• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
ved predsa co keby ten pravy sa nasiel uz teraz, :wink: ,
13. říj 2009 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
albertine - nie na chlapcov v jej veku, na starsich - cim starsi chlap, tym lepsie :grinning: :confused:
13. říj 2009 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak, ide ma slak trafit z tejto zimy. Vcera v spravach hlasili, ze uz aj na juznom slovensku by sa malo pomaly zacat kurit... Ha! Ze zacat.. Je tu zima aku v ruskom filme a radiatory studene.. Maly v termo gatiach, zakryty flausovou dekou... :angry: Ale uz sa tesim, ako vam budem v januari hlasit prve snezienky, ako minuly rok.. Vsak leus? :confused: :grinning:
13. říj 2009 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nas vcera zakurili uz, sa tesim, ale malej v izbe nefunguje radiator, strasne slabo kuri. aj ho muz odvzdusnoval, ci co sa to robieva a nic...budeme musiet niekoho na to zavolat lebo nam zmrzne a bude z nej ladovka ladova :grinning:
13. říj 2009 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute, len tak na rychlo musim, lebo nikolajko je posledne dni nejaky nevypocitatelny, myslim, ze je to kvoli tomu bezlaktozovemu mliecku, je take riedke, a vobec chutovo nic moc, myslim ze je hladny asi, lebo miesto 5 jedeni denne, ktore mal zauzivane, si pyta kazdy den 6 krat - proste vstane skorej, a dozaduje sa castejsie

baby, dufam ze mu to neostane :frowning2: :frowning2:

vlasky - padaju uz davnejsie, su vsade, na plienocke, na mne, v kociku....je to srandovne, lebo pod tym ma husty porast tych novych, malickych
uska - cistim po kupani specialnou detskou tycinkou, inak by tam mal dost spinky
Niki spinka tak trikrat za den, vzdy ked sa pohra, pred dalsim jedenim - zacne sa mracit, skrucat, plakat - nevie sa ulozit. Musim ho uspinkat a potom spi od 20 min do 40, viac nie

klbiky - ivus aj nam povedal ortoped dost skoro, ze nemusime balit nasiroko, nebalime uz od nikiho mesiaca, a na dalsiu kontrolu ideme az ked bude mat 8 mesiacov
13. říj 2009 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte.

Dada78 tak to vam budem drzat palceky aby ste uz to nemuseli davat a aby ste mali uz nozky ok. :slight_smile:

Albertine mne od zaciatku malo papa :frowning2: tak tych 5minut ani nie a to dam aj z jednoho a z druheho prsnika. Zuzec ty davas malinkej tiez ten gelik calgel. Mala by som si uz niaky pozhanat aby som potom nemusela tak preto sa pytam.
Vsimla som si ze mame taku istu hracku ako aj vy na kociku od fisher na zavesenie take zlte kolecko a na nom kvietky a dve vcelicky. Chcela som sa spytat nechavas jej to davat aj do pusinky?

Maminy rada by som kojila 7mesiacou ci sa my to podari neviem ved uvidim. A chcela som sa spytat ak by malej nestacilo papanie tak co by som jej mala dat Nutrilon a aky to musim ist potom k detskemu? Ci hned skocit do lekarne a kupit?

Pocasie je hnusne ked buva tak som sem skocila no a teraz musim ist spravit nieco k obedu. Rizoto mnam. Tak zatial ahojte maminy a deticky :wink:
13. říj 2009 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
magda - podla mna ked mas pocit, ze malej nestaci a chces davat umele mlieko, tak staci zbehnut do lekarne a kupit nejake. potom len na poradni doktorke povies, ze si dala umele. aspon moja sa ma vzdy opyta ci kojim, a pripadne ake mlieko davam.
mne strasne odporucala nutrilon, tak sme ho malej kupili a to bol des bes- mala dojedla a prudom vyvracala aj to, co nezjdedla. tak som kupila bebu ha1 (u nas v lekarni mali len tuto bebu alebo nutrilon) a ta jej sadla. skusili sme potom prejst aj na bebu obycajnu (hlavne kvoli cene), ale velmi rychlo sme sa vratili na tu hypoalergennu.
13. říj 2009 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasminet,
ja neviem, ale ja by som si sama neurcovala ake UM mam dat dietatu, o tom by mal rozhodovat lekar. a keby nasmu malemu nejake nesadlo, zase by som sa len poradila s pediatrickou... aj my sme na umelom mlieku.

magdi, ak zajdes k detskemu, mozno ti da na UM este aj recept a nemusis zaplatit plnu sumu. lebo ved vieme, ze tie umele mlieka su strasne drahe.

ja by som chcela kojit aspon 6 mesiacov, ale uvidime, ako bude...
13. říj 2009 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
vies, ale co ti poradi pediater - zas iba skusit ine...ale nehadam sa... :slight_smile:
13. říj 2009 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja osobne som zo vsetkych umelych mliek jelen :sweat_smile: by som si isto neporadila sama.. :confused: Idem von do tej vychrice, hadam mi neuleti kocik.. Drzte palce.. Berem aj ciapku.. (manzel mi nakazal, ked dosiel na obed domov)
13. říj 2009 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
čo sa týka UM mne odporučila pediatrička buď Sunar alebo Nutrilon premium. Skúsili sme nutrilon a super - KUbka vôbec nebolieva bruško ani nevracia, takže záleží fakt od bábetka ako mu sadne. My sme na UM od 2. mesiaca.

Aj my pôjdeme do tej výchrice - Kubko vôbec nevie vnútri zaspať - spinkal dva krát po 30 min. a pritom on je riadny spachtoš. Už nech je jar :wink: , lebo vonku pomrzneme...........budeme musieť byť asi každý den vonku
13. říj 2009 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
magdi, ja nemam calgel, mam nieco ine volas sa to canistad gel a mali sme to na soor a je tam napisane ze sa moze aj na dasienka...a tiez to Terezke chuti, vzdy sa vyskiera ale zatial som jej to dala len 3 krat a len raz to bolo akutne :sweat_smile:
tu hracku co si spominala, ona sa vzdy na jeden z tych kvietkov tak srandovno prisala, asi si myslela ze je to bradavka, ale je to este na nu velka hracka podla mna a nevie si s tym poriadne trafit do pusiny, tak zatial na to len pozera alebo do toho bucha..

u nas je strasne divne pocasie dnes - vietor, cierna obloha a slnko svieti ostosest :confused: a dnes sme spali s Terezkou do 11-tej :grinning: :grinning: teda papala o osmej a myslela som ze uz ideme hore a potom sme jedna druhu uspali :sweat_smile:
13. říj 2009 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
magdi, s tými nožičkami to asi fakt záleží od ortopéda - u nás chodia detičky na kontrolu v 6týždni a potom po ukončení 4.mesiaca. Skoro všetky musia nosiť aj poštolky - asi to k ním ešte nedorazilo že to neni moderné teraz :grinning: a niektoré ak nemajú celkom vyvinuté striešky na jadierkách alebo nejaký iný problém nosia poštolky a plienku ešte mesiac, potom už bez a ešte kontrola v 6mes.

My sme tiež boli vonku, víchrica síce je horšia, ale teda pršalo a fúkalo,takže dážnik úplná zbytočnosť, iba čo som prebehla mamine a už som mala toho dosť. Moja mama je expert, pokazil sa chalnom modem a keďže my máme jeden mobilný a druhý pevnú linku, tak som jej ten mobilný aj s notebookom bola zaniesť. babka závisláčka :grinning: :grinning: :grinning: a to fičí aj na facebooku ! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

ja keby sme museli prejsť na UM by som sa asi opýtala pediatra,môžu to predpísať na recept a je to tak lacnejšie, ale aj tak je to na odskúšaní, lebo každé dieťa je iné a u nás by sme museli antirefluxné kôli grckaniu, aj keď už je to podstatne lepšie, klop,klop
13. říj 2009 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
a čo sa týka kúrenia, tak v celom našom meste kúria, iba u nás v činžiaku nie, lebo nám vypustili stúpačku a prerábali ventily na radiatoroch, super si to naplánovali :angry: :angry: ešteže máme elektrický radiátor, lebo teplota v izbe je okolo 15-18°C
13. říj 2009 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

mne zase to pocasie vyhovuje, aspon mozem kavickovat a navstevovat :slight_smile: okrem toho maleho toto pocasie uspava, takze mam aj viac casu pre seba.

co sa nas tyka, tak pouzivame uz slova ako "dididi" alebo "dajdajdajdaj" :slight_smile: ale stale sa nepretacame.
13. říj 2009 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nas sa chodi na prve nozicky v 4-tom tyzdni a potom sme boli o mesiac na kontrolu..ked to bolo v poriadku tak uz dalsia kontrola neni...

baby akurat som si nasla nasu prvu temu, ked sme si este len nachadzali dve ciarky na testoch a zistila som ze som si robila test 15.10. a to ma zrovna Terezka meniny :grinning: :grinning: takze ked si budem robit dalsi test a bude pozitivny, tak hned kuknem do kalendara, ze ako sa bude volat nase dalsie dieta hehe :sweat_smile:

bambulka takze to preto sme dnes tak dlho spali, nie preto ze sme s Terezkou lenive, ale preto ze je hnusne pocasie :grinning: no som rada ze si mi to vysvetlila

u nas stale fici "akrrrr" a minule sa Stevo pytal Terezky ze: "co moja, ideme sa osprchovat?" a Terezka: "nieeeee" :grinning: :grinning: sme sa na seba obidvaja pozreli, ci sa nam to len nezdalo hehe ale dobra nahoda :sweat_smile:
13. říj 2009 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
Tak aj my sme boli vyskusat to pocasicko a 1 krat aj fusak a normalne v nom nevedel zaspat, asi ze mal taky stiesneny priestor, ked bol doteraz zvyknuty, ze bolo okolo neho volno. No april sa moze ist hanbit, ked sa to porovna s dnesnym pocasim. Nech uz je aspon marec, lebo fakt az sa nas..ie snehu neviem ,ake budu nase prechadzky vonku :frowning2: :unamused:

zuzec do kalendara sa pozri radsej popreu, aby to nebol/a Hortenzia/Baltazar :wink:

co sa tyka UM, tiez by som sa asi najskor poradila s Dr, ved maju vacsiu prax a vedia co babatka mozu, lebo tak sa mi zda, ze Nutrilon predava reklama a na ostatne mliecka sa zabuda a mozno su aj lepsie. Ale to je na kazdom, ako sa rozhodne, ale najviac by som sa drzala kojenia v kazdom pripade a len v krajnej nudzi zacala s UM.

Drzte sa a dajte boztek babatkam!
13. říj 2009 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievcata..nechcem byt kruta,ale zase nemusite vsetko diskutovat s Dr..vsetky UM maju udane pre aku vekovu skupinu su..a potom uz zalezi na traveni babatka ci ho prijme alebo nie...lekar moze poradit,no nemusi to pasovat a potom vam aj tak neostane nic ine len skusat...ja som spokojna s Bebou..obycajnou..tu mal syn ked som ho dokrmovala..a Kiarka ju zvladla tiez ked som jej ju dala ked som ju nedokazala riadne kojit(nebolo dost mlieka)..musite dat trosku aj na materinsky instinkt..ja som na rady Dr doplatila pri dcere..bolo to sice ohladom inej veci,no uz pri synovi som zdravie mojho dietata riesila inak..mojim detom idu zubky tak,ze maju sopliky a kaslik,no a pri velkej dcere nam Dr davala zakazdym antibiotika..tak ich mala kazdy mesiac dvoje...a napokon ako dva apol rocna vykotvila v nemocke s vysokymi horuckami hnackami a vracanim...a vtedy ta byvala nasa DR..na to dajakosi neprisla ze su to len zubky..tak asi tak..
13. říj 2009 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj my sme boli odskusat 1. krat fusak ale este nie ten zimny lebo ten som len dnes oprala ale taky tensi jesenny donho som dala taku hrubu deku co sa zapina a je z toho taky vak, zakryla tensou deckou a navrch "nanoznik". matko zabuval este pri papani a neprebral sa ani ked som ho obliekala a prenasala do kocika, takze ked sa po 1/2 hodke prebral, nechapal co sa vlastne deje :grinning: taky bol zlaty sa obzeral cely cas ale vobec nebol nervozny a toho som sa bala najviac, lebo tiez bol zvyknuty vyvalovat sa nasiroko :grinning: ale mal studeny nostek, no pochybujem, ze mu bola zima lebo bol nababuseny riadne a aj poobliekany. a mal studene aj licka ale to asi preto ze mu nafucalo do kocika. lebo u nas vichrica sem.tam. a dokonca pred chvilkou padali mikro snehove vlocky :grinning: to je teda blaznive pocasie. ale doma mame teplucko, mozno az prilis, hlavne v spalni, kurime do krbu a je to parada.

co sa tyka UM ja ked som isla z porodnice tak nam tam hovorili pri tom zaverecnom pouceni, ze je dobre mat doma pre istotu jednu krabicu UM pre istotu, ze ak by nestacilo mliecko aby bola poruke a veru som to ocenila velmi pri tej mojej krize. akurat, ze sme ju otvorili a treba ju spotrebovat do 14 dni. takze ju teraz mozem skoro celu vyhodit. aj sme ju ponukli jednym co maju take babo ako my ale akosi ju nechceli... co ja teda nechapem ale dobre. no a ked bol manzel ju kupovat v lekarni (lebo ja som po porode nebola schopna) tak sa ho spytali, ze aku mal v porodnici a tam davali bebu HA tak povedali, ze je najlepsie davat rovnaku. takze sme kupili tu. aj ked je drahsia ako obyc ale zase som dufala ze nebudeme ju musiet pouzivat nejak trvalo. a vobec som teda nevedela ze sa to da aj na predpis :sweat_smile:

a aby som nezabudla musim sa pochvalit. matko dnes prekakal plienku, pancuchy, body a nohavice :sweat_smile: zachvilu mozem zase prat, bude plny pradelnik. ale on ani dako vela nenalozi do tej plienky len mu to nejak do bokov ide... musela som ho rovno pod sprchu dat, sa riadne cudoval, ze co sa to deje :grinning: :grinning: :grinning:
13. říj 2009 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
devita - cim dalej tym mam nejaky silnejsi pocit, ze najst dobru detsku lekarku je umenie :angry: to je fakt sila s tou vasou byvalou.
13. říj 2009 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, musím vás dočíst, ale začnu aktuálním hlášením:

1) dnes je tady v Polabí hnusně a s kočárkem mě zastihl déšť se sněhem = hnus!

2) Chcete-li Huggies hlenky s designem jeansů (viz http://www.facebook.com/photo.php?pid=30273982&l=779e9ff281&id=1550112904), tak je mají v akci v Albert - Hypernova za 299Kč

3) Na autě už mám zimní kola! Raději :wink:

Až vás dočtu budu reagovat dál :wink:
13. říj 2009 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
devita to iste sa nam stalo tiez, ked som minuly tyzden volala doktorke, ze Terezka ma soplik a kaslik, tak sice nedala antibiotika, ale hned nam nakazala kvapky a sirup na prechladnutie...a mimochodom zase ju ani nevidela, zas len po telefone :angry: no ale dva dni na to som ja sama zistila ze to neni prechladnutie ale zubky...(jak ked mala Terezka zabu a ona cez telefon diagnostikovala slintavku :angry: )
chapem ze keby kazda mama utekala s kazdym problemom doktorke, tak by nas bola plna cakaren, len mam pocit ze z dvoch moznosti nasa doktorka diagnostikuje vzdy tu menej pravdepodobnu...

inak zase som nasla malej na podbradniku krvicku, jak ho ozuzlava...moze to byt z tych zubkov? lebo nechtiky som jej vcera ostrihala, tak sa nemala s cim skrabnut..

aj ja mam preistotu doma krabicu Nutrilonu, ale teda zatial mam tolko mlieka, ze vystaci aj pre nasu cicu a kocurika... :grinning: niektore si pomyslia o mne, ze takto plytvam, ale to je mlieko ktore mi vyteka ked Terezka papa, ja ho zbieram do poharika a rano vylejem cicam :sweat_smile:

akurat sme sa trochu hrali v posteli s Terezkou a Stevo ju zabaval s takou velkou hrkalkou a vypadla mu z ruky a rovno malej na tvar :pensive: taky rev co spustila, ale skor sa asi zlakla, stacilo trochu pomojkat :dizzy_face:
13. říj 2009 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jasminet, Kryštof má taky Bebu, i když tedy AR. Pokud to nebude hodně nutné nedávej obyčejnou před 6 měsícem. Přeci jen je ta hypoalergenní víc podobná MM.

Adél, dobře, že se vám zlepšil ten reflux, my s tím pořád bojujeme.

My máme výhodu, že jedním kotlem se topí i ohřívá voda, takže topení je otázka jen otočením ventilu na radiátoru. A už jsme taky začali, tedy hlavně večer. Bylo tu vlezlo, ale teď krásně teplíčko 25°C.

Tak jsem vás dočetla a snad reagovala na vše co jsem chtěla. Zase jsem totiž zapomněla na Zuzky trik :wink:

Bash, Tobě se omlouvám, ale ještě jsem nevyzkoumala tu sportovní sedačku, protože je v garáži nahoře v regále a já se na ní bez Aleše nedostanu :confused: Jsem hold malý pívo :sweat_smile:
13. říj 2009 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte tak zajtra ma byt pocasie este horsie my sme dnes ani vonku neboli brr do tej kosy sa my nejak nechcelo.

My sme boli na nozky v 1mes., 2mes. a mame prist v decembri.

Maminy aky mate teplomer na meranie teplotky? Lebo ja mam rychlobezku a ta sa my nejak nelubi :confused:

A dnes sme kupili 4-ku velkost pampers zdaju sa my lepsie tak uvidim ci nebude precikana alebo co.

Mne polovicka ide na mesiac prec tak budem musiet dat do zasoby keby daco tu masticku na dasienka a aj UM a co este take by som mala mat? HM? :confused:
13. říj 2009 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminky,

tak tu pod Tatrami je už riadny zima, a Tatry sú od včera biele. Vonku dnes fúkal strašný vetrisko, ale aj tak sme boli aspoň na polhodinku von doobeda aj poobede hlavne kvôli Danielke, lebo Ľubka zatiaľ pospí aj doma. Naobliekam ju ako na von, položím do vaničky od kočíka, otvorím balkón a spí. Tu sa už kúri od 1. októbra, s výnimkou tých pár teplých dní minulý týždeň. Akurát, že je potom dosť suchý vzduch, aj keď máme odparovače. Preto dávam na večer ešte aj mokré plienky.

Lovacka - s hemoroidmi mala problém moja sestra, a pomohli jej čípky, len neviem ako presne sa volajú. Ale sú voľnopredajné. Okrem toho sa veľmi odporúča sedavý kúpeľ z dobovej kôry.

Zuzka - to je dobré, mačička a kocúrik kojení :grinning: :grinning:, a to jemné krvácanie môže byť od toho, ako si šúcha ďasienka

Odpovede na otázočky
1. vlásky veľmi nepadajú, na zátylku však máme lysinku
2. ušká čistím vždy po kúpaní - ak nezabudnem
3. spinkáme rôzne, ale vždy po 2 max. 2,5 hodinách bdenia, si Ľubka žiada zdriemnuť
13. říj 2009 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Magdi - ja mám digitálny teplomer, a som spokojná
13. říj 2009 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oprava - dubovej kôry :wink:
13. říj 2009 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Magdi, já mám digitální. Kombinovaný ušní a čelní a jsem spokojená. Teď, když měl Kryštof horečky jsem ho ověřovala rychloběžkou a je i přesný.

Andreaber, Lovačka, pozor mě řekli, že po porodu se sedavá koupel z dubové kůry nesmí (tedy já rodila CŘ), takže je to něco jiného. Ale stejně nepomáhá. Jsou poškozené ty žilky těhotenstvím a buď to přejde samo nebo se to bude muset opravit laserem nebo chirurgicky.
13. říj 2009 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobry vecer!
Magdi ja mam digitalny do uska Braun, ale on tiez meria tak, ze odmeram 2-3 krat v kazdom usku a urobim si priemer, lebo zakazdym je cisielko ine, ale je super, ze je odmerane za 3 sekundy.
Pekne snicky :dizzy_face:
13. říj 2009 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Diky vam zatial tak ja sa idem venovat polovicke tak vam este pekny vecer a potom dobru noc ahojte.
13. říj 2009 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek