• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Všechno, tedy 180ml 2-3 denně, někdy 4x
1. říj 2009 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak teda klobuk dolu... a ako dlho trva, kym to Krystofko vypije? :slight_smile:
1. říj 2009 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je rychlé. 5-10 minut. Z lahvičky pije i 45 minut. Právě protože to má i Bebu v lahvičce hustou. A to máme dudlík 3
1. říj 2009 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashka - aké zeleninové výživy budeš robiť? daj tip :slight_smile:

zuzi- urob túto nebudeš banovať
1. říj 2009 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, nam to ide z flase pomerne rychlo, mame avent cumlik pre 3 mesiace a viac. a no a predtym Daminka kojim takych 25 min, takze je fajn, ze potom z flase je to pomerne rychle. ale aj tak, kolkokrat to cele trva aj hodinu, cele papanie. ked ratam aj pripravu mlieka, sterilizovanie, ochladzovanie a samotne papanie :slight_smile:
1. říj 2009 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzec aj my vyzera ze budeme mat kopec hrozna. nemas nahodou na tu stavu recept. to je nejaka trvanlivejsia ci taka co treba rychlo vypit? snazim sa vymysliet co s nim lebo minuly rok sme fakt nestihli oberat a papat. matko si zase zdriemol akurat, ze predtym zase nechcel papat :angry: betar jeden.
1. říj 2009 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katko, já mám lahvičky vysterilované v sterilizátoru (či připravené vysterilované, uzavřené), kupuji kojeneckou vodu, která se nemusí převařovat, nebo si převařím naráz 1,5 litru, po vychladnutí vliji zpátky do té láhve. Potřebné množství naliji do lahvičky, ohřeji v mikrovlnce nebo v ohřívači láhví, pak přidám sušené mléko a hotovo.
1. říj 2009 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby a naco sa to mliecko zahustuje?
1. říj 2009 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natashka, protože Kryštof má Reflux II. stupně, tedy aby nezvracel
1. říj 2009 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
takze vlastne reflux vznika ked je mlieko riedke? Cize ked ho zahustis tak sa nedostane von?
1. říj 2009 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

tak my máme za sebou celkom dobrý deň, Ľubka dnes spala 3 a pol hodiny, a keďže sa to čiastočne prekrylo aj s Danielkiným spánkom, tak som mala 45 minút cez obed pre seba. Perfiš. Pravdepodobne Ľubka dospávala noc, cez ktorú samozrejme buntošila. Začínam si znovu pestovať krásne olympijské kruhy pod očami ako som mala pri Danielke.

Ani ja som zatiaľ menzes nedostala. Ak to bude ako pri Danielke, tak kým budem kojiť tak budem pokoj. Pri Danielke som mala pauzu 13 mesiacov, a a to ku koncu som ju kojila len večer, a to bolo skôr na upokojenie ako na jedenie, lebo mlieka tam už teda bolo veľmi málo. Hneď ako som prestala kojiť som menzes dostala. Aj to som stihla mať len dvakrát, lebo potom som už čakala Ľubku. :slight_smile:

Alex - ja som niekde čítala, že je dôležité, aby bábätko nechudlo. Pokiaľ priberá a hlavne rastie aj keď máličko, tak je to v poriadku. Dôležité je tiež, či má dosť pocikaných plienok. A keď píšeš, že Tvoj drobček je spokojný, tak by som sa až tak veľmi netrápila.

Natashka - moja Danielka bola rovnaká, ako popisuješ Dominika. Tiež cez deň spala krátko (ona teda ani v noci) a neustále si vyžadovala moju prítomnosť. Ona bola proste také čulé bábätko. Postupne sme si vytvorili nejaký režim, aj keď tú pozornosť si vždy žiadala. Veľa som ju nosila na rukách, recitovala, spievala. Ale, čím bola väčšia, tým to bolo jednoduchšie, čítať knižky, stavať kocky a pod.

No Ľubka je už hore, klasika, išiel k nej síce manžel, ale asi si bude chcieť aj cucnúť. :slight_smile:

Pekný večer.
1. říj 2009 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natashka, reflux vzniká nevyvinutím jícnové záklopky, tedy "uzávěru žaludku". Zachuštěné jídlo pomůže tomu, aby to "neteklo" zpátky.
1. říj 2009 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte tak to my trvalo dost dlho opet to co ste od vcera vecera popisali.

Alex77mne tiez sa dost casto na prsniku tak odtahuje zacne mrncat tak ju dam na druhy trochu cucka a zacne mrncat tak dam si ju na rucky a ona si odgrgne tak potom viem ze ma dost a trapilo ju to. Inac malo mi papa a papa z obi dvoch. Z jednoho jej nestaci :frowning2:

Baby vam tiez ked si odgrgnu tak este tak vyvratia??? Lebo mne ano niekedy aj ciste mliecko a potom este aj take zrazene a to ma trapi. :frowning2: je to v poriadku neni to ten reflux? Ci to by bolo o inom?

Albertini menzes ani ja este nemam ale tak dva dni som mala take spinenie a zase nic. Moj gyn. mi povedal ze nastane ked sa tak dva krat za den koji ale to je u kazdeho ine. Ja mam nachystani caj feniklovy kazdy den mudr. hovoril ze sa moze podavat. Potiahne si sice len trosku a inac je aj na to aby brusko nebolelo.

Dada78 tak vypadaniu vlasou sa ani ja nevyhnem tusim co?

Zuzec mne niekedy z toho druheho prsnika mliecko netece cim to je? Tym ze je tam malo mliecka???

A kedy vase deticky su rano hore my uz o piatej.

Pekny vecer inac este.
1. říj 2009 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Martinamil tebe vela po papani vyvracaval?
1. říj 2009 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti, Kryštofko má reflux II.stupňa ? lebo to má aj Maťko a doktorka mi včera na kontrole povedala, že mám mu dávať ten Nutriton lebo aj keď nevygrcne, tak to môže zle pôsobiť na ten pažerák môže byť zahlienený.

magdi, my sme boli na Sono žalúdka kôli grckaniu a tak nám zistili reflux,veľmi veľa detí to akosi má :confused: a ráno keď sa Maťko zobudí okolo 6:00 tak sa s ním ešte moc nerozprávam - tak ako v noci - prebaliť a papať- žiadne tutu muťu :dizzy_face: a potom si ho pritúlim a spinkáme koľkokrát aj do pol 9 :slight_smile:

včera som sa sem nedostala večer, MM si obsadil PC aj dnes neviem dokedy ... boli sme na kontrole krvného obrazu, železo sa umúdrilo, ale aj tak máme dávať vitamíny, lebo pár hodnôt bolo hraničných, kontrola je o 2 mesiace. Dnes sme zvládli aj kontrolu na Urológii, Maťko má hypospádiu - to je že má posunutý otvor močovej rúry o 1mm, našťastie je to tá najľahšia forma, aj doktor to potvrdil, takže kontrola až o 2-2,5 roka, lebo možno bude potrebovať obriezku ... snáď nie.
Posledný týždeň si upravil inak papanie, večer po kúpkaní sa napapá tak okolo 19.00 potom sa začal budiť aj o 23:00 , ďalej okolo pol 3,potom okolo 6:00 fakt sa tie detičky stále menia :slight_smile:

písali Ste o dávaní čajíku z fľašky, ja mám Avent a teda nemám problém,že by Maťko odmietal prsník, to sa mi nestalo ani raz, je to fajn tvarované ... ozaj ako reklamujú v tvare prsníka a má na čaj dudlík č.1, čo teda musí ťahať. Neni dobré dať tam s priveľkou dierkou, alebo to nedajbože prepichovať na väčšiu, lebo potom to rýchlo tečie, môže sa s tým drhnúť a zvykne si, že z fľaše to ide rýchlejšie. Nedávam mu z fľašky mlieko, takže vie,že iba čaj a voda sú z fľašky ... a to len keď štikúta alebo ideme autom, aby sa nedehydratoval, určite mu čajík neuškodí, je to na zvážení každej maminky, pokiaľ bude po nás, tak bude čajíkoví,MM a ja máme každý deň od začiatku septembra min. liter čaju v sebe :sunglasses:

a ešte som chcela reagovať, čo Ste spomínali vozenie malého susedou,tak to ja som tiež proti,aj kôli tomu refluxu a rozhodne aj kôli mne, však by som o nervy prišla než by sa vrátili domov. Keď potrebujem niečo vybaviť, tak mi ho zavarujú svokra alebo z rodiny,tí čo im môžem dôverovať, ale veru cudzím ani za svet.Najradšej si ho povozím po vonku sama, aj ja sa potrebujem vyvenčiť :sweat_smile: a keďže tu máme toooooľko maminiek s kočíkmi, nikdy nevozím sama :slight_smile:
1. říj 2009 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ako sa reflux pozna? lebo sem tam si odgrcne aj Dominik
1. říj 2009 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashkaa, mne Maťko grckal zo začiatku aj kosierom a teda párkrát hodne, málo kedy sa stane aby si odgrgol bez vygrckania, minimálne tak za pol.lyžicu ide von ... niekedy strávené mlieko, niekedy len nacecané :unamused:
1. říj 2009 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Magdo, Kryštof vypil 90ml a 80 vyzvracel. Narodil se 2720g, z porodnice nás pouštěli 2130g a po 14 dnech měl 1890g. Když jsme začali zahušťovat tak začal přibírat. Zvracel moc, teklo mu to i nosem.

Když si odkrkne a trochu vyzvrací je to ok, ale z Kryštofa to teče proudem. A hlavně, když jen tak leží v klidu a najednou vidím, že toho má plnou pusu. Žádné škytnutí, žádný pohyb, z ničeho nic.
1. říj 2009 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natashkaa - nemusíš sa báť, grcká každé bábätko, lebo tá "záklopka" na žalúdku, ako písala vyššie Martinka, sa vyvýja postupne, dôležité je, či bábätko prospieva, priberá. Zlé je, ak zvracia bábätko prúdom. Mne tiež Ľubka grcká, a Danielka tá grckala ešte viac, ale krásne priberala, tak to doktor nejak neriešil. No a vyrástli sme z toho.
1. říj 2009 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mne vyvracava niekedy vela a niekedy malo tak ako som pisala aj ciste mliecko a aj take zgrcnute :frowning2: mam aj plienku na ramene ale to my nepomoze vzdy to tecie na zem takze takze umyvame a umyvame. Ked som to povedala dokimu tam povedal ze to je normalne a neposlal nas nikde na vysetrenie :angry:

Baby vy ste brali tabletky na zelezo? Ja som brala uz v nemocnici a po sestonedeli my mal moj gyn. spravit krvne testy no lenze my ich nerobil ze netreba a ze my da este brat tie tabletky tak berem ob den. Vy ich neberiete?

A mam taky problem nestretla ste sa s tym niektora? Po prichode domou z porodnice tak po tyzzdni ma zacali boliet kolena a teraz je to dost bolestive ked si sadam alebo mam vstat alebo z kvoku hore to ma boli ako keby na kolene co je jablcko tie kosti. Moze to byt tym ako s malou sadam, vstavam tou jej vahou? Bolo my spomenute ze malo vapnika. Co vy myslite? Dnes som bola u mojej obvodnej a ta my spravi krvne testy ale az 7.10.
1. říj 2009 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
magda

presne tie kolena mam aj ja a dokonca aj narty na nohach ja to pripisujem tomu neustalemu noseniu uz 6kg baba.
1. říj 2009 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
1. říj 2009 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadi to ti zavidim to kocikovanie s inymi maminkami :dizzy_face:

magda neviem, cim to je, u mna je to take ze keby som nemala zberac mlieka v podprsenke, tak vsetci naokolo su ostriekani :grinning:
inak dnes som si prvy krat uvarila meltu, robila som to podla receptu co bol na sacku ze na 1 liter 4 lyzice, ale zdalo sa mi to silne, tak som si do toho naliala mlieko a je to celkom good :sweat_smile:

andreaber aj ja to tak planujem s tym menzesom, ako si to mala ty :grinning: :grinning:

ozaj, zajtra vyrazame zase na Liptov, manzelova starka je v nemocnici, tak ju ideme pozriet a ostaneme tam do nedele, urobime si trosku relax, pochodime navstevy, manzel tam ma kopu rodiny
a aj na hriby sa chysta ist, ja teda nie, lebo naposledy tam na nas rucalo nejake zviera a my ze medved, tak sme utekali paneboze nikdy som sa este tak nebala :frowning2: a nakoniec to bol zevraj jelen, ktory mal ruju, co tiez nebola vyhra lebo vtedy su zevraj nebezpecni :fearful: takze odvtedy ja do lesa len tak nejdem :sweat_smile: aj tuto noc sa mi snivalo ze sme stretli medveda v lese :frowning2:
1. říj 2009 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
akurat som nas balila, ideme len na tri dni a mam mega velku tasku :grinning:
tak vam prajem pekny vikend a neprehanajte to tu s tym pisanim, nech nemusim vela citat ked sa vratim :grinning: :grinning:
1. říj 2009 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ja by som si dala take jedlebedle na oleji a dubaky to je radost ked sa najdu do takej vianocnej kapustnicky mnam uz by som si dala. Uz ste si dali niektore aj kapustu?

Natashka tak to bude asi z nasich drobcou. Au
1. říj 2009 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Daniela

no tak chystam sa na tekvicovu tych mame teraz kopu a spenatovu znie to divne ale chutit budu skvelo :grinning: potom tiez jablckovo mrkvovu a hruskovu.
1. říj 2009 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzec uzi si aj za mna ako rada by som tiez niekam vypadla
1. říj 2009 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
este som zabudla...

alex, bud tu stavu hned vypijeme alebo chcem skusit toto: http://www.recepty.sk/recept.ltc?ID=8832&k=18 :wink: po minule roky sme robievali burciak, ale svokrovci su teraz prec a ja nemozem pit a Stevo by nezvladal tolko burciaku vypit :grinning:

magdi, ja som skusala kapustu uz davno a nam vooobec nic nevadi, ale fakt ze vobec...takze sme stastlivci :wink:

a este pripajam link na video, ako Terezka kuka telku a komentuje pri tom...takto nam rozprava stale, dokonca ma aj rano budi ze takto vykrikuje na hracky :grinning: a na konci videa je vidno ako zacala davat jazyk doboku, to je u nas novinka :sweat_smile: http://www.youtube.com/watch?v=v70UNXtxm30

caute
1. říj 2009 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi, pekný víkend, uži si to aj s rodinkou :wink:
idem konečne spať -... aj keď čo nevidieť vstávam :sweat_smile: Dobrú noc :dizzy_face:
1. říj 2009 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
som rada, ze s tymi kolenami tu nie som sama.. Uz som si myslela, ze som hypochonder.. Najprv cele tehotenstvo ten bedrovy klb, potom ren zapaleny sval na ruke ( to este trva a je to uz 6 mesiacov) a do toho kolena.. Jedno rano nevstanem z postele, lebo sa rozsypem... :sweat_smile:
1. říj 2009 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek