• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
A já jsem si myslela, že mě bolí klouby z chřipky, které jsme si nevšimla. Hlásím se taktéž s bolestmi kolen a kotníků. Hlavně ráno, než to rozchodím je to docela síla.
1. říj 2009 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
mati, presne, ja som si myslela, ze to je chripka, ale trva to uz dlllhhhoooo, tak sa mi to nezdalo .. :confused:
1. říj 2009 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi, Terezka je podarená :slight_smile: :grinning:
2. říj 2009 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko!

Dada pozerala som tu babetkovsku tabulku a ja jedina som nedala cas narodenia, tak sa ospravedlnujem a ma tam byt 21,48. Dakujem.

zuzi Terezka je super, pustila som to nahlas a maly tak pocuval a usmieval sa! Asi tomu rozumel, co mala hovorila :grinning:

magda ja som varila tento tyzden taku kapustu s rajcinovym pretlakom, skusila som tak polku taniera a normalne som sa cudovala, ze ziadne nasledky :wink: Comu sa tesim a idem skusat a dalsie veci.

No a klby mna teraz uz nebolia, ale ked som isla z porodnice, tak ma strasne bolel pravy bedrovy klb, ze som chodila ako Peirak vyse 2 tyzdnov, ale potom to same od seba preslo.
No teraz pocujem, ze maly naklada do plienky, tak idem cistit, prajem krasny dnicek!
2. říj 2009 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasimk, neni si jediná :slight_smile: ešte pár maminiek sa nájde :wink: doplním keď budem zase niekoho prihadzovať :dizzy_face:
2. říj 2009 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
idem uvariť meltu kávu a potom trošku poupratovať,nech nemám toho zajtra veľa a môžeme ísť von aj doobeda :slight_smile:
Pekný deň !
2. říj 2009 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko,

joj, ale je krasne opat!!

k tym kolenam, ja som tama dost brutalne uz od porodu, presne, ako opisujete, vzdy pri vstavani, sadani a rano, kym sa rozhybu uplne strasne.

chodim na masaz aj k jednej perfektnej maserke, spominala som jej to a ona mi na to dala "skoricovy krem", je to od ceskej firmy salvus, ale mozno akykolvek skoricpvy postaci. treba si tym kolena natierat a dat ich na 15 min do folie. neviem, ci je to nahoda, ale odvtedy je to o dost lepsie.

a inak, mne simonkova Dr robila aj krvy obraz, tiez som jej to spominala, a vapnika mam dost. brala som preventivne aj Biomin Hm co je vapnik, ale to je dost humus :unamused:

zuzka, ked som terezku pustila, simonko hned zacal svoju ariu, dnes este nespieval, tak asi dostal chut :slight_smile:
2. říj 2009 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminky :slight_smile:

Tak ja dnes zaspím asi aj postojačky.. tuším pôjdem dnes spať zakaždým, keď aj Sebko.. aj keď pochybujem, že zaspím.. lebo keď ja už ako tak zaspávam tak sa Sebko začína budiť :grinning: totiž, on mi dnes v noci spal strašne zle... zaspal o deviateh a bol hore 7-8 krát... skoro vôbec som nespala a taaak veľmi ma boli chrbát :unamused: ale stačilo toho sťažovania sa :wink: :wink: ale dúfam, že sa to zlepší.. lebo odstraším každého koho stretnem :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Zuzec, krásny predlžený víkend prajeme... a inak kukla som to videjko s Terezkou... ona rozpráva presne ako Sebko.. takže ako vidím aj naďalej sú si podobní, tak ako na začiatku.. :slight_smile:

Aj Vaše detičky do všetkeho kopu (a najviac do nás, keď ho prebaľujem), trieskaju z ručičkami?? Ja sa čudujem, že toho nášho drobčeka to absolútne neboli... :sweat_smile: :confused:

Tak prajem pekný dnik.. Sebinko sa nejako rozkecal, tak sa idem pripojiť :slight_smile:
2. říj 2009 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka, aj Sebko sa rozkecal práve vtedy keď som pustila Terezkine videjko... :dizzy_face:

a ešte sa strašne naťahuje dopredu, akoby si chcel sadnúť... a smeje sa o 106... a miluje kúpanie.. kope nožičkami, smeje sa jedna radosť... a zlosti sa keď ho vyberáme z vody.. ale to ho rýchlo prejde.. lebo po kupkani ho hneď masírujem a potom cvičíme nožičkami a rúčkami a to tiež zbožňuje.. :slight_smile:
2. říj 2009 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
mna ani nie tak kolena bolia ako krize.tie ma bolia este od tehu asi z toho bruska co som vlacila :grinning:
ja davam malemu tiez cajik petoze koly zltacke sme museli pit but cajik alebo vodicku a aj ked boli horucavy 35 stupnove tak to nemohol byt bez cajika.ked ideme autom alebo tak tak mu tiez sem tam dam cajik aj ked musim povedat ze nevypije cajik namiesto papania.vupije len presne tolko co je smadny takze u nas neplati ze ho viem oklamat cajikom :grinning:
tiez kecame vo velkom a najradsej rano o 5 :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. říj 2009 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
a inac k tomu sterilizovaniu.ja malemu uz nesterilizujem flase ani cumel kazdy den.prve tri mesiace som to robila ze zakazdym som sterilizovala ale teraz uz nie.lebo predpokladam ze kedze berie teraz vsetko do pusinky tak na tom budu aj bakterie a prehnanym sterilizovanim moze dojst potom ze akakkolvek bakteria moze znamenat choroba.takze sterilizujem raz za dva tri dni umyvam pod horucou vodou kazdy den a lucku mu prevaram.ja si nviem predstavit urobit cajik ked by nebola prevarena :unamused: :sweat_smile:
2. říj 2009 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
a este sa vam pochvalim ako som vsterilizovala zopar veci.ja mam avent parny sterilizator normlane do zastrcky.a chcela som mu vysterilizovt zopar hrkalok a krabicku na cumliky a vyslo mi z toho len kus umelen hmoty :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: takze uz viem ze nie vsetko sa da sterilizovat a napr tie hryzatk ani jedno sa neda :angry:
2. říj 2009 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre "ranko" prajem..... Zuzi perfektne video :grinning: tusim vsetky mame take ukecane babatka...ninny presne aj Dominik trieska rucickami kade tade sa cuduje ze ho to neboli vcera si nasiel palec na nohe tak ho asi minutu skumal :grinning: Boze dnes to bude horor! Caka ma upratovanie nech mam cez vikend pokoj. Manzel chytil vcera vecer rapel ze ide robit langose takze celaaaa kuchyna je od muky a straaasne mastna a spinava asi som mu to nemala dovolit. Dominik zas mrnka strasne a takto to bude cely den a potom ze nieco urob.
2. říj 2009 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovacka, ja na čajík používam Lucku,čo sa nemusí prevárať - ružová s ružovým uzáverom-je to na nej aj napísané
a tiež veru už nesterilizujem každý deň, nech si trošku vybuduje protilátky veď bacile sú všade a zvlášť v takomto počasí

akurát som kúpila Dieťa a je tam článok o babúšení detí :sweat_smile:
2. říj 2009 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, vitaj, ja mam kazdu noc taku :sweat_smile:
2. říj 2009 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile:) caute, este som nakukla pred odchodom
takze nase detule si takto vykecavaju cez pocitac :grinning:
ninny dufam ze sa raz stretneme a zoznamime tych nasich spuntov :wink:

lovacka :grinning: :grinning: ale hlavne ze to bolo sterilne :wink:
majte sa
2. říj 2009 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja obliekam maleho tak ako seba plus ma deku.takze nebabusime ale dnes sa uz chystam mu kupit pancusky lebo ked ho zoberiem na ruky tak gate sa mu vykasu az na brucho a je na holaka :grinning: takze ideme na nakup
2. říj 2009 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka,

a co je tam o babuseni? lebo ja maleho asi babusim dost, on je taka mala zrmzlinka a ked je mu chvilu zima, hned kycha.
2. říj 2009 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzec, no mohli by sme, najlepšie čo najskôr, nech môžu vykecávať spolu :grinning:

dadka, ja tiež kočíkujem s kamarátkami.. :slight_smile:

daniela, dúfam, že sa čoskoro uvidíme... už by sa patrilo :sweat_smile: :dizzy_face: inak robila som predvčerom tu trasenu tortu, no mate pravdu, perfektná je :D za 2 dni jej nebolo a to sme na to boli len dvaja :wink:
2. říj 2009 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, kdo nejste na FCB poslam odkaz na nove fotky Bertika

http://www.facebook.com/album.php?aid=8738&id=1784722349&l=bdb364febd
2. říj 2009 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj nas kycha ale ja ho kontrolujem nie podla ruciciek ale podla hrudnicka a chrbatika ked je tam tepluck tak mu nie je zimka
2. říj 2009 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovacka, mne hovorila Dr. a aj som to niekde čítala, že najlepšie zistíš či je dieťatku zima, keď ma studený noštek.. ak ho ma teplý, tak je mu fajn, teplučko..
2. říj 2009 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
nostek ma stale studeny aj ked bolo vonku 35 stupnov :grinning: :grinning: :grinning: ale ked ma hrudnicek studeny tak to viem ze mu je zima
2. říj 2009 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Inak maminky z Bratislavy a Trnavy, nemáte záujem o plienky za dobrú cenu, ak áno tak kuk sem:
www.najlacnejsieplienky.sk
Ak by ste mali zaujem, tak piste do IP... :slight_smile:
2. říj 2009 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka, píše tam maminka, čo žila v Anglicku a potom u nás a porovnáva ako sa obliekajú deti tam a tu, celkovo že oni sú viac otužilé ... trošku by som jej oponovala, veď tam nemávajú také mrazy ako u nás, keď tam nasneží to je skôr Happy Day - máme materskú firmu v Manchesteri,tak viem od nich, ale možno má pravdu,že dávame deťom príliš veľa oblečenia, len aby im nebolo zima. Mne v pôrodnici,keď som sa na to pýtala radili, že obliekať dieťatku o 1 vrstvu viac ako mám ja, napr. keď mám pulover s dlhým rukávom, bábätku dať ešte pod pulovrík body s krát.rukávom. Ja som ináč riadny zmrzlina ... asi že som novembrová, vždy sa teším slniečku a mám najradšej jar a leto :slight_smile:
2. říj 2009 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka,

myslim, ze ta maminka mala pravdu.
zila som v anglicku rok a skutocne som bol zhrozena z toho, ze vonku mozno 15 stupnov a deti mali oblecene dupackach s holymi nozickami. presne takto sa potom obliekaju uz aj ako dospeli a su menej chori.

u nas je to ako hovoris trochu ine, nase tela si musia neustale zvykat na teploty nad 30 a pod minus 10, co je obrovska zataz pre telo, v anglicku je to viac menej v jednej rovine a preto sme aj menej otuzili a teda castejsie chori.

mam vybornu kamosku, ma 2 malinke deti, ktora ich od narodenia ich oblieka dost "otuzilo", nas by uz davno soplil a jej maly bol uplne OK.

takze je to o tom, ze deti treba otuzovat.

ja osobne si myslim to iste oj o kazej sterilizacii a tymto vsetkym, podla mna, prehnanym sposobom ochrany. cim skor pridu deto do kontaktu s realnym svetom, tym lepsie. moj nazor.
2. říj 2009 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
Dada a Babulka, ja by som napisala postreh od jednej rodinky zo Svajciarska, maju 7 deticie a to 5 chlapcov a posledne su 3 rocne dvojicky dievcatka, mozno je to aj tym, ze nie su taki uskostlivi, ale ked som tie dievcatka videla, ked mali nieco vyse rocka a hrali sa v dazdi v dupackach na pieskovisku a rodica sa len pozreli z ona, ci su cele a vobec ich to netankovalo, ked im padla flaska na zem, tak som plna iniciativy im ju isla umyt, tak mi povedali, aby som si setrila nohy, ze im to mozem s kludom dat.... Chlapci sa hravali v stajni a na poli a najvacsia slast bola, ked boli od hlavy po paty od vsetkeho, co cez den stretli. Musim povedat, ze doteraz nebrali asi az na jedneho ziadne antibiotika a najhorsie choroby su u nich sem tam nachladnutia, co liecia bylinkami a medom. Tak asi je to aj od pristupu, alebo neviem cim ...
2. říj 2009 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky kočičky.. koukla jsem na svk MK a vidím, že je nová tabulka.. tak se chci přidat.. ted nemám moc času, ale večer pisnu a pošlu fotečku :wink:
jinak jsme dnes byli na 4měs poradně a míry danyho jsou 8,9kg a 72cm.. :wink: .. prý vzhledem k výšce je to ok.. kutálí se nám po celém obýváku, je živý ažaž, takže snad dobrý..

tak zatím papa berušky.. pusinky drobečkům.. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
2. říj 2009 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte.
Keby som sa chcela k vam pridat do tabulky tak kde mam poslat udaje a komu?

Zuzi Terezka je teda pekne zhovorciva uz aby sme aj my tak blabotali.

Ninny ano do vsetkeho kope, nad hrazdickou mava rucickami a ked ju mam na rukach tak ma stipe po tvary podarilo sa jej aj ma chytit za ucho betarka jedna.

Baby aku velkost by som mala kupit pancuch ked my mame velkost 68. Tak taku velkost aj pancuch teraz neviem.

Tak asi uz aj ja skusim kapustu :wink: Vy ste tiez take ze by ste kazdu chvilu jedli ja hej a hlavne dost sladke. Kazdy den skoro si robim krupicnu kasu :grinning:

Pisem teraz lebo neviem ci sa mi bude dat vecer lebo maluje sa kuchyna tak budem upratovat ale rada by som sa sem dostala ste tu valmi fajn :slight_smile: maminky
2. říj 2009 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
inac k tomu uk
ja som tam zila 4 roky a mozem vam povedat ze take ze babo narodene naobed uz bolo n veceru s maminou v restike :sweat_smile: dodnes nechapem ako to zvladla ale budis.ked prisiel jeden tatko s 3tt babom ktore malo len body s kratkym rukavom v oktobri :sweat_smile: a bolo cele fialove a ked som sa ho opytala ze juj ake ma studene rucicky a nozicky nie je mu zima?a on na to len ze kdeze on je od narodenia takto zvyknuty :grinning: :grinning: :grinning: za tie 3 tt si chudacisko babo muselo zvyknut ci chcelo ci nie :confused:
2. říj 2009 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek