• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
ja sa musi priznat ze ja som skoro vobec nebalila nasiroko maly mal take koliky ze ked som ho dala este nasiroko tak to bol koniec svetevsetko sme mali v poriadku akurat na 3 mesiace este neboli tie jadierka uplne vyzrete ale to nap nema nic spolocne s balenim nasiroko
8. říj 2009 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zkusím Zuzky fígl na dvě okna, abych reagovala na vše co chci a nezapomněla :wink:

Ivuško, vyzkoušeli jsme 7 druhů dudlíků a snad občas akceptuje ten Bébe.
Kryštof saje krásně, pije UM z láhve, ale kvůli refluxu zahušťuji MM Nutritonem a má to pak konzistenci jako krupicová kaše, tedy to nevytáhne ani 4 dudlíkem, proto ten prst a stříkačku. Když to nezahustím, tak to vyzvrací všechno a nechci úplně MM odstranit, jen kvůli nepohodlnému krmení.
Teplota bohužel pořád. Teď 38,9°C :frowning2: Nurofen zabral, ale jen na chvíli, takže dle doporučení doktorky střídám Nurofen čípek, Nurofen sirup, Paralen čípek, Paralen sirup. Ten Nurofen sirup - jahoda mu fakt chutná a vynucuje si větší dávku řevem)
Fakt se nezlobím :slight_smile:))

Alex, gratuluji k vašemu malému velkému vítězství!!!
Alex já na praní používám mýdlové ořechy a už i na naše oblečení při 40°C a jsem moc spokojená. Krásně to pere, prádlo je jemné.

Lovacko a netlačí nebo netáhne ho sedačka? Většinou jsou děti v ní spokojené, protože mohou koukat. Zkus mu dát proti sedačce něco hodně barevného nebo navěsit hračky, aby se nenudil. My tam máme piánko http://www.facebook.com/photo.php?pid=30276354&l=7f21f6f1bb&id=1550112904

Adél, jak jste zvládli druhé kolo očkování? Teploty?

Magda29, my byli na kyčličkách v úterý a už nemusíme, už je to ok. Ale do teď jsme měli taky problém s nevyvinutými jadýrky. Ale i když nemusíme doporučil do doby než začne sám stát dávat na noc široké balení. Prý je to prevence.

Andreaber, super fotky

Tak snad jsem reagovala na vše a jdu za tím naším marodem do postele. Teď je tam s tatínkem :slight_smile:
8. říj 2009 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koukáte někdo na Jste to co jíte? Teď učí maminku po porodu cvičit s miminkem, aby ona sama zhubla

Kdo to nestihl, tak to na www.stream.cz bude zítra k zhlédnutí
8. říj 2009 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadi fiha, dufam ze aj nam este doktorka nebude kazat stavicky, lebo podla mna Terezka ma uz tiez 7 kg, kedze zaciatkom septembra mala 6,5 kg :grinning: mne sa este nechce vymyslat papanie pre malu, paci sa mi kojenie :sweat_smile:
aj ked dnes som konecne urobila prvu varku vyzivy, dnes som urobila len cisto hruskovu, ale ta bude asi len pre nas, zevraj hrusky su tazke..ale musela som ich nejako minut..nejake som aj zavarila :dizzy_face: malej urobim jablkovo hruskovu..

a sakra, mala som si svoje tajomstvo s dvomi oknami nechat pre seba a mohla som radsej machrovat s dobrou pamatou :grinning:

alex gratulacia k priberaniu :dizzy_face:

mufo fajn, trochu si ma ukludnila s tym kaslanim, ze je to zo soplikov..veru dnes sme sa aj naodsavali :frowning2: a aj ked mala cely den dobru naladu, tak dnesne uspavanie trvalo 2 hodiny...asi je trochu nervozna z toho sopliku..a vyzera to ze ju aj dasienka poriadne hnevaju..stale si ich chyta a taha a slinta straaasne...mozno aj tie sopliky z toho :confused: :confused:
a paci sa mi ako sa Martinka sama odnaucila od dudlika...pokrokove dieta :grinning: :grinning:

andreaber naaaadhera tie vase fotky, paci sa mi ta kde su segry spolu a ta kde je Danielka s medvedikom :dizzy_face: :dizzy_face:

my nedudlikujeme, aj ked som trochu chcela aby sa mala na dudu naucila, ale nechce ani za svet....autosedacku zboznuje, rada sa vozi....a cecik jej staci zatial len jeden na papanie, aj ked sa mi zda ze zacinam mat menej mlieka..uz v noci nemavam take tvrde dudy :confused:

natashkaaa dobry napad s tymi zvieratkami hehe to by ma nenapadlo :grinning:

martinamil je mi luto ze Krystofko tak teplotuje, este ze mu aspon ten sirupik chuti, take male bolestne :dizzy_face: :dizzy_face:
8. říj 2009 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeej a dnes som sa prihlasila na plavanie s Terezkou, a ze o 3 tyzdne zacina novy kurz, tak nas tam asi zaradia aj ked este nebude mat 6 mesiacov :dizzy_face: :dizzy_face: sa tesim, ze nieco nove zazijeme, som zvedava ako sa bude terezke pacit...

aha a este jeden dnesny uspech - sme sa vykakali skoro po tyzdni :sunglasses: ale taka nadielka ze to som este nevidela..sme si to aj odfotili :grinning: chvalabohu..aj ked viem ze je to normal u kojenych deti, ale uz som bola nekludna a radsej nech je to kazdy den, kludne aj do kazdej plienky :sweat_smile:

no dobru noc maminky
8. říj 2009 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
andrejka - s tym pretacanim to je zaujimave co si napisala... ja sa uz neviem tiez dockat kedy sa otoci :grinning: beriem to ako taky milnik vo vyvoji :grinning:

leuska - matko presne to iste robi napapa sa v pohode usmievka sa a zrazu zacne plakat tak dame grgnut a potom je v pohodicke. takze to budu len tie bublinky v brusku. hoci ja tiez po poslednych skusenostiach som stale na pochybach ci spapal dost. ale kedze som ho musela vazit tak som vedela ze kolko spapal. a zase sa mi stalo ze vycuckal len 35 a hladny nebol. plackal tak som bezala zohriat odstriekane mliecko (to bolo v case krizy) a ked som mu dala flasticku do pusy tak ho naplo a ani za ten svet cuckat nechcel. tak ze ho skusim dat do postielky a vtedy grgol a bolo dobre. a niekedy pomoze ked ho dam po odgrgnuti este na brusko casto sa mu potom este grgne.

no co sa tyka cumlika, tak my mame takmer od 1. dna. v porodnici ani velmi nie (tam sme nemali cumlik) ale odkedy sme doma urcite. nas matko proste potreboval cmulkat vkuse ked bol malinky. a kedze nemohol byt vkuse na ciciku pricucnuty tak cumlik bol jedine riesenie. trafili sme na 1. krat mame tiez NUK - s krtkom :slight_smile: ortodonicky silikonovy. potom som kupila este jeden ale ten nema velmi rad. nosim ho pre istotu v taske na kociku lebo raz sa nam uz stalo ze sme cumlik zabudli a bol plac strasny ze sme sa museli vratit domov po cumel :sweat_smile: a pomohol trochu aj pri kolikach na ukludnenie potom sme mali od cumlika pokoj na chvilku a teraz ho zase chce ale ho necmula skor obzuva. len dufam, ze nebudeme mat problem s odnaucanim. snazila som sa mu ho davat uz len ked mal buvat ale tie zubky nam to trochu pokazili :wink:
8. říj 2009 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzec - mna vcera matko okakal mala som ho na rukach asedela som. pustil prdik a ja mu vravim, ty si sa pokakal citim nejake teplo v plienocke ale potom mi to zacalo byt podozrive tak kukam a prekakana plienka a na dupackach 5cm flak vpredu aj vzdu. a moje rifle tiez. som pouzila asi 15 utierok kym som ho utrela, boli sme u nasich tak sa sestra smiala na tom statocne :grinning: :grinning: :grinning:

magdi - my sme balili do 6.tyzdnov podla odporucania ortopeda a kedze kontrola po 3 mesiacoch dopadla dobre, jadierka ma vraj krasne, takze balit nemusime ani teraz.

martinka - to je blbe ta teplota. moj manzel maval take ked bol maly tak som sa toho celkom dost obavala ale nastastie tuk, tuk zatial sme mali len 37,5. skus nejake zabaly alebo letnu sprchu a nechat mu tu studensiu vodicku samu uschnut na telicku - neutierat, lahko obliect na noc aby sa aj z toho neprehrial a hlavne vela vela cajika. drzim palce nech to rychlo prejde
8. říj 2009 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko, teplotám sme sa nevyhli, však som to aj čakala, v noci okolo 22:00 už mal 38,1°C dala som mu sirup a cítila som ako pekne klesla :slight_smile: teraz ráno sa mi zdal trošku teplejší a len som tak kukla,že 38,2°C :confused: veď on sa vôbec nechová ako pri teplote, škeril sa, výskal ... no je to číslo :grinning:
Včera mu sestrička na poradni povedala, že je vysokospoločenský - ako ležal na prebaľováku, vedľa neho ďalší chlapček a Maťko už sa aj nadrapoval po ňom a točil za ním hlavičku :slight_smile: Aj keď sme mali na návšteve deti, tak sa mu to páčilo, usmieval sa na ne. Som rada,že čosi dobré zdedil po nás :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

zuzec a Ty sa ako cítiš ? aj vachovka písala na fcb že je chorá ... tak rýchle uzdravenie
9. říj 2009 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovacka, doktor nechcel aby som dávala umelé mliečko, iba šťavy z mrkvy a jablka ... ale radila som sa aj s kamarátkou lakt.poradkyňou a tiež nevidí na to dôvod keď pekne prospieva.
9. říj 2009 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
nam nespominali teraz dalsie ockovanie.... na poradnu ideme az v piatom mesiaci.... :confused:
9. říj 2009 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy, to je preočkovanie - druhá várka Prevenar + Hexavakcína, ďalšia bude v 10.mes
9. říj 2009 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsme zpět od doktorky. Prý je to opravdu jen reakce na očkování. I se smál, ale teplota ráno 38,7°C (u doktorky)
9. říj 2009 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
mne je to jasne, ale kedy nas preockuju? :confused:
9. říj 2009 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy, asi vás budou očkovat právě na příští poradně, jen Ti to neřekli
9. říj 2009 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
Tak sa nam dnes ochladilo, ale este je celkom dobre.

Ked ste pisali o klbikoch, tak u nas sa ani do porodnice nenosia ortopedicke nohavicky, balit na siroko nemusime, prva kontrola bola v 1 mesiaci a dalsia u ortopeda medzi 4-5 mesiacom. Cize od narodenia len pamerska.

andreaber krasne fotocky, ako od Anna Gedes!

martinamil drzime palce, aby ta teplota ryhlo ustupila a nech je babenko v pohodicke :wink:

dadka aj Vam rychle zbavenie sa teploty :dizzy_face:

Ked sa o tom ockovani vravelo, my sme dostali u Dr. ockovaci preukaz, ked nam napisala, datum a akou vakcinou bol zaockovany a kedy ideme na preockovanie, preco neni nieco take samozrejmostou vsade?
Pekny den prajem!
9. říj 2009 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte. prave som dala prat matkove vecicky lebo ma nejake okakavacie obdobie a pyzamka su nejak nedostatkovym tovarom u nas zrazu a nejak som nahrabala plnu pracku :sweat_smile: sadla som za PC a zapla sa mi vysielacka tak matko to asi nejak vytusil a budi sa. ale este spinka len hodinku tak uvidime. ja som sa nejak naobliekala ze uz ide byt zima a teraz sa roztapam. ale nejak soplim tak nechcem aby sa to zhorsilo. horsie ale je ze aj matka som dala do takeho hrubsieho overaliku lebo som myslela ze pojde buvat von ale svokor pod terasou brusi a zvara tak by tam toho vela nenaspal. este ze som ho dala dnu :slight_smile:

to ma mrzi ze mate take teplotkove reakcie. nam vzdy pomohlo dat vela vela cajika, zatial sme nedavali cipky ani raz nastastie. tak drzim placeky aby to rychlo preslo. ja sa tesim na tie zubne teploty. chudatko moje male. ale snad to zvladneme :slight_smile:

idem ja pozriet toho nasho drobceka ci buva a mam v plane objednat nejake veci cez net, hlavne pancuchy lebo zatial mame len jedny. ozaj je za jedny pancuchy 4 € vela? neviete? nejak nemam prehlad o cenach :sweat_smile:
9. říj 2009 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte. Prajem pekny den.

Martinamil a to ste boli na noziskach uz 3x alebo 2x a uz nemusite chodit?

A alex77 ked to mate dobre mate este na kontrolu prist na 3x?

Katy 22 nas ockovali 22.8. a na preockovanie ideme 3.11. a tak ako pisala martinamil tak ked pojdete do poradne vas zaockuju .
9. říj 2009 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ozaj chcela som sa spytat tie co mate dcerky a mate nausnicky tak vsimla som si na malej ze zozadu jej nausnicky maju taku farbu ako keby boli cerveno cierne to je cim vy to nemate nahodou?
9. říj 2009 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem.... tak asi ano, len predsa zavolam dr., ci si nemam vyzdvihnut vakciny v lekarni ako minule... alebo mi da recept na poradni a na dalsi tyzden nas zaockuje.... snad vedia co robia....
9. říj 2009 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj alex77 a odkial objednavas? Ja chodim na babybazar a tam objednavam vecicky vedsinou ked pisu ze nenosene alebo malo a teraz nam prisli pancuchy a stali 2eura nenosene.
9. říj 2009 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy22 a ake vakciny by si si mala kupit my sme ziadne nekupovali :confused:
9. říj 2009 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
magda, hexa a prevenar.... nie kupit, len vybrat v lekarni... u vas ich asi zabezpecila dr.
9. říj 2009 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Magdo, my byli 5x, ale jen proto, že Kryštof byl konec pánevní, takže poprvé jsme šli v 10 dnech.
Já, když si sundám zlaté náušnice, tak jsou taktéž červeno-hnědé. Je to reakce slitiny co se přidává do zlata na lidský maz. Je to úplně normální

Alex, já za punčocháčky platím cca. 120 kč = 4,80€
9. říj 2009 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
alex

teraz maju v lidli detske pancuchy kraaasne s mackom a slonom na zadocku farebne dievcenske aj chlapcenske skvely material len za 60SK tak rychlo nabehnite kym sa nevypredaju ja som vcera vzala stvoro
9. říj 2009 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashkaa, ja som vcera bola poobede a uz nemali nic :angry:
9. říj 2009 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy to fakt? no ja som bola tiez poobede posledne 4som vzala sa necudujem lebo pekne a za tu cenu....
9. říj 2009 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby mozete mi odovedat na par otazok?

1. uvazujete nad zaradenim dietata do sukromnej skolky?
2. čo vsetko by mala podla vas splnat?
3. ake aktivity by ste privitali?
4.kolko ste ochotne mesacne zaplatit?
9. říj 2009 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
alex taka cena je normal za pancusky, ale ako hovori natashkaa tak teraz je v Lidli akcia, ja som tam poslala moju mamu tak mi kupila :dizzy_face: ale fakt treba ist hned jak nabehne akcia, lebo do lidla chodia nakupovat supi :grinning: :grinning: :grinning:
a pozdravuj toho tvojho kakosa :grinning:

dadka, mne je uz dobre, ale hrooozne ma boli brucho z kaslania, asi svalovica..staci ked sa len dotknem a hned bolest a to ked ma terezka pri prebalovani do neho tak dobre kopne no zuzo labuzo :grinning:
len horsie, ze Terezka je soplava ako hrom, v noci sme aspon dva krat odsavali sopliky, co sa nemohla ani nadychnut..dnes ideme kupit odsavacku na vysavac, lebo s tou balonikovou je to trapenie :frowning2: zatial nema ani teplotku chvalabohu, ale ma take slzave ocka chudatko moje, ale samozrejme naladicka stale dobra :sweat_smile: je to nas maly nezmar, hehe ako Matko, tomu ani teplotka nevadi :wink:

len neviem ako to urobime zajtra na tej svadbe...asi dojdeme rovno na hostinu, nebudem ju prevlekat hore dole z auta do auta..alebo ked budeme pred kostolom gratulovat tak malu nechame vo vyhriatom aute s niekym...keby to nebol dobry kamarat, tak kakam na celu svadbu...
9. říj 2009 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashkaa, ja neuvazujem nad sukromnou skolkou...tak ani neviem ako to v takej sukromnej skolke chodi, ale ja by som cakala ze sa tam budu ucit hravou formou anglictinu, ale to sa myslim robi uz aj v obyc. skolkach...teda aspon v niektorych...pre mna je dolezite aby sa tam dieta dobre citilo, aby sa tam tesilo a nebalo sa uciteliek
9. říj 2009 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natashka, odpovědi na Tvé otázky:

1. ano již jste registrovaní - http://www.ms-jesle-pohadka.cz/?page_id=14
2. nejlepší byla osobní návštěva. Důležitý byl počet dětí na vychovatelku. Pracovní doba. A hlavně chci ho dát tam do jesliček, tak aby dál pokračoval se stejnými dětmi
3. plavání dětí, pohybové aktivity
4. do 8000kč měsíčně včetně jídla (výše rodičovského příspěvku)
9. říj 2009 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek