• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
oprava *ručkou :sweat_smile: (ziadna ruska u nas nebyva) :grinning:
12. říj 2009 ve 13:38  • Odpověz  • To se mi líbí
ivuska tak to maly mal nejaky rychlokurz pretacania :grinning:

my uz zase buvame, dufam, ze tentokret dlhsie. ale matko je stale mrzuty, sucha si dasienka, obhryza cumlik, hryzatka vobec nechce, dokonca som mu skusila dat do chladnicky tak to ani nechcel do rucky chytit :unamused: ale zato ked sa hra s mojimi prsatmi tak si ich s velkou radostou strka do pusy.

matko sa na bok otaca velmi casto ale este nedospel do stadia otocit sa na brusko. ale sak to pride, este mame cas.

leuska - pradlo este stale caka a caka a caka... ale matko dnes okakal aj posledne pyzamko takze uz fakt musim :sweat_smile: ja to nechapem, cez tie plienky mu to stale nejak prejde. uz sme kupili od 4 kg, lebo napr. huggies su od 5kg tusim, ale ani to nepomohlo. asi sme skoro presli na 3ky plienky, este by v pohode zvladol aj 2ky ved je tenky ako palicky. on vobec nie je taky babatkovsky baculaty :sweat_smile:
12. říj 2009 ve 14:50  • Odpověz  • To se mi líbí
a este som chcela ktej ovulacii, pokial kojite je mozne, ze nemate ovulaciu a teda ani MS (hlavne zo zaciatku). potom vsak mozte mat ovulaciu aj bez MS. preto je mozne, ze otehotniete. a tiez, najprv pride ovulacia a az potom MS takze sa to neda predvidat, sposob ako zistit ci mate ovu alebo nie je merat bazalnu teplotu ale po tehotenstve to tiez nemusi byt 100% spolahlive :sweat_smile:
12. říj 2009 ve 14:53  • Odpověz  • To se mi líbí
teda, sranda, uz som tu nasla temu, ze "Jún 2010" :slight_smile:

mne sa zda, ze mojmu malemu Bubu sa uz zafarbuju ocka do hneda. dneska som mu citala z knizky o zvieratkach a ohromne ma to bavilo :grinning: ako mi je doma dobre...

alex, moje malé spi obcas cez den len polhodku... ako kedy. a niekedy dve hodiny...
12. říj 2009 v 15:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahpjte mamičky ja už vás nestíham čtať no aj tak by sme vás chceli s Jasmínkou všetkých pozdraviť a popriať vela zdravia... :grinning:

Ja som mala teraz dva dni depku začali mi vo velkom padať vlasy. Ja ako bývalá kaderníčka viem ,že to je normálne a tento stav prejde keď dokojím ale aj napriek tomu ma to vydesilo :fearful: plno vlasov je v koši a po posteli a aj keď som si ich umývala tak plný odtok :cry: Budem proti tomuto bojovat !masáže korienkov s ampulkami.

A čo sa týka Jasmínky v stredu ideme na prvé očkovanie ,lebo doteraz sme riešili tbc a zahnisanie ramienka...chvalabohu už to má dobré.A aj Jasmínka sa už pomerne rýchlo pretáča a strašne rada sa vytahuje do sedu za ručičky :grinning:
12. říj 2009 v 15:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte!
Tak nam sa dnes podarilo prevratit sa z chrbatika na brusko bez pomoci, ale naopak ani nahodou :dizzy_face: Ale ved je este dost casu! Nic nam neutecie a aspon nevymysla.
Az by som mohla dam par anketovych otazociek:
1. padaju vasemu babatku vlasky, my mame vysuchanu plesinku na temene a stale v ciapocke kopu vlaskov.
2. cistite uska po kupani, teda aspon vysusit od vodicky?
3. kolko krat Vam babenko spinka cez den?
No na teraz si na viac neviem spomenut, mozno nabuduce.
Majte sa pekne a nech sa toto pocasie nepodpise na zdravi nasich deticiek !!!
12. říj 2009 v 19:41  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

hlasíme sa z domu:slight_smile:) Svadba bola skvelá, maličký bol úžasný a celkovo sme mali skvelý víkend, ani sa nám veľmi nechcelo ísť domov.. :wink: Cestovali sme v piatok ráno a prišli sme dnes večer o piatej.. Sebinko taktiež dobre zvládol i cestu... takže super.. keď bude čas pridám i zopár fotiek :slight_smile:)

Nestíham Vás teraz čítať... čo je tu nové? Ako sa máte? :slight_smile:
12. říj 2009 v 19:43  • Odpověz  • To se mi líbí
my sme mali vecer pohotovost, zakurili sme prvykrat od zimy v krbe a strasny smrad sme mali hore v izbach (mame teplovzdusny krb s prieduchmi v spalni a detskej) taky hnusny z prachu alebo co, normalne taky stiplavy. takze som matka musela nachovat v obyvacke a uz chcel velmo spat tak som ho dala do kocika. chvil protestoval ale kedze bol total unaveny ak za 10minut zaspal. smradu sme sa po 1 a pol hodine konecne zbavili ako-tak. tak teraz rozmyslam ci ho idem preniest do postielky teraz alebo okolo polnoci a ak sa zobud aj ho nachovam... tazka dilemma :grinning: ale teda nebolo mi vsetko jedno, normalne som rozmyslala kde budeme spat :sweat_smile:

jasimk - odpovede na tvoje anketove otazky:
1. my mame vzdy na plienocke co ma pod hlavou kopu vlaskov a matko mal riadne huste vlasy hned od narodenia ale teraz ich ma pomenej hlavne vpredu na hlavicke to vidno ale rastu mu tam nove takze neboj, vlasky budu :grinning:
2. cistim od vodicky a hlavne poza uska ale vzdy zalezi od nalady, ked place tak len rychlo osusime ani nemasirujeme, len sup do pyzamka a papat a buvat.
3. vacsinou sa zobudi medzi 4,00-7,00 a potom spime este do 8mej-9tej. potom doobeda od 10tej-11tej este zdriemne. potom poobede a ak sa zobudi okolo 3tej-4tej tak este okolo 6tej zabuva a to ho vacsinou musim na kupkanie budit. ale on je hore tak 2, max. 2,5 hodinky. potom uz zacne suchat ocka a zivat. takze spime tak 2-3 krat cez den

mne teda na tom dazdi vadi, ze nemozme ist von ani na terasu dat matka spat. zima mu nevadi aj vcera spal von od 6tej do pol 8mej zababuseny a ani sa nepohol, zato ked spi v postielke alebo kdekolvek dnu tak sa furt len mrvi a vrti
12. říj 2009 ve 20:57  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte,
jasimk, 1, Maťko má pekne vyšúchanú lysinku vzadu, ani sa neni čo čudovať, stále točí hlavičkou, tak to má z toho a tiež z uväzovania čapičky po bokoch mu vypadali vlásenky,veď to sú skôr také páperká :grinning:
2, tiež som sa už na to tuto pýtala,lebo som tam našla špinky a učili nás v nemocnici,že do ušiek neísť, ale teraz po rade od ninny a ostatných používam špeciálne tyčinky do uší, fakt super je to,lebo tým,že má trošku odstávajúce ušká, špinky sa mu tam ľahko ukladajú
3, u nás je spací režim tuším každý deň inakší, dá sa povedať, že vždy ako sme vonku,tak v kočíku buvá a inak doma zhruba tak po 2-2,5hod sa vypýta spať a uloží sa

dnes sme boli vonku iba jedenkrát, strašna bola zima, už som mala aj jesennú bundu,ale teda hnusné počasie. Hodinka mi úplne stačila na vymrznutie, hneď bych sa šupla do kočíka do teplúčka. :sweat_smile: Už nech je zase jar.
Maťko aj dnes prekakal všetko oblečko a keďže poštolkáče máme len dvoje, teraz večer už buvá len s huggiskou :confused: strašne zle schne prádlo :angry:
12. říj 2009 ve 21:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte tak nasa mala sa tiez jeduje na hracky ked sa jej nedaju dat do pusinky. Zacne plakat :frowning2:

Nam sa akosi ovecky nechcu past neviem preco davam ju aj po chvili ked sa vzbudi a je uz tak prebrata a aj po papani tak po pol hedke a hlavicka jej akosi pada. Takze ani nie 2minuty tak je :frowning2:

Jasimk odpovede na tvoje otazky: 1,V ciapocke ma vlasocky vypadnute a aj pod hlavickou ako ma plienku tak ma aj tam. Od uska pousko ma taky pas vyse vypadanych vlaskou ze taky polkruch plesinky :grinning: a pd nou opet vlasky normal a potom tie spodne ma tak nahusto take dost tmave vyzera to smiesne :confused:
2,Mne sa vecsinou myksuje takze jej uska ocistym ked je v klude alebo ked buva.
3,Dnesny den 8.00papala2hodky hore potom zabuvala a papala o 11.40 potom hodku a pol hore a papanie dalsie 15.20a to uz nespala a papla 17.50 a znovu 19.25 tak nas priebeh dnesneho dna.

Inac ja antiku tiez neberem a ani kondom takze uvidime ... .
12. říj 2009 ve 21:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Dada ty davas este postolkace??? Nedavas len plienku?
12. říj 2009 ve 21:17  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte,
Daminka som ulozila spinkat, tak som sa rozhodla, ze sem este nakuknem, kym sa vysterilizuju flasky a vyluhuje cajik.

co sa tyka tych otazok, tu su odpovede:
1. nam padaju vlasky hadam od druheho mesiaca aj dorastaju, ale tak nerovnomerne, takze hore ma napriklad Daminko hustejsie a dlhsie a na bokoch take uplne kratucke.
no a mne padaju vlasy tiez, strasne, su vsade...
2. po kupani vysusim uska uterakom, aby mu v nich nezostala voda a vatovou tycinkou raz za cas, ak sa da :sweat_smile:
3. Daminko spinka tak trikrat denne, dvakrat menej a raz dlhsie... ale nie v nejakych pravidelnych hodinach, tak rozne...

tak, vsetkym dobru nocku :slight_smile:
tesim sa na zajtra, aj ked pocasie sa umudrit este nemá...
12. říj 2009 ve 22:32  • Odpověz  • To se mi líbí
caute
no diky ze ste mi to vysvetlili s tym otehotnenim neotehotnenim :confused: :dizzy_face:
ivus, presne som sa pytala preto lebo som si spomenula na tie tvoje kamosky :grinning: :grinning:

martinamil, Krystofko si asi povedal ze on nebude len take obycajne predcasniatko ze on sa nauci prvy sediet :grinning: ale aj Terezka sa taha do sedu, ale zatial z toho este neni nervozna..chvalabohu

a paci sa mi ako robia deti pokroky zo dna na den, este takto pred tyzdnom Terezka chytila hracku len ked som jej ju vopchala nasilim do rucicky a teraz si uz zoberie to co chce sama, aj sa za tym natiahne :dizzy_face:

odpovede na otazky:
1. Terezke nepadaju vlasy, ale vysuchane na temene ma tiez, tak ma trosku plesku :grinning:
2. necistim po kazdom kupani, len ked nezabudnem ale skor cez den, ked uvidim spinu :sweat_smile: ja jej moc nenamacam usi, lebo lezi na podlozke, ale ked namocim, tak len vytriem osuskou
3. ako kedy, ale minimalne dva krat si pospi, teda ak sa rata aj pol hodinovy spanok :grinning: ale ako pise dadka, podla toho ci spi v kociku alebo vnutri...v kociku prespi straaasne dlho vonku a potom jej staci aj jeden spanok takyto cez den a je do vecera cula

jeeej ninny ahoj, takze aj vy ste svadbovali :dizzy_face: tesim sa na fotky

no a este vam poviem ze u nas su tie zubky uz asi dost aktualne, Terezka si stale taka dasienka rucickou a dnes uz skusila aj caro hryzatka, konecne pochopila ze si ho nema vykladat na celo :grinning: dokonca ked minule pasla koniky a zacala sa jedovat do plienky, tak bola plienka trochu krvava...aj ked to si mohla nechtikami sposobit, ked si chytala dasienka...ale zatial je v dobre nalade, mala len dva krat amok, ale hned jej poholo ked som jej dala gelik a pomasirovala, takze zatial pohodka..

brunoc
13. říj 2009 v 00:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte bambulky, ako ste prezili vcerajsie pocasie? Horor, ze? ja som sa vybrala von na prechadzku, ked uz neprsalo, myslia si, ze mam prsiplast na kocik v uloznejj casti kocika, ale figu, manzel ho dal vysusit do pivnice a ked som ja z pivnice brala kocik, tak som ho nevidela, lebo bol za dverami, tak si ja vykracujem veselo, skoncila som potom u mojich rodicov a moj tatko ho isiel na bicykli zobrat, tiez som hlava derava,

ale inak ako som doma pozorujem, ze pomaly sa uz ani vyjadrovat neviem, budem musiet nieco zo sebou robit, lebo inak .....

1. Dankovi nevypadavaju az tak velmi vlasy ale okolo hlavy ma trosku menej vlaskov, presne mu to vyzera ako svatoziara, ale to ma od toho ako hlavu prehadzuje, kym zaspinka a to aj v kociku, ze ked zaspi, tak ciapku ma uplne niekde inde, ked ludia nazru do kocika, co robia mimochodom casto, tak si pomyslia, ze ani ciapku neviem nasadit :grinning:
2.uska necistim casto, lebo sa na to hneva ako nikdy, ale ked uz, tak vatovou tycinku, ale velmi opatrne a nie hlboko a samozrejme aj za uskami a to mu kazdy vecer natieram,lebo tam ma hned suche
3.no a spinka 2-3 krat denne, doobeda 1x a potom poobede stihne 2krat, snazime sa hned po kojeni sa trosku zahrat, povypravat, pospievat si pesnicky, popast koniky a potom sup buvat

a inak sa chcem popytat, ze ako vam papkaju a ako dlho, leno ja mam teraz dilemu, maly mi papaval 20 minut na jednom a 20 minut na druhom prse a teraz si berie z kazdeho po 10 minut a potom sa odtahuje akoby slo o zivot, teraz neviem, ci mu staci, alebo mu moje mliecko nechuti
13. říj 2009 v 08:52  • Odpověz  • To se mi líbí
albertine, moze mu aj mliecko nechutit, alebo mu to staci.. Ja som sa prave na to doktorky pytala, lebo Misko papal 20-25 min a teraz len 6-7 a povedala mi, ze je to normalne, lebo aj kvalita mliecka sa meni.. :wink:
13. říj 2009 v 09:03  • Odpověz  • To se mi líbí
chut sa meni, ak by si mala mrchu.. Mne sa prvy krat vobec nechcel prisat, sme bojovali, ale ked zistil, ze to myslim vazne a nic ine aj tak nedostane, napapal sa.... :sweat_smile:
13. říj 2009 v 09:05  • Odpověz  • To se mi líbí
ivus, tak ja len dufam, ze mu chuti, hoci ked jedol 20 minut tak pritom zaspaval a teraz nie a po papani je kludny

chcela som sa opytat, co davate na dasienka alebo co bys te davali, ked uz zubky pojdu?
13. říj 2009 v 09:05  • Odpověz  • To se mi líbí
aj ja som mala problem zacat kojit, ale nastastie sa umudril a mrcha mi ma dojst zachvilku, tak mozno to citi ...
13. říj 2009 v 09:08  • Odpověz  • To se mi líbí
no tak vidis, ved on vie, co je dobre a ako je hladny :dizzy_face:

minule sme to akurat s drahym riesili, ze kedy stratime ten odhad, kedy mame dost...? Take malicke dietatko to vie a je hlupucke este a my, co o tom vieme kopu, co jest, ako jest, kedy jest by sme zozrali (s prepacenim) koňa-vola hocikedy a potom je nam zle :confused: :sweat_smile:

ja som na dasienka kupila calgel (dostala som na neho dobre referencie) a malemu chuti, skoro mi zjedol prst, co to tolko zuzlal a cmulal... :dizzy_face: :dizzy_face:
13. říj 2009 v 09:11  • Odpověz  • To se mi líbí
albertine - moja mala tiez jedla 20 min z jedneho a 20 min z druheho (cez klobuciky), asi pred mesiacom som ju este doobeda nakojila, isli sme na prechadzku a po nej uz sa mi na prso neprisala vobec - ani s klobucikom, ani bez neho. proste rev, boj, hroza. myslela som, ze kvoli tomu, ze som dostala menzes, ale asi nie - doteraz to tak je - cez den ked si odo mna minutku pocucka tak som rada, inak davam umele. ale v noci pije iba odo mna, bez klobucikov a tiez z kazdeho po 10 min a je tuha...

a posledne 2 tyzdne sa nam zmenil aj nocny spanok - doteraz spala od siedmej do stvrtej piatej rana a teraz sa budi kazde 2-3 hodiny. na take nie som zvyknuta :grinning: :sweat_smile:

1.nam vypadali po narodeni, uz nam dorastaju
2. po kazdom kupani - pokial teda nezabudnem
3.2-3x po 30-45min a to som stastna ako blcha
albertine, mne Maťko papáva od začiatku skôr 5-10min ale niekedy keď je asi viac kľudný, tak papá tak labužnícky aj 20min, sestrička mi na poradni povedala,že bábo sa naje za 5 min, potom papá kôli smädu a že mu to robí aj dobre :dizzy_face:

madga, nám kázal ortopéd na prvej kontrole dávať pampersku,bavl. plienku a poštolky, teraz ideme na kontrolu 20.10. tak by som bola veľmi rada, aby sme sa už tak baliť nemuseli.

albertine, my máme doma mundisal na ďasienka, a teraz dosť propagujú calgel
juj, dada ukludnila si ma, tak snad to je celkom fajn, to Dankove papanie, ale aj tak mi je trocha luto, ked viem kolko papaval,nuz co uz, chlapi su raz taki :grinning:
13. říj 2009 v 09:13  • Odpověz  • To se mi líbí
no jasminet, tak Natalka sa zmenila riadne, to som prekvapena a hlavne z nocneho spanku, lebo aj nas prespi, od 8-9 do 6-7h rana a keby sa mi v noci zobudil, juj, uz som si zvykla celu noc prespat, aj tak idem spat okolo 11h vecer, kym vsetko spracem, pre moju spokojnost, ale snad Natalka nabehne na ten isty rytmus neboj,
13. říj 2009 v 09:17  • Odpověz  • To se mi líbí
ved to rozmyslam, ze tie nase deturence mozu z jedneho dna na druhy prejst z naseho mliecka na umele
13. říj 2009 v 09:19  • Odpověz  • To se mi líbí
ja som s takym niecim tiez nepocitala (vsade som ju chvalila, aka je super, ako ma necha vyspat) a desim sa toho, co bude po ockovani - zajtra nas caka prve ockovanie... :unamused:
13. říj 2009 v 09:21  • Odpověz  • To se mi líbí
to s tymi kkontrolami mi nie je jasne, ja som s malym bola na klbiky, ked mal 3 tyzdne, lebo doktorka ma poslala a po kontrole ortoped povedal, ze postolky uz nie a mame prist o 8 tyznov, takze my sme to vsetko absolovali uz koncom augusta :confused:, a vy vsetky chodite teraz.. :confused:

jasimk:
1.) vlasky nam padaju celkom dost, ale ci ma plesinku som si nevsimla..
2.) uska cistim po kazdom kupani tou tycinkou na uska, cize len zvonku, ten zlty maz mu z uska vyjde tak kazdych 5-6 dni sam od seba
3.) spinkame doobedu take 2hod (ak sa podari) a potom v kociku asi 1-1,5hod. Ako kedy.. Ked ho zmoze hranie, prechrupne si aj pomedzi :dizzy_face: Ale unava ho chyta vzdy tak po cca 1,5-2,0 hod, to uz zyva a sucha si ocka a pomrnkava. Snazim sa tomu predist a ukladam ho o cosi skor...
13. říj 2009 v 09:21  • Odpověz  • To se mi líbí
my sme s klbikmi boli v 4 tyzdnoch, uz sme nemuseli potom davat postolky a na kontrolu mame ist v 8.mesiaci...
13. říj 2009 v 09:23  • Odpověz  • To se mi líbí
ja som sa bala toho ockovania ako keby bolo moje, prvy den v pohode ale na druhy den mal horucku, cez noc dobre spinkal

my sme boli tusim v 2 mesiaci a potom nam ortoped kazal prist, ked maly bude mat 4 az 5 mesiacov
13. říj 2009 v 09:25  • Odpověz  • To se mi líbí
jasminet, inak Natalka je krasny smejko
13. říj 2009 v 09:29  • Odpověz  • To se mi líbí
je, perfektna je, rehoce sa ako diva - hlavne ale na chlapov :grinning: :grinning: :grinning:
13. říj 2009 v 09:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek