• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
u nás snežííííí ale brrr, zima jak šľak aj doma, konečne dnes by mali začať kúriť, ešteže máme elektrický ohrievač, Martin v izbe mal 14°C :angry: a to všetko len kôli úradníkom byt.družstva, o mesiac sa prerábka ventilov kôli papierovačkám odložila :angry: :angry: :angry:

inak zúbky idú asi aj Maťkovi, keď tak poriadne zíval, videla som tam také dve čiarečky a tiež začal viacej kakať a teda aj to množstvo :confused: :sweat_smile: , všetko žužle, slince a tak cucá palček,že si ho asi vcucne :grinning:
15. říj 2009 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzec, Terezke všetko najlepšie k prvým meninkám :slight_smile: som si na ňu spomenula,keď som o 2:00 písala čas kojenia a dátum :slight_smile: nech je stále také dobručké bábinko

lovacka, mne Maťo tiež v noci skoro vôbec neodgrguje ale zato ráno to je šupa, cez deň keď to nejde, tak ho dám na chvíľku na bruško, zdvihnem a väčšinou to pomôže. Inak ten Espumisan alebo Sabsimplex sme používali pri Romankovi a boli super oba.

Trošku pojedujem modrého pažravca, dnes si určite chcem upiecť bábovku, lebo je tu kosa :unamused: a aspoň trošku sa oteplí :slight_smile: takže 2 muchy jednou ranou a na obed bude zapekaný karfiol, našťastie Maťovi nevadí :dizzy_face:
Pekný deň :slight_smile:
15. říj 2009 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadi, ja neviem, co by som robila, keby mame doma 14 stupnov. By som asi niekoho zavrazdila holymi rukami.. Ja som strasne nervozna, ked mi je zima.. My mame v spalni 20st a mam paperovu perinu a je mi kosa. Krpatucky tam teraz zaspal, tak som ho nou prikryla, lebo do rana bol tiez studeny. Neviem, preco nekuria normalne, radiatory aj rury su teple tak napolovicu :angry:
15. říj 2009 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré studené ráno. Venku je hnusně a to tady v Polabí bývá tepleji než obvykle ve zbytku ČR

Zuzec, Terezce všechno nej k svátku a jednu oslintanou pusu od Kryštůfka :wink:

Holky musím se pochlubit, včera jsem odsála tolik mléka, že mě Kryštof jen 1x UM :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: jsem na sebe byla pořádně pyšná :wink:
15. říj 2009 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babizne, :dizzy_face:
ivus - jasna provokacia bude so snezienkami v januari... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Este som nerozdychala ani tie minulojanuarove! :grinning:
zizi - vsetko NAJ Terezke k meninam :dizzy_face:
dadi - to fakt mohli robit v lete... a babovku som si upiekla vcer a- to zvladam v pohode - a CELU ju zozrala :confused: :grinning:
lovacka - my mame stale koliky, ja uz to neriesim...proste to tak je. Akurat sme sa dohodli, ze asi zacneme skor s prikrmami, lebo to je mozne riesenie. Nam Espmusian, ani ine kvapky nepomohli. :unamused:
mufo - totok j etypicky chlapsky pristup, esteze Vam auto skapalo kusok od domu... :grinning:

No a este som chcela reagovat na kadeco, ale samozrejme si nepamatam Zuzkinu fintu s dvoma oknami... :grinning:
15. říj 2009 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
martinka - super s tym mlieckom :dizzy_face:

Ja som rano kojila malinkeho po 11 hodinach, lebo akosi sa nezobudil v noci a on pytal z oobidvoch cecikov...vravim si, fiha ty si riadne hladny... Samozrejme, ze z toho asi 2 deci potom odgrcol. Takze je to maly modry pazravcek. :wink: :dizzy_face: :grinning:
15. říj 2009 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
Tak to pocasie je o nicom! To Vam nezavidim, ze nekuria :frowning2: , ja zase udrzujem v piecke stale nejake polienko a v spalni mame tiez okolo 21C, co je na spanie celkom dobre. Malemu idu ocka vypadnut ked pozera na plamienky a veselo im dzavoce :slight_smile:

Dadi aj ja som piekla babovku, ale predvcerom a dala som aj recept na pazravca :wink:

No ja som vcera varila taky rychly segedinsky gulas, mame zavarenu zabijackovu kapustu z kyslej kapusty a na podiv malemu nevadi, uz som neskusala len karfiol a pikantne, no na karfiol sa odhodlam, ale pikantne asi este necham do 6 mesiacov na pokoji. Tak som rada, ze mozem mat jedalnicek celkom normalny bez obmedzovania a melho brusko to zvladne :dizzy_face:
Ivuska gratulujem k vyberu fusaku, budes spokojna ! :slight_smile: :slight_smile:

Prajem pekny den i ked vonku to tak neni, zase sa kyda to biele!!
15. říj 2009 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
samozrejme som zabudla!

Zuzi vsetko NAJ Terezke k meninkam, hlavne zdravicko a aby ju zubaky velmi nejedovali!

Martinka mas moj velky obdiv za to mliecko a drzim palce aby Ti to tak islo stale :grinning:

Ten "vykojeny mozog" je fakt super nazov! a samozrejme ho mam aj ja!!!
15. říj 2009 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko:slight_smile:

Pridala som zopár fotiek zo svadby, tak kto chce môže nakuknúť :grinning:
15. říj 2009 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
mati, s tym mlieckom si hviezda... Tomu sa hovori, ked niekto robi "vsetko pre kojenie"-- Nie ked ktosi povie, tak sme prikladali 5 dni a nic... :unamused: Ty si dokaz, ze vsetko sa da, ked sa chce....

leus, no vies co, celu si ju zjedla..?! A co ja?? :cry:

jasimk, aj ja som vcera varila segedy s tym, ze aku radost bude mat moj muz, lebo ja som jedla spenat (som na nom akosi zavisla :confused: ) a on sa vobec nepotesil... Ze on to moc nemusi... Tak mam hrniec segedinu a neviem, kto ho zje.. :sweat_smile: Ja to neriskujem, lebo to by som z neho vzlietla pod strop isto.. :grinning:
15. říj 2009 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocky, nemate niekto prehlad ako sa ma gubinka? :confused: :confused: :confused: Nas asi uz nelubi.. :unamused:
15. říj 2009 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
hezké ráno maminky :dizzy_face:
15. říj 2009 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivus to mas za dobrotu na zobrotu s tym segedinom! :unamused: Ja nemam problem, kto to zje, lebo aj starsi synator ma strasne rad kapustu, tak sa nadlabne s knedlou ako nikdy a to budem musiet dne piect zase babovku, lebo ju moze jest na ranajky, do skoly a aj na veceru :wink: Nema taky problem ako ja, ze ked sa na sladke pozriem, tak mam o kg viac! :dizzy_face:
15. říj 2009 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babulky,vidim ,ze zavial chlad a utiekame sa uz ku kapustičke..ja som vcera robila vepro knedlo zelo..mnaam..Kiarke to vobec ale vobec nevadilo...

Marti a co si jedla a pila cely den,ze sa ti tolko mliecka podarilo odsat?

Ninny Sebinko je krasny,..

Zuzi,Terezke vsetko najsamlepsie k meninkam a nech ma poslusnych rodicov.

Lenti a co dobre jedavas ze ma drobcek este stale koliky?
15. říj 2009 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, aj ja sa pripájam, všetko len to naj naj naj Terezke k jej prvý meninkám :dizzy_face:

Devitka, ďakujeme :wink: Maminka s oteckom ho vyparádili, akurát veď aj sama vieš, že keď tie naše bábenka máme na rukách, tak sa im vytiahne raz svetrík, raz nohavice, alebo všetko naraz.. a potom vyzerajú fakt perfektne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. říj 2009 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny..ale ved potom su o to frajerskejsie tie nase deti.. :grinning:
dobre to zvladol?
15. říj 2009 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte mamičky :grinning:
Včera sme boli s Jasmínkou na prvom očkovaní po tbc.
Jasminočka bola naprosto úžasná trošinku poplačkala a doma pekne zaspinkala a už bolo dobre :dizzy_face:
Včera som sa s doktorkou rozprávala o Jasminkynom plači že je niekedy intenzívnejší a doktorka spomenula že to v 4 mesiaci nebudu zubky skvor si myslí ,že ju občas trápi ešte brušenko.Tak som jej včera dala pre istotu Sab simplex aby neplakala pre bolesti bruška a na nožinku som jej dávala studený obklad.
Jasminka má bledé sliznice tak v piatok nás čaká odber krvi a potom uvidíme ,že čo sa deje.A predpokladáme že ide o anémiu krvi,zrejme nedostatok železa.Tak dúfam ,že to nebude nič vážnejšie.

Martinamil to je super že máš veľa mliečinka :slight_smile: Ja to odsávanie teraz zanedbávam.Predtým som v pohode odsala z jedného prska aj 125 ml a teraz ledva 100ml.všimla som si že sa mi aj zmenšili prsníky no uvidíme koľko ešte vydržím kojiť Jasmínku.A Jasmínka mi nepije mliečinko z fľašky tak ho zamrazujem do via pohárikov na 4 mesiace.

Zuzi terazke všetko naj. k meninkám :grinning:

Lenti z tých kolik si nič nerob aj ja znova dávam Jasminke Sab simplex a papavam skoro všetko ved patrím ku modrému pažravcovy :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Dada mňáám ty si šikulka tu babovečku by som si aj ja dala.

Babulky aj vám začali padať vlásky...lebo mne to teraz robí velku depku zriedli velmi vlásky a teraz neviem či kvoli zvečšenej štintnej žlaze ,alebo po porode.... :unamused:
15. říj 2009 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka - tak uz mate v pusinke ciarocky? my zatial nic ale teda nalozit vie do plienky riadne som nevedela ze aj to je priznak zubkov, lebo nas mato pravidelne prekaka co ma oblecene, proste ked nalozi do plienky tak to stoji za to :grinning:

leuska - to ma tak strasne mrzi, ze stale vas trapia tie koliky :frowning2: kto nezazil nepochopi a ja pravdupovediac som po tom tyzdni co sme mali problem uz bola uplne hotova, fyzicky aj psychicky. tak ti strasne drzim palce a myslime aj s matkom na vas.

marti - to je parada, s tym mlieckom. ja som vcera vecer neodsavala lebo predvcerom ked som odsala matko sa zobudil uz o 4tej. tak som sa bala aby sa nezobudil a ja bez mliecka lebo sme kupali uz o 18,30 a ten betar vstal az o 6,30 rano. takze sa nacuckal a potom vygrckal asi deci. no bolo mu vela a on nikdy nevie kedy ma dost :slight_smile: ogrckal, plienku, seba, mna a podlahu :sweat_smile:

ivus - teda my uz nemame kyslu kapustu tak uz len cakame, kedy bude zimna, aby sme mohli nalozit do sudka. mnam uz sa neviem dockat. na segedin mam uz davno straaaaaaaaaasnu chut ak s nim nemas co tak posli po holuboch :grinning:

jasimk - no tak nas matko je tiez z ohna uchvateny, vcera sme spolu rozkladali a len kukal co to ta mamina robi a ked som zapalila zapalovac, tak kukal ako puk :confused:

zuzi . aj my prajeme terezke vsetko najnajnajlepsie nech je hlavne zdravucka a mate z nej stale len radost. matko posiela aj pusinku, ja radsej nie lebo som este trosku chora :wink:
15. říj 2009 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
devi, super.. bol úžasný :slight_smile:) bavil sa s nami vo veľkom a po pol desiatej zaspinkal a spal až do pol tretej, a to sa zobudil len preto, že sme ho prezliekali do pyžamka.. :slight_smile:
15. říj 2009 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny tak to je uzasne..pochopil,ze aj vam treba dopriat zabavu...ja by som uz tiez tak velmi sla dakam sa zabavit
15. říj 2009 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska, gubinke som písala mail asi pred mesiacom, odpísala, že Timonko bol chorý - soplíky a zaberá jej väčšinu dňa a sľúbila, že sa ozve :confused: asi jej zase napíšem :wink:

ninny, Sebastianko bol zlatučký, vyzerá že pôjde do dĺžky, koľko má cm ? asi po tatinkovi :slight_smile:

zuzec, fotečky Terezky som pozerala aj s Maťkom a Terezka sa mu popačovala :dizzy_face:

segedín,mňňňňam,kapustu som ešte nekoštovala ani strukoviny :confused:
15. říj 2009 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka..ja som sa bala,ale ked som u svokry zjedla za riadny tanier fazulovej polievky s udenym masom..mala spala potom jak zarezana.
15. říj 2009 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
maminky ako sa mate uz vas nestiham docitat tri dni som tu nebola. Dominik ma uz totalne opuchnute a krvave dasienka aj vcera to lekarka potvrdila tak som zvedava kedy sa uz tie zuby konecne prerezu. Zatial sme nezaockovani zidne ockovanie este nema. Ninny presne ako pise devita aj ja by som uz niekam sla ved pomaly 4mesiace len doma trcim teda aj posledne dva pred porodom som musela takze pol roka to je na prasky :grinning:

Zuzi Terezke vsetko naj prajeme s Dominikom.

a Marti si jednicka :wink:
15. říj 2009 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ninny no fesak Sebko. Pocujte odkial zhanate tak male topanocky nam je to vsetko velke alebo mame extra malu nohu? Musim sa pochvalit dnes mi konecne dojde auto a ja uz budem moct hoc aj kazdy den vypadnut do Bratislavyyyyyyyyyyyyy a nie schut na tejto dzedzinke kde neni ani maminy :grinning:
15. říj 2009 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashkaa a kde je to? ako sa ta dzedzina vola? :slight_smile:
15. říj 2009 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bernolakovo :slight_smile: ja mam totiz vsetky spoluziacky a znamych "doma" v Ba tu niesu ziadne maminy asi :grinning:
nikto tu vonku nekocikuje ani cez leto asi boli vsetky schovane v zahradach tak som tu bola cele dni s Dominikom sama
15. říj 2009 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ach jo,mozno na detskych ihriskach sa stretnes s maminami.ak tam teda take daco je.
15. říj 2009 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
devi prave to ma napadlo ako prve len ziadne ihrisko som nenasla
15. říj 2009 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babenky...
chcem sa spýtať či ste už dostali rodičovský príspevok, lebo mne dnes došiel a zostala som zaskočená dostala som 140 eur, strašne máličko :frowning2: :confused:
15. říj 2009 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzkaaa, nedosla ti len alikvotna cast? ci ako sa to vyplaca? :confused:
15. říj 2009 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek