• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Lentilk.a tak to pekne buvkal len tak dalej. My byvame uz o 6.00 hore ako kedy ale vecsinou takto. A mamina ona my povedala ze ved z tej gumicky to ma tie zahyby ze sa jej to zarieza a tlaci.

My mame kupene velkost od 3kg do 9kg vy mate ake???
11. říj 2009 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
magdi - aj ja mam 3 az 9, aspon dufam, ze je to tak, Pampersky trojky. Ale trosku to byva otlacene aj tak, tak nemaj boja. No veru a niekedy byvame hore a hrame sa aj o piatej. Potom okolo pol osmej je Teusko unaveny a zalomi a ja uz som taka prebrata, ze sa mi neda... :confounded:
11. říj 2009 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
magdi, mi mame tiez asi 3-4 zahyby na nozkach.. :dizzy_face: Plienky mame pampersky 3ky, ale na noc uz davame 4ky, lebo si vie uzasne vela nacikat za noc... No hold ma uz 7,5kg :dizzy_face: :dizzy_face:
leus, nas maly spal dnes do 9:25 :grinning: Ale o 6:30 jedol a este zaspal...
11. říj 2009 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
3ky su 4-9kg :wink:
11. říj 2009 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
no my mame 3 a myslim ze este su nam dost velke musim riadne stahovat v pase :sweat_smile: ale zase davam pozor aby mal volne brusko aby ho potom nebolelo.v manduce chcel byt cca od 3 mesiacov aj to tak ze mal didu v puse a cical si a tak aj zaspal teraz mava cumlik ked je v manduce vydrzi aj 2 hoky spinkat.ale pozor treba vediet ako take male babetka dat do manduky lebo 1x som ho dala zle a to strasne plakal potom som bola v nosime sa predajni a tam mi ukazali presne ako postupovat :slight_smile: a v manduke doteraz stale zaspal
11. říj 2009 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
hej 2 jky su 3-6 a 3 jky su 4-9
11. říj 2009 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
teraz pozeram ze v modrom zneba bude porod no neviem ja by som nechcela nikoho pri porode okrem manzela je to tak intimna chvilka :sweat_smile:
11. říj 2009 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lovacka a co je to ta manduka? :confused:
11. říj 2009 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
A kedy bude to modre z neba dnes?
11. říj 2009 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je nosic pre deticky
11. říj 2009 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
nie zajtra to bude ale neviem ci to chcem vidiet :sweat_smile:
11. říj 2009 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
som sa super pobavila pri čítaní :slight_smile: mne zatiaľ ostali ešte 3kg, oblečiem všetko čo pred tehu, takže som spokojná, bruško mám trošku väčšie, ale pokiaľ sa dojčíme, tak žiadne cvičenie nehrozí ... som lenivá na takéto aktivity a bez sladkého si neviem predstaviť deň, za posledné dni - Pia - Ne som pojedla toľko zákuskov - robila som pre návštevu v Pia Medový krémeš, oni nám doniesli Odpaľované venčeky a Metrový koláč, mňam :stuck_out_tongue_closed_eyes: :dizzy_face:
Jediné,čo z koláčov nejem sú orechové, lebo som si všimla,že ak taký zjem, Maťkovi sa na líčku vyhodia malé vyrážky :confounded:

lovacka, niekedy človek žasne nad poznámkami ľudí ... beriem to jedným uchom dnu druhým von. A dokážu ma prekvapiť aj lekári, keď napr. kamarátke malá 1mes za týždeň pribrala len 120g, doktorka chcela 160g, tak jej hneď predpísala UM. Tá kámoška má dosť mlieka a vôbec jej nekázala častejšie prikladať. Malej 1x zarobila UM a celé jej to vygrckala.Potom ju už len kojila a o týždeň na prevážení mala o tých 160g viac aj bez UM !

magdi, aj Maťko má krásne šunčičky na noženkách, určite z plienok neurobíš žiaden záhyb :wink:

bash, my sme mali dnes dosť kosu asi 14°C a keď sme sa išli vyvenčiť s Maťkom, mal na sebe body s dl.rukávom,nohavice na traky,ponožky,čapicu a tenkú bundičku, zakrytý bol dekou a na kočíku mám kryt na nohy, tak to mal zapnuté. Ja som sa herečka obliekla len do trička s krát.rukávom a na to jesennú bundu ale teda nevyhrievalo mi. Inokedy sa naobliekam ako cibuľa :sweat_smile: no a to mám potom správne obliecť malého ....
11. říj 2009 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maťo má tiež plienky 3, teraz sme mu kúpili Huggies a teda podarilo sa mu dnes naniesť extra nádielku, len čo som ho predtým prezliekla,lebo bol oslintaný a ogrckaný a potom sa napapal a len som počula šupu a ocítila niečo teplé na bruchu - lebo akurát odgrgával a mala som ho o seba opretého. Tak sa vyzliekal celý a rovno išiel pod točku sa komplet umyť, lebo zaka..l aj ponožky,bodyčko,plienky a aj mňa :confused: :sweat_smile:
11. říj 2009 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadi, nieco podobne som zazila vcera.. Som ho prebalovala po cikani, zbadala som ,ze bude kako, tak som podlozila plienku, zapnut som nestihla a isla druha davka, dala som hned druhu plienku, tak aj ta padla za vlast. Som pockala, pocvicila s nim, nech to dokonci a isla mu dat tretiu, ale ani som ju nestihla podlozit a bol padnuty za vlast aj biely uterak, co mam na prebalovaku :sweat_smile: No ale stale lepsie ako ked bol malicky a prebalovala som mu komplet nalozenu plienku, dvihla som nozky a bola som od toho cela, aj deka pod nim.. proste vsetko.... :sweat_smile:
tolko moje okienko, kto veceria, prepacte... :grinning:
11. říj 2009 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
to aj nam sa uz tak podarilo a tiez v huggieskach mne tie plienky nevyhovuju
11. říj 2009 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby chcem sa opytat nemate problem s hemoroidmy?
11. říj 2009 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja uz neviem co mam robit az placem ked mam ist na zachod :frowning2:
11. říj 2009 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som uz dala malemu sportiak ale este nahodim vanicku este aspon mesiac keby vydrzal vo vanicke comu neverim lebo uz nam je nadoraz a on uz chce pozerat
11. říj 2009 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovacka, my uz sme v sportaku tak 2 tyzdne... Do vanicky sa nam uz nevosiel...
taky problem ako ty nemam, neviem poradit, ale skusala si viac vlakniny? :confused: ( asi skusala, ze ? )
11. říj 2009 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute...no na to ze bol vikend, tak ste toho popisali :grinning:

svadba dopadla super, Terezka je neuveritelne babo, este teraz som v uzase aka je perfektna...pocas celej svadby ani len nezamrncala ze je hladna alebo co, ja som musela kukat na hodiny a rozhodovat kedy pojde jest lebo ona bola taka ohromena tymi ludmi a hudbou ze zabudla pytat :grinning: povedala som si ze ked zacne byt nervozna tak pojdeme domov a kaslem na odobierku, ale ona ani len nemrkla, strasne sa jej pacilo ked sme s nou tancovali a ked pocas odobierky zhasli sveta tak to v nemom uzase pozorovala, ani nedychala, dokonca jej nevadilo ani ze s nou sedim a nepochodujem :grinning: po odobierke sme dali spolocne kolo s novomanzelmi a isli sme spat k nasim, prisli sme asi o 1:00 a do druhej este dzavotala vysmiata jak leco, musela som ju na tri krat uspavat na cecku :grinning: :grinning:
pytala som sa tam ludi ze ci Terezka nevyzera unaveno alebo tak nejak, aby som nevyzerala ako krkavcia mater co trapi 4-mesacne babo na svadbe a vsetci sa jej chodili prizerat ze este take dieta nevideli :confused: pocas celej svadby si pospala dokopy mozno hodinu a pol v kociku pri nas a keby nemala hrkajuce hracky, tak ani neviem ze sa zobudila...
no a po svadbe spala 8 hodin vkuse od tej druhej do desiatej rana...som sa bala ci dnes vecer zaspi normalne a zaspala vo svojom obvyklom case... :slight_smile:
11. říj 2009 ve 23:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja som teda nastastie este neni v MRCHAKLUBE, ale chcem sa nieco spytat, nemam v tom celkom jasno a mozno budem teraz vyzerat debilne :grinning: ale mozem otehotniet ked som este nedostala menstruaciu po porode?? mam teraz vobec nejaky cyklus?

martinamil vy dvaja s Alesom ste tefda parik, ako velky a maly kamarat :grinning: :grinning: to je poriadny rozdiel tie vase vysky a o vahe ani nehovorim :sweat_smile:
a paci sa mi tvoja schopnost nieco vysvetlit, vzdy polopate, ale ta tvoja nazorna ukazka s prstom "o" je stobodova :grinning: to by ma nenapadlo hehe

lovacka :grinning: :grinning: :grinning: no vidis ake mas vyhody!! som sa pobavila :dizzy_face: ujo to urcite nemyslel zle
ja sa tiez neviem vzdat sladkeho odkedy som otehotnela, niekedy uz sama pred sebou vyzeram ako zavislak - prikrcena obzieram cokoladu obzerajuc sa okolo seba ci ma niekto nevidi :grinning: :grinning: uz mi len chyba aby som zacala hovorit "muuuuuj milaaaasseeeek" :confused: :confused: :grinning:

mufo hahahaaaa to je podareneee :grinning: presne na taketo trapasy s detmi sa tesim, aj ked v tom momente sa chce clovek asi prepadnut pod zem, ale to je krasa detskej uprimnosti :dizzy_face: :dizzy_face:

veru aj ja som sa pobavila kym som vas docitala, bola tu sranda cez vikend :wink:

Terezka mi predchvilou plakala zo sna, tak som si ju zobrala na ruky a ona sa mi hned prisala na plece, myslela si ze papa :dizzy_face: prislo mi jej luto ze je taka pomylena, tak som jej dala normalne papat a ani sa na to nezobudila ze papa a to si dala plnohodnotnu davku :grinning: niekedy rozmyslame so Stevom co sa moze takeho babatkam snivat ze placu zo sna tak ze sa vobec nepreberu... :unamused:

a este som hodila dve fotky zo svadby do albumu a uz fakt idem spat
12. říj 2009 v 00:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzec otehotniet mozes a ovela lahsie ako predtym...to ze nekrvacas neznamena ze nemas oplodnitelne vajicko,vela zien sa spoliehalo prave na dojcenie..no to nie je antikoncepcia...a hold islo dalsie dietatko...ja beriem antikoncepciu,sice trosku priberam,ale radsej akokeby som mala mat stvrte dieta a tiez plne kojim malinku.
12. říj 2009 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
babyyyy :slight_smile: :slight_smile: velka sranda tu bola, kakacie prihody su najviac :slight_smile: mne sa podobne stalo na letisku v piatok: boli sme sa este najest pred odletom, drzala som maleho na rukach lebo uz nechcel byt v kociku... plne tacky jedla nam akurat nalozili, manzel platil, a ja zrazu citim na bruchu nieco mokre a prijemne teplucke.. a vela... no veru, Nikimu sa podarilo nejak popod gumku na plienke seba aj mna ale ze na totalku ocikat... nechapem kde sa v nom toho tolko skryva :slight_smile: :slight_smile: a myslim, ze to je tym, ze u nasich mama mala kupene trojky plienky, a tie su mu velke este, lebo v dvojkach sa mu to nestava ze by dal za gumicku, ale v tychto trojkach kazdy druhy den - a to uz sa mesiac chystam dat trojky, mam nakupene do zasoby tri druhy uff... a najradsej mame huggiesky

marti, dobre si ma pobavila nazornou pisomnou ukazkou reflexnej masaze, hned som s tym vecer zacala :slight_smile: :slight_smile:

my sme sa prave vratili s Nikolajkom od lekara, lebo este stale hnackoval, ked sme mu nasadili naspet laktozove mliecko - ale pri bezlaktozovom uplne v poriadku, kaka raz za den... takze to bude docasna intolerancia laktozy, ale lekar povedal, ze mozno aj trvala, a dal to pre istotu vysetrit... joj velmi by som nechcela, aby bola trvala, lebo co potom bude papat zlatinecko moje :frowning2: :frowning2: ale krasne mu zobrali krv z hlavicky, anie nevedel o tom milacik...

adelka, presne, aj mne sa to stalo ze najvacsia herecka, sup ho nalahko len tricenko a vesta, a potom som ledva dodrkotala domov.. holt bola som zvyknuta z auta do kanclu, odtial do garaze do auparku a domov, takze v zime som sa vonku vobec nepohybovala, lebo zimu moc nemusim... tak to sa bude musiet zmenit veru, koniec podpetockom... kupujem snehule

marti, vy uz ste v tom sportaku? Ja totiz surne potrebujem od teba radu, a ty si to uz urcite vyskumala... ako sa da ten nas sportak zafixovat v tej najrovnejsej polohe? ja ked tam Nikiho dam, tak jeho vahou sa mi to vlastne tak sklapa naspat, akoby ho to tlaci do sedu... napisem ti to aj do ip

bezim babulky, prajem krasny den, nam dnes montuju satnik tak bud fukoty
12. říj 2009 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko!
Zuzec Terezka na tych fotockach vypada ako polrocna velka babika, boli ste peknucki :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: No ako pise devita, tak kojenie nie je antikoncepcia a dalsie tehotenstvo moze byt, ani clovek nezbada :grinning:

lovacka problemy s hemoroidmi uz nemam, ale mala som este tak mesiac dozadu ale aj pri prvom mi to tak dlhsie trvalo, ale preslo to same od seba.

Ked sa jedna o kocik, tak uz aj nas je skoro na celu vanicku a som zvedava, ci sa mi tam podari napchat fusak a jeho, ale uz som pre istotu kupila fusak aj do sportoveho, na pasy, az by uz vo vanicke nevedel vydrzat, ale cez zimu by predsa bolo este lepsie a teplejsie vo vanicke :wink:

Pekni dnicek zelame i ked sa nam to pocasie tak pokazilo a este sa ma aj viac :frowning2:
12. říj 2009 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte to je ale hnusne pocasie :angry:

Zuzec na foteckach ste zlatucky slusalo je to no a aj vam. Takze sa jej pacilo a urcite bola aj vytancovana.

Ja som zase pocula ze pocas kojenia je mala pravdepodobnost otehotnenia ale ako tu pise devita tak asi to tak nebude.
12. říj 2009 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
magdi, mam dve kamosky, co otehotneli po 2,5mes po porode :wink: Jedna z nich plne kojila, druha brala antikoncepciu..
12. říj 2009 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
čaute kočky,
potrebujem poradit... idem si vybavit ten prispevok 25 000 Sk, uz je najvyssi cas :sweat_smile: ... tam treba dve tlaciva, nie? jedno je ziadost o prispevok a druhe je priplatok k prispevku, nie? a na ktore z nich vam ma dat peciatku pediater a gynekolog, ze sa dietatko dozilo 28 dni a ze som pravidelne chodila na kontrolu pocas tehotenstva? a potom to treba podat na miestnom urade prace?
12. říj 2009 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Katka tlacivo uz mas?
12. říj 2009 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mne ho dali na urade parace,tam mi to aj vysvetlili,ale presne tak ako pises ty.
12. říj 2009 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi, cyklus, ovulaciu mas normalne, len to "nevidno" :wink: Ja antikoncepciu brat nemozem, tak mame doma zasobu kondomov, ale nejak sa nam ich nechce vytahovat, takze ideme len tak "na stastie".. Ved pockajte, budem prva junovka znova v tom.. aj ked s mojim SPO mozem byt asi rada, ze mame Miska... :sweat_smile:
12. říj 2009 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek