• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
a tiež sa chystám dať si zeleninku - našu ekologickú nestriekanú - do malých sáčikov do mrazničky. Prichystám si tam na polievočky mrkvičku a tak....
30. zář 2009 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, teraz som si pozerala vas album a okrem rovnakeho kocika mame rovnake aj lehatko :grinning: a potom aj vas Brunko sa podoba na Tomasa - ocina. ako aj nas Daminko, cely otec :wink:
a Brunko je zlatuckyyyyyyyy ...

no, idem asi chystat flasu, sterilizovat, urobit Nutrilon, lebo Bubu bude hladne coskoro. chcela som s nim daco este pocvicit no ale Daminko si povedal, ze to ide radsej spat :grinning: potvorka malá. no a samozrejme po papani cvicit nebudeme, takze to ma dobre premyslené ...
30. zář 2009 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeeemine to som mohla cele leto robit aj hrusky boli broskyne...ach jaj ja som trochu mimo som to v zivote nerobila a nevedela som ze to je ako lekvar a podobne do kelu :unamused:
30. zář 2009 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute,

dobre, ze hovorite s tymi vyzivami, nenapadlo by ma to. a ten recept na vyzivu je super, vyskusame ho s mamou.

dnes som volala do skolky, do kt ho chceme dat, vraveli, ze na rok 2012-2013 este nazapisuju :slight_smile: asi som velmi aktivna. ale ze na jar uz asi budu. uvidim, dovtedy sa mozno rozhodnem, ze pojde v roku 2011-12.

no a maly bol dnes nenormalne urehotany, rehoce sa zo vsetkeho :grinning: :grinning: asi sa mu pacil ten zvuk, alebo neviem, lebo vsetko mu bolo smiesne. uz od rana sa zobudil ukecany.

ale teraz pre zmenu akurat place ako na raty, skusam svoju trpezlivost a nechavam ho vyplakat, pretoze viem, ze nema na to dovod. drzte mi palce.
30. zář 2009 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bambulko, dítě má vždy důvod. Třeba chce pomazlit, nebo jen nechce být sám.
30. zář 2009 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babule

hlasim sa vam z vyletu, nasho prveho z hotelu Partizan na Taloch, maju tu net tak sme to hned vyuzili...je tu kraaasne a uz som sa aj zlakla medveda (muzik si obdalec fukal nos a strasne trubil a ja v strese ze je to medved) :grinning: :grinning: :grinning:

terazky je tu pri mne a sledovackalny co piskam vam
30. zář 2009 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
a kruti hlavou neveriacky
30. zář 2009 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ozajky mi uz sa pretacame od 23.9. z bruska na chrbtik....sikulka nasa a zacina sa nahlas rehotat a hrkuta ako holub
30. zář 2009 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti,

viem, ze maju, ale toto sa mi zdalo cisto, ze "nudim sa a preto placem". skusala som ho prilozit, zabavit, vziat na ruky a nic. brusko ho neboli, pretoze vtedy je plac iny.

simonko vobec nie je zvyknuty na to, ze ho nechavam vyplakat, ale zacinam mat trochu pocit, ze zacina vymyslat, doteraz sa vedel pekne zahrat sam a teraz uz odrazu zacne mrncat a musim ho vziat na ruky.

hladam v tom celom nejaku rozumnu mieru, nechcem ho rozmaznat.

no a mimochodom, nakoniec zaspal, co je sice fajn, ale je sest hodin a vyzera to uz na nocny spanok a mam teda obavy, ze dnes budeme mat dlhu noc :unamused:
30. zář 2009 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
narciska,

nas sa uz tiez uzasne rehoce nahlas a tie zvuky, co vydava, je to nieco medzi sirenou, pistalkou, recou a krikom.

on sa prvykrat rehotak nahlas uz velmi skoro, mal asi 2 mesiace, neviem, ci vobec tolko, vobec som to necakala, ked som ho pretocila na brusko, tak sa rozrehotal. potom dlho, dlho nic a posledne tyzdne si na to opat spomenul.
30. zář 2009 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale na brusko sa este nepretaca, to ani omylom :slight_smile:
30. zář 2009 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vidíš, nudím se. To je důvod. Neuroložka mi říkala, že do 6 měsíců nenechat dítě plakat, protože to v něm vzbuzuje nejistotu. Po půl roce si už vynucuje a tak je někdy dobré ho nechat, ale do té doby ne.

To znám, když plaká, že nemůže usnout :frowning2: co pak s ním?
30. zář 2009 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě se dnes Kryštof rozřechtal nehlas v bance ve frontě. Nevím co mu přišlo tak směného, asi to, že mu budeme vkládat korunky na jeho účet.
30. zář 2009 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti,

:grinning: :grinning: :grinning: asi, asi.

deti maju na vsetko svoju optiku.
30. zář 2009 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo, to on ještě neví, že si těch korunek na svém účtě moc neužije. Musí šetřit. Monrou hlásila, že Mariellka bude stát hodně velbloudů. Takže účel jeho konta je jasný. Bude kupovat velbloudy

http://www.facebook.com/photo.php?pid=30296513&l=1a45f16dac&id=1550112904
30. zář 2009 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty ho teda paraaaadis :slight_smile: hrda maminka.

je to frajer, to je fakt!!!
30. zář 2009 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
To měl na svatbě, když se ženil švára. Ale protože jsme si nenafotili detaily, tak jsem to fotila teď, než z toho vyroste :wink:
30. zář 2009 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ba,nulk to víš, vymodlené miminko na které jsem čekala 8 let.
30. zář 2009 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nějak se mi pomotalo oslovení, tedy správně : Bambulko
30. zář 2009 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, nas maly zvykne prave plakat, ked chce spinkat. vsimla som si to v poslednom case. napapany je, prebaleny tiez, hrali sme sa alebo cvicili a vsetko bolo ok a potom plaaaaac... a zistila som viackrat, ze chcel spinkat. dala som ho do kocika a v sekunde zaspal.
30. zář 2009 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminky. Tak vy ste toho popisali mala som co robit :angry: To tu je vzdy tak? Mne sa da akurat sem ist vecer a aj to my klipkaju oci.
Katka2808 a Zuzec vam pekne teda deticky prespia a to im davate MM allebo nie?

Natashka tak malinky pekne uspechy robka gratulujem len tak dalej ja sa uz tiez nato tesim a cakam kazdym dnom ze nieco bude. Dnes napriklad boli take vyskoty.

Daniela29 my mame pampers ale mali sme aj tie tesco fialove a davali sme ich cez den a ja som s nimi bola spokojna. Teraz tu tusim nieco spominali ze maju zeleny obal to ale uz neviem. Lebo mame pampers.

Martinamil ale aky je vyparadeny peknucky.

A my este zatial pancusky nedavame ale uzasi zacneme.
Receptik som si aj ja opisala na presnidavku. Pekny vecer inac.
30. zář 2009 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
magda29,
ja aj kojim aj hned za tym musim davat umele mlieko. ale nas malinky spaval uz aj prvy mesiac najprv vkuse 4 hodiny, a potom zacal spavat do 5. a to som ho len kojila. ale vraj aj ja som bola taka ako babatko. :slight_smile:
30. zář 2009 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

tak som sa trochu od tých svojich deťúreniec uvoľnila. Dnes večer sme mali nejaké dlhšie zaspávanie, ale už spinkajú. Teda Ľubka svoju prvú fázu. V poslednej dobe sa to naše nočné vstávanie nejak zhoršuje a pomaly mátožíme skoro celú noc. Tak som si teraz pri uspávaní hovorila, že by som zase potrebovala noc, aby Ľubka pospala aspoň do 3-tej, čo sa jej párkrát podarilo, aby som si s tým vystačila zase na mesiac.

My používane tie Tesco plienky zelené (predtým fialové), aj keď momentálne teraz mám Pampersky, lebo v Tescu boli plienky vypredané. Ja mám odskúšané aj Clever z Bily a sú celkom v pohode.

Ja sa výživky nechystám variť, pretože nemám nejaké vlastné zdroje ovocia ani zeleniny. Tak ostaneme verní Frutapure.

Ja už Ľubka dlhšie obliekam pančušky, lebo tu v Poprade je už riadna kosa. Už sa veru končia pre nás dni, čo sme trávili celé vonku. Preliezky a hojdy sú už studené a len taká prechádzka je pre Danielku nič moc. A s dvomi detičkami sú nejaké dlhé výlety ťažké. Tak aspoň cez víkend sa jej snažíme urobiť nejaké zážitky. S tatkom už pochodili jaskyne, Spišský hrad, samozrejme Tatry, ZOO a všeličo iné. No a tento víkend sa chystajú na MMM do Košíc. Manžel a švagor idú behať polmaratón, svokra celý maratón, no a dedko s Dankou ich budú povzbudzovať. Dúfam, že vyjde počasie. A ja sa doma už len s Ľubkou trochu oddýchnem resp. doháňam, čo nestihnem urobiť cez týždeň.

Ľubka sa dnes kotúľala po celej našej posteli, tak to vyzerá, že nastal čas, tak ako pri Danke, aby som ju začala dávať na veľký matrac na zem. Tam jej nič nehrozí. No teda okrem Danielky :slight_smile:

Martinka - Krištofko je rozkošný svadobčan

Pekný večer.
30. zář 2009 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andreaber - máš krásne mená pre svoje detičky - ja som z dvojičiek a mám sestru Ľubku - takže Danka a Ľubka :grinning: pekné
30. zář 2009 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
bry vecer. hlasim ze mame vahu. je super akurat ze matko vycucka podla nej tak 50ml vecer potiahlo 55ml. ale ziadne znamky hladu ked dopapa. ja to nechapem. myslite ze moze babenko byt hladne a neplakat? on je spokojnucky, smeje sa, hra, pekne spinka. tak uz fakt neviem. asi budeme musiet dokrmovat. ale uvidime kolko bude priberat, ale asi malo kedze velmi nema z coho. dokonca ked som ho chovala o 18,00 tak som mu po ciciku dala este to odsate mliecko lebo za cely den nebol dovod podla mojich pozorovani. a teda 20ml papal v pohode (davam mu to lyzickou) potom sa uz pri kazdej lyzicke rehotal a poslednych 20 ml len vypluval a mrncal.
ale aj tak tomu nerozumiem, ja vypijem aj 5l tekutin denne z toho 1 liter je cajik pre kojace maminy, min. 0,5 l caro a potom voda, veeeela vody. a mliecka je stale nejak malo :cry:

narcisa - super uzite si dovolenku a mozte nas prist aj pozriet :grinning: hotel partizan je tot za rohom :wink:
30. zář 2009 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alex, ale on hladový není. On se najedl. Když si dáš malou porci, tak jsi taky najedená, jen máš dříve hlad.

Alex, třeba máš mlíčka dost, jen je pro něj těžší ho vytáhnout. Po jídle ještě odsávej, aby byla větší produkce mléka a pak ho tím odsátým dokrmuj. V případě, že nebude chtít, tak to zamraž. Lahvičky bych se nebála. Kryštof je od 1 měsíce krmen střídavě jak lahvičkou, tak stříkačkou přes prst, tak z prsa a nemá problém. Je tedy pravda, že používáme lahvičky Avent a TommiTippe.
30. zář 2009 ve 23:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,ako spoznate, ze mate malo mliecka? podla babatka, ze zacne plackat? ten moj zacal dnes, pocas kojenia zaspaval a potom, ked som ho odstavila, tak zacal pomrnkavat, ale potom sa upokojil a viac si nepytal az pokial uz nebol cas dalsieho kojenia, . . . mam ja len strach, ze nepovie, teda neda nejako najavo, ze je hladny, hoci je to blbost, urcite by dal, ale ked mam skusenost pocas kojenia v porodnici, ze len spala a nic nepapal a len mi chudol ze mam teraz len strach, a to mi neprida na tvorbe mliecka,

zacali mi nejako vypadavat vlasy, musim na nich nejaku tu kuru hodit, nech sa zregeneruju :slight_smile:

ako je u vas menstrucia? uz ju mate po porode? mne dosla prakticky hned po ukonceni 600- nedelia, ale len nepatrny rozdiel spred tehotenstva, ze ma teraz neboli brusko ako pred . . , comu som len rada
30. zář 2009 ve 23:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahote vsetky maminky, ktore sa bojite, ci Vasi drobcekovia maju dost mliecka!

verim tomu, ze dieta da najavo vsetko, co potrebuje a chce a ze teda, ak by bolo hladni, urcite placu.ked som mala laktacnu krizu po 3 mesiacochm maly aj plakal od hladu, t.j. nakojila som ho, malo vytiahol a potom plac.

museli sme ho vzdy ucicikat cumlom (sem-tam vodickou) a prikladat kazdu hodinu.

nebojte sa, je to prechodne, tvorba sa zvysi a je po probleme.

a menstruaciu este vobec nemam, nechapem to :unamused:
1. říj 2009 v 07:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko, ďakujem za recepty na výživu, už mám oba opísané, ak skúsite s tou soľou a fakt budú sladké,dajte vedieť, to sa bojím robiť :confused: :sweat_smile:

bambulka, ja som ešte nedostala menzes a je to v pohode, keď dojčíš, tak aj rok nemusíš dostať ... moja kámoška to tak mala a to dojčila dvojíčky.

albertine, vitaj v klube padajúcich vlasov, ale nepomôže žiadna kúra ... ako sa spieva ...to sú hormóny, priateľ môj :grinning: malo by to po čase prestať, väčšinou sa to objaví v 3. a 4. mesiaci po pôrode
1. říj 2009 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, no dada, potesila si ma :frowning2: , ze nie je na to ziadna kura,tak verim, ze to vypadavanie vlasov sa fakt zastavai,

bambulka, dufam, ze kriza prejde cim skor, kolko tebe trvala? u mna sa najlepsie napapa, ked sa zobudi po dobrej prespinkanej noci,

aky caj davate malickym, ja este nedavam ziaden, uz by som mala aj ked plne kojim?

este som sa chcela opytat, ci vam plackaju zo sna, moj placka, teraz ked zaspal nadranom, taky rev spustil, kym som vsak vbehla do izby, tak spinkal, hoci pomrnkaval, placka aj v kociku, no tam, ked uz vidim, ze krivi ustocka, tak ho vcas ucicikam
1. říj 2009 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek