• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Ivuško, volala jsem doktorce a prý je to po očkování normální. Pokud by to do pátku nepřešlo, tak máme přijít.

Dudlík, když už tak od Bébé Confortu, ale když ho nechce a přeci jen mu ho tam podržím, tak se mi pozvrací.A malíček si strká skoro až do krku.
8. říj 2009 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, to aj nas Damianko si strka prsty neustale do ust, az ho kolkokrat napne na zvracanie... keby mohol, tak si ich zje... ma ich cele oslinene.
8. říj 2009 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti, nech je krystufek cim skor opat v poriadku :slight_smile:
katka, my cvicime na brusku, to boli dva rozne cviky ale uz len s previsnutou nozickou, na chrbatiku s tlacenim pod bradavkou a na boku to co vy.... kazdy cvicime nieco viac ako minutu na kazdu stranu.... vsetky 4x denne, len ten na boku len raz denne zatial...
8. říj 2009 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy a predpokladam, ze ked cvicite od 5. tyzdna, tak uz sama vidis pokroky, nie? ja by som chcela mozno vela za dva tyzdne, ved aj ked dospely zacne cvicit, chvilu to trva, aby to bolo aj vidiet...
8. říj 2009 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka, to chce trpezlivost... my sme prve pokroky videli mozno po nejakych 6 tyzdnoch cvicenia a to sme zacinali velmi skoro.... vy ste zacali ovela neskor, tak to chce trpezlivost, ale urcite sama uvidis, ze to malemu prospieva....
ideme papat a na prechadzku..... zatial sa majte pekne....
8. říj 2009 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
hlásim príchod z poradne, váha 7140g a 67cm sme namerali doma :slight_smile: doktor pochválil a sestrička nám pichla ďalšie dve injekcie - Hexa a Prevenar - druhá séria, som sa pýtala, ďalšia várka bude v 10.mes.

Doktor mi hovoril, že už mám začať dávať šťavičky :confused: mrkva a jablko, neviem, či kôli tomu,že už má váhu ako polročný, asi ? Aj Vám už kázali ?

a ešte ďalšia otázka do kvízu, pridvihujete malým trošku v kočíku lehátko ? Lebo môj malý fitnesák sa strašne jeduje,že v ľahu nič nevidí a niektoré baby mi povedali,že keď je taký pevný,vydrží aj 30sek v brušáku zdvihnutý,tak že oni pridvihovali, ale doktor že radšej nie a skôr si myslím ako aj on hovorí,že má ešte čas :rolling_eyes:
8. říj 2009 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adél, mě doktorka řekla, že v průběhu 5. měsíce zeleninu, ale ne ovoce. To až v 6. měsíci, kvůli alergenům.

Kryštof by chtěl taky sedět. Našli jsme kompromis - sundanou střechu -tedy vidí a leží
8. říj 2009 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, mňa len prekvapilo, že keď plne sa dojčíme mám dávať aj šťavičky :confused: asi tiež spravím kompromis, raz za týždeň vyskúčame mrkvičkovú a ozaj sladiť jedine Glukopurom z lekárne
8. říj 2009 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je pravda, to jsem si neuvědomila, já už dlouhodokrmuji.
8. říj 2009 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
mati, nechcem ti protirecit, ale cumel je riaden kumst. To ty nerozhodnes, co on bude cmulat. Maly si musi vybrat, co mu vyhovuje.. Kamoska pouziva tie najobycajnesie okruhle latexove cumle za 0,70€. tiez ich skusila kvantum a tento to vyhral. Chcem sa spytat, si vravela, ze maleho nekojis, ale krmis cez prst injekcnou striekacku predpokladam. Cize maly ma nulovy saci reflex, tym padom... Z flase ho nekrmis, aby potahal a potrapil sa trosku? Dufam, ze sa nehnevas, ze sa vypytujem.. :confused: Ako je na tom s tou nestastnou teplotkou? Uz je to lepsie? Nezabral ani nurofen? (Cize som ho zbytocne kupovala? :rolling_eyes: :confused: )
katka, no to cvicenie ti nezavidim, ale musi to nejak vydrzat. Urcite to vsetky kocky mate tazke, lebo nie je lahke divat sa na drobceka ako place... Drzim vsetkym prsteky...
Dadi, nas Misko ma 7,5kg a ja som sa pytala doktorky na prikrmovanie a povedala mi, ze ak mam dost mliecka, malicky by mal byt plne kojeny. Nevidi vraj dovod prikrmovat. Takze mi zatial neprikrmujeme... Ved este toho v zivote pojedia dost, nie? :slight_smile:
8. říj 2009 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
:unamused: Dadi ja som Sofinke začala dávať šťavičky až v 6. mesiaci - bola plne kojená. Som prekvapená že ti kázali, veď kojené dieťa stačí prikrmovať od 6. mesiaca :unamused:
8. říj 2009 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
tak aj ja sa hlasim do klubu ms :angry: vobec mi nechybala a vobec som ju este nechcel ale co uz :pensive:
pocujte babue chcu vam byt drobci v autosedackach?moj maly strasne place v sedacke a to fakt ze place ze z slzy potokom nam idu :frowning2: uz neviem co robit
teraz sa hada s postielkou ze ci spat ci nie ale hlavne ze vyzyvoval od 6 tej :grinning:
8. říj 2009 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
dani, však práve, asi to bude kôli váhe, má už teraz toľko,čo by mal mať v polroku :sweat_smile: inak neviem :confused:

lovacka, u nás sa dnes bojovalo so spánkom od 14:30 - 18:45 !!! zdriemol si len na 5min pri papaní a hneď mal veľké kukadlá :sunglasses: chvalabohu som si stihla porobiť aj pre zajtrajšiu návštevu Medový kremeš a Parížský šalát. :grinning: :slight_smile:
8. říj 2009 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
my sme dnes mali 5865g huraaaaaaaa, nemusime dokrmovat, matko pribral za 9 dni vyse 200g :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: pani doktorka poznamenala, ze maminka sa snazi aby mohol papat mliecko. ved ale sa niekto musi, ked jej to bolo jedno a prve riesenie bolo dokrmovanie :angry: . juj tak sa tesim, ani si neviete predstavit.
a inak matko je stale umrncany, spokojny len ked ma v ustach moj prst ani hryzatka nejak nezaberaju. ale zatial to nie je nejaky hrozny plac ale zubky ho viditelne mrzia. a dostali sme telove mliecko excipial lebo sa nam zosupal chrbatik a robia sa matkovi cervene fliacky. dr. vravela ze asi z pracieho prasku :unamused: periem v lovele od zaciatku a sa mu to len teraz zacalo...tak neviem. povedala aby som skusila prat v mydlovych vlockach :unamused:

dada - teda to je sila, ze brusaky...
nas matko akurat ked sedim a ho drzim bruskom dopredu tak sa predklana akoby chcel sediet ale nechcem mu to este velmi dovolit. a teda sa prevracal uz aj z bruska naspat ale dlho to uz neurobil :confounded: . jemu sa na brusku velmi paci dam pred neho hracky, minule som prisla z WCka a mal jednu z nich v ruke :slight_smile: a uz sa zacina dvihat z laktikov na rucku vacsinou len jednu ale tiez nie velmi casto a z chrbatika teda vobec, on je taky lenivcek: ako ma polozis tak budem :sweat_smile: neviete poradit ako ho motivovat obracat sa. on sa dava vkuse na bok ale na brusko mu musim pomoct sa pretocit ja. tak uz neviem, uz ma 4 mesiace tak by to uz mohol zvladnut, nie?

no nic, bezim na ordinaciu, aj zehlit by som mala ale som nejaka grogy a prispata :rolling_eyes: este sa mozno zastavim
8. říj 2009 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

zuzi - super napad s tymi dvoma oknami, ja som Ta doteraz obdivovala za super pamat! :grinning:

dadi - podla mna by si este tiez nemusela prikromovat...ved to nevadi, ze ma taku vahu, ale podla mna je podstatny vek.. :wink: Inak k tomu boju so spankom - napr. dnes Teusko spal 2x, vzdy po pol hodke a od 14.00 uz vobec...ale aj ked neplakal, tak si myslim, ze to mu brusko nedovolilo... :confounded:

martinamil - drzim Vam velmi palce, aby Krystofkovi horucka uz konecne klesla! :dizzy_face:

alex - jeeej, velmi sa tesim s Tebou, ze nemusite dokrmovat!!! :dizzy_face: :dizzy_face:

Inak my sme boli tiez antiddudlovy, tiez sme mali doma asi 100 druhov dudlov...a na koniec sme ho naucili, zavislaka jedneho. Ale dudu si vybral sam...tu najskaredsiu. Ale tak riadne duda asi mesiac. :wink:

Ja by som chcela pre Teusko tiez na Vianoce toho hovoriaceho psika a este neviem co... :sweat_smile:

Idem sa opytat tych zienok, co dokrmuju: Neviem, ci Teusko nie je hladny. Zacal papat z oboch cicikov a ked dopapa, strasne place. Ale iba kym si neodgrgne a potom je to uz ok. Teda vacsinou. Ciciky podla mna zostavaju takmer prazdne. Potom vydrzi pekne tri hodky, alebo menej trochu. Neviem ako s priberanim, neboli sme dlho v poradni. Je hladny? Ja som si vzdy myslela, ze ak by bol hladny, tak by plakat neprestal... Ale inak ma vsetky priznaky. Do kelu :stuck_out_tongue_closed_eyes: No a cika, kaka a smeje sa normalne. Ale reve po kazdom papani....Co vcul? :confused: :sweat_smile:

ivus - uz je pokojnejsi Misko?
8. říj 2009 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenti mne to skor pride ze ho to mliecko tazi a ked si odgrgne tak sa mu ten tlak v zaludku uvolni :wink: keby bol hladny urcite ti nevydrzi potom 3 hodky
8. říj 2009 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ďakujeme za gratulácie. Detičky vám naozaj kašlú z toho, že im zatekajú hlieny. Už to poznám od Martinky. Teraz je tiež sopľavá a včera keď si ľahla do postele, vypila mlieko a začali jej zatekať hlieny tak sa povracala. Ešte, že Sonička je fit. Do pol roka by ešte dojčené detičky mali mať protilátky od nás. Inak my tiež dojčíme každú hodinku až dve a do toho bola ešte aj Martinka v noci asi 3x hore a kričala maminkaaa somnou spiii :slight_smile: Tak som si k nej ľahla a len čo som zadriemala už plakala v spálni Sonička. Tak som nakojila, ľahla a zase z detskej maminkaaa!!!No veselo :grinning:
8. říj 2009 ve 20:51  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!

lovacka moj maly ma autosedacku velmi v oblube a ja tiez, ked varim, tak ho mam v nej na linke a ked je kludny, tak este stihnem s nim aj tak poupratovat, ze si ho prenasam po izbach a on sa pozera, ked je uz nepokojny, tak ho vyberiem a v aute rad sedi, pozera dookola a potom, ked ideme dlhsie, tak zaspinka.

lentilka u nas je to to iste, ked ho zdvihnem na odgrgnutie, tak reve ako o dusu a ked sa mu grgne, tak je pokojny, orientacne som ho odvazila so mnou na vahe a ma okolo 500 g viac za mesiac, tak si myslim, ze je to v pohode, len ked sa uvolni brusko tak je lepsie :wink:

alex gratulujem k priberaniu a drzime palceky, aby to tak islo aj dalej :slight_smile: Inak ani nas sa sam dobrovolne neprevali z chrbatika na brusko, alebo opacne, da sa na bok a potom sa jeduje, ze to nejde dalej, tak mu zakazdym dam prst, aby sa chytil a poviem mu pod a on sa pomaly pritahuje, az sa pretoći, ale sam od seba nie. Vsak ma este cas a nemusi trhat rekordy :grinning:

dadka ja som pri prvom zacala s prikrmami uz v 4 mesiaci a to bol tiez plne kojeny, ale to bolo pred 7 rokmi, najskor varena mrkvicka so zemiakom alebo zemiak so spenatom. Teraz sme aj u inej Dr. tak uvidime, ale ideme az 23.10.

Vsetkym babetenkam pokojnu noc, aby sa maminky vyspinkali do ruzova :grinning: :grinning: :grinning:
8. říj 2009 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

mufo - tak to si presne popísala našu noc. Až na to, že Danielku potom manžel preložil na našu posteľ a ja som spala obložená z jednej strany Danielkou z druhej Ľubkou a zaujať nejakú oddychovú polohu absolútne nemožné :grinning:

lenti - ja si tiež nemyslím, že Teuško je hladný, skôr to bude tým odgrgnutím. Ak by bol hladný, tak by si určite plačom pýtal svoje. Kojeniei v tom 5. až 6. mesiaci je už náročnejšie, detičky sú veľké a potrebujú veľa mliečka, častejšie prikladať a aj v noci sa môžu začať viacej budiť. Ale keď ti drobec vydrží tri hodiny, tak hladný isto nie je :slight_smile:

alex - teším sa, že ste to tak pekne zvládli a len tak ďalej, nech pekne papkáte a priberáte :wink:

dadi - ja by som tiež ešte neprikrmovala, ak je malý spokojný a priberá, tak len ďalej koj, aspoň do konca 5. mesiaca resp. odporúčajú až do konca 6. mesiaca

martinka - držím palce, nech už horúčky ustúpia. Ani moja Danielka nemala žiadny cumlík, tiež ju z každého napínalo na vracanie. Vyskúšali sme všetky druhy, ale nič. Nechcela som ju teda trápiť a nechala som to tak. Aj keď je to bez dudky náročnejšie, bábo sa ním predsa len ukľudní. No zase netreba ho odnaučovať. :slight_smile:

Ešte som chcela k tomu pretáčaniu. Prevrátenie z bruška na chrbátik vlastne sa nedeje vôľou bábätky, ale tým, že je nestabilné, má ťažkú hlavičku a tá ho vlastne pri naklonení preváži. Prvým úkonom je opak teda prevrátenie sa z chrbátika na bruško, zámerné prevrátenie z bruška na chrbátik nasleduje až potom. Pretáčenie je veľmi individuálne, niektoré detičky už od 3. mesiaca, niektoré v 5. mesiaci. Všetko OK.

K tým vianočným darčekom Danielka chce kočík so strieškou (teda hlboký) a Ľubke sme kúpili chodítko. Hračiek máme hrúúúzu
8. říj 2009 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Martinka bola na dudel úplne ideálna. Dávali sme ho len na upokojenie občas a keď mala okolo roka tak ho sama úplne odmietla. Ak som jej ho chcela dať tak letel z postieľky 3 metre :slight_smile:
8. říj 2009 ve 21:17  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zopár fotiek zo včerajšieho fotenie som pridala do albumu. Tak ak chcete, tak kuk. :slight_smile:
8. říj 2009 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:

Tusim uz sa blizia vianocna nakupy. Ja som premyslala nad choditkom a ten psik je dobry napad. To ho treba objednat?

Alex77 nam tiez bude luto za tymtoteplym pocasim zimu nemusim a to obliekanie nam bude robit problem lebo tiez sa obliekame s placom.

Bene nasa sa este nepretaca este je asi skoro. A le uz sa nato tesim.

my mame dudliky 3 a iba jeden je ten dobry je to NUK. A A denno denne ho vzdy hladam budem musiet kupit este taky do rezervi keby sa stratil.

Lovacka malej sa od zaciatku akosi nepacilo v autosedacke len sa trepala knucala plakala. Teraz klop, klop to celkom ujde ale aj tak sa mrvi vidno ze sa jej tam nepaci vzdy sa uz tesim ked vystupime a dam ju odtial pred. Inac ju zabavam hrackou a prihovaram sa. A navyse vzdy aj tam vyzvracava :frowning2:

Martinamil prajem vam aby vam uz horucka ustupila a boli ste uz bez nej.

Dada78 Robis nam chute ze medovy kremes a parizsky salat :wink: a to mate prosim ta preockovanie?A vaha tiez pekna aj s mierou. A ja by som tu stavicku nedavala ale je to na Tebe. A to ake cviky cvicite a naco su dobre to vam dal detsky doporucenie?

Lentilk.a Ja davam z obidvoch a presne ako pises my to mala robi dam ju na ramienko place place odgrgne a uz je dobre ale este potom ju trapia zvratky takze este plac ale potom uz je dobre.

Dnes sme boli na nozicky. A povedali nam ze jadierka este nema a striesky dobre. Baby vy davate iba pampersky? Preco tie jedierka este nema? Vy ako ste natom? A mame ist opet v decembri uz treti krat to bude sice bolo my povedane ze sa chodi v 1,3, a 5mes.
8. říj 2009 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andreaber krasne fotecky. Kolko vam spravili zaberou a kolko ste platili?
8. říj 2009 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja keď sa bude dať chcem kojiť čo najdlhšie, kľudne aj vyše roka, zatiaľ Maťko papá vždy z jedného prsa, a keď kojím tak vidím,že z druhého mliečko vyteká, preto si nemyslím,že je dôvod na dokrmovanie. Asi urobím Šalamúnský - raz za týždeň skúsim mrkvovú šťavu - ako bonus :sunglasses: :grinning: a keď nebude chutiť budeme sa iba kojiť do 6mes.

magdi, my sme boli na druhej várke očkovania, ďalšia je potom v 10mes. Na ďalšiu poradňu ideme o 6týždňov.
Na kontrolu nožičiek ideme 20.10. som zvedavá ako dopadneme, celkom by som prijala dávať len jednorázovku.

andreaber, Ty máš teda krásne princezné, pošlem Maťka na pytačky :wink:
8. říj 2009 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adelka ked plne dojcis urcite neprikrmuj by som tomu doktorovi povedala co Ti to kazal. Tu nejde ani o vahu ale ked je babo plne dojcene traviace enzymi a vsetko spojene s travenim sa rozbieha uplne inak ako u dokrmovanych deti a tie cukry by jeho brusko este nevedelo dobre rozlozit a len by si mu pokazila zaludok. Fakt dokrmovat pri plne dojcenych az v 6m.

Alex moc gratulujem ze Tvoje mliecko zvitazilo :wink:

lovacka Dominik to iste uplne sceny v autosedacke a vies ako som to vyresila :grinning: na papier som nakreslila kopu zvietatiek pripevnila som mu to oproti na sedadlo a teraz len oci vystrkuje a nestiha plakat samozrejme sem tam zamrnci ale niesu to take sceny ako kedysi
8. říj 2009 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Magdi - my sme boli na kontrole asi pred dvomi týždňami. Ľavý kĺbik je už ok a na pravom chýba ešte kúsok, aby ležal pekne v tej kĺbovej jamke. Tak ešte ideme na kontrolu v novembri. Ja som nebalila naširoko, nám doktor kázal len cvičiť jeden cvik 10 x pri každom prebaľovaní a 20 x pri kúpaní. Neboj sa, ak by nebolo niečo v poriadku, tak by Ti to isto doktor povedal.
8. říj 2009 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ďakujem za pochvaly :slight_smile:
8. říj 2009 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Magdi - záberov kopu, len niektoré sú rozmazané, lebo nebolo jednoduché udržať ich v kľude, teda hlavne Danku. No a platili sme 40 Euro. Prvý motív je za 20, a každý ďalší za 10.
8. říj 2009 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
dada ja si myslim ze nie je dovod aby si dokrmovala maleho uz od 4 mesiacov.poznam vela deticiek ktore maju taku vahu ako ta vasa a prave naopak aby babo tak nepriberalo tak lekari vravia vydrzat do toho ukonceneho 6 mesiaca.mliecko mas silne takze mu umele urcite netreba
8. říj 2009 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dada78 tak potom daj vediet ako to Martinkovi chutilo. A ty davas este aj postolkace lebo ja som davala pampers, plienku do trojuholnika a postolkace. A ked sme tam prisli tak povedala ze netreba to davat tak sme to vylucili. A dnes povedala hento a ze netreba davat zatial nasiroko nic tak teraz neviem ci ju mam znova zacat davat nasiroko. Preto sa pytam vas.

Andreaber a ta si davala dokedy nasiroko?
8. říj 2009 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek