• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
sama neviem zajtra sa pozriem do banky či mi ešte niečo neposlali tak dúfam, že áno
15. říj 2009 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

ma niekto z vas ten "manymonths extendor", t.j. predlzovac bodiniek? rozmyslam, ze ho kupim, ale najprv by som rada vedela ci to nie je nejaka blbost.
15. říj 2009 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzkaaaa hej okolo 140eur som dostala aj ja. Konecne poriadne kurime. BAby tie co prikrmujete UM aky je najlepsi postup pri robeni mlieka ja sice plne kojim ale teraz na poradni sa nezdala doktorke vaha a spomenula ze ak by sa stale budil 5x za noc ze mam v noci jeden krat prikrmit.
15. říj 2009 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute baby,

natashka, postup mas napisany na krabici. ale ja to robim tak, ze si zarobim mliecko este pred kojenim, ked uz cakam, ze malicky by mal byt hladny... nech chladne, kym sa kojime. nalejem trebars 120 cm prevarenej Lucky /tam je napisane podla vahy, kolko sa ma robit/, dam 4 odmerky /tiez to suvisi s vahou babatka/, zamiesam a necham otvorenu flasu chladnut. za 20 min kojenia uplne nevychladne, takze potom flasu uz len rychlo šupnem do hrnca s ladovou vodou a o par min to je. teplotu skusam na zapasti, ci nie je prilis horuca... takze tak... :wink: no a ked ideme niekam von, beriem so sebou v termoske trosku vychladnutu vodu a Nutrilon si mozem zarobit hocikde.

mne moj maly akosi malo papa v poslednom case, ani si nepyta... nechapem. prestava sa mi to pacit, dnes som si vsimla, ze trosku aj schudol od nedele. tak to posledujem. mozno bude treba uz zacat kašičky, uvidime.
15. říj 2009 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
hej viem ze je to na krabici ale pocula som o viac sposoboch uskladovanie do chladnicky potom termoska a neviem kadejake ze ktore je naj
15. říj 2009 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, dnes jsem odsála už skoro 1 litr. No zaplať Pán Bůh, už jsem se začínala loučit s mlékem. Jím a piji normálně, jen každou hodinu odsávám. Všude. Vozím s sebou vysterilovanou velikou láhev od Aventu (330ml) a vždy to co odsaji do ni vliji a dám vše do termotašky, s namraženými gelovými sáčky.

Bambulko, já ten extender mám a má ho i Zuzec. Je to super, hlavně na látkovky, protože jinak by jsi musela mít o 2 velikosti větší bodyčka. Dá se použít i u papírových plenek, když máš bodyčka s krátkým rukávem. Protože jsou-li už malá, tak rukávy neprodlouží a výstřih nezvětší :wink: :sweat_smile: My máme občas problém, že na délku je nám bodyčko ok, ale výstřih je hodně na knop, tak už vyřazuji.

Natashko, já naliji kojeneckou vodu přímo do lahvičky (kupuji co se nemusí převařovat), ohřeji v mikrovlnce na potřebnou teplotu (u nás 15s), přidám UM, uzavřu dudlíkem s víčkem a promíchám šejkrováním. Tak pořádně promícháš případnou nerovnoměrně ohřátou vodu. V případě, že nemám tu kojeneckou vodu, která se musí převářet, tak si vždy převařím celé množství, nechám vychladnout a naliji zpět do láhve. Lépe se pak používá.

POZOR, MM se nesmí ohřívat v mikrovlnce. Nepomatuji si přesně důvod, který mi pan profesor říkal, ale beru to jako fakt a tak ohřívám ve vodní lázni.

V případě, že někam jedeme, mám Avent termotašku. Vodu v mikrovlnce ohřeji do varu, uzavřu, dám do tašky. Do dávkovače sušeného mléka si naměřím dávku UM a pak jen vmíchám do teplé vody. Pozor, nikdy nedávej nejprve UM a pak vodu. Udělají se Ti žmolky, které nerozmícháš.
15. říj 2009 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pozor, nikdy se nesmí skladovat již namíchané mléko, tedy nejde namíchat doma a pak ohřát. Nebo ohřívat nedojedené množství.
15. říj 2009 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashkaa, nas maly je hore v noci kazdu 1,5hod a doktorka povedala, ze je to v poriadku, ze mam kojit bez prikrmov, kym nebude mat pol roka :confused: , ze nemam spekulovat s prikrmami vobec... :slight_smile:
15. říj 2009 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
bambulka, aj ja mam extender na body a je to skvela vec, ak pouzivas latkovky alebo mas stihlejsie babatko. Nam boli body siroke a kratke, tak si ich pomocou extendra upravim, ze su malemu dobre a aj na dlhsie.

Vedeli by ste mi poradit s balenim babatka do perinky v noci? Mojho maleho som teraz prestala zvazovat na noc, lebo protestoval a bolo mi ho luto, ale teraz zasa v noci trochu horsie spi, lebo sam seba budi rozhadzovanim ruciciek? Mate niekto skusenosti s viazanim babatka do perinky v takom veku (3 mesiace)? Vdaka!!
15. říj 2009 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Misulda, já zkušenost nemám vůbec žádnou. Dokonce jsme ani nikdy nepoužívali zavinovačku (Kryštof byl konec pánevní a to se nesmí svazovat), ale švagrová to řešila tím, že Ondru dala do spacího vaku o 1 velikost většího, ale ručičky mu nevyndala ven, ale nechala podél těla.
15. říj 2009 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Diky Martinamil, tiez som zvazovala zasitie otvorov na ruky, lebo on si ich vzdy najde...ale ten spaci vak je predsa volnejsi, tak neviem, ci by to unho malo efekt. On je velmi pohyblivy...
15. říj 2009 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska

pokial Ti pribera tak ako ma tak urcite je to v poho....len my sme mali za ten mesiac na tejto poradni trochu malo este nemusim zacat s UM len povedala ze ked teraz tak malo pribral a nahodou do najblizsej poradne pride moment ze bude plakat a nespat nech mu na vecer dam. Zatial neplace len malo pribral takze UM este nedam len ma zaujimal cely ten kolobeh okolo toho.
15. říj 2009 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
misulda, ja maleho uz neviazem a myslim si, ze v tomto veku by uz mal trosku skusat spinkat nezviazany. O chvilocku sa ti bude pretacat, tak mu bude vadit, ze je taky spacifikovany... :confused:
15. říj 2009 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashkaa, on sa ti zobudi na fest? Lebo mne sa sice zobudi, ale vrazim mu do pusinky cicu, napapa sa a spinka dalej.. :slight_smile: A tiez je otazka, co je malo.. Nasa dokyna povedala jednej mamicke, co ma 2tyz. babo, ze 200g je malo za tyzden... podla mna je to tabulka, ved deti by nemali stale priberat rovnako, to sa potom spomali, ci nie? Lebo ak nie, tak nas ide v septembri do skoly :grinning: :grinning: :grinning:
15. říj 2009 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

devi - ja uz jem skoro vsetko. Mimo tych velmi nafukovacich veci. Lebo som zistila, ze ked drzim prisnu dietu - teda ziadne pecivo a tak - tak je kolika presne taka ista. Takze tak. Kolika ale nesuvisi s jedlom :wink:

alex - dakujem. Ja uz si naozaj zacinam mysliet, ze to prejde az s inym papkom a ked sa bude viac hybat - liezt a tak... :unamused: Je to ale na prd v tomto pocasi, lebo sa vyobliekame von, co nam trva a potom o pol hodku placom palime domov...a potom zas a tak dookola. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale najviac ma stve, ze ho to boli. :cry: :cry:

ivus - pazravica pazrava som!!! Ale tak oficialne pozyvam na babovku najlepsiu na svete! :wink: :dizzy_face:
15. říj 2009 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny - Sebinko velky fesak :dizzy_face:

MNAM segedin. Do kelu, to si ja este pockam. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Inak aj ja som minule myslela na gubinku, ak si dadka najdes cas, taak jej napis, ze co na nas kasle :grinning:
15. říj 2009 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

tak my sme si dnes počas prechádzky postavili prvého minisnehuliaka :slight_smile: . Poobede však už sne zmizol, čo Danielke nešlo teda do hlavy a asi 30-krát sa ma opýtala, že kde je sniežik. Inak dnes bola kosa poriadna.

Aj moja Ľubka sa v noci budí každú hodinu a pol. Neplače, len musí mať v puse cicu. Tak spí pri mne na posteli a dudá a dudá :grinning: . Keď som ešte pri Danielke hovorila doktorovi, že mi v noci veľmi zle spí, povedal, že niektoré deti jednoducho málo spia a dlhšie trvá, kým sa naučia prespať celú noc. Ale je pravda, že Danielka zase krásne priberala - malá buchtoška. No Ľubka tiež pekne priberá, hoci posledne pribrala len 500 g za mesiac, a doktor sa nad tým vôbec nepozastavil.

Zuzka - Terezka želám k meninkám veľa zdravíčka, šťastíčka

Ninny - Sebko ja krásnučký, družba ako sa patrí

Martinka - krásny úspech s MM, držím palce, nech to vydrží čo najdlhšie a klobúk dole, lebo odsávanie a všetko okolo toho, dosť náročné
15. říj 2009 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, vymyslela jsem dnes rychlo večeři, měla úspěch, tak jsem vložila recept do Pažravce. :sweat_smile:

http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=94386&vOffset=30&vGroupOffset=0&vGotoLast=1#end
15. říj 2009 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
nam sa posledne dni pokazilo zapsavanie a z krasneho samozaspavanie je uspavanie niekedy aj s placom a aj hodinu :sweat_smile: nam tiez dr povedala ze uz deti nebudu takto priberat ako na zaciatku a ze kde by sme dosli keby priberali kilo za mesiac.kazde babo je ine niektore sa viac hybe ine len lezka.nas maly je od narodenia velmi pohyblive babo tak nemoze mat 8kg aj ked podla mna ideme podla tabuliek posledne sme mali 5820 a 62cm a to mal cca 3 mesiace ak di dobre pamatam.a aj tak mam co nosit ved uz je riadne tazky :grinning:
Terezkam aj my prajeme vsetko naj a posielame uslintanu pusinku
aj ja si myslim ze ta kolika prejde az okolo 5-6 mesiaca :angry:
my sa v noci budime ako kedy ale vacsinou okolo polnoci potom okolo 3 a potom okolo 6.cize celkom sa da a niekedy si myslim ze len teraz som ho kojila tak ho uspavam a to uz su tri hodky davno po kojeni a znova treba papkat :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
dnes sme pili feniklovy cajik celkom nam chutil aj napriek tomu ze sme doteraz pili kamilkovy cajik
ani nehovorte ze to uz konci materska a nabiehame na rodicak :angry: tych par smiesnych eur.len dufam ze od januara schvalia ten zakon o rodicaku
15. říj 2009 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som nakoniec upiekla muffiny podľa receptu,čo dala mufo :slight_smile: mňam už ostali len 4 :sweat_smile: z 12tích, lentilk.a aj ja som riadny pažravec hlavne sladkého, chvalabohu moja váha 62kg je celkom OK pri výške 172cm :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

dneska som sa nasmiala na Maťovi, ako ho svrbia tie ďasienka, stále si pchá ručičku do pusinky, nielen palček, ale celú pästičku a ešte tou druhou si to pritláčal, no srandovný bol :grinning: :grinning: :grinning:

ivuska, tiež praktizujem nočné kŕmenie ako Ty, mám malú lampičku,aby sa moc nesvietilo,rýchlo prebaliť,väčšinou stačí každé druhé papanie a potom cecík a pri ňom zväčša aj zaspí, ani neodgrguje. :wink:

martinka, super,že máš toľko mliečka a teda klobúk dolu, si ozaj obetavá maminka,to odsávanie zaberie hodne času, ja som pri Romankovi myslela,že tiež budeme takto fungovať, našťastie sa potom naučil papať cez klobúčiky a potom aj bez nich, ale u Vás je to kôli reflluxu. Ozaj a ten Nutriton nemôžeš dávať zarobený s vodou je to napísané ako jedna možnosť ?

ide sem - na PC - MM tak dobrú noc všetkým :slight_smile:
15. říj 2009 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adél, problém je v tom, že nedám naráz na celé jídlo. Takhle odsávám po troškách a shromažďuji. Někdy odsaji 90 ml z obou, jiny 150ml a to odsávám od 7 do 22 hod fakt každou hodinu (tedy když nemám návštěvu apod., ale v práci taky)
15. říj 2009 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti prosim Ta KDE BERIES TU ENERGIUUUUUU DAJ RADSEJ RECEPT NA TO CAKAAAM :grinning:

Lovacka presne inokedy sme spali o osmej bez problemov teraz horko tazko s velkym placom zaspavame o pol 10 a to uz 4dni nechapem.
15. říj 2009 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashkaa su take obdobia u deti..ale neboj mozno este par dni a vrati sa to do normalu.
15. říj 2009 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Energii na co? Na odsávání? Jednou rukou odsávám, druhou píš tady s vámi na Koníku a Facebooku :wink: Tedy spojuji věci dohromady, protože den má jen 24 hodin a minimálně 7 hodin musím spát. Tedy chodím vždy okolo 22-23 hod a vstávám okolo 6-7hod. Kryštof spí cca. od 19:30 hod do 6-7 hod.
15. říj 2009 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
nie nie ja myslim na to behanie vybavovanie este aj robota dieta odsavanie tak celkovo na vsetko myslim
15. říj 2009 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti a cim odsavas?ci to odstriekavas?
15. říj 2009 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja neviem ja mam odsavacku avent tu manualnu a ja si dokazem odsat vzdy maximalne 40ml a to z oboch pritom maly ked saje saje dlho a urcite potiahne viac inak by nepriberal ale ja viac ako 40 nedam
15. říj 2009 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Devito, mám odsávačky MEDELA - pákovou a elektrickou. Doma elektrickou, v práci s bateriovým nástavcem a jinak pákovou.

Natashko, musíš to prso trochu masírovat - pomačkávat ze vech stran, jako by jsi to zněj chtěla vymaškat. Tak se dostaneš opravdu i k tomu zadnímu mléko.

V porodnici jsem měla půjčenou od nich Avent pákovou a taky byla super. U ní se musí po chvíli pootáček, tak aby ty "lístečky" nebyly pořád na stejném místě. Vždy po chvilce posunout cca. o 5 mm
15. říj 2009 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
no baby idem haji dobru nocku vam prajem. auticko uz mam doma tesim sa ako mala zajtra vyrazame do Ba teta ma vernisaz snad nebude taketo hrozne pocasie
15. říj 2009 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
martinamil

ja uz mam pocit ze to prso budem mat modrinove ako ho mackam ja neviem mne to pride ako nejaky blok ze proste pokial tam neni pusina babatka tak sa s tym nepohnem
15. říj 2009 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek