• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Ahojte,aj ja uvazujem nad fusakom Kaiser.Odkial ho objednavate?
Este babam pod Tatrami by som poradila fusaky od ceskej firmy Dita Tábor /www.dita.cz/-tie maju OUTLAST,ktory reguluje teplo,vraj su tiez suprove,tak ja neviem...
14. říj 2009 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
europa ja som ho kupila z druhej ruky, ale asi treba vygooglit najlepsiu cenu!
14. říj 2009 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja mam presne ten emitex COMBI 3v1 zeleno limetkovy, teda farba 100x krajsia ako na obrazku. akurat ze som ho kupila za 45€ aj s postovnym na MMB :grinning: vcera som ho prala a uz je suchy lebo sa da cely rozopnut a rozlozit, takze rychlo uschne. dufam, ze bude teplucky. my sme boli vcera len v takom tensom jesennom fusaku a hrubej deke ale ak to bude s tymi teplotami takto pokracovat tak musime vymenit za tento zimny. inak my mame fusaky od tej manzelovej sesternice z anglicka zdedene ale vsetky su take tensie :unamused: ale zase keby bola normalna jesen tak su super. mozno na jar vyuzijeme.

ivus a on sa ti nezmesti ani ked odopnes tu spodnu cast?

a aj u nas snezi uz od rana, pre istotu som vcera spratala aj muskaty z balkona. rano som umyla dvierka na krbe, matko zatial dzavotal v postielke. kym to ucinkovalo tak som sa napapala s matkom a kedze nechcel byt potom sam tak som ho zobrala a spolu sme zakurovali do krbu. taky je uzasnuty z tych plamienkov :slight_smile: a ukazovala som mu aj sneh ale velmi ho to nebralo :grinning: teraz buva od 10,00. po polhodinke sa sice zobudil ale kedze som videla ze chce este buvat tak som ho nechala v postielke dala mu cumlik a po chvilke znovu zaspal. a ja som nejaka chora, mam zapchaty nos a trochu kaslem v noci som musela ist do vedlajsej izby vyprazdnit nos, lebo ja vtedy trubim ako slon, tak aby som matka nezobudila. a striekam si len vincentku no nevelmi to pomaha :frowning2: idem sa asi nahriat pred krb
14. říj 2009 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jasminet - já kupuji Bebu AR, 700g (baleno prakticky do 2 sáčků) za cca. 300 kč

Holky, ze Středních Čech apod. Chcete-li některá Kaiser fusak, tak v Německu na www.mytoys.de mají ve slevě, pojedu tam, tak není problém vám ho koupit a dovést :wink:
14. říj 2009 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, naprosto úžasná věc je tento kobereček http://www.arabelashop.cz/detail.php?zbozi=334336

Kryštof je z něj odšený, hraje, bliká a hlavně je to "folie" takže je možné ho otřít, když slintá :grinning: :grinning: :grinning:
14. říj 2009 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
tak poviem vam dnes je riadna kosa u nas su 3 stupne uz som vytiahla pancusky hrubu ciapku fusak a kryt ten kryt na vanicku.sportiak som dala dole hadam este vydrzime co to vo vanicke.maly pekne zaspinkal v kociku ale zobudil ho pes a potom u nevedel zahajkat sme museli ist dnu :angry: poobede ideme do ke chcem ist do nejakeho kupelnoveho studia nech mi spravia vizualizacie kupelni a v nedelu ideeme na vizualizaciu kuchyne lebo nam treba tahak elektriku a musim vediet ako budem potrebovat zasuvky :sweat_smile:
teraz hajkame v postielke e poviem vam to brusko nase vobec neprechazda.zacala som davat espunisan ci ako sa volaju do kolkych dni maju zabrat a ako casto ich davate?tusim alex ty ich pouzivas nie?
14. říj 2009 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti, aku tam ma cenu ten Keiser, lebo to tam neviem najst :confused: :sweat_smile:
14. říj 2009 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
14. říj 2009 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
14. říj 2009 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
dik kocky
:slight_smile:
14. říj 2009 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
este by som odpustila pocasiu tu kosu, ale ten vietor, tak ten nam neni treba :frowning2: :angry:
alex vidim ze ti uzivate domceka :dizzy_face:
dnes chcem upratovat, mame tu ako po vybuchu, ale neviem ci mi to slecinka dovoli, nejaka je mrzuta, trapia nas dasienka, tak musim mojkat :pensive: :sweat_smile:
majte sa pekne uz na mna vykrikuje :wink:
14. říj 2009 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzec - tak to teda si uzivame stahovali sme sa v decembri takze jesen sme tu este nezazili :wink: no ja tiez musim stale matka s niecim zabavit lebo akonahle nema aktivitu tak si chyta dasienka a mrnci. este ze mame cumlik ten poobzuva vytahuje si ho z pusy a zase dava spat.
dnes som ho rano dala v postielke na brusko ked sa napapal lebo som musela ist strasne surne cikat :grinning: a ked som sa vratila mal cumel v ustach. som ostala uplne vyvalena lebo bol dost daleko od neho. ale on si plienku potahal mal ju skoro celu pod sebou a tak nan dociahol. je to betar :grinning: :grinning: :grinning:

lovacka - my davame probiotika bio gaia. kupila som aj espumisan ked sme mali tie hrozne bruskabole ale nastastie to preslo a nestihli sme ho ani dat. takze s tymto neporadim ale tie probiotika nam zabrali tak za 5 dni tusim.

matko buva v nasej posteli, sme tam nejak spolu zalomili :grinning: dufam, ze vydrzi aspon hodinku len vecer aby sme potom nedopadli ako vcera...zaspal o 17,00 a musela som ho budit 19,30 na kupkanie :sweat_smile:.

a este ma napdalo k fusaku, no co som zatial vypozorovala tak pozitiva emitexu su ze ma 2 zipsy po bokoch takze sa to lahko zapne a lahko sa aj drobec vybera lebo tie ostatne so mame maju zips dookola a to je vo vanicke fakt na prd, kym to zapnem matko je cely poprevracany :sweat_smile: a tiez ta cast co sa da odopinat na spodku (je to vlastne na predlzenie ked je babo vacsie) tak ta je znutra umyvatelna z takej latky ako cely fusak zvonka takze ked babo chodi je to fajn, lebo ked to zamaze da sa to v pohode utriet alebo sa da odopnut ta cast a oprat len ta. a co sa mi nepaci, ze tie snurky na stahovanie nedrzia uplne pevne. ale mozno som len este neprisla na ten figel ako to treba stiahnut dobre. tak tot asi vsetko. som sa ale rozpisala zase... sa mi huba nezastavi :sweat_smile:
14. říj 2009 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
alex ie huba ale prsty sa Ti nezastavia :grinning: To je Matko paradna sikulka s tym dudlikom :wink: My mame dudlik, ked je ozaj velmi zle, inak dobrovolne ho nechce a v noci, kebyze mu ho chcem dat, tak ho nase...m tak, ze sa asi este viac rozreve!

este aj ja k fusaku, ale kaiser, kde sa ta spodna cast da tiez odopnut a je tiez z tej istej latky ako vrch a samostatne pratelna. Mne napr. vyhovuje, ze sa odopina v prostriedku a dobre sa tam vklada babo, lebo do druheho co mam na bocne zipsy ho dzgam len z jednej strany, lebo sa mi nechce odopinat aj druha strana.

Maly je dnes nejako ospaly, ale ked mi zaspi na rukach a polozim ho tak je hned umrncany, tak sme prevaznu cast dna na rukach :unamused: No co uz!
14. říj 2009 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminky :wink:

Dnes je ale vonku riadna kosa.. brr... neznášam takéto počasie.. ešte minulý týždeň bolo krásne teplučko a zrazu tesne nad bodom mrazu.. :cry: Keby som nemusela ísť dnes von tak ani nejdem.. ale potrebovala som povybavovať pár veci a bola som na pošte pre termosúpravičku, kt. sme objednali Sebkovi.. je krásna :wink: Pri takomto počasí mu ju začne obliekať asi hneď ako ju vyperiem...

Nejako tu nestíham chodiť.. takže Vás ani nestíham dočítať, keďže ste sa poriadne rozpísali.. skoro ako za čias "tehotných" :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Budúci týždeň v stredu ideme na kontrolu k ortopédovi, tak dúfam, že bude všetko OK a nebudeme už musieť baliť.. a v utorok máme poradňu, pravdepodobne bude Sebinko očkovaný... Dr. ho neočkovala lebo ešte nemal zahojené to prvé očkovanie do ramienka..

Zuzi, takže i vy ste boli na svadbe? :slight_smile:) Náš Sebko bol tiež zlatunky.. na každého sa usmieval, tancoval s nami.. na 45 min si zdriemol v kočiariku, vôbec mu nevadila hudba.. a strašne rád sa fotil, aj s nevestou (jeho krstná) :slight_smile: a potom o pol desiatej zaspinkal.. v izbičke čo tam bola.. domov sme išli pred pol druhou, to ste mali vidieť.. totálne ma boleli nohy /nejako si odvykli od topánok na opätku a pridalo sa k tomu aj tancovanie :D/.. a domov (k manželovým rodičom) som šoférovala ja, to bola haluz, keď som si skoro prsty necítila :D drobček sa zobudil až o pol tretej keď sme ho prezliekali do pyžamka.. potom sa zobudil ešte raz, ale troška si potiahol mliečka a spinkal ďalej.. spali sme do pol ôsmej.. :slight_smile: potom som si s nim ešte na hodinku zdriemla o deviatej.. :dizzy_face:

Ale som sa rozpísala.. idem ešte niečo porobiť, kým moje srdiečko spinka... majte sa zatiaĺ :wink:
14. říj 2009 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

k fusakom...my mame doma jeden retro ovci, uvidime, ci nekupime to emitex. ale boli sme dnes kupit tu zavinovacku emitex do autosedacky, je fakt fantasticka, rozmyslam, ze v tom maly bude aj spinkat, lebo on sa zo vsetkeho odkope a potom mrzne a spacie vaky su uz teraz tenucke.

tie emitex vyrobky sa mi zdaju sikovne, cesky vyrobca :slight_smile: dobra praca.
14. říj 2009 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bambulko, já mám taky tento fusak do autosedačky od Emitexu, ale pozor, Kryštof se mi z něj taky vykope. spací vaky jsou v tomto jistější :wink:
14. říj 2009 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes to skusim, uvidim.

vidim, vidim, ze mame doma futbalistov :slight_smile:
14. říj 2009 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti, a ake spaci vak pouzivas? ja mam 2, jeden flisovy, druhy podsity z IKEY, ale oba su uz trochu tenke.
14. říj 2009 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ježiš já nevím, je takový sametový s podšívkou z Mothercare a přes děj dávam takovou tu klasickou larisu. Kryštof spí, tak Ti to zítra vyfotím, teď tam nepůjdu rozsvěcet. :wink:
14. říj 2009 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

tak čítam, že je to všade rovnaké. Sneží a fúka. My sme sa aj dnes prešlo na polhodinku, aby sa Danielke rátal deň. Išli sme klasika do potravín a potom do sekáča, ktorý je hneď vo vedľajšej bytovke, vyplatiť overal, čo som kúpila Danielke. Za 170,-Sk ako nový, fialkový (Marks&Spencer), no nekúp to :grinning:

Ja mám len taký klasický fusak ešte po manželovi. Danielke však v ňom vôbec nechcela byť, tak sme celú zimu boli len v teplých dekách a bolo to bez problémov. Uvidíme ako Ľubka.

Lovacka - ešte ma napadlo, mohla by si napísať ohľadne Tvojho problému do poradne gynekológa na stránke Mama a ja
14. říj 2009 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
u nas bol zase klasika vecer s bolavym bruskom :frowning2: :pensive: :cry: ja uz fakt neviem ze co :cry: ako mu pomoct ci ho zobrat k lekarovi alebo to je len kolika.cez den sa to celkom dalo sj spinkal rano kakal a vecer ako treba spat tak posledne tri dni nas takto bli brusko.ja este rozmyslam on si nevie odgrgnut hned ked sa napapa niekedy aj polhodina hodina prejde ale zase ked ho nosim na rukach tak sa hadze ze uz by spinkal.mozno aj z toho ho boli brusko ale ako mu pomoct aby hned odgrgol
14. říj 2009 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj lovacka. A ako ho davas si odgrgnut? Na ramienko? Mne na ramienku odgrguje len teraz ked som zacala kojit po leziacky tak moc my tak ani neodgrgava. A stane sa ze ked ju dam na brusko na ovecky a potom ju zdvihnem tak ze si odgrgne. A natieras pupikom?
14. říj 2009 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
my mame dva fusaky - po mne a po manzelovi a ten po manzelovi je z ovcou, akoze podla mna uplne super, jedine v com je dost velka nevyhoda, ze ked budeme v sportiaku, tak tieto fusaky nemaju diery na pasy :pensive: uvidime, budem to riesit potom...

ninny takze aj Sebko je svadobcan tak ako sa patri :grinning: :grinning: ked budes mat, tak hod nejake fotecky, nech vidime aki ste boli pekni vyfesakovani :wink:

mne je dnes nejak zle od zaludka, moc som toho za cely den nezjedla, cely den sme sa valali s Terezkou v posteli a hrali sme sa a spievali a uplne som zabudla jest :sweat_smile: tak mozno preto..

lovacka s odgrgnutim to byvalo vesele aj u nas, dlho trvalo kym sa to Terezka naucila a zistila som ze ked jej jemne klopkam po chrbatiku z dola hore a stale dokola, tak vtedy grgne skoro vzdy...ale ked si negrgne do 5 minut, tak ju necham tak, lebo viem ze negrgne uz vobec..
14. říj 2009 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! My sa od včera vieme pretočiť z bruška na chrbátik. Podľa mňa by sme vedeli už skôr ale Sonička veľmi nechce byť na brušku a včera keď som jej po kúpaní natierala chrbátik tak sa zvrtla. Skúsila som ju dať ráno na bruško a zase sa 2x obrátila a teraz večer znova. Zistila fintu a už to ide. No a z chrbátika na bruško nám už tiež veľa nechýba. Dnes sme boli na sono kĺbikov. U nás sa chodí v 3.týždni a potom v 4 mes. Dovtedy odporúčajú široké balenie. Ja som balila asi len mesiac kvôli teplu a kolikám ale dnes nám povedali, že sme ok a kontrolu už nemáme žiadnu. Cestou domov sme boli v Tescu nakúpiť, lebo tatino má dnes meniny a zajtra narodky a domov sme už nedošli lebo sa mi pokazilo auto asi 400m od domu. Tak som pekne vybalila kočík z kufra, naklikla autosedačku, nákup do ruky a valila som domov. Keby mi to zdochlo niekde v meste na križovatke tak MM asi odstrelím. Už 2 týždne mu hovorím, že mi svieti žhavenie a on že v pohodééé :angry: Potom som rýchlo chystala hostinu, lebo tu boli gratulanti. Kým sme sa so Soničkou túlali po meste Tinka doma 3 a pol hodiny spala, takže teraz nevie zaspať :confounded: Keby som bola doma tak ju zobudím aj skôr ale bola so starkou a tá jej dopriala spánok :slight_smile:
Fusak mám orig od kočíka casualplay a ešte som ho neskúšala ale už sa to blíži :wink:
14. říj 2009 ve 21:58  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak mn dorbec odgrgol az teraz a to papapl o pol 8 :pensive: davam ho na ramienko a sucham mu chrbatik
14. říj 2009 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lovacka si si istá, že je to bruško? Lebo my máme teraz také, že cezdeň keď je malá unavená dáme cumeľ, zabalíme do deky, dáme do kočíka al. postieľky a pekne sama zaspinká ale večer po kúpkaní aj keď je vykakaná, napapaná atď sa polhodinu až hodinu jeduje, mrnčí poplakáva a nepomáha ani prsník ani nosiť ani voziť v kočíku. Tak ju len nechám ,,vyzúriť" sa a potom zaspinká.
14. říj 2009 ve 22:02  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja neviem co to moze byt :frowning2:
14. říj 2009 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je to najhoršie, že to bábo ti nepovie čo mu chýba :cry: Musíme to vydržať, je nás takých viac. Aj lentilk.a sa stále trápi s malým. Hlavne, že sú deti zdravé :wink:
14. říj 2009 ve 22:19  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovacka, tak ak je to brusko, to ma evidentne krce, bud ma nozky uplne vystrete, alebo pokrcene pri brusku :confused: Ten espumisan si neskusala? Zabera prakticky hned, lebo to nie je ako liecivo, ale ako pomoc pri odstraneniu vzduchu v brusku. my to davame 2x denne prevetivne 10 kvapiek. Ale predpokladam, ze si si ich uz kupila, ked sme to uz davno pisali... :confused: Inak ja som kdesi citala ,ze sa maju odgrgavat len male deti, vacsie sa uz nemusia. My napr. negrgame vobec, lebo jemu to vzdy trvalo hodinu, medzitym si aj pospal.. :sweat_smile:

kukala som na tie fusaky ako sova do hodin a vykukala som Kaiser :grinning: Som rada, ze som sa rozhodla, lebo uz som z toho bola nervozna.. :rolling_eyes:

zuzi, vsetko najlepsie Terezke k zajtrajsim meninam, lebo zajtra by som na to na 100% zabudla.. "vykojeny mozog", ved to poznas :grinning:

andrea, u nas nesnezi.. Aj minulu zimu snezilo asi 8x a sneh bol tak 5 dni za celu zimu :wink:
14. říj 2009 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivus odkazem Terezke, ona ti urcite posle oslintanu pusu za to :grinning:
co by som dala za to aby sme aj my mali len 5 dni sneh..minulu zimu to bolo hrozne, tolko snehu som tu este nevidela, uz sa mi z toho chcelo plakat, dokonca sme vtedy rovno pred domom dostali smyk a rozbili auto :pensive: ked nasnezi tak sa domov dostaneme len s retazami...a to byvame na zapade :confused:

hura nasi vyhrali, ale nebyt polskeho vlastnaka, tak si mozu ist piskat :grinning: :grinning: dobrunoc
14. říj 2009 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek