• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Tie deti sú bohovské. Našu Tinku práve začala zaujímať téma genitálie. Tak sme si hovorili čo a ako a potom si na to spomenula v obchode a začala vykrikovať,,tata má vééélikánskeho pipíka!!!"Tak si to viete asi predstaviť...
10. říj 2009 ve 22:55  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivus..ale vie ze sa uz na tom smejem,tak citi ze je to dolezite sa to stale opytat..inak ani ja si z vahy nic nerobim.....a viem sa aj obliect..xixi
10. říj 2009 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovacka..ber to ako kompliment,pozehnany stav je vzdy lepsi,ako ked ta definuju ze si tucna..ja by som bola na to hrda,ze si myslia,ze som tehu.. :grinning: :grinning: :grinning:
10. říj 2009 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
inac vcera sme boli v banke a maly bol na rukach u manzela a zenska ako ratala prachy maly ju sledoval normalne ruky jej tak sledoval ze bola tak zdeptana a ked doratala tak maly taky pohlad na nu hodil ze nevedela ani jak sa vola a tak sme stali a cakali a ona ze este vam pomozem a ja ze hej vratte nam obciansky :grinning: :grinning: :grinning:
devit no ved vies ze v tej chvili som nedala na sebe nic vediet ale ked som sa lekarnicky opytala ci tie kvapky su aj pre dojciace matky tak pustila taky smiech ze az :grinning: :grinning: :grinning: ale ujovi nic nedoslo zaplatil a ja som spokojna sla v pozehnanom stave domov
10. říj 2009 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovacka, presne tak.. rychla energia... :sweat_smile:
devita, ja sa tiez viem obliect, len ma to stoji trochu viac energie... :rolling_eyes:
mufo, toto keby sa mi stalo, tak neviem, co urobim...

idem haji kocky, dobru nocku
10. říj 2009 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aj ja padám. Dobrú!!!
10. říj 2009 ve 23:03  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobru maminy
10. říj 2009 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobru nocku ivuska
lovacka..presne take finale by som tomu dodala aj ja..xixi

mufo,za to sa hanbit nemusis,kazdy rodic tym presiel....ja si vsimam ze moj syn sa teraz prejavuje ako odbornik na ludske telo..proste sa nezvyknem zamknut ked sa prezliekam,a obcas si ani dvere nezavriem,on nabehne a sliedi..az sa smejem..a potom kladie otazky,na ktore mu poctivo odpovedam..xixi...bol by schopny nakuknut do kazdeho zahybu,ale pred ranou po CR ma respekt,tam ani nekukne..
10. říj 2009 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobru vam..
10. říj 2009 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja sa nehanbím devitka, ja som na manžela pyšná :grinning: :grinning: :grinning:
10. říj 2009 ve 23:29  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko :slight_smile: :slight_smile:

docitat cos te popisali pocas nasej dovolenky nestiham, len par stran dozadu...uz sa ani nebudem pokusat, lebo Nikolajko jak keby to vedel, vzdy ked zasadnem za konika, vola ma jak odusu :slight_smile:

Marti, ak ma ten vpich cerveny, aspon men hovorili u doktora, trebamu davat studene obklady... ale to uz mas urcite davno zistene jak ta poznam :slight_smile: :slight_smile: ja som Nikimu davala ten vankusik co sa zohriat aj zachladit, myslim ze aj ty ho mas, si ho teply davala Kristofkovi na brusko ak si dorbe pamatam... nech vam to uz prejde, myslim na vas

Ivus, ja som po cisarskom, a veruze mi brucho pod jazvou tak akoby trpne, mravenci, na dotyk je to neprijemne... doktor povedal, ze to su prerusene nervy ci co a vraj to nemusi uplne zmiznut :frowning2:

inak s tym bruskom, hned na zaciatku po prichode z porodnice som si isla do dmky vybavit babybonus, a predavacka vravi: "ukazte mi tehtotensku knizku" fuuha teraz sa uz smejem na tom, ale vtedy mi nebolo vsetko jedno... mala som brucho jak v siestom mesiaci... teraz mi uz nastastie nezostalo nic, ani neovisa, ani nic takze super

baby, velka prosba: napiste mi, ako obliekate maleho, nejak som z toho zmatena a mam zrejme tendenciu ho obliekat prilis teplo... teraz je v BA takych 15 - 16 stupnov a ja si neviem moc rady, trepa uz napriklad pancusky? Alebo stacia hrubsie teplacky? na bodycko davam taku hrubsiu mikinku, ale neviem, ci mam na to dat aj bundicku este... mam len taku hrubu... help
11. říj 2009 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kočky,
dobre ranko. tak dnes som Damianka budila o 9. rano, aby sa uz isiel napapat :grinning: spal celu noc az dovtedy.

ten dazd sa dostal v noci uz aj k nam... takze je take pocasie na spanie... :unamused:

Damianko mi tu krasne porozpraval kadeco po papani, natocila som dalsie video, je to super... :grinning:

no a co sa tyka mojej vahy, tak ja mam 51 kg. pred porodom som mala 63. myslim, ze sa mi podarilo schudnut kvoli tym problemom, co sme mali, ked mal mesiac. mala som priserny strach vtedy.. ale celkovo mi po porode nechutilo skoro nic a davala som si velky pozor, co zjem, kvoli kojeniu. takze k vahe pred otehotnenim mi chybaju uz len 2 kila dolu. ale ani to nie je potrebne...

zelam Vam vsetkym krasny den, napriek tomu pocasiu.
11. říj 2009 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
bash, no ja obliekam o jednu vrstvu viac, ako mna. Ked ja tricko, on tricko a mikinku, ked ja dlhy rukav, on tiez dva dlhe rukavy.. Ja mam na kociku taky tensi fusak, takze ja nedavam este pancusky. Bundicku este asi nie, co potom v zime... Netreba preobliekat, len aby nemal studeny nostek a zatylok... :wink:
s tym bruchom si ma teda nepotesila :rolling_eyes:

mufo, ved aj ja by som bola pysna :wink: :grinning:
11. říj 2009 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
bash s tym obliekanim castokrat ani ja neviem. nesnazim sa ho prilis babusit... ale stale mu chytam nostek, alebo rucicky, ked sme vonku, ci mu nie je zima, tiez mnohokrat neviem, co mu obliect, ale asi len tolko, co aj sebe. ved ich este zakryvame dekami a paplonikom tie nase deticky, vsak? my mame pripraveny uz aj fusak, keby daco, ale myslim, ze na to je este skoro...
no, dnes to vyzera tak, ze von nepojdeme...
dnes som si vymyslela na ranajky croissant s maslom a meltu, mnaaaaaaaaaam.

Martinka, tiez si zelam, nech uz sa Krystofko citi dobre, nech uz mate za tym a je opat vesely a vysmiaty, ako na tych krasnych fotkach...
11. říj 2009 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Keď je tak ako dnes tak dám dlhé body, mikinu a tenkú bundu. A dávam aj pančušky pod nohavice ale ja ju už neprikrývam. Ani ja niesom za babušenie ale zas keď tam to bábo len leží a nehýbe sa, samo si nevyprodukuje žiadne teplo.
11. říj 2009 v 10:33  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
mufo, to je pravda. to je ine, ako ked ja tlacim ten tazky kocik hore kopcom az k nasmu cinziaku, tak sa riadne spotim a nakonci uz len vyzliekam vrstvy. ale babatka tam len tak lezkaju.

ja zatial obliekam dlhe bodinko, nohavice, mikinka, to je taka supravicka, ponozticky a prikryvam dekou a paplonikom. no a samozrejme ciapocka. ale mam pocit, ze teraz sa este viac ochladi, vcera sme kupili aj pancusky, takze uz asi budem musiet davat Daminkovi aj tie.
11. říj 2009 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, nechci to zakřiknout, ale vypadá to, že teploty jsou pryč. I dobrá náladička se vrátila. Odpoledne dám další info.

Na téma mravenci v břiše pod jizvou. Já nemám, ale měla jsem po minulé laparotomii. Je to z poškozených nervů. Pomáhá reflexní masáž jizvy. Tedy prstem zmáčknout, podržet dokud místo nezbělá a takto opakovat po celé délce jizvy. Nevím zda jsem to pochopitelně vysvětlila. Představte si, že "o" je špička prstu

oooooooo----
11. říj 2009 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte babulky, tak marti nech to je uz tak s Krystofkom stale, bez teplotky a nech sa pekne s chutou zahra a aj pekne co to pospinka, aby si maminka oddychla :wink:

ja obliekam zatial len dupacky, a dam do takeo teplejsieho opickovskeho overalu, prikryjem dekou a este ma kociarik fusacik , tak aj ten a nesmiem zabudnut na ciapocku, a ked s aviac ochladi, tak pridam pancusky a pod ovedal svetrik a hadam aj dost, pre istotu kontrolujem stale nostek a rucicky dam pod deku, ale to som uspesna len zriedka, kedze ich hned vystrci :grinning:

my po vcerajsku po tom boleni bruska sme dobre spinkali, ale maleho to pobolieva stale, tak sa len nalievam vselicim, co obsahuje rascu, fenikel a aniz..... :frowning2: , ak to malemu pomoze lepsie vykakat, tak to budem robit s radostou, pre drobcov predsa vsetko,
11. říj 2009 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
albertine len daj pozor lebo ak das prilis vela rasce tak to ma vraj opacny ucinok.ja som zjedla zaprazenu polievku kde bolo vela rasce a veru maleho bolelo riadne brusko :sweat_smile:
ja malemu nedavam pancusky ked je v kociariku ale ked ho davam do manduky tak ano lebo to sa mu aj teplaciky vyhrnu tak aby nemal hole nozicky.doma ked ma pancusky tak nema teplaky ani ziadne nohavice ma len body a pancusky.ked ma dupacky tak tiez len body a dam mikinku alebo tricko s dlhym rukavom na bodynka.ciapocku tiez davame a rucky vraj nie su signalom ci je babu zima.najlepsie to vraj viete odsledovat na zatylku alebo hrudnicku.
11. říj 2009 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte.

Bash ked ideme vom davam pancusky , dl.r.body, dupacky a taku kosielku ako komplet k dupkam. a svetrik.

Maminy vcera som bola s malinkou u nasich a ked som ju prebalovala mama my vravi ze to co ma ake zahyby na nozickach z vnutornej strany stehienok. A mama ze ved to ma z pampersiek z tej gumicky a ma to otlacene a z toho ma take zahyby. To baby nevadi mam vymeniit pampersky za ine alebo co? Mna mama tak nastrasila ze teraz neviem co mam davat a ci spravne malinku balim :cry: Vase deticky nemaju take zahyby aj by som vam ju poslala odfotenu ale ked ja to tu neviem dat :frowning2:
11. říj 2009 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
A martinamil to je dobre ze uz bez teplot uz aj ty si spokojnejsia a malinky tiez.
11. říj 2009 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
magdi ake zahyby?aj my mame zahyby na nozickach ale asi nie od pampersiek to som este nepocula :sweat_smile:
11. říj 2009 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lovacka ked ma pamperslu a trosku si odhrniem z nej tam kde ma gumicku tak pod nou ma spravene zahyby takze to ma otlavene a spraveny zahyb :fearful:
11. říj 2009 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
magdi, z pampersiek mu isto nejake zahyby neurobis. Ak ma tucnejsia noziky(nas maly ma faldíky ako zapasnik :grinning: ), tak ked mu das pampersku, tak ten okraj vyhni dovonka a napasuj mu to do nejakeho z tych zahybov, nech ho to netlaci. Neboj, s pliekou mu nic nespravis. To je blbost podla mna... :wink: Nase mamy boli zvyknute na bavlnene plieky, tak toto je pre ne novinka. Moja si to tiez nevedela predstavit, ale len raz ho prebalila a skonstatovala, ze aj oni mali mat taku vymozenost.. (sice sa mali precikal a prekakal az do perinky, cez bodynko aj dupacky, ale to sme oprali a bolo dobre :wink: :dizzy_face: )
11. říj 2009 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivuska no ja teda neviem keby mi mama nic nevravela tak si to ani nvsimnem :confused: Inac mame na stehienkach dva zahyhy. Ak vy mate iba jeden tak my dajte vediet prosim.
11. říj 2009 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
my mame asi aj tri :grinning: nejako si to nevsimam akurat dnes som sa dozvedela ze asi je mojmu babu malo mliecka ked tak malo vazi :sweat_smile: no proste mam radost ze ked nie je tucnucke babo tak hned neprospieva :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry:
11. říj 2009 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to si ma lovacka ukludnila tak trochu a kolko ze vy vazite?
11. říj 2009 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminky, my sme mali rodinný a zoznamovcí víkend, bráško prvý krát doviedol budúcich svorkovcov a potom u nás spolu s budúcou švagrovou prespali :slight_smile: celkom to bolo fajn.
idem Vás dočítať, koľko Ste stihli popísať ???
11. říj 2009 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja neviem posledne sme mali 5820 to sme mali cca 3 1/2 mesiaca.dr vravela ze pribera pekne ze je tak akurat ale...no co tak nebude mat 8kg na 4 mesiace ale bude mat 6 nieco ved aj tak by deticky mali mat v roku trojnasobok svojej porodnej vahy
11. říj 2009 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :dizzy_face:
lovacka - Filipko sa chce nosit v manduce? Od zaciatku?
magda - neboj, z pampersky urcite nema zahyby, to Tvoja mamina asi myslela, ze to ma odtlacene, nie? :wink: Mozno je cas na vacsiu velkost...
ivus - neabsentujes, to sa mi paci :grinning:
alex - pozehlene? Ako mliecko?

U nas celkom ok, prikladala som Teuska casto a len teraz posledne dva papania sa vrtel, ale neplakal a pekne buva zatial. Tak uvidime.
Inak dnes sme spali do 8.30, co sa u nas este nikdy nestalo, bo my vstavame tak okolo 6.00 a uz nechce buvat. Tak som dnes taaaaaakaaaaaaaaa vyspata. :slight_smile: A potom zase buval vyse dvch hodin v kociku...a potom este tristvrte hodku poobede...no vymenene babo bez koliky, KLOP KLOP. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
11. říj 2009 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek