• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
magdi - no boli sme len 2x v 1. a 3. mesiaci a uz nemame chodit. pancuchy som objednala cez MMB. obyc za 3 € a take kvalitnejsie za 4€ a frote tiez za 4€ plus ciapocku s uskami na zimu a taku 3-rohovu na jar. som sa "rozsoupla" a minula cca. 40€ ale mame pokoj. zbehnem este do toho lidla ale predpokladam ze v BB to uz bude davno vypredane. nam nechodi lidl letak tak ani neviem. raz uz boli takto v akcii ale vtedy sme nemali cestu do BB a nejak sa mi nechcelo, matko bol vtedy na to brusko zle tak aj preto. uvidime ci aj dnes stihneme ideme totiz objednat to auto aby bolo este tento rok doma :sweat_smile:

natashka - my mame skolku hned vedla domu a u nas na dedine nie je velmi z coho vyberat ale pokial viem tak nasa skolka je fajn, mile ucitelky a celkove. takze nad sukromnou nebudeme spekulovat :wink:
9. říj 2009 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som minule volala do sukromnej skolky Galileo a tam stoji 12 tisic mesacne bez stravy :sweat_smile:
9. říj 2009 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
no zistujem lebo planujem zriadit vlastnu...
lovacka no prave je to akolo 10-15mesacne len ked som to prepocitala tak v podstate to je aj na cely chod malo kurnik teda aspon na prvych 5 rokov
9. říj 2009 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
je to tak zalezi od toho co ta skolka ponuka ta kde som ja volala je v anglickej vyucbe.ak by som zarabala 50tisic mesacne tak by som tie prachy dala na tu skolku mozno aj 30 by stacilo :grinning:
9. říj 2009 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashkaa, nakolko su funancne narocne, tak neuvazujeme a kym pojde mala do skolky, moze sa cokolvek zmenit, mozno vyhrame loto :grinning: ale musi ho najprv niekto podat hehehe. Ale urcite by mi zalezalo na strave a vyuke anglickeho jazyka a sportove aktivity....
9. říj 2009 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
alex, my byvame na samote a nam sem nechodi absolutne ziadna posta, nie to este letaky, ale ja som si na www.lidl.sk dala posielat letaky mailom :wink: takto mi pride vzdy v predstihu a viem ake budu akcie...rovnako som si dala tak posielat aj Tesco...skoda, ze Kaufland nema taku moznost...
ale je to super lebo ma to stvalo ze som vecne prepasla vsetky dobre akcie :angry:

natashkaa fiha, tak to drzim palce nech ti to vyjde :wink: urcite sa najde vela rodicov co daju dieta do sukromnej skolky :wink:

chystame sa prave do mesta, chcem kupit Terezke tu odsavacku na vysavac, lebo ma to uz nebavi ju trapit chudatko moje...len cakam kedy sa zobudi, lebo mi nechcela zaspat, tak som ju ucicikala v kociku voziac ju cez prah medzi dvomi izbami :grinning: a veru uz mi dlho takto vnutri nezaspala, stale len vonku..aaaaa uz je hore :grinning: budia ju tie sopliky neposlusne :cry:
9. říj 2009 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashkaa, u nás sú súkromné škôlky ani neni, iba 2 mestské; tiež keď bude možnosť,chcela by som si pred finálnym výberom škôlku pozrieť, robia dni otvorených dverí :slight_smile: http://www.msstaratura.sk/
9. říj 2009 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashkaa ja plánujem dať Kubka do súkromných jaslí, ale manžel zase chce dať ho radšej opatrovateľke :unamused: , tak neviem

baby, vy ste už riadne daleko keď rozmýšlate nad škôlkou :grinning:

Zuzi, neobanuješ s tou odsávačkou - keby si ju kúpila hneď už by Terezka mala možno po soplíku, no uvidíš ale hlavne aby jej to prešlo.......my sme to isté mali minulý týžden .....
9. říj 2009 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, prosim vas o tip na krasnu zimnu ciapocku podsitu bavlnou pre malu, prosim IP a este zhanam termosku, kt. naozaj funguje, moc dakujem.
9. říj 2009 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katko na co termosku? Dobrá je od Tescomy, Aleš v ní vozí kafe na cestách a vydrží fakt dlouho, ale pokud by jsi to chtěla na vodu na jídlo pro malou, tak doporučuji termotašku od Aventu. Do lahviček naliji horkou vodu, uzavřu, dám 2 do tašky a vydrží cca. 4 hodiny.
9. říj 2009 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby tak to zehlenie co ma caka dnes nonsenz. Ja mam pocit ze uz nic ine nerobim len dookola periem z zehlim, Prosim vas kolko krat za tyzden periete a zehlite nech to porovnam lebo mam pocit ze uz asi prehanam alebo mi sibe
9. říj 2009 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natashko, peru tak 8-9 praček týdně a žehlím 1x týdně dětské a 1x za 14dní ostatní. Protože mě to strašlivě neba!!! Ale pak to bohužel stojí za to. Žehlím 3-4 hodiny :frowning2: :cry:
9. říj 2009 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
martinamil tak to sme na tom totalne rovnako
9. říj 2009 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute babulky, uz som raz pisala, ale nejako mi to blbne, tak len ze sa hlasim naspat z Talianska, u nasich bolo super, Nikolajko bol prvy raz pri mori, a lietadlo zvladol lepsie ako ja :slight_smile:

skusim vas nejak docitat za tych desat dni, ale az ked vybalim a operem au :frowning2:

katka, termoska je podla mna zarucena ta od tescomy co pise martinka, taku sme mali a bola vyborna... teraz mam nejaku noname z Inersparu za 5 eur, vyzera ako tescoma a je uplne super (chcem tym povedat, ze podla mna staci, ked vsetko prileiha ako ma, aby to tesnilo). Ja si do nej rano rpevarim vodu, a v podstate cely den mi zostane dost horuca na rozrabanie mliecka, len si ju doriedujem podla potreby studenou (Lucka, co sa nemusi prevarat). A mam aj tu termotasku od Aventu, je tiez vyborna, a bude sa hodit aj v zime, hlavne ked uz budeme davat napriklad prikrmy, tak aby to po jednej ceste autom nemal krpec ladove ako daku zmrzlinku
9. říj 2009 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Bash, tak super, že jste si to užili a i tu cestu dobře zvládli :wink:
9. říj 2009 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, ja som zehlila malej prvy mesiac, potom mala reflux a nemala som ani kedy cikat, nieto este jest a pit a doktorka mi povedala, ze mala to prezije a nic sa nestalo bez zehlenia. Ale teraz jej zehlim zas, lebo mam viac casu a ja milujem vonave a vyzehlene ale nezehlim dlhsie ako 2 hodiny tyzdenne. A malej ked negrcka moc periem 1-2x do tyzdna, najviac mina podbradniky, pokial sa neprekaka uplne.
9. říj 2009 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Inak to pranie som pisala len co malej periem, neratala som nase dospelacke.

Maminky ako spavaju resp. zaspavaju vase deticky posledny mesiac, resp. 2 tyzdne? Mne sa zda ze mala v poslednej dobe zle zaspava aj cez den place, akoby nechcela ist spinkat. Napr. ju polozim na postel, lebo jej idem vymenit podbradnik, lebo ho ma pogrckany a ona place, lebo si mysli ze ju idem ulozit. Tutp noc sa stale mrvila, lebo jej bolo teplo, nakoniec musela ostat s kratkym rukavom a absolutne nezakryta, inak by sa mrvila nonstop, nuz mali sme 27 stupnov.
9. říj 2009 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kocky.

Zuzec tak cez ten prah som to robila aj ja a vzdy ked som cezen prechadzala utisila sa.

Natashka my mame blizko normal skolku takze o sukromnej som nepremyslala.
9. říj 2009 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak konecne chvilka. sme sa vratili z BB rychlo, lebo v banke som bola 1/2 hodinku a matko bol nejaky plackavy. ale auto je objednane uz len zohnat nan peniazky. teda nieco mame a nieco musime pozicat :sweat_smile: za nejaky mesiac bude nase :grinning:

bash more teda zavidiiiiiiiiim :wink:

my sme mali mejake placlive zaspavanie. matko sa napapal... teda nejak zase nechcel, len sa odtahoval od cicika a zase pricuckaval. a plakal a plakal az nechcel cuckat vobec (uz mu asi velmi neslo) tak sme davali odstriekane mleicko ale kym sa rozmrazilo a potom oteplilo skoro aj zaspal. potom vycuckal daco mliecka a aj ked uz nechcel nejak sa mu nedalo zabuvat. moj drobcek malicky. ale uz spinka nastastie. len mi este zostalo 100ml mliecka juj a tak mi je to luto vyliat :frowning2: musim kupit tie via pohariky alebo sacky aby sme mali vzdy rezervu v mraznicke. len keby ten avent taky drahy nebol :angry:

ja periem tak 3 pracky za tyzden 1 pracka matkova a 2 nase (tmave a svetle) mame pracku na 5kg. niekedy este povlecenie z perin a jednu varku uteraky na 60° len to nema kto zehlit :sweat_smile: no a vcera som prala periny este tam mam minulu matkovu varku a tu dnesnu zehlit a plny nas pradelnik na mna kuka. fuuuuuuu. no asi radsej pozehlim toto a potom to nase lebo naraz je to na cely den.
9. říj 2009 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natashka a pranie detske tak 1-2krat do tyzdna a nase tiez tak. A zehlenie tak nechavam ked je toho vyse ze sak to potom naraz spravim a vobec to tak potom neni takze raz ozehlim detske a potom druhy krat nase.
9. říj 2009 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katka 1981 ked je mala na gauci a uz ma podbradnik mokry lebo jej to vyteka aj v lahu a idem jej ho vymenit tak ako ty pises zacne mrncat. Ale potom prestane. Mne mala vzdy zaspavala s placom ci cez den alebo aj vecer to bolo najhorsie. Ale dnes ma prekvapila lebo napapala sa pohrala sa pod ohradkou a ked ju to nebavilo tak som prisla a zabavala ju hrackami a ked aj to ju prestalo bavit tak som zobrala letaky ktore som este nemala kuknute no tak som si lahla k nej a listovala nad nami a kukala a kukala a nejak sa jej uz zacali ocka zatvarat tak som dala k nej opicu taku co ma dlhe ruky a aj dlhe nohy vzala v zavinovacke ju na kolena a pohojdavala nimi. A este po cielku hladkala a zabuvala bez placu. Takze takto prebiehalo nase denne buvanie a ja som tomu moc rada pretoze takyto den sme my este nemali.
9. říj 2009 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
tak ja hlasim, ze Teusko plakal vzdy ked dopapal. Uz som si bola skoro ista, ze je hladny, lebo on zacina plakat uz ked vypluje cicik, tak som mu rozmrazila moje mliecko a zohriala a po jedeni vydul 125ml!!!! Tak si vravim, je to tu. Smutna som bola ako kon. Ale potom asi polku z toho vygrcol. To iste sa stalo poobede, plakal, rozmrazila som a on NECHCEL! No a teraz vecer zase na ciciku neplakal. A ja som sa zamyslela a podla mna viem, co sa deje. Teusko ma sopliky, uz asi 5 dni a on ked vypije mliecko, co lahko tecie, tak musi tuho cucat to zadne a vtedy prehlta aj sopliky, co mu zatekaju a to sa mu nelubi. Aspon DUFAM, ze to tak je. Tak uvidime. :confused:
Takze Sasi, aj ja som musela s tazkym srdcom MM vyliat... :cry:

Inak dnes doobeda buval v kociku 3 hodky a poobede v kociku 2 hodky....som si myslela, ze mi niekto babu vymenil... :grinning: :grinning: :grinning:

natashkaa - ja by som skor sukromne jasle - ak nahodou pre nieco nebudem s Teuskom doma do troch rokov, skolku statnu. Mamina velmi zvazovala sukromnu skolku uz pred rokmi, ale tvrdila, ze je to straaaasny kopec vybavovania - ked to ma mat statut skolky a nie len nejakeho opatrvatelskeho centra - a tiez ked to preratala, aby mali aspon minimalny zisk, tak to vyslo na vela penazi. No a ja by som bola ochotna dat max 330 Eur, ale muselo by to byt nieco super obr mega turbo spica!!! :slight_smile: :slight_smile: Ale moc Ti drzim palceky. :dizzy_face:

Som rada, ze Vam - dadka a martina - teplota ustupila. :dizzy_face: :dizzy_face:
9. říj 2009 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
my mame v izbe 19-20 stupnov a sme zababuseny az po usi a mame otvorene okno.vecer nie je velky problem so zaspavanim okupeme napapame a maleho dam do postielky a povacsine bez problemov zaspi.ced nej najcastejsie zapsava na prsniku uz ked vidim ze je nervozny zoberiem do postele dam didu a prehodim mu cez tvaricku plienku a on zaspinka
9. říj 2009 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maminy poradte my my mame velkost 68. A ked pojdem kupovat malej tem sustakovy overal-kombinezu mam vziat o cislo vecsiu???
9. říj 2009 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tie pančuchy z lidl som kúpila už minule v akcii a sú fajn. Čo sa týka tej súkromnej škôlky tak plne súhlasím so zuzec. Aj moje baby sú sopľavé ale nič hrozné. Čo sa týka zúbkov tak u nás zatiaľ ani chýru ani slychu po nich. Možno to bude ako pri Martinke v 8. mesiaci a 4kusy naraz :slight_smile: a o mesiac zase 4kusy.
Tak vám prajem nech sa vám detičky rýchlo uzdravujú.
9. říj 2009 ve 22:09  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
magdi podľa mna kúp 74 určite - veď najväčšia zima je v dec.-jan. a to máš ešte dva-tri mesiace takže malá bude nosiť určite väčšie veci, alebo si rozmýšlala ešte väčšiu, asi nie
9. říj 2009 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja už ani nerátam koľko periem a žehlím ale veľa, veľa. Lentilka ako bruško? My už koliku nemáme ale často sa nemôže vykakať a pomôže len rekt. rúrka.
Včera kakala sama 2x a dnes 2x rúrka lebo nič iné nezabralo :frowning2:
No a zaspáva sama s dudlom a deku si stiahne na tváričku. Keď vidím, že je unavená tak ju dám do kočíka alebo postieľky. Akurát keď jej vypadne dudel tak plače - závisláčka :grinning:
9. říj 2009 ve 22:24  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
no takze uz vieme pricinu soplikov - idu nam zubky :unamused: boli sme na navsteve u kamosky a terezka v dobrej naladicke ako vzdy a zrazu vrazila prsty do pusy, zacala si tahat dasienko a spustila plac..najprv som si naivne povedala, ze je hladna, tak ze ju idem nakrmit a vtedy to zacalo....baby ona zacala tak strasne plakat ale tak strasne, ze sa ani prisat nevedela a taky plac som u nej este nepocula...jedine pri prepichovani usiek ale ten trval minutu ale toto dnes, mozem to nazvat psychoparty, trvalo hodinu a ja som ju nevedela nijako utisit....
niektore si poviete ze no a sak aj nase babo place, ale Terezka naozaj neni placko, ona skoro vobec neplace...
no ale Stevo si spomenul ze mam v kabelke taky gelik, ktory som jej davala na jazyk ked mala zabu a bolo tam napisane, ze sa dava aj na ukludnenie dasienok, tak som jej tym zacala masirovat dasienka a ona v jednej sekunde presla z toho hrozneho placu do velkeho dakovneho usmevu :sweat_smile: potom hned zaspala, aj zabudla ze je hladna a prespala este cely nakup a cestu domov...takze ked sme prisli domov tak jedla po 5-tich hodinach a aj tak neplakala od hladu, stale sa usmievala :sweat_smile:
mame kupenu uz odsavacku na vysavac, este sme neskusali lebo sa jej vecer nepustil soplik..

zajtra ideme na svadbu, domov prideme az v nedelu, tak sa tu majte, prajem pekny vikend :dizzy_face:
9. říj 2009 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno

už včera večer som mala napísaný dlhý príspevok, ale som odbehovala k Ľubke, tak ma to medzitým asi odhlásilo a nič neposlalo :confounded: . Tak teda repete.

Už je tu riadna zima. Boli sme včera aspoň na chvíľu von. Danielka sa nevzdávala svojich letných radovánok, a lozila po preliezkach, hoci bolo studené ako ľad. No čo už, leto bude chýbať. Danielka aj Ľubka majú tiež soplíky. Danielka už teda fúka ako slon a Ľubke odsávam. Kvapkáme Libenar a dúfam, že to skoro prejde.

Zuzka - tak to budú isto zúbky. Preto mala Terezka asi aj tie soplíky. Danielke, keď sa tlačili zúbky, tak vždy bola sopľavá. Nech sú už rýchlo von, a už toľko netrápia.

Magdi - taká oneskorená odpoveď, ja som Ľubku nebalila naširoko. Doktor v poradni povedal, že baliť vtedy, keď to povie ortopéd a ten povedal, že ak budeme cvičiť, tak baliť netreba. Pri Danielke som teda ani necvičila (bola som u iného ortopéda) a baliť som kvôli boľavému brušku ani nemohla, no a kĺbiky boli už pri prvej kontrole v 3. mesiacoch dobre vyvinuté. Pýtala si sa na veľkosť overalu. Kúp kľudne väčší, lebo malá cez zimu narastie a bude aj viac naobleikaná pod ním. Nech jej nie je veľmi tesno.

Natashka - ja nad súkromnou škôlkou neuvažujem kvôli peniažkom. Ale keby som chcela dať deti do súkromnej, tak by boli pre mňa rozhodujúce učiteľky. Aby nemali na starosti veľa detí a mohli sa venovať detičkám, aby mali s nimi pekný vzťah. Podľa mňa je to dosť dôležité. Bohatý program a jazyky to už je taký bonus naviac.

Alex - ani sa nenazdáš a drobček sa začne prevaľovať :wink: Zatiaľ mu vždy pomôž, a za chvíľu sa začne guľkať sám.

Lentilka - môže to byť kľudne tými soplíkmi.

My dnes ideme na chatu, kde majú byť všetci moji kolegovia z práce s deťmi. Počasie nie je teda nič moc, dúfam, že nebude pršať.

Želám pekný deň a nech už všetky teplotky a soplíky sú rýchlo preč.
10. říj 2009 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
Tak u nas leje ako najate, skoda ze uz leto skoncilo :frowning2: .

Ked jedna o skolku, mame ju na ulici, tak preco nieco ine riesit a chodil tam aj starsi a kedze sme na dedine, tak vsetci sa pozname je to super a aj pristup sa mi velmi pacil.

Co sa tyka prania, tak periem malemu asi 2x do tyzdna a zehlim ked je to uzvelmi nutne a neni co na seba :slight_smile: ale vascinou to stihnem hopkom, ked si rozdelim, co je ozaj nutne zehlit a co staci len pekne poskladat!

Magdi, ja som kupila overal 74 a ma tam dost miesta aj na naobliekanie, nozicky su na gumku, tak sa to da dat vyssie.
Prajem babenkam, aby im rychlo presli soplicky a aby boli zdravucke! Pekny den vsetkym!!
10. říj 2009 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek