• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Ahoj Lentilka, chodim najma do fora, rodili sme na antolskej. Malinka trpela na reflux, to len my sme si mysleli ze su to koliky. Mala aj koliky ale menej. Na reflux uz neplacka, uz len grcka, cize trosku sme obmedzeni a musime prezliekat ale to je uz nic, lebo spinuska, skeri sa, no proste mam to najlepsie babatko na svete, som strasne stastna, ze mala len reflux a nic vaznejsie, hoci v case, ked mala refluxove place, to bolo na umretie. A vy ste zdravucki?
4. říj 2009 ve 21:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte,
s radosťou oznamujem, že Kubko už je zdravý - bez soplíka. Opäť je z neho usmiaty a dobrý chlapček.

Mamičky, ktorým detičky plačú či už kvôli kolikám alebo kvôli iným problémom myslela som na vás keď kubko plakal kvôli soplíku resp. plnému nošteku. Ja som neni zvyknutá na žiadny plač, lebo on takmer vôbec neplače a teraz to bolo dva dni uplakané. Prajem Vám všetkým aby to Vašim detičká čo najskôr prešlo a nech máte krásne obdobie bez plaču :slight_smile:
4. říj 2009 ve 21:56  • Odpověz  • To se mi líbí
nataskaa - a tú mrkvovo jablkovú výživu si robila ako? Iba si uvarila a rozmixovala , alebo si aj niečo pridávala?
4. říj 2009 ve 21:58  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte babulky

kedze idem hned spat, co je rozumneeee odpoviem aspon na otazky

1., vankus ano (pre istotu, malu nam 2x takmer zadusili zvratky), spi v perinke od pasa dole zatial jej to staci, neskor prejdem na vak
2., kojim lezmo ked som doma, v prirode a na lavicke v sede
3., neplatim aspon o tom nic neviem
4., s cumlom, potom ho zhanam kade tade...vypluty pod uskami atd...
5., bez ciapocky
6., mydlo bubby ci ako sa to vola s lanolinom, neskodi, nedrazdi dobre vonia....zatial bez inej kozmetiky, na vyrazky lieh a na ritku rybaciu mast (pasta jecoris)

ale najlepsie vonia aj tak sama sebou....obe moje lasocky...dobru nocku
4. říj 2009 ve 23:45  • Odpověz  • To se mi líbí
caute baby
vratili sme sa vecer z Liptova, bolo super, ale ja som na totalku marod ako hrom...z hodiny na hodinu na mna prisla taka nadcha, teda aspon som si myslela najprv ze je to nadcha, ale boli ma cela hlava - celust, zuby, usi, celo, zahlavie a tusim aj oci :unamused: tak sa bojim ci to neni chripka :frowning2: zatial nemam teplotu, ale ja ani nemavam ked som chora...tak neviem..vobec netusim co si mozem dat, nemam silu kukat po nete..chytilo ma to az v podvecer, pred cestou domov..zatial len cajikujem...
bojim sa o terezku, ani sa jej radsej nebudem prihovarat, budem ju len kojit a na materskej bude zajtra Stevo :confused: :sweat_smile:
sama som si to sposobila, lebo som nechaval terezku spavat vonku jak sme boli na liptove - bolo krasne pocasie, ale chladno a jej sa sice spalo perfektne, zababusena, ale ked som ju sem tam isla kuknut, tak len v tricku som vybehla, ze sak slnko svieti :angry: alebo ma niekto nakazil :angry:

zajtra si vas precitam, tak brunocku
neviete mi vy poradit co si mozem dat? ale asi aj tak zajtra zavolam doktorovi..
5. říj 2009 v 00:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte!
Zuzec asi mas otravu cistym vzduchom :slight_smile: no ale mozes si dat jedine, co som na liekoch pozerala Paralen. Lebo ked ma strasne bolela hlava, tak z domacej lekarnicky sa nic ine nedalo, alebo zavolaj Dr. A strasne vela oddychu. Drzim palceky, aby Ta to rychlo preslo a aby to Terezka nechytila! P.S. pozor v cajickoch na matu!

Pekny dnik prajem maminkam a detickam :wink:
5. říj 2009 v 08:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte mamičky.
Už dlhšie som tu nebola no dnes píšem,lebo v sobotu sme boli s Jasmínkou na kramároch.
Malá mi totiž posledné dni veľmi veľa plačká :pensive: a tak žalostne....
Tak sme sa išli poradiť cez víkend na pohotovosť.Myslela som si že je prechladnutá,lebo sme mali pár dní soplíky.No u doktorky sme zistili ,že jej nič nie je....vraj sa jej už v4 mesiaci bábatká cítia dasienká a prerezávanie zúbkov :dizzy_face: :grinning:
No a ešte nám doktorka oznámila,že Jasmínka má šelest :frowning2: Dnes budem volať obvodnej doktorke a uvidíme čo povie.Vraj to bábetká mávaju buď v sprievodne s vážnejšími ochoreniami ale samotný šelest neskvor zmizne...
A na internete som našla článok kde sa píše, že príznakmi súnapríklad rýchle vyčerpanie bábetka napr pi dojčení.A to moja Jasmínka vždy prespinká....
5. říj 2009 v 08:49  • Odpověz  • To se mi líbí
ewa,

uplne Ti rozumiem, maly je taky isty, tiez to vidim na zubky. drzme si palce.
5. říj 2009 v 09:53  • Odpověz  • To se mi líbí
ewa jeníček má také šelest, našli to už v porodnici. Má dírku v srdci, která by tam být neměla ale prý snad časem zmizí.

JInak jenda má šílenou rýmu, nemáte nějakou radu jak na ni?
5. říj 2009 v 09:55  • Odpověz  • To se mi líbí
jasimk diky :wink:
inak noc hrozna, v noci mi bola zima a terezka kedze sa predspala cestou z liptova 3 hodiny, tak potom spala uz len 4 hodiny a potom sa budila po kazdych 2 hodinach :unamused:
boli ma stale vsetko na hlave, dnes som v posteli...
5. říj 2009 v 10:02  • Odpověz  • To se mi líbí
zuzka,

rychlo sa uzdrav, drzim palce.

my mame dnes oslavu, maly ma 4 mesiace!

pri te prilezitosti som dala aj nejake aktualne foto do albumceka, ak chcete, kuk
5. říj 2009 v 10:10  • Odpověz  • To se mi líbí
som vas docitala ale uz ide navsteva tak napisem potom
5. říj 2009 v 10:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte tak to hrdlo chyta aj mna podla mna je to tym ze vzdoch je chladnejsi a to hned hrdlo tak obari.

Danka no tu vyzivu som robila tak ze som uvarila jablka uvarila mrkvu dala tu stipku soli ako Ty no potom to rozmixovala a dala znova na sporak nech to vre a tak ako to vrelo som to nakladala do poharov a potom zabalila do deky cize netreba to sterilizovat dnes rano som deku odbalila a dve viecka z 15 sa mi nechytili takze to mam v chladnicke pre istotu ale ostatne krasne prilnuli
5. říj 2009 v 10:55  • Odpověz  • To se mi líbí
v piatok sme boli na sone kbikov a pan doktor povedal, ze ma krasne klbiky ako velky chlapec :grinning: no ved uz sme mali 4 mesiace vcera. takze super a potom sme este trosku pobehali po meste.
stale prevazujeme a matko konecne lepsie papa. ked sme vazili 1. a 2 den. papal tak 40-50ml kazde 2 hodinky cca. teraz si uz nepyta tak casto papat, takze papame kazde cca 3 hodiny. rano (okolo 4tej-6tej )vypije aj 160ml, okolo 8:00 120ml a potom cez den tak striedavo podla toho ako dlho po dalsom papani od 60-100ml ked som to pocitala, tak za den mi to spolu vyslo nieco okolo 600ml. mal by viac podla tabuliek ale jemu to staci a aj v noci krasne buva a je spokojny. tak uz len uvidime kolko pribral, vo stvrtok ideme na prevazovanie k nasej dr. tak som zvedava co bude. a o polnoci stale odsavam lebo matko sa v noci nebudi a vcera som ho ani nedokrmovala odsatym mlieckom tak som ho supla do mraznicky na "horsie casy" :slight_smile: a kupila som cez aukcie sterilizator do mikrovlnky lebo ma to nebavi furt v hrnci varit a takto je to aj rychlejsie :slight_smile:

no a vcera sme mali veeeeelku navstevu 7 ludi + my + svokrovci, no plny dom :grinning: a matko to pekne zvladol bol zlaty, najprv spinkal a ked sa zobudil a napapal hadzal na vsetkych usmevy, zlaticko nase a dostali sme kopu oblecenia a hracku tak sa tesil a mamina tiez :dizzy_face:

moje odpovede na otazky:
1., vankus nedavame, matko spi v spacom vaku a prikryty deckou
2., kojim posediacky
3., neplatim si nic aj tak som nebola pred tehu zamestnana
4., spime s cumlikom a niekedy ho pouzivame aj na upokojenie ked matko mrnci a pouzivali sme ho pri kolikach (ale ked je nespokojny aj tak vacsinou nepomaha :sweat_smile: )
5., spinkame v noci bez ciapocky
6., kozmetiku (na kupkanie, olejcek, kremik na zadocek, telpve mliecko, na zapareninky) pouzivame nivea, na kupkanie pouzivame take vsetko v 1 je to tekute mydielko na tvar vlasy a telicko s pumpickou (nivea nutri sensitive taky biely obal to ma)
5. říj 2009 ve 12:48  • Odpověz  • To se mi líbí
holky jaké byly ty otázky? nebo, na jaké stránce jsou?
5. říj 2009 ve 13:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Zuzec to ti verím, že je ti na figu. Ja mám tiež nejakú virózu ale črevnú a bolí ma aj hlava.
5. říj 2009 ve 13:28  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
cernobilka otázky písala tu niektorá z báb o pár stránok vyššie
5. říj 2009 ve 13:31  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
No aj ja odpoviem na otázky:
1. vankušik nie,spi pod paplonikom alebo pod dekou,malu obliekam do body aj do pyžamka
2. kojim po ležiačky aj po sediačky
3. neplatim si nic ani ja som nebola zamestnaná
4. spime bez cumliku a ani ho nepouživame na upokojenie,moju malú upokojí napr. plienočka pri tváričke alebo na tváričke :grinning:kupila som aj pískacie hračky na cmulanie no moc ich neoblizuje a po novom sa zoznamujeme so zamrazovacím hryzátkom pre bolavé dasienka..
5. v noci spinká bez čiapočky
6. kozmetiku používame od doktorky a aj z drogérie a lekárne napr.:na vlásky biodermu proti šupinkám,na telo krém exipial u lipolotion,do kupela sojový olej,na umyvanie seba med alebo penathen na celé telo,na zadoček stále striedame podla toho či je zaparený alebo neni-najlepší na zaperenu prdu je sudokrem a bepanthen a zbežne dávam Bubchen..No občas natieram celé telo olivovým olejom dr.hoj
5. říj 2009 ve 14:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte,

tak mi o štvrtej došli domov po tri a pol hodinovej prechádzke.. a drobček mi ešte stále haja.. už vyše polhodinky.. vonku síce bol aj hore, ale to len nejaku hodinku, pekne sa napapal... a potom zaspinkal znova... :slight_smile:

Zuzi, dúfam, že čoskoro budeš v poriadku... drž sa.. a ako čítam tak svadba bola super... :slight_smile: my ideme teraz v sobotu..

No a odpovede na otázky..
1. vankúším nema ani v postieľke, ani v kočiariku, minimálne do roka ani nebudem dávať
2. kojím v sede i po ležiačky.. v noci väčšinou len po ležiačky..
3. neplatím si nič také.. o ničom takom neviem..
4. prvý mesiac ako tak cumlik chcel, od vtedy ho nechce vôbec..
5. čiapočku mu na noc nedávam
6. kozmetiku používame podobne ako Dadka.. do vody mu dám par kvapiek Johnson´s do kúpeľa a po kupkaní ho masírujem a pri tom používam telové mliečko Nieva alebo olivový olej Dr. Hoj /používali sme aj telové mliečko Johnson´s, to čo Dadka/

.
5. říj 2009 v 16:45  • Odpověz  • To se mi líbí
A tuším sa niekto pýtal aj na krémik na tvár.. tak mi sme začali použivať Nivea krémik, natriem mu tváričku predtým než ideme von..
5. říj 2009 v 16:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Myslím, že aj zostaneme pri tejto kozmetike, Nivea Baby nám veľmi vyhovuje.. :wink: Na zadoček používame Sudocrem, je tiež veľmi dobrý.. ale teraz mu chcem pre zmenu kúpiť tiež od Nivea Baby... mala som vzorku a pôsobila mu na zadoček tiež veľmi dobre, mal ho bez jedinej zapareninky.. tak ako pri Sudocreme.. len nechcem vždy používať to iste, aby to nestratilo svoj účinnok.. a taktiež občas používame SOS Nivea Baby krém...
5. říj 2009 v 16:49  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte,
tak my uz mame "podrezany" jazycek a Daminko to super znasal, zabudol na to o pol minuty a chvalabohu dnesny den je ako kazdy iny, akoby mu nic nerobili :slight_smile:

ja som uz odpovedala na tie predosle otazky, tak uz sa vyjadrim len k tej kozmetike. paci sa nam mydielo od Johnsons na dobru noc, take fialove, krasne vonia, s tym Daminka celeho umyjeme, na vlasky davam sampon od Babylove. no a ked mam pocit, ze ma prilis suchu pokozku, do kupela dam 4 kvapky olivoveho oleja. no a na zadocek mame obycajnu indulonu proti zapareninam alebo aviril taky zlty, a oba tie kremiky su super, so zapareninami sme ziadny problem doteraz nemali, chvalabohu. na tvaricku nemame nic, ale planujem kupit dajaky kremik do nepriaznoveho pocasia. :slight_smile:
5. říj 2009 v 17:00  • Odpověz  • To se mi líbí
natashka, vdaka za tie receptiky :wink:
5. říj 2009 v 17:01  • Odpověz  • To se mi líbí
maly dnes v ramc svojho sviatku povedal prvykrat "jajajaj".

asi mi chcel povedat - "jajaj, tazky je zivot 4-mesacneho babatka". tazky, veru tazky :wink:
5. říj 2009 ve 20:10  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj bambulka pamatas co bolo pred 4 mesiacmi?ty si uz sice lezala asi na izbe ja som akurat sla do finale kedze maly sa narodil o pol 9
5. říj 2009 ve 20:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte,

gratulujem všetkým 4 -mesačným oslávencom, nech sú zdravučkí a k tomu aj veľa šťastíčka

Zuzka - nech sa Ťa tá pliaga dlho nedrží, držím palce

Alex - super, ako sa Matejko pekne rozpapkal, nech vám to vydrží aj ďalej

Dnes bol celkom fajn deň. Bolo pekne, aj keď veterno, ale boli sme skoro celý deň vonku. Ľubka zahájila svoje prvé spánkové kolo, no a Danielka už tiež zalomila. Boli dnes s tatkom v knižnici vymeniť si knižky, a pred spaním ich čítali v posteli.
5. říj 2009 ve 20:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Cernobilka - Jendík je krásny chlapček a fotky sú super
5. říj 2009 ve 20:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak ešte raz :slight_smile:

Bambulka - Šimonko je rozkošný a tá fotka, kde sa smeje, sa mi ohromne páči
5. říj 2009 ve 20:35  • Odpověz  • To se mi líbí
lov,

pamatam, pamatam, jasne :slight_smile:

andrea,

dakujem, malemu poviem, ze teta povedala, ze je rozkosny :slight_smile:
5. říj 2009 ve 21:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš