• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Ten prevenar sa picha automaticky ci ako? Alebo si ho treba vypytat? Ale este je skoro , nie? Zatial sa pichali len do dvoch noziciek tie injekcie, ze?
7. říj 2009 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, máme D U D L Í K !!! Super! Vy co tu nejste dlouho, musím přeložit své nadšení. Kryštof dudlík i svůj paleček ignoroval a jediné co bral byl můj malíček (stále ještě krmíme stříkačkou přes malíček). A to je dost nepraktické, hlavně když jedu autem a nebo v kočárku a nemluvě o tom, že u něj musím sedět, aby přes den spal. Dnes je mu asi špatně, tak to neprokoukl, že jsem mu ho vyměnila za dudu a už 20 minut spinká :slight_smile:

Jasimk, my už od začátku 2. měsíce koupeme ve velké vaně. On si rád zaplave. Koupila jsem i koupací kyblík, aby když zjistil, že se v něm nenatáhne tak řev. Používáme ho na chalupě, ale pořád se v něm vzteká, že si nemůže lehnout.

Katko, já mám právě úžasné mimi. Po příchodu do konce 1.měsíce jedl v noci po 3 hodinách, pak se budil okolo 3-4 hodiny a teď už 2 měsíce spí od 19-20 hod do 6-7 hod. Takže já to opravdu neznám. Plakal, jen když ho bolelo bříško a to tak max. 2 hodiny. - tedy to byl rekord a teď .... :frowning2:
7. říj 2009 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:
katka, jedna z tych dvoch injekcii je prave prevenar.... uz je to povinne.... ta druha je hexavakcina....
bavili ste sa o druhom dietati, my si po druhe ideme uz niekedy v maji :wink: kedze hanka je po IVF, tak druhe bude tiez umele.... nebudeme cakat.... aj tak to mali byt dvojky, tak ak to vyjde, budeme mat dve babenka celkom za sebou.... :slight_smile: uz to mam odobrene aj od porodnika.... :dizzy_face:
7. říj 2009 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
No my sme bojovali hrozne s refluxom, ale ako jej padli presne 2 mesiaciky, spinka v noci asi 9 hodin, lenze ja zaspim az po polnoci, cize som nonstop unavena ale malinka je uzasna, dnes ju asi nudim.

Co sa tyka druheho miminka, ja mam problem ze som stale unavena, nevyspata, to je dost vazny problem, a stitna zlaza a strach aby bolo miminko zdrave. Srdce tuzi ale rozum nevie. Ale este mame cas, uvidime, co bude.
7. říj 2009 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ak som teda spravne pochopila, uz je proti pneumokokom zaockovana?
7. říj 2009 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka, ked bola do obidvoch noziciek, tak ano.... :slight_smile:
7. říj 2009 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy2, super, dakujem, hned mi je lepsie. Letim sa venovat naplno malej, je nejaka bez nalady.
7. říj 2009 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katko, v ČR není pneumokok povinný, takže mi ho dokupovali, ale některé zdravotní pojiš´tovny na něj přispívají a cca polovinu hradí. Píchá se obvykle okolo 3 měsíce.

My druhé z jasných důvodů ne, tedy nikdy neříkej NIKDY, možná adopce, ale na to je teď brzy.
7. říj 2009 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

tak my sme sa dnes boli fotiť v ateliéry. Obidve baby boli zlaté, Ľubka ani raz nemrnkla a Danielku sme občas uplatili sladkým. Zajtra si ideme po fotky, tak potom nejaké dám do albumu.

Ja hračky umývam len teplou vodou a nechám vyschnúť. Ale nejak to teda nepreháňam, nech drobec pomaly získava nejakú imunitu. Okrem toho si ich Danielka veľmi rada požičiava :slight_smile:, tak to by som ich musela cez neustále umývať. S plyšákmi sa nejak ani nehráme, zvyknem ich sme tam preprať.

Ste sa bavili o druhom bábätku. Mne tento rozdiel (2 roky) maximálne vyhovuje. Danielku netreba prebaľovať, vie sa sama napapať a už aj zahrať. Ľubka ju úplne žerie :grinning: , ak je mrzutá, zabaví ju jedine staršie ségra. To zaberie vždy.
7. říj 2009 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
v ateliéri :sweat_smile:
7. říj 2009 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak som vás dočítala a idem zase žehliť. Vyhrabala som teplejšie vecičky po Martinke. My máíme dnes 4 mesiačiky. Rozdiel medzi babami máme rok a 9 mesiacov a aj keď tie začiatky boli besné už je to ok a celkom sú aj zladené. Aj dnes sme boli na cvičení pre detičky s Martinkinou partiou a Sonička s nami. Cvičenie prespala v sedačke a keď sa už detičky hrali tak vstala a sledovala ich. Ja som si s ostatnými maminkami popíjala kávičku :sunglasses:
7. říj 2009 ve 20:28  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
mufo Sonicke vsetko naj :wink: ste tu pisali o druhom babatku. Podla mna je to strasne individualne neexistuje idealny rozdiel niekde ked je maly rozdiel hasteria sa viac ako ked je rozdiel 8rokov s tym mam vlastnu skusenost a inde zas naopak. No mne teda Dominik staci druhe neplanujem ani nechcem ked som si dnes pozerala skolky kruzky a podobne je to tolko penazi
7. říj 2009 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHOJTE,

ja mám vekový rozdiel medzi detičkami 6 rokov a mne to maximálne vyhovuje. Sofinka začala chodiť do školy a som s nou doma keď sa učí, pekne mi pomôže s Jakubkom keď treba - vedia sa pekne prehrať. On ju úplne "žerie", je celý šťastný keď príde zo školy, alebo keď je s ním. Takže mne vyhovuje tento rozdiel - čiže to je asi individuálne.
7. říj 2009 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj my prajeme Soničke všetko najlepšie :wink: tiež som poobede žehlila a teraz na večer som zase vešala plienky, dnes bolo u nás krásne, asi posledné dni babie leto, mohlo by to aj uschnúť,celkom bolo teplo do takých 25°C

Ja by som rada tiež ďalšie bábinko,ale až tak keď už Maťko bude chodiť,lebo neni bohviečo s veľkým bruchom sa zohýbať :sweat_smile: Vidím na ňom,že má rád detičky, asi bude po mne taký spoločenský typ,vlastne aj tato je taký :grinning: No a keďže od januára by sme mali mať zvýšenú rodičovskú až do 2 rokov, oplatilo by sa to stihnúť porodiť nejako na Maťkové druhé narodeniny, xixi :sunglasses: ale uvidíme kedy to príde.
7. říj 2009 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
pozerala som v téme bábätká, že maminky ako obliekajú drobcov doma a dosť ma prekvapilo,že dávajú body s dlhým rukávom a na to ešte s krát.rukávom ... sa mi to zdá moc na doma :confused: ja dávam podľa teploty, dnes mal napr. s krát.rukávom a keď je chladnejšie s dlhým. Ako to riešite Vy ? Teraz na noc spí v pyžamku z Tesca, zapnutý do zaviňovačky (samozrejme že nohy trčia :grinning: ) prikrytý ešte mojím paplónom tým najtenším. A v izbe máme takých 20°C
7. říj 2009 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadi,
Kubko spváva tiež v pyžaku z Tesca a v spacom vaku - medzi rodičmi :grinning:
Ja ho mám cez deň vždy v dlhom rukáve - bývame v RD a máme tu cca 20-22 stupnov.....
7. říj 2009 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravim kocky, my mame dnes 4 mesiaciky a cely den sme preplakali.. Neviem, ci su to zubky(nemam pocit, ze by mal zdurene dasienka), ale uz 5 dni nepretrzite place .. :confused: Som z toho strasne vycerpana...

Dadi, my mame doma 21 stupnov, ale maly je studeny ako cencul. Rucky, nozky, uska uplne ladove, takze my mame aj tricko aj bundicku. Dnes samozrejme nie, dnes bolo prima. Vonku sme boli len s deckou prikryti a maly(uz je v sportaku) mal vonku prevesenu nohu, akoby bol na plazi :dizzy_face: :grinning: Som z neho nemohla.. :grinning:
7. říj 2009 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
už rozmýšlate čo kúpite drobcom na Vianoce? Ja vždy kupujem na poslednú chvíľu, ale tento rok by som chcela v predstihu - neviem či budem stíhať nan poslednú chvíľu...........

dajte nejaké tipy na darčeky :slight_smile:
7. říj 2009 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj ivus,
place pre prdiky, ci? Dufam, ze uz Vam to prejde. :dizzy_face:
7. říj 2009 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
k obliekaniu byvame v RD ale 100rocnom samozrejme pekne prerobenom a tu su este tie klasicke hrube muriska takze vonku 30stupnov a vnutri 18 :grinning: maly je v kratkom body aj v noci a prykryty dekou este nikdy nemal sople ani nebol chory ja nebabusim
7. říj 2009 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte.
Alex a ja som si myslela ze len ta nasa sa od toho ciciku odtahuje a usmieva , prisaje odtiahne, usmeje ....

Katka 1981 tak ako Katy2 pise do jednej nozicky sa picha hexa a do druhej prevenar. A k druhemu dietatku tak polovicka sa ma pytala ze kedy ze bolo by dobre aj hned no ale ja sa este na to necitim mala my da zabrat tak az ked bude vecsia uvidime mozno ked zacne chodit do skolky.

Ivuska a mufo k vasim detickam co maju dnes 4mesiace velka gratulacia a nech su zdravucke, dobrucke a usmiate.

Ivuska to ozaj uz ste boli v sportiaku? A tych otazok mam akosi vela ale musim vam dat aj pauzu. A inac pekna vaha a aj miery.

Martinamil tvoj syncek ma tiez peknu vahu aj miery.

dada78 my mame na doma overal a pod nim tielko. A v noci je prikrita dekou a na nej taky paplonik lebo deku vykopava.

Mamicky vy ked kojite tak vas to boli? Mna to bolelo v porodnici a ked sme prisli domou tak tak este mozno mesiac ale teraz ma to neboli moze to byt tym ze nespravne je prisata?

A este vycesavate detickam supinky z hlavicky?
7. říj 2009 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natashka a nema studene rucicky?
7. říj 2009 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
magdi rucicky niekedy chladnejsie ma ale nos nohy a zatylok ma uplne teple a na tom najviac vraj zalezi. Rucicky mava studencie lebo si ich neustale cumle a ma ich mokre. Zo zaciatku maval studensie aj nozicky ale lekarka vravela ze pokial je nos teply moze byt ladovy vsade a zima mu nieje aj v nemocke mi tak vraveli tak som to tak praktikovala a fakt teraz nosi kratky rukav a je naozaj uplne teplucky
7. říj 2009 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute, to ste toho napisali...
baby aby som vas vyviedla z omylu, keby moj muz upratovaval doma, tak by som sa nad tym nepozastavovala, ze mi predvcerom upratal :grinning: :grinning: :grinning: bolo to prekvapko ako svina, beriem to ako oneskreny darcek k prvemu vyrociu svadby :grinning: ale som rada ze ma este vie prevapit :wink: ale on zasadne dava od takych veci ruky prec, tiez s pripomienkou, ze aby som si nezvykala :sweat_smile: on mi nikdy ani riad neumyl a viem ze nema cenu ho uz prevychovavat..je sikovny v inych veciach..porobi vsetko okolo domu, je zrucny a neni lenivy, takze to mame rozdelene - ja domacnost a on to ostatne..a ma toho veru viac ako ja mam taky pocit niekedy :confused:

dnes som si vsimla ze sa terezke predsa len farbia oci do hnedkava..takze nebude po mne modroocko :frowning2:

magdi, presne to robi terezka - ako dopapa hned strci rucicky do pusiny a je vidno ze si prstami stale masiruje dasienka, asi ju uz svrbkaju...a pod hrazdickou sa terezka zahra dlllho sama, aj ked sa uz dlho nestalo aby pod nou aj zaspala, ale aspon ze sa prehra :wink:

natashka hehe takze Dominik tiez robi dobrovolne brusaky :sweat_smile:
inak ja som poprala tie hracky ktore jej dovolim zuzlat (take co nemaju oci koralky) a plastove len umyjem...zatial nema ziadny problem..

nechtiky tiez striham aspon 2 krat do tyzdna, lebo driape nimi ako cica, vie sa pekne doriadit..hlavne ked niekam ideme, ako naposledy pred svadbou :sweat_smile: v sobotu ideme zase na svadbu, tak predpokladam ze si urobi zase okrasu

ivuska wau ze MAtko ma uz 70 cm :confused: aj mne uz terezka trci z prebalovaku a ked ju prebalujem, tak ma kope do brucha a uz ma poriadne boli z toho... :grinning:
a mala si maleho odfotit, jak trci z toho sportaku :grinning:

katka1891 my chceme "vyrobit" druhe babo ked bude mat Terezka rok...a chcem tiez takto na leto babo, dufam ze sa podari...mozno aj o mesiac skor by som brala :sweat_smile:

dadka potom sa mozme dohodnut na spolutehulkovani :grinning: :dizzy_face:

jasimk, veru aj my budeme uz cochvila kupat vo velkej vani, vanicka nam zacina byt tesna :frowning2: netesim sa na to hrbenie...

martinamil gratulujem k dudliku, aj ked za takych okolnosti, bubacik maly nech je mu uz lepsie :wink:

katy to si pekne napisala, ze si ideme po druhe babo v maji :dizzy_face: nech vam do vyjde drzime palce!

ja akokolvek terezku doma obleciem, ma stale studene ruky, ale kym nema studene uska, tak nerobim paniku...obliekam len body s dlhym rukavom a teplaciky alebo dupacky..v noci overal, spaci vak a deka a jedine ked spi ma teple rucicky..

danielka my sme uz kupili malej pod stromcek toho hava od Fisher Price co sa mu stlacaju rucicky a nozicky a uska a on rozprava, spieva a tak..a este by sme jej chceli kupit sanky..

devitka, magda to je asi taka nejaka babatkovska hra, ze im pride hrozne rehotne papanie, lebo terezka to tiez robi, ja sa na tom bavim je vtedy strasne zlata, taky maly potmehud :grinning:

magdi mna uz neboli ked mala papa, prvy mesiac to bol des, ale teraz uz mam zocelene bradavky :grinning: urcite to nie je tym ze je zle prisata... :wink:

no a na koniec prajem vsetko naj k dnesnym 4 - mesacnym babatenkam :dizzy_face:
7. říj 2009 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
presne ako hovori natashka...kym su neni studene uska, zatylok, tak je dobre...studene rucicky maju babatka preto lebo nimi sibu ostosest :wink:

uf...to som toho napisala, ale preberali sa tu zaujimave temy a chcela som na vsetko reagovat.. :grinning: :grinning:
7. říj 2009 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
magdi, my sme uz v sportaku, lebo ja nemam klasicku vanicku, ale taku velku spevnenu prenosnu tasku, ale kedze Misko spi "ala Jezis Kristus na krizi", tak mu tam bolo tesno. Tak som ho supla do tenkeho fusaku a hajde do spotraku.. Tam je ako kral... :dizzy_face: :grinning:
leus, neviem, co to je.. Som si myslela, ze zubky su len navalovy plac, ale toto co ma teraz je nepretrzite.. :rolling_eyes: Brusko to nie je, lebo sme kupili espumisan a prdi ako blázen... :sweat_smile: Ozaj by sa mi hodila nejaka rada.. :confused:
zuzi, zavidim ti tvoju pamät. Ja by so mtiez reagovala, ale vzdy 2/3 zabudnem, kym dojdem na koniec.. :sweat_smile:
7. říj 2009 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuuuus :grinning: :grinning: ty si myslis ze si to ja pamatam? ja otvorim dve okna konika...v jednom citam vsetko co ste napisali a v druhom okne rovno pisem :grinning:
7. říj 2009 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi, no tak toto by ma v zivote nenapadlo.... :confused: :grinning: :grinning: :grinning: vzdavam hold, klobuk dole.. Idem sa hanbit do postele, lebo ked mam pred sebou taku noc, ako bola tato dnes do rana, tak dakujem pekne... Maly hore kazdu 3/4hod s placom...
7. říj 2009 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobrunocku a nech Matko pekne hajiiii :wink:
7. říj 2009 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi, Misko :wink: :grinning: aj tebe dobru.. :dizzy_face:
7. říj 2009 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek