dnes na kontrole KO,chvalabohu sa hodnoty dostali do požadovaného stredu, ešte zajtra si volám kôli biochémii, snáď aj to bude OK.Chudátko moje malé ráno papal o 5:45 a potom až keď sme prišli z nemocnice, iba som ho tam trošku ošálila čajíkom keď dostal štikútku, ale vydržal to, zaspinkal mi na rukách, ale teda normálne mám svalovicu :sunglasses: Zajtra ešte na kontrolu na urológiu, ale to až o 11:00 tak sa vyspíme.
Teraz Maťulo spinká akovždy v kočíku, s mojkáčom na nose :grinning: :grinning: :grinning:

ivuska, hneď by som si dala z tej tortičky, mňamky už aj na obrázku :wink:
meltu mám rada aj ja, veru varievam si skôr tú variantu 1l, lebo do šálky by bolo málo. Ešte k tomu vareniu, nemala by moc zovrieť, iba by sa mala speniť - začne sa dvíhať pena hore a vtedy to treba stíšiť na najslabšie a potom tak tichúčko chvílku povariť, to ma učila moja maminka .... neviem síce prečo, ale mala na to nejaký dôvod, hold hlava deravá si nepamätám :sweat_smile: :confused:

jasmik, ten recept vyzerá dobre, bez toho cukru by to asi dlho nevydržalo, predsa len konzervuje :wink:
30. zář 2009 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
alex, aj u nás už pračka perie na plné obrátky, Maťkovi sa vždy podarí aspoň trošku zakakať aj bavlnenú plienku :sweat_smile:
30. zář 2009 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
som sa chcela opýtať, dávate drobcom pančušky, keď idete von?
30. zář 2009 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
dada no ja davam malemu aj po dome, cize ma oblecene body s dlhym rukavom, samosebou plienku, pancusky a cely zamatovy overal.
30. zář 2009 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadi my davame zatial len ponozticky ale su to skor take nadkolienky, pancusky sa chystam kupit este len. ale veru dnes je riadna zima. matko sa zobudil po 3 hodinach spanku, tak som stihla este aj podlahu zmyt a dat dokopy spodnu kupelnu. takze parada. prave sa prezliekame a vyrazame na postu po vahu :dizzy_face: juch. a svieti slniecko tak dufam ze matulovi nebude v deke zase pre zmenu teplo :sweat_smile:
30. zář 2009 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
Zuzi, ja sa chystám urobiť túto výživu http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=15603
ide tam len ovocie resp. zelenina a voda. Zajtra urobím asi mrkvovo-jablkovú a dám vedieť.
30. zář 2009 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte bambulky,

my este nedavame pancusky, ale ked to pocasie pojde tak ako doteraz, tak asi aj zacneme, inak dnes je vonku zima ako nikdy, raz prsi a raz svieti slniecko, tym nasim deturencom v dobrom zavidim, ze ked su vonku, tak su zakuklene, ze im je prijemne teplucko, ale co uz, aspon sa musim riadne obliect,

jasimk, teda Lukino je riadne nabambuseny, ale dom je dom a byt to je o inom, aj ked tu je tiez zima,
30. zář 2009 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ešte jeden recept http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=12617 skoro taký istý
30. zář 2009 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasimk, danka diky za rady
inak zaujimave s tou stipkou soli :confused: ozaj este k tomu pohariku co je tutok odfoteny http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=12617 tie modre viecka su len jednorazovky, nedaju sa uz druhy krat pouzit :angry: vcera som sa to docitala tu na konovi a veru isla som pozriet malinove dzemy co som robila v lete a jeden som dala aj do tohto poharika s modrym vieckom a tento jediny je plesnivy :angry: :angry:

ja sa musim ist dokopat pozbierat popadane jablka co mame doma, aby som aj tie vyuzila, ale dnes prsalo tak sa mi nechcelo :pensive: a uz svieti slnieco a aj tak sa mi nechce :grinning:

pancusky este doma nedavam, bud ma dupacky alebo teplaciky a ponozky...pancusky som terezke obliekla teraz ked spi vonku, ale to prvy krat, este predvcerom spala len v teplacikoch a ponozkach...a prikryta samozrejme :wink: ale uz mi chrapka asi od 13:00...hold cerstvy vzduch je cerstvy vzduch :dizzy_face: a este je aj vo fusaku, lebo dnes bola fakt zima :confused: kym som ju uspala, tak som sa vyzimila :unamused:
30. zář 2009 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsme doma a jsem trochu zklamaná, fotky ještě nejsou hotové. Nezvládl to. :frowning2:
30. zář 2009 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby k tym vyzivam ja idem robit tiez len ja som myslela ze az neskor, lebo ja mu to chcem davat az od 6mesiaca myslite ze ked ich narobim teraz ze to vydrzi? to asi tazko ze? lebo jablk a zeleniny mame v zahrade kopu
30. zář 2009 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
My punčocháčky dáváme. Doma má třeba jen body s dlouhým rukávem a punčocháčky. Líp se mu v tom cvičí. Když je chladněji, tak mu je dávám i pod rifličky.
30. zář 2009 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
2dni som tu nebola a teraz som pol hodku docitavala-to tu uz davno nebolo :astonished: :grinning:
Ja vam zavidim,-v dobrom-ze vam deturence same zaspinkaju,ja kupkam Brunka o 19. a do 20.00 spi,ale zasadne s cicikom v puse,takze si ani neodgrgne :angry: a ja musim pockat,kym cicik sam "vypluje!,lebo ked mu ho sama pomaly vytahujem tak je do 10min hore a pyta si ho znova.Sice uz nepapa,len drzi,ale inak nezaspi.S dudou ho neoklamem a na rukach tiez spi,len pokial ho pestujem.Takto si to vymyslel uz v nemocnici.Mame aj mojkaca,ale tomu tak maximalne ocucka ruku a uz aj leti,pokial dohodi :grinning: MM ho raz nazval prsofil :grinning: l

aj my uz nosime pancusky,teda len Brunko,ja este nie.

katka2808,my mame rovnaky kocik,pouzivate na vanicku tie" kolajnicky",aby sa ta vanicka hojdala ako koliska na zemi?Neviem ci robim nieco zle,ale mne sa to zakazdym sklopi :astonished:
30. zář 2009 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Do Pažravce jsem dala 2 recepty pro nekojené děti od ukončeného 4.měsíce, co jsem dostala od pediatričky.
30. zář 2009 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashka ja mam vyzivu este z minuleho roku, co som robila pre starsieho a je na neporovnanie s touto, kebyze na nej nemam napisany rok, tak nikto nevie, ci je tohtorocna. Ked to das horuce do poharikov a potom zabalis do deky aby sa vycka chytili, tak neni o com :wink:
30. zář 2009 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak sme doma z neurologie, lieky brat nadalej a odporuca uz hexavakcinu, ach jaj, tak sa toho trochu bojim... :confused:

ahoj Leni, ano, viem, ze mate taky isty :slight_smile: . neviem, co myslis, my ho tak nepouzivame :confused: coskoro uz aj tak zacneme pouzivat sportovy kocik, neviem, ako Brunkovi, ale nasmu Daminkovi sa uz v kociku /vanicke/ az tak nepaci, nema v nom volny priestor, v poslednom case sa mu totiz paci na boku. :slight_smile:
30. zář 2009 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashkaa - jasné že vydrží, vraj je dobré 5 min. sterilizovať. Ja idem tiež robiť prvý krát tak uvidím. Chystám sa na jablkovú a jablkovo mrkvovú :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. zář 2009 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek