• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
ahoj kočky,

to je ale nadherny den. svieti slniecko a vonku je teplucko, mala som iba kratky rukav.
Daminko ma dneska 4 mesiace :slight_smile:

ivushka, tak to je super. bodajby to aj u nas tak bolo. pamatam sa, ze po TBC nebolo nic...
3. říj 2009 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby aky ste mali dnes den? tu je kraaasne este slniecko stale svieti. Ja som bola akurat nazbierat ingrediancie na tie vyzivy a chystam sa na ne snad sa podaria...

1. Nie nedavam vankus, prikryvam dekou alebo paplonikom
2.Kojim v sede a lahu
3. neplatim si
4. Bez dudlika
3. říj 2009 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
No dnes bolo fakt super, len aby to takto este co najdlhsie vydrzalo, lebo ja zimu velmi nemusim!

katka blahozelam ku 4 mesacninam a zelam hlavne pevne zdravicko a pohodicku :slight_smile:

natashkaa drzim Ti palce aby sa Ti vyzivka podarila a hlavne aby velmi chutila :wink:
3. říj 2009 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashka, a podla akeho receptu ides robit tie vyzivy? nemohla by si v tom pomoct? nasa maminka /Daminkova babka/ chce urobit vyzivu pre neho, ale potrebovala by nejaky recept.
to bude sranda, ked nase deticky zacnu papat take veci, uz sa tesiiiim :slight_smile:

jasimk, vdaka :wink: si zlatá. aj ja vam zelam vsetko dobre.
3. říj 2009 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka

tento bezcukrovy sem dala tusim ninny alebo zuzec

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=12617

a potom s cukrom
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=15603

baby co ste to uz robili myslite ze keby som to uvarila rozmixovala a nedala ani cukor ani sol ze sa to napriek sterilizovaniu pokazi?
3. říj 2009 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte. Tak ja zimu tiez nemam rada radsej dva krat leto.
Katka 2808 k 4mesiacikom aj ja sa pripajam a zelam vsetko dobre :wink:
Ja sa inac tiez tesim ked uz deticky budu take daco papat.

A este maminky niake otazky dufam ze nebude vadit :confused:
1. Davate detickam na noc ciapocky?
2.Ked kupete deticky co pouzivate? Kupete len v cistej vode alebo pouzivate sprchovy gel alebo mydlo? A po kupani davate na telicko co detickam olejcek alebo telove mlieko?
Vopred dakujem
3. říj 2009 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natashka tak to neviem :frowning2:
3. říj 2009 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
ozývam sa po dvoch dňoch - Kubinka mám chorého :frowning2: - má tretí deň hrozný soplík, všetko mu to zateká do hrdla tečú mu slzičky, vôbec nevie spinkať. No hrôza. Prvá dva dni boli katastrofálne - prvú noc takmer vôbec nespinkal, každú štvrťhodinku bol hore. Túto noc bolo už lepšie - zaspinkal až o 22.00 ale spinkal do 4.00 potom sa napapkal a spinkal.

Dnes je už o takmer 80% lepšie. Soplík ustúpil - ZACHRÁNILA NÁS ODSÁVAČKA SOPLÍKU NA VYSÁVAČ - kúpila som si ju v zdravotníckych potrebách. Keby nemám tú neviem čo by bolo - super to s nou ide odsávať a KUbko sa pri tom nejeduje. TAKŽE ODPORÚčAM. Očká nám už tiež odpuchli. Ešte je super LIBENAR pre deti - dobre sa po tom uvoľní noštek a je vhodný aj na časté používanie.
Dúfam že dnešná noc bude aspon taká ako táto a že zajtra bude zase dobre.
Takže takéto sú moje odporúčania resp. rady ak by mali detičky soplík: ODSÁVAČKA NA VYSÁVAČ A LIBENAR.

Katka, Natashkaa - ja som sem dávala tie recepty a ja som urobila výživu, tak že som uvarila rozmixovala jabĺčka a dala len štipku soli, vôbec to neni cítiť, čiže takmer samotné jabĺčka a potom som sterilizovala. Na chuť je super, a pekne hustá výživka. v pondelok urobím ešte jablkovo - mrkvičkovú. Už sa teším ako to bude Kubko papať - onedlho. My sme úplne na UM takže od 4. mesiaca sa budeme prikrmovať

Katka - blahoželáme malému k sviatku

:grinning:
3. říj 2009 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

tak máme za sebou celkom pekný deň, akurát, že Ľubka poobede spala dokopy asi hodinku. Takže večer už bola nervózna a uplakaná. Ja som doobeda vybehla do mesta na nákupy, lebo som potrebovala pre Danielku kúpiť roláčiky. No a popritom sa zviezli aj nejaké iné veci. Deťúrence opatroval tatko. Boli vonku, Ľubka spala a Danielka sa hrala na ihrisku. Poobede zobral manžel Danielku na bicykel (do sedačky) po cyklistickom chodníku do Svitu, tam sa trochu vybláznila na ihrisku, a potom domov.

Katka - všetko dobré k 4 mesiačikom, a nech je to už len lepšie. Ako si sa pýtala na reakciu na očkovanie, tak Ľubka to zvládla dobre, teplotu nemala a nebola ani nijako zvlášť nervózna. Už od Danielky mám takú skúsenosť, že to prvé očkovanie zvládnu detičky najlepšie, potom pri preočkovaní skôr vyskočí teplota, lebo organizmus už má nejaké protilátky z predchádzajúceho očkovania.

Magdi - také stručné odpovede -
- vankúšik ani perinku nepoužívame, malá spí v spacom vaku
- kojím v sede
- neplatím
- dudlík si zoberie len vonku v kočíku
- na noc čiapočku nedávam
- pri kúpaní používam len detské mydlo a krémujem modrou Indulonou
3. říj 2009 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Magdi,
1,vankúš sa nemá dávať deťom do 1.roka, tiež sa viac odporúčajú spacie vaky, nakoľko deti všetko ťahajú na seba a paplónikom by sa mohli pridusiť,My však máme doma v izbe okolo 19°C čož je dobré na spánok, ale aj tak Maťka dám do spacieho vaku a prikryjem svojím paplónom - spáva vedľa mňa :sunglasses: tatino sa potrebuje vyspať, tak spáva v obyvačke. Túto noc sme boli každú 1,5hod hore ... ivus neštikútalo sa Ti ?
2, kojíme sa prevažne v ľahu, veľmi si pochvaľujem kojací vankúš
3, neplatím - neviem o takých odvodoch
4, dudlík si síce dáva pri zaspatí,ale vypľuje ho a ja ho musím hľadať, kam ho odstrelil :sweat_smile:
5, čiapočku na noc nie - Maťko má trošku vlásky a čo viem,cez hlavičku sa reguluje teplota, tak kôli príp.prehriatiu nie
6, kúpem drobca každý druhý deň, používam kvapku šampónu a trošku sprch.gelu pre detičky Johnsons, nevadí mu táto kozmetika, po kúpaní telové mliečko v rámci masáže, takže tiež troška. Máme doma dosť tvrdú vodu, tak aj kôli tomu musím mastiť po kúpaní.

danielka, prajem rýchle uzdravenie Jakubkovi, máš pravdu Libenar a Vysávačová odsávačka sú super,stále poruke.

Katka, blahoželám Damiankovi :wink: my oslavujeme zajtra :dizzy_face:
3. říj 2009 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Daniela 29 drobcek malicky uz aby ste boli zdravucky teda fit. A ten libenar je co?
Andreaber ja by som si tiez tak chcela skocit do mesta chyba mi to. A na preockovanie teda mam strach lebo pojdem s malou sama a este k tomu budeme asi bez tatina na 6 tyzdnou :cry:
3. říj 2009 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:
magda, ja na noc ciapocku nedavam
nekojim
vankus nepouzivam, mala je zatial prikryta takym tensim paplonikom, neskor budem pouzivat vak
dudlik pouzivame na upokojenie a pri zaspavani, ked zaspi, odstreli ho kde jej pride
kupeme kazdy den, do vody davam oilatum - mame ho na predpis, je to super vec, a natieram ju Excipialom, tiez na predpis, tiez super vec... nemame ziadne problemy s pokozkou, stale je vlacna a hebka, bez ziadnej vyrazky ci zapareninky.... ine pripravky ani kozmetiku nepouzivam....
neplatim

prajem vsetkym peknu nedelu
3. říj 2009 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maminky vsima som si na malej ze na licku ma take na 1X1cm suchu pokozku a take supky mala by som s tym zajst dokimu ci len dat nato niaku masticku?
3. říj 2009 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
daniela :slight_smile: sorry

tak ja som ram zatal nedala nic ani tu sol uvidim ako sa to bude spravat. Myslis ze ten cukor alebo pustenie toho cukru solou je na to aby sa to nepokazilo? Ved ono ked to sterilizujes malo by to ostat ok aj be toho nie?
3. říj 2009 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ciapocku nedavam
umyvam len vo vode natieram olivovym olejom ale tym z lekarne
3. říj 2009 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
ja len na skok
ja tiez nedavam ciapocku malemu okupeme sa a ideme do spalne.spime pri otvorenom okne mame tam cca 19 stupnov :sweat_smile:
3. říj 2009 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko maminky
tak ako ste sa vyspali pri splne? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. říj 2009 v 07:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovacka - ja hrozne. mala uz 3 den sa budi skoro kazde 2-3 hodiny. na taketo nie som zvyknuta. :angry: asi od 4 tyzdna prespi od 7 vecera do 4 rana a zrazu toto... neviem ci to bolo splnom, alebo sme presli z beby HA na obycajnu bebu a to jej neurobilo dobre. zacala aj viac vrackat, tak neviem...
4. říj 2009 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko maminky, my sme spali dneska celkom dobre, aj keď som si o 22:30 myslela, že zase bude 1,5hod nočné vstávanie, Maťko si pýtal potom papať až o 3:00; 5:20 a ráno o7:20 - takže pohodička :slight_smile:
Dnes oslavujeme 4.mesiačik :dizzy_face: včera sme si pozerali s MM fotečky keď sa narodil, také malé bábo a teraz už malý mládenec :slight_smile:
4. říj 2009 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
magdi, my tiez mame na licku taky fliacik... Uz som na to skusila excipial hydrolotio, sudokrem a teraz skusam niveu nutri, tak uvidime.. :confused:

my sme po dvojdnovej kolike.. Zastavene prdiky sme mali, ze az... Nic nepomohlo... Ani cajik, ani rasca, ani cvicit, ani masirovat, ani tepla vodicka, ani harmancekovy zabal ani rurka.. Nic.. Skoro som plakala s nim... :frowning2:

Katuska, Dadik, vsetko najlepsie k vymesaciu vasich drobcekov :dizzy_face:

Magdi,
1.vankusik nedavame
2.kojim v lahu, niekedy v sede
3.neplatim si nic, by ma zaujimalo, co to je :confused:
4.zaspavame pri kojeni
5.ciapocku davam niekedy, ale asi zacnem uplne, lebo este nekuria a krpatucky ma ladove uska
6.do vodicky davame oilatum(od koznej) alebo len detskym mydlom, sampon nie, po kupani natierame exciapialom hydrolotio
4. říj 2009 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocky, pouzivate alebo idete pouzivat nejaky specialny kremik na tvaricku na von, ked sa schladi? Ak ano, aky? Lebo nas Misko uz ma cervene vystipane licka. Vcera si cucal rucku v kociku, aj som ho poutierala, ale aj tak mu to scervenalo... :confused: :unamused:
4. říj 2009 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby tk ja som tu vyzivu robila systemom mojej babicky bez sterilizacie tak dam potom vediet ci to naozaj vydrzalo. princip je v tom ze vriacu vyzivu treba nakladat do poharov a potom zabalit do deky ono by sa to malo pomaly ochladzovat a vrchnak by mal prilnut snad sa to podarlo lebo tak dobrej domacej mrkvicky a jablk by bola skoda
4. říj 2009 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
My čiapočku na nos nedávame. Používame kozmetiku hipp, tekuté mydlo na kúpanie a potom natierame olejom, Martinku mliečkom. Tá kozmetika je supiš. Mám od nich aj krémik do chladného a veterného počasia na tváričku.
4. říj 2009 v 11:56  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

dadka - všetko najlepšie k 4 mesiačikom

danielka - nech je Kubko skoro fit

My sme mali klasickú nočnú šichtu s tým, že aj večerné zaspávanie bolo ťažké, ale asi preto, že už bola unavená, lebo poobede slabo spala. Danielka je v Košiciach na MMM, manžel ju zobral na výlet, lebo nakoniec nebehá, bolia ho dosť priedušky. Tak sa to odkladá na rok. Práve sa chystajú niekam na pizzu. :slight_smile:

Ja mám vyskúšanú Niveu (proti vetru a chladu) a mám s ňou veľmi dobré skúsenosti. Teraz som kúpila Johnsons a tiež fajn. Oba aj pekne voňajú.

Môj synovec mal na tváričke (on aj na lýtku) suchý fliačik s takým začerveneným okrajom. Sestra bola u kožnej, ktorá povedala, že je to taký detský ekzém, dala jej mastičku a tá to pekne vyliečila. Aj teraz, keď sa mu taký fliačik objaví, potrie mu to sestra týmto krémikom a zmizne to. No ťažko povedať, či je to niečo podobné u Vašich drobcov.
4. říj 2009 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte.
Tak my sme mali taku noc ze po papani zacne plakat a az tak po min. ju ukludni dudlik. To nerobila :frowning2:
Dada78 vsetko dobre k 4 mesiacikom :slight_smile:

Ivuska a pupik davas na brusko? A o kremiku som zatial neuvazovala ale budem uz musiet. A ked si platis fond nezamestnamosti pocas MD tak ak by si dostala v praci vypoved mas narok na podporu a ak by si nastupila do prace a dali by ti vypoved a si to neplatis tak narok na podporu nemas aspon tak my to bolo povedane. Preto som sa vas pytala.

Mufo na aku si myslela kozmetiku ze je supis?

Andreaber ved toho sa obavam aby to nemala egzem.

A co je prosim vas ten Libenar?
4. říj 2009 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Magda myslela som kozmetiku Hipp, má taký ružový obal, je hypoalergénna a krássne vonia.
Libenar je fyziologický roztok, slaná voda v ampulkách. Kvapká sa detičkám doí nošteka na zvlhčenie sliznice
4. říj 2009 ve 13:25  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
no dnes ste tu toho popisali :sweat_smile: :grinning: :grinning:
4. říj 2009 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte Junovky, vsetky Vas srdecne zdravim a prajem Vam zdravicko aj Vasim anjelikom!!!!!!!!!!!!
4. říj 2009 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
ivus - poznam take dvojdnove koliky. A aj ked place mamina poznam. :frowning2: :frowning2: Ja na tvaricku idem davat kremik z A-Dermy, neviem ako sa vola, je v bielej tube a ma modre pismenka. Tato posledna veta vyznela tak fundovane. :grinning: :grinning: :grinning:

My sme boli uz aj na sone bruska a je vsetko ok, len skonstatovali, ze tych plynov ma v crievkach naozaj ajajaj a opat mi popriali vela trpezlivosti. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
Inak vcera a aj dnes Teusko prespal po 3 hodky v kociku, skoro som odpadla..to uz davno nebolo, som stvrt knihy precitala. :slight_smile:

Pridam sa aj ja - vankusik nedavam, buva vo vaku. Kojim v sede. Dudu na upokojenie a na uspanie. Nic si neplatim. Ciapocku nedavam. Teda na noc. A pouzivame mydielko z A-Dermy a potom kremujem mlieckom z A-Dermy, ma trosku ekzemik na brusku, tak preto.
4. říj 2009 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Katka, si tu dlho nebola...ako sa mate? Uz presli koliky? :wink:
4. říj 2009 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek