• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
ahojte,

hlasim sa po dlhsej dobe. dnes mam za sebou tazku noc, odkedy spi maly s nami v posteli, spi ovela nepokojnesim spankom. kamoska hovori, ze citi moje mliecko a asi to tak bude. dnes uz ale bude spat sam, tak verim, ze to bude lepsie.

k skolke, my sme jednoznacne za skolku krestansku, jednu super sme aj nasli, ale je to riadny natresk, tak verim, ze pre simonka tam este miesto najdeme. co sa tyka sumy, co som ochotna...sme otvoreni dalsim detom, tym padom budeme urcite hladat to najuspernejsie riesenie a ked tak uvazujem, tak je pre mna najdolezitejsi pristup uciteliek, nie nejake super moderne kruzky, tak ten sa hadam nejako vyznamne nepreplaca :slight_smile:

no a bavili st sa tu o detickach, tak ja som mala pocit, ze jedno take uz cakam :slight_smile: zatial je to ale negativne, ale este si niesom uplne ista. bolo by to narocne, ale zvladli by sme to urcite.
10. říj 2009 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka jasne že by ste to zvládli, všetko sa dá keď sa chce aj keď mať jedno malé dieťa a dve je teda sakra rozdiel. Chce to len systém a trošku sa zabehnúť :wink: Nech už to dopadne tak ako má. Ja som pri Martinke mala pozit. až tretí test a to som bola už 7tt. a pri Soničke mi ešte ani MS nevynechala a už som to vedela a test to aj potvrdil :slight_smile:
10. říj 2009 ve 12:07  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bambulko, :wink: :slight_smile:

Holky jsem na nervy, horečka je zpět (38,2°C) :frowning2: :confounded: :cry: :cry:
10. říj 2009 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti to je hrozné. Chudáčik malý. Aspoň náladu má dobrú alebo je odpálený? Sonička je tiež dnes podozrivo kľudná, stále len kýcha aj keď soplík nemá a má uslzené očká :confounded:
10. říj 2009 ve 12:10  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mufo, dnes právě náladu nemá. Nepláče, ale tváří se strašlivě vážně, má sklenná očka a dobrovolně leží v kolébce a jen pozoruje zvířátka na kolotoči
10. říj 2009 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je hrozné keď je bábo takéto apatické. Aj Sonička je dnes taká nijaká. Neviem čo by som ti poradila, skúsila si už asi všetko že?
10. říj 2009 ve 12:33  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
MArti ja Ti neviem ale trva to uz nejak moc dlho to uz nemoze byt bezna rakcia na ockovanie ved to su teplotu tak dva dni a nie pomaly tyzden by som predsa skocila k lekarke a mala by si pobedat aj to ze je taky apaticky naozaj ver mi
10. říj 2009 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
matri a este otazka dostal hexu a este nejaku naraz?
10. říj 2009 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte bambulky, ako sa mi mate? tu leje ako z krhly, ale to asi vsade, cize naladu pod bod mrazu, to je mi luto, ze babenka su chore, prajem rychle uzdravenie a mamickam, ktore to trapi, tak tiez,

nas trapi to, ze Danielko sa nemoze vykakat, brusko boli o sto dvesto, len masirujeme, ale rada by som videla uz okakanu plienku, nekakal poriadne od pondelka, vcera tak aby sa nepovedalo a aby som ja bola spokojna, ale brusko ho trapi a pocas papania sa mi len na rukach zvija a kruti, poriadne ani neje, len hlavu vyvracia a kuka vsade kade-tade, asi mu tak velmi nechuti, baby poradte co robit aby sa vykakal, necinne sa na to prizerat, tak na to nemam srdce ani nervy :cry:
10. říj 2009 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mufo, zkusila jsem opravdu snad vše, čípky, sirupy, zábaly,...

Natashko, byli jsme u doktorky včera. Má i místo vpichu hodně zarudlé. Prý je to u předčasňátek normální, nemají tak vybudovanou imunitu. Proto se toho očkování báli a očkovali až ve 4. měsících. Chtěla jsem i Prevenar, ale ten raději teď nedali, aby nebyl problém. Prý nejprve v 6 měsících. Teď jsem ráda.
A po pravdě, jelikož jsem člověk (co se týče dítěte) nedůvěřivý, volala jsem i panu profesorovi na Dětskou klinku Na Karlov do Prahy (co léčí Kryštofa na matabolii) a ten mi řekl to samé. Že očkování je u předčasňátek problém, ale že se bohužel nedá nic dělat. Do týdně - 10 dnů by to mělo být ok. Už se bojím 25.11. kdy má dostat druhou hexu.

Imunita se prý u těchto dětí vyrovná cca. ve 3 letech.
10. říj 2009 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti, neboj, vsetko dobre dopadne, a maly drobec bude zas ako rybicka
10. říj 2009 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :dizzy_face:

marti - do kelu, nech uz mu to prejde, drobcekovi zlatemu! :dizzy_face:

mufo - my sme uz viac ako tyzden bez koliky, len sa to bojim povedat nahlas...aby som neporiekla. Tak uvidim, ci je to do casu...no a zatial aj kaka. Mozno ma uz naozaj PanBozko vypocul. :slight_smile: Drzim Vam moc palce, nech sa kakanie upravi. :dizzy_face: Viem ako to je. :cry: :grinning:

No uz som si viac menej ista, ze ten plac po papani je kvoli soplikom, lebo som skusila odsat a mliecka je habadej v prskach, tak asponze tak. :slight_smile: Ale mam novinku... :confounded: Teusko sa rozhodol, ze spinka sa cez den LEN v kociku. Dooeda uz bol taky unaveny, suchal si ocka a ked som ho dala do postielky, rev, ku mne do postele, rev, tak sme sli do kocika a spal hned a vyse dvoch hodin. Len leje ako z krhly, tak sme museli spod pristresku vyparkovat auta a kocikovala som hore dolu....parada. Som zvedava co budem robit ked bude total fujavica metelica... :confounded:

zuzi - to som nevedela, ze aj tieto prve zubky az tak trapia, do kelu! Esteze ste na to prislil. :wink: A prijemnu zabavu na svadbe. :sunglasses:
10. říj 2009 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kočky,
tak som tu chvilu nebola, lebo ti majstri, co nam prisli namontovat obyvaciu stenu vo stvrtok, nechtiac rozliali moj dzus na cely komp, az z neho tieklo. uz to vyzeralo, ze je po notebooku za 30 tis. :confused:

marti, citam, ze malickeho to este nepreslo, to ma mrzi a drzim vam palceky :frowning2: ... ono tie vakciny nie su sranda, ved my ich odkladame tiez, najradsej by som bola, keby ho ockovala doktorka az v jeho 2. polroku... tiez sa bojim, co to bude a asi sa dobre nevyspim pocas tych noci po nockovani.

malinkeho uz davame lezkat iba na deku na zem, alebo roztiahnuty gauc /predtym sme ho mavali aj v byte v kociku/ a dnes nam nadherne dvihal hlavicku, tak super... lebo uz som sa zacala obavat, aby prilis nezaostaval za inymi detmi. doteraz to na brusku nebolo ono, rucickami hybal pred seba a za seba, proste nepasol tie koniky tak, ako sa ma. a este sa nam ani neotocil, aj ked uz mame vyse 4 mesiace. ale na bok sa uz otaca, tak chce to asi len cas... a cvicit...

tento tyzden nam aj nejako malo papa, tak neviem, co si mam o tom mysliet, nie ze by nechcel, ale vypije iba 100 ml a staci mu, tak dufam, ze je to len prechodny stav... no ale keby sme nekupili domov vahu, tak neviem o nicom a nestrachujem sa... tak snad to bude ok...

ale inac šantí, veselo rozprava, kolkokrat az zvyskne :grinning: nahlas a usmieva sa, tak snad to bude ok. chory nie je.
10. říj 2009 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
albertine,
neskusali ste rektalnu rurku? to by malo pomoct...
10. říj 2009 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Katka....rektalna rurka...ani nevieme presne co by sme s tym mali robit...a ci to maleho nebude bolet ....skore nejaky cajik...alebo nejake kvapky...alebo tak...
10. říj 2009 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
albertine,
vobec to boliet nebude, nasmu malemu to davali do zadocku a pomohlo, prestal plackat. treba ju len trochu naolejovat a dat pod neho plienocku a dat dietatko na brusko a dat mu tu rurku do zadocka /a kludne hlboko, ono to neboli/ mohlo by pomoct aj digitalny teplomer s ohybnou spickou. hned sa vykakal a islo z neho dost a vselijakej farby. chvilu sme to museli opakovat...
ale ja viem, ze ked to clovek nevidel, nevie ako na to. mne to ukazali v nemocke sestry, ked mal mesiac a potom som to po nich uz len opakovala.
10. říj 2009 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kati..a ako dlho tvoj Damianko nekakal..ked ste mu to davali ?
10. říj 2009 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
albertine,
praveze on zvykol vtedy este casto /vtedy byval len kojeny este/. mna by asi nenapadlo, ze kolika, len sestry prisli, ze co tolko place...
10. říj 2009 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, koho jsem zblbla na autosedačku Bébé Confort Axiss (otočná) a ještě jste jí nekoupily, tak se omlouvám a nečiňte tak. Teď jsem objevila test a nevyšla tam moc dobře. Tedy vyšla dobře s odřenýma ušima

http://www1.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/2008/bebe_confort_axiss.asp?ComponentID=217132&SourcePageID=217557

Problém - jen průměrné výsledky při čelním a bočním nárazu :frowning2:
10. říj 2009 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kati, este mi svokrovci radia za lizicku harmancekoveho cajika, ale to neviem neviem .....
10. říj 2009 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby ja som dnes dostala mrchu MRCHA JEDNA :angry: ale ved ked plne kojim? to je ako mozne? ma niektora tiez?
10. říj 2009 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka

gratulujem ku konikom viem aka je to radost aj Dominikovi to trochu trvalo ostatni uz pasli ale o to je ta radost vacsia.

Albertine
rektalna rurka ako ktka spomina je uzastna vec sice to vyzera trochu drasticky ale Dominikovy sa po strceni do prdelky objavil siroky usmev a pekne nabomboval vobec ho to nebolelo bolo vidiet ako sa mu ulavilo. Ta rurka je uplne tenucka
10. říj 2009 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Boze uz neviem co pisem ta hrubka tam byt nemala :sweat_smile:
10. říj 2009 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
nataska, vitaj v klube tych, co dostal;i mrchu, zatial som v nej ja, pokial viem, mozno aj viac, ja som dostala hned po ukonceni 600- nedelia,

asi to skusime, myslim tu rurku, a ako je tenka, nejako to na nete neviem najst
10. říj 2009 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashkaa, ja mam mrchu od zaciatku a to kojim kazde 2-3 hod. :sweat_smile: Uz hadam tak 4x som mala...

mati, drzim prsteky, nech je Krystofkovi lepsie.. :dizzy_face:

katka, ako vidim, cvicenie prinasa ovocie :grinning: Nas maly sa v sobotu otocil na bok prvy krat, v utorok bol na brusku, v stvrtok uz prisiel na to, ako sa vytahuje rucka spod bruska a dnes uz chmata na brusku po hrackach... :grinning: :dizzy_face: Sme boli vcera u doktorky za ten plac, lebo sa mi to uz nezdalo a asi to musela on nahlas povedat, ze je zdravucky, lebo ked sme vysli z ambulancie uz neplakal a neplakal doteraz :dizzy_face: Povedala nam, ze nielenze je strasne velky, ale je aj dost vyspely. Vraj velmi pohyblivy(skor hyperpohyblivy, lebo keby vedel behat, isto beha, lebo ma take odhodlanie v ockach.. :slight_smile: ) a vnimavy uz tak na pol roka.. Mozno preto placka, lebo ho otravujeme hrackami... S manzelom sme sa zhodli , ze na vianoce nebude plysovy psik, ale hadam rovno mikroskop a lego.. :grinning: :grinning:

albertine, my davame espumisan, aj kvoli tomu zelezu, co berie, pre istotu, ale to si isto uz skusala... A glycerinovy cipok? :confused: Este tepla voda pomaha, tepla plienka na brusko namocena v harmanceku a pod.. Rad tu bolo dost, skus jednu za druhou... :confused: :wink:
10. říj 2009 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
albertine
ale ja som absolutne nic necitila som z toho dost prekvapena vzdy som citila aspon mierne bolesti a teraz....
No rurka ma tak 2mm v priemere a je gumenna cize fakt tenucka makka. Strcis tym spicom kde je na nej urobena dierka pokrcis nozicky pripadne nimi posvicis a neboj aj stenu Ti ostrieka ako nam :grinning:
10. říj 2009 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
albertine, my sme skusili odsavacku na sopliky, lebo rurku som v sobotu vecer doma nemala...
http://www.mojalekaren.sk/odsavacka-hlienov-pre-kojencov-oh-0/
tuto mame...
10. říj 2009 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
dik Ivus.idem skusat. teraz som dala tu teplu plienku. a espumisan? to je co?
10. říj 2009 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska to fakt???? :confused: ja ze budem mat dalsi rok pokoj :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. říj 2009 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
taka emulzia pre deticky, uvolni mu to ten vzdusik v brusku.. Nam to pomohlo.. :wink:
http://www.magister.sk/-p-3198.html
isto si to zachytila aj v reklame v telke...
10. říj 2009 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek