• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
no a co mam nove je, ze tam ,kde teraz byvam sme ani nie rok a uz mi sesada vyzvana, ze chce kocikavat maleho, ja ju ani nestretavam, len zriedka, a ona chce kocikovat, hovorim, ze cudzim dieta nedavam a este stiham kocikovat sama a ked uz nie, ze si potrebujem porobit, tak nastupuje krsna mama a stari rodicia - maleho
1. říj 2009 v 08:06  • Odpověz  • To se mi líbí
holčinky promiňte že vám se lezu...i když patřím mezi vás, ale moc jsem sem nechodila...nemáte někdo radu jak pomoci dítku na UM aby nemělo zácpu? podotýkám že jsme na nutrilonu comfort,ale paradoxně po něm máme zácpu...zkusila jsem všechno, čaje, švestkovou šťávu, odvar z vloček, probiotické kapičky bereme, cvičíme, masírujeme, ale prakticky jinak než s rourkou se nevykakáme...kakáme jednou za 5 dní.... :frowning2: děkuji moc...
1. říj 2009 v 08:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte!
Aj mne zacali padat vlasy a ked som si ich vcera umyvala, tak hotova pohroma a este o to viav, ze ich mam nize pasa :unamused: Ale mne vzdy na jesen viac padali, tak si z zoho nerobim tazku hlavu.

albertine, ja som menstuaciu este nemala. Cajik by sa vraj plne kojenym detickam nemal davat a uz vobec nie z flasky, predsa su to len rozumne stvorenia a zbadaju, ze to ide lahko, ma to aj nejaku chut, tak naco sa namahat na ciciku. Luko zo sna len mrnka. A co sa krizi tyka, my ju mame teraz a sme na ciciku ani nie kazde 2 hodinky tak na 15 minut, maly je spokojny a dufam, zr to tak aj zostane.
1. říj 2009 v 08:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, hlásím se k těm co menses nemají. Tedy měla jsem 2 hodiny špinění, přesně rok od posledního menses před těhu a pak už nic. A to kojím jen částečně. Ale dle doktora je to ok.

Žofíku, my jíme Bebu AR (což je ta zahuštěná) a zahušťujeme odstříkané mléčko Nutritonem. Takže vše má vlastně husté. Nic nepomáhalo, až jsem začala dávat pravidelně heřmánkový čajíček (vypije 100ml denně) a je to ok. Změna tak 3 den. Je pravda, že ale kaká 1x za 2 dny, ale již bez pláče a koliky.

Albertino, já bych Kryštofa nějaké sousedce taky nepůjčila. Co když se bude něco dít? Uměla by zareagovat? Když si vzpomenu jak tchýni zvracel v kočárku a ona to ani nevěděla ... :frowning2: :frowning2: :frowning2:
1. říj 2009 v 08:16  • Odpověz  • To se mi líbí
kocky,

mam 2 otazky:

1. prehadzuju sa vam drobci v postielke? lebo nas spi teraz prechodne v nasej a v noci hadam 3 krat sa vrti, prehadzuje, ma taky nepokoj, ci co.

2. co by mali deti v nasom veku (koniec 3., zac 4 mesiaca) vediet, mysli psychomotoricky? mate niekto prehlad?
1. říj 2009 v 08:19  • Odpověz  • To se mi líbí
bambulko my úplně cestujeme po postýlce a stále se chrujeme...
1. říj 2009 v 08:21  • Odpověz  • To se mi líbí
jasimk, ved jasne, ani ja by som cajik este nedavala, ale chcela som sa uistit, ci robim dobre,

marti, ved prave to, ci by vedela zareagovat, ale aj tak, ked zaspava, tak este nevymysla, ak nie je unaveny, a teda o neho sa vieme postarat a ucicikat len my najblizsi, a ked sa zobudi, tak chcem, aby videl len znamych a nie nejaku susedu, a ked si tak spinuska, tak je taky spokojny a zrazu otvori oci a sok, hm, to nie

a ked aj v kociku vymysli nieco nove, chcem to vidiet ako prva, ved take veci ako pokroky dietatka su urcene len mame a ocovi
1. říj 2009 v 08:23  • Odpověz  • To se mi líbí
bambulka k 1. moj maly este stale zaspava v rychlozavinovacke, sice nozky ma vonku, ale nijako inak zaspat nevie, len ked je nieco okolo neho a mne to aj vyhovuje, lebo je pekne v teplucku. a 2. ja si citavam na stranke mama a ja tam je kazdy mesiac opisany aj ako dietatko povzbudzovat. Inak sa mi zda, ze kazde babo je ine, niektore pekne sedka v 5 mesiaci a ine nechce sediet este ani v 7. Tak si treba vzdy nieco z toho vybrat.
1. říj 2009 v 08:25  • Odpověz  • To se mi líbí
bambulka, my uz necestujeme po postielke, to sme robili koniec 1 a zaciatok 2 mesiaca, on si len prehadzuje hlavicku zo strany na stranu, sem-tam pokope nozickami a spi dalej,

no a co sa tyka vyvinu, myslim si, ze by mali spojit rucicky, zaoberat sa nimi, trosinku alebo uz aj veselo blabotat, ale ako pises, ten tvoj maly to uz veselo robi, chytat hracky, hrkalky, no asi icch este dlho neudrzia a ja malemu uz vypravam riekanky, a pocuva
1. říj 2009 v 08:26  • Odpověz  • To se mi líbí
kocky, diky za odpovede.

ked sme chodili ku neurologicke, presne som vedela, co by mal robit a tak, ale akonahle sme prestali, uz to vobc nesledujem. viem, ze na webe je to presne opisane, ale to je velmi orientacne.

albertine,

pytala si sa na tu krizu, ze ako dlho trvala...myslim, ze asi 2-3 dni. bolo to trochu neprijemne, ale stalo to za to, mliecka ma opat dost a maly zase pekne pribera. ale niekedy som mala chut vybehnut do lekarne a kupit prvu UM, to hej :slight_smile: drzim palce nech to zvladnete. ja som sa drzala teorie, ze je lepsie, ak bude aj trochu hladny par dni, ale kojit nechcem prestat.
1. říj 2009 v 08:56  • Odpověz  • To se mi líbí
no martinka my sme tiez davali z aventackej flasky. a ked zacal vymyslat pri jedeni (opisovala som o niekoko stran dalej, ze pocuckal 2-3x a potom pustil cicik) tak ma to napadlo ze ci to nebude tym ze z flasky mu to ide lahsie a tak preco by sa namahal s prsnikom. ale potom ked povedala dr. ze mam asi malo mlieka kedze malo pribral tak som zacala rozmyslat ci to nebude aj tym. ale si vravim ved minuly tyzden mu stacil jedne prsnik pri papani tak nemoze byt hladny. ale potom na druhy den prisla naozaj ta kriza proste malo mliecka odrazu. takze som sadla za pc a citala a citala a citala a zistila ze dokrmovat z flase nie je najlepsie riesenie. ale zase matko tiez predtym nemal problem a ked tak nad tym rozmyslam teraz tak lyzickou mu to do pusy natecie same a z flasky sa musi aspon snazit. a nepouzivame ju uz asi tyzden a aj tak sa to nezlepsilo takze tu problem asi nebude. ale potrebovala som to akosi vediet :sweat_smile:

albertine - ja som este menstruaciu nedostala. ale teda vam poviem ze som ju nemala uz 13 mesiacov a vooooooooobec mi nechyba :wink:

bambulka - tak to ja mozno nemam krizu. u nas to je od piatku cize 6. den :frowning2:

vela som vcera neodsala lebo matko sa zobudil presne ked som zacala odsavat ale to je aj dobre. mala som tam asi 20ml- tak som bezkala hore a manzel buval ako babo a matko plackal v postielke. a to mi vzdy pred porodom hovoril (lebo ja som bola straaaaaaaaaaasny spachtos a on taky ranostaj) ze k malemu ani nevstanem, lebo nebudem pocut co mam taky tvrdy spanok. a pozrime ho nejak je to naopak :grinning: no tak som ho nakojila a zabuval hned ako grgol. ale som ho neodvazila lebo plackal a strasne sa vrtel tak sa nedalo :unamused:
no a zobudil sa o 6,00 napapal sa za 10 minut a potom uz nechcel aj ked este bolo co. a potom o 8,00 vytiahol 70. isli sme sa napapat, teda ja a on zatial bol pod hrazdickou. o 9,45 som ho zobrala hore ze ideme dat bio gaiu a papat a spat. zvykne okolo tej 10tej vzdy buvat ale ona ani za svet sa nechcel riadne napapat. zase potiahol 2-3x a pustil a plakal. tak som ho po asi 10nasobnej vymene prsnika dala do postielky a bezala dat varit vodu na bebu a zohriat aspon tu trosku odsateho mliecka. matko v postielke strasne plackala zrazu bolo ticho. tak som zase bezala hore, prelaknuta, ze co sa stalo a on buval ako anjelik. :sweat_smile: spinka uz hodinku, takze asi nebol hladny len strasne unaveny. zaspal fakt za 2 minuty.chudacik moj maly a ja som ho trapila s cuckanim.
1. říj 2009 v 10:52  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj kočky,
tak my sme nevybavili nic, lebo doktorka sa dnes a zajtra nekona. no, aspon sme sa presli, malickeho som zababusila ako cibulku, bol zlatyyyyy :slight_smile: aj rukavicky som mu dala a aj tak som mala pocit, ze mu moze byt zima... :confused:

alex, my davame flasku od avent od zaciatku a maly mi neodmieta mlieko. mne sa avent znacka velmi paci, asi najviac z tych vsetkych znaciek vyrobkov pre babatka. jeden den dvakrat odmietol prsnik, ale vecer uz opat chcel a bol aj taky den, ze nechcel cely den nutrilon z flase... to su len prechodne stavy. no ale kazde babatko je ine. minule som v casopise Dieťa citala, ze mamicka koji a dava aj umele mlieko z flase a pritom stale koji, uz vyse roka. takze podla mna sa netreba tej flase az tak strasne bat. neviem si predstavit davat mu 130 ml striekackou... :confused:
1. říj 2009 v 11:10  • Odpověz  • To se mi líbí
dadi - dnes robím tú výživu so soľou tak večer dám vedieť ako to dopadlo :stuck_out_tongue_closed_eyes:

katka - aj ja mám oskúšané flašky od avent som úplne spokojná - teda Jakubko :slight_smile:

bambulka - tak ako píše jasimk tak tiež keď už Kubko nevie zaspať - to je málo kedy - tak ho dám do rýchlo zavinovačky a hneď tam zaspí. nohy mu trčia, ledva sa tam mestí ale je tam naprataný a skokojný :wink:
1. říj 2009 v 11:28  • Odpověz  • To se mi líbí
caute
vcera som bola pozriet nasich nvomanzelov - manzelovho bracha so zenou a prisli sme domov az o jedenastej a mala jak zaspala v aute, tak uz sa nezobudila ani na to jak ju vyzliekam, tak som ju polozila do postielky a spala az do 6:00 :dizzy_face:

albertine, ved vsetky deticky v nemocnici schudnu, teda pokial viem...my sme tiez zhodili 400g alebo terezka len spala a malicko papala...

alex podla mna keby bol Matko moc hladny tak si urcite vypyta, asi mu staci tolko kolko spapa....moja kamoska ked kojila tak spominala ze jej mala tiez maaalinko papavala a stacilo jej to, hlavne ze priberala...a dnes uz ma skoro 3 roky a stale malinko papa, ona je sice z toho nestastna ze ju musi do kazdeho susta nutit, ale je to proste asi take dieta...podvyzivena neni, spapa tolko kolko potrebuje...

ja som este nedostala menstruaciu po porode a este mi nechyba :grinning:

a vlasy tiez padaju jak keby som ich mala navyse :grinning: uz mi pada gumicka z vlasov, ktoru som este pred 2 tyzdnami nosila a nepadala :angry: horsie je ze stale vyberam terezke z ruciciek moje vlasy

albertine, nemusis davat cajik ked plne kojis, v mliecku je vody dost :wink:

ja som este nemala laktacnu krizu, musi vzdy prist? aj ked mala som asi pred 2 tyzdnami take obdobie kedy terezka tahala jak o zivot a mala som total dokusane bradavky a jedovala sa pri tom..mala som pocit ze mam menej mlieka, zistila som to podla toho ze mi z druheho menej nakvapkalo pocas kojenia :unamused:
1. říj 2009 v 11:48  • Odpověz  • To se mi líbí
zuzec - ved prave ze je spokojny, ja by som to ani nejak neriesila ale nasa doktorka sa boji aby nepriberal malo. ja aj manzel ked sme boli mali sme boli ako sparatka, tiez nas museli nutiti vsetko papat, manzelovi doknca davali injekcie B12 ze vraj, aby mu lepsie chutilo :confounded: nepomohlo. a teraz nas teda naozaj nutiti nikto nemusi skor naopak :sweat_smile: sme take 2 tulene :grinning: :grinning: :grinning:

matko sa zobudil po 1?5 hodinke spanku a spapal 80 :slight_smile: sa tesim. a zaspaval pri tom na ciciku. ale dala som ho do postielky a teraz sa hada s rybickami a zirafkami. :slight_smile:

a este ma napadlo... martinka mozno budes vediet poradit, ked som si odsala minule 70ml bolo tam asi 10 ml toho zadneho mliecka. nie je to malo? kolko mavas asi ty?
1. říj 2009 v 11:59  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte
Katka,dakujem :slight_smile: aj Damianko je chutnucky a ta jeho pusinka :slight_smile: a to s tym kocikom-zospodu na vanicke su take bledosive -neviem ako to nazvat"kolajnicky!,ktore savyklopia von a potom je vlastne s tej vanicky nieco ako koliska,na zemi sa da hojdat zo strany na stranu,ale mne sa to stale zaklapa :confused:

ani ja este nemam mrsku,snad som to teraz nezariekla

a riesim velku dilemu:zachvilku budu menit cas a ja neviem,ci na to treba babatko dopredu nejako pripravovat,lebo uz mame viac-menej nejaky rezim.napr.ked ho kupem o 19,tak to mam postupne posuvat az na18,lebo to bude vlastne potom ten jeho cas?Dufam ze som to napisala zrozumitelne :grinning: Maminy radte,alebo je to sprostost?
1. říj 2009 ve 12:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte!
Kupila som si mama a ja a je tam dobry clanok o alternativnych sposoboch krmenia. No len aby sme to nepotrebovali a vydrzali dojcit co najdlhsie, tak si drzme palceky!
1. říj 2009 ve 13:31  • Odpověz  • To se mi líbí
bavili ste sa tu o menzese, ja tiez nemam a vobec mi teda ani nechyba :grinning:

vidis, Leni, to s tym casom ma nenapadlo. my napriklad budeme davat rok Daminkovi lieky o 9. vecer a tak si uz aj zvykol a neskor, ked budem chciet, aby isiel spat skor, tak asi si na to tazko bude zvykat... neviem...
1. říj 2009 ve 13:36  • Odpověz  • To se mi líbí
ja si myslim ze babatka sa rychlo prisposobia takze to zatial neriesim. uvidime ked to pride

ja som si chcela kupit predvcerom mama a ja ale novu este nemali u nas v obchode, tak som si kupila maminu ale teda nic moc :confounded:
1. říj 2009 ve 13:44  • Odpověz  • To se mi líbí
a inak aka zima... :confused: normalne som matkovi rano dala taky hrubsi overal a poobede ked sa zobudill som mu radsej pod to dala este body s kr. rukavom a ponozky.
1. říj 2009 ve 13:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte, tak ako som ráno písala robila som dnes túto detskú výživu: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=12617
Je super - vlastne bez akýchkoľvek prídavkov, čisté ovocie. Ja som robila jablčkovú z 3 kg jablk som mala 15 malých pohárikov od horčice. Robila som podľa receptu a keď som to rozmixovala tak už som to dala len prevariť vôbec nebolo treba prevárať resp. nechať vyvrieť vodu - nebola tam, a výživa je pekne hustá.
v pondelok urobím ešte jablkovo-mrkvovú.
Kubko zachvíľu začne z príkrmami (my sme na UM), tak bude dobre že budem mať urobené čisto ekologické nestriekané domáce výživky. :slight_smile:
1. říj 2009 v 15:39  • Odpověz  • To se mi líbí
baby tak ja sa na tie vyzivy chystam tento vikend drzte palce. Chcem ale spravit viac zeleninovych - babo potom nechce tolko sladkeho. Snad budu dobre. Inak neviem co sa deje ale Dominik stale place. Ked sa mu venujem jasime sa masirujeme vtedy je kludny smeje sa ale jakmile mam len na chvilku odist co i len sa vycikat spusti taky rev akoby ho vrazdili. NEma s tym niektor skusenost? Uz som aj rozmyslala ci nieje hladny tak ho prikladam vkuse ale prsicka mam makke asi by som mala viac pit. Neviem co je s nim kurnik. Vsetky maminy co pocuvam im deti prespia aj 4 hodinycez den u nas je to maximalne 20 minut a to fakt nic nestiham oci mam ako vevericka picku :grinning: unavena totalne
1. říj 2009 v 16:02  • Odpověz  • To se mi líbí
veru, Alex. studeny vzduch, opadane listie, krakajuce vrany ... :frowning2: ach jaj, uz je oktober a do marca este daaaaaaaaaaleko...
uz uvazujem o kupe fusaku pre malinkeho, lebo dnes som ho zakryla dekou a paplonikom, ale aj tak mal studene rucicky /hoci som mu dala rukavicky/ aj nostek... :confused: chcelo by to daco, z coho sa neodkope. ako spaci vak, ktory ma na noc...
1. říj 2009 v 16:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:

Snažím sa Vás dočítať, ale nejako ste sa rozpísali.. tak nestíham...
Písali ste tu o nastrihavaní jazýčka.. to sa robí u každého dieťatka? Lebo mne o tom Dr. vôbec nič nehovorila...

My kúpeme medzi 19-19:30, potom sa trošku pomasírujeme, pocvičime a ideme papať.. a vtedy berie aj kvapky (vigantol a cebion, raz mesacne kanavit).. a väčšinou pri papaní zaspáva.. papa tých cca 15-20min.. a cez deň ako Dadka písala, tiež papa tých 5-10 min.. väčšinou každu hodinku a pol...

včera sme si urobili výletik do BA.. manžel mal firemne auto, tak sme boli rozvoziť plienky...:D a celý čas spal... vyše 3 hodinky v aute.. dokopy nejedol skoro 5 hodín, som nechapala, že si vôbec nepýta.. ten naš hladoš :slight_smile:

a čo sa týka tých zúbkov, tak nám Dr. povedala, že už mu opuchaju dasienka.. tak som sa jej spýtala či už mu čoskoro pôjdu zubky, tak povedala, že nie... tak neviem čo tým myslela..
1. říj 2009 v 16:36  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte,

boli sme na poradni, maly ma 6820 g, je to riadny buchrosko :slight_smile:

jaj kocky mne sa tato jesen velmi paci, vona, vzduch, vsetko.
1. říj 2009 v 16:43  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj ninny,
nie, jazycek sa nastrihava iba detom, ktore maju tu blanku pod nim prirastenu, zle by rozpravali neskor, šušlali by take deticky.
1. říj 2009 v 16:48  • Odpověz  • To se mi líbí
jeej danielka ja tiez urobim tuto vyzivku teda :wink:
terezka mi dnes spala zase dobre tri hodky v kociku vonku...aspon na nieco je dobry ten studeny vzduch :dizzy_face: aj ked..ked vyslo slnko, tak sa mi zase zdalo az moc teplo na to aka bola zababusena :sweat_smile:
stihli sme s manzelom obrat kopec hrozna, chceme si urobit hroznovu stavu...teraz ked sa napchavam cele dni hroznom, tak sa terezka castejsie vykaka, tak som kludnejsia..

niekto sa tu pytal co budeme robit ked sa posunie cas...ja to budem riesit az ked to pride...uvidim ako sa terezka aklimatizuje..
1. říj 2009 v 16:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Katko2808, vidíš a my tu skříkačku pořád ještě praktikujeme. Krmíme vlastně 3 způsoby. Ale zahuštěné MM s Nutritonem by z lahvičky nevytáhl, je to moc husté.

Alex, poradit nedokáži. V kelímku 180ml mám zhruba 2-3 mm "smetany", zbytek je vodovatý

Natashka, Kryštof přes den nespí vůbec, tak si z toho nic nedělej,

ale dnes předváděl hodné miminko před Černobilkou s Jeníčkem a dokonce spal 30 minut v kočárku u jídla.
1. říj 2009 v 16:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Marti, a kolko mu tou striekackou naraz davas?
1. říj 2009 v 17:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek