• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
kati, ked budes mat v ruke tlacivo, hned ti bude jasne, ktore je na co, lebo su tam kolonky.. :wink: :grinning:
12. říj 2009 v 10:41  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj devitka,
tlacivo mam na ziadost o prispevok, ale nie ziadost o priplatok k prispevku. myslim, ze obe sa daju vytlacit z internetu. len mi nie je jasne, kde dava potvrdenie lekar. lebo mne gynekolog aj pediatricka vravela, ze tam byvala taka kolonka, kde sa to dalo vypisat, ale na tejto ziadosti o prispevok nie je nic... dali mi peciatku len tak akoby na okraj tej stranky. kde sa zmestilo.
ivuska a co je to SPO?
syndrom polycystickych ovarii :wink: Pritom sa vajicko nedostane do maternice, ale uklada sa na vajcovodoch a tvori folikuly, co sa naplnaju tekutinou a cysty.. som po dvoch operaciach. Pri prvej som mala jednu s priemerom 19cm a pri druhej som ich mala 15 mensich, 8 na jednej 7 na druhej strane.. Z vajecnikov mi ostalo len torzo, ale funkcne ( tak mi to povedal primar), preto je zazraj, ze som tehotna, lebo tam mam zrasty a pod..
12. říj 2009 v 10:45  • Odpověz  • To se mi líbí
ivush, kolonky vidim :grinning: ale na tej ziadosti, co ja mam, nie je nic, kde by sa mal vyjadrit lekar. a ta druha ziadost zatial neviem ako vyzera /priplatok k prispevku/.
12. říj 2009 v 10:46  • Odpověz  • To se mi líbí
katka to ti nebudu akceptovat,teda ja si myslim..su na to specialne tlaciva..prispevok je klasika tych byvalych 4tis daco Sk a priplatok je tyk 25tis daco..musis mat na kazde zvlast
tu su tlaciva
http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?SMC=1&id=328
12. říj 2009 v 10:47  • Odpověz  • To se mi líbí
na to je spacialne tlacivo, mi to dali na urade a bolo vlozene v jednom z nich. :confused: Je to A4 a roznymi kolonkami... :confused:
12. říj 2009 v 10:48  • Odpověz  • To se mi líbí
kočky, dakujem.
12. říj 2009 v 10:51  • Odpověz  • To se mi líbí
katka a este si tam najdi aj toto tlacivo : Potvrdenie ošetrujúceho lekára na účely posúdenia nároku na príspevok pri narodení dieťaťa alebo príspevok rodičom, ktorým sa súčasne narodili tri deti alebo viac detí alebo ktorým sa v priebehu dvoch rokov opakovane narodili dvojčatá,toto vyplna detsky lekar o babatku, ze sa dozilo 28 dni.

A toto je zakladne tlacivo toto potvrdzuje gynekolog:Žiadosť o príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa
12. říj 2009 v 10:53  • Odpověz  • To se mi líbí
aha, no uz to vidim, je to v tom druhom tlacive, ktore nemam... ok. som rada, ze to viem. najvyssi cas sa v tom rozhybat. :confused:
12. říj 2009 v 10:53  • Odpověz  • To se mi líbí
nasli si obe tlaciva?
12. říj 2009 v 10:55  • Odpověz  • To se mi líbí
devi, dik, som nevedela ako sa to vola... :sweat_smile:
12. říj 2009 v 11:09  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte. tak kym som vas docitala matko sa zobudil. tak musim zase bezat. nejak v poslednom case malinko spava. tak max. hodinku :frowning2: este sa ozvem
12. říj 2009 v 11:13  • Odpověz  • To se mi líbí
pri tom SPO som pisala, ze som tehotna.. nie som ! :sweat_smile: :grinning:
12. říj 2009 v 11:14  • Odpověz  • To se mi líbí
ivuska neboj pochopila som,..
12. říj 2009 v 11:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte maminky,
chcela by som sa vas opytat,ci chodite von s detickami aj ked prsi.U nas uz 2 dni poriadne leje a maly mi cez den najlepsie spi von v kociku.On by bol v pohode,plastenka na kocik je super,ale co si mam dat ja prsiplast? :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Ako to riesite?
12. říj 2009 v 11:25  • Odpověz  • To se mi líbí
europa, ja som vcera vyhnala manzela s malym, tak som to neriesila, ale je pravda, ze prave prestalo prsat... :sweat_smile: Dnes uvidim, ale mam taku nepremokavubundu, tak pojdem v nej, alebo svihnem kocik na balkon :confused: :grinning:
12. říj 2009 v 11:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Lovačko, hemeroidy, bohužel taky dobře znám. I před těhu. Bohužel operovat se dají nejdříve rok po porodu, až se to vše ustálí (a to jsem rodila císařem) :frowning2:

My používáme hlavně Huggies plenky, vyhovují nám nejvíce. Na chalupu kupuji bio papírové pleny - co jdou kompostovat, protože tam vyvážejí popelnici 1x za měsíc.

Zuzko, ano jsme jako Goliáš a David. Já jsem fakt mrňous. A to ještě má blbý zvyk, že pokud je někde schod, tak si na něj stoupne, takže jsem ještě menší. Víš jak bolí za krkem, když ho chci políbit ve stoje? Na to vůbec nemluvím o tom, že musím mít pořád boty na podpadku. :grinning:

Já nevěděla jak jinak popsat, že myslím jen špičku prstu. No což, účel světí prostředky, všechny jste pochopily. Já jsem hold zvyklá z práce vše vysvětlovat polopaticky. :wink:

Bash, nesnášenlivost laktózy :cry: :cry: :cry: , snad to bude opravdu jen dočasné po tom oslabení viry. Budeme moc držet palečky!!!
Ohledně sporťáku jsem Ti psala na FB, slibuji, že to dnes vyzkoumám.

Ivuško, s antikoncepcí jsme na tom stejně. Já antikoncepci nesmím, takže u nás kondom.

Já musím tento týden dařídit rodičovský příspěvek pro Aleše, už se to krátí. POZOR, kdo chcete žádat o 2 letou variantu, tak se musí žádat do 22. týdne věku dítěte.

Holky, mám problém. Kryštof nechce vůbec ležet, jen sedět. Sám se tahá do sedu o cokoliv. :frowning2: Jak mu mám vysvětlit, že ležet je lepší, že na to má čas? :frowning2: :frowning2: :frowning2:
12. říj 2009 v 11:30  • Odpověz  • To se mi líbí
mari, tento problem nemame, lebo nas maly je v kuse na brusku a to mu zrejme vyhovuje... Ale ak pockas, tak buduci mesiac bude v Mame a ja o tom clanok.. Asi nepockas, ze ? Hm... :confused: :sweat_smile:
12. říj 2009 v 11:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte!
Martinamil nas maly sa taha len sediet a sediet a ked chvilu lezi, tak je cely nervozny, ze nic nevidi a zacne sa jedovat, ja ho mam v obyvacke na gauci a teraz, ked sa zacne tak jedovat, tak mu podlozim vankusik, ale len tak decentne, to chvilu vydrzi, ale po chvili sa opat zacne tahat do sedu a jeduje sa dovteda, pokial ho nechytim za rucicky a on sa neposadi, sice ho tak necham, len chvilocku, pokial sa neukludni a potom ho zoberiem na ruky, tvarou odo mna a ideme si pohat po dome. Ale poviem Ti pravdu uz ma to velmi nebavi a tesim sa, ked zacne sedkat, to sa mu otvori upne iny vyhlad a dufam, ze bude spokojnejsi, uz aby to bolo :wink: :grinning:
12. říj 2009 v 11:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Ivuško, já klidně počkám, ale vysvětli to Kryštofovi. Už mu to vysvětlovala doktorka, když to viděla, ale on jí taky nerespektuje. Není u něj autoritou :wink:
12. říj 2009 v 11:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Marti nasa Kiara robi to iste,len sediet a sediet..a teraz po novom objavila ze ma hlas,tak krici o dusu ked daco neni tak ako ona chce...aj teraz sedi v autosedacke a krici na hracky,lebo jej nejdu do pusy.
12. říj 2009 v 11:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Jasimk, já ho nechci vůbec podkládat, když ho dám do lehátka či houpačky, tak se předklání (sedá si). Když ho chovám, je to to samé. Překlání se a chce sedět.

Moje máma se jen směje a říká, neboj, bude hůř. Je celý ty. Já seděla v 4,5 měsíci a v 7 jsem chodila.
12. říj 2009 v 11:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Devito, tak to taky. Křičí na hračky. Když se mu zastaví zvířátka na kolotoči, tak je okamžitě honí, aby běhaly. Když mu nejdou do pusy, tak jim domlouvá - ale jak hlasitě! Rozčiluje se na ně, že ho neposlouchají :slight_smile:
12. říj 2009 v 11:55  • Odpověz  • To se mi líbí
devitka, ano, uz som vsetko nasla. dakujem.

teda, moje dieťa ani nahodou sa nepyta sediet. este sa mi ani neotocil :frowning2: , ale asi to chce iba trpezlivost a nepanikarit... ved uz sa snazi otocit. ono, kazde dieťa je ine... ale zato rozprava o dušu,a tiez riadne nahlas... :grinning: ale aj tak ma to trochu trapi... nechcem, aby zaostaval za inymi deťmi.
12. říj 2009 ve 12:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Katko, Kryštof se sám taky netočí. Buď naprosto v klidu. Má na to ještě čas. Když cvičíme, tak se otočí, ale sám ani omylem. A i při cvičení mu s tou spodní rukou musím pomoci.
12. říj 2009 ve 12:14  • Odpověz  • To se mi líbí
no nas Damianko sa uz pekne na bok otoci, ale bud mu musim pomoct s tou spodnou rucickou takisto, alebo sa pretoci naspat na chrbatik :sweat_smile: ... nie kazdy den je rovnaky, niekedy je sikovnejsi a pracovitejsi, inokedy ho bavi viac lezkat iba na chrbte. ale tiez sa tesi, ked ho taham do sedu, kazdy den aspon parkrat.
12. říj 2009 ve 13:03  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte :slight_smile:
ani nasa hanka sa este neotoci ani z bruska na chrbatik ani z chrbatika na brusko, len nabok, a pritom strasne zaklana hlavicku, tak sa jej otocit neda,....
ani sediet sa nepyta... ale aj tak si myslim, ze nic nezmeska, vsetko chce cas, u niekoho skor u niekoho neskor, ale raz to pride urcite. :wink:
12. říj 2009 ve 13:07  • Odpověz  • To se mi líbí
ja sa uz neviem dockat, ked budu rozpravat, bezkat /to bude kondicka :grinning: / a vediet vyjadrit lásku svojej maminke :slight_smile: a samozrejme aj inym clenom rodiny...
12. říj 2009 ve 13:13  • Odpověz  • To se mi líbí
katka, nas sa zacal tocit len minuly tyzden. V sobotu na bok, v nedelu sa uz na nom udrzal, v pondelok sa uz pretocil, v stredu vedel co s tou ruskou pod bruskom a od piatku, ked ho polozim, este ani nie je na podlozke, uz sa pretaca.. v sobotu chmatal po hrackach uz.. Ale keby pomaly, sa zvrtne za 2 sekundy :sweat_smile: Prislo to nahle, rychlo a naraz v podstate, neboj, aj damianko ta prekvapi, ani sa nenazdas.. :dizzy_face:
12. říj 2009 ve 13:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek