• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
caute
adeli ty este stale zapisujes casy kojenia? wow :dizzy_face: ja v noci ani neviem cia som a nie este pisat :grinning: :grinning: aj si t odkladas alebo priebezne zahadzujes? lebo by bolo zaujimave spocitat kolko krat si uz od narodenia Matka kojila :grinning: :grinning: a Terezka dakuje za blahozelanie :wink: Len tusim ten vas Martinko prisiel na bielom koni o mesiac skor, tak ho pozdravuj od nas :grinning: cely den u nas snezilo :unamused:

Terezka dakuje vsetkym! Dnes si to poriadne uzila, spala za cely den len 2 hodiny a potom az do vecera oslavovala :grinning: inak kuk foto do albumu

jasimk jeeej aj vy robite tu zabijackovu kapustu? aj my a tiez Terezke neva..

ninny - Sebko ako vzdy fesacisko! krasnu vesticku nahodil :wink: a na tej poslednej fotke kde si s nim sama si velmi pekna! sekne vam to :slight_smile: hehe a to si vystihla s tym vyhrnanim svetrikov, ked mala Terezka na tej prvej svadbe saticky, boli paradne, ale stale ich mala vyhrnute a robia striptiz :sweat_smile:

ivuska ja sa naordinujem rada k tebe na ten segedin!! alebo nam ho dones to je dobry napad :grinning: :grinning: :grinning:
ja som presne predvcerom rozmyslala nad niektorymi babami ako gubinka, gag, lebo som si pozerala nase prve diskusie tu na konovi...dufam ze sa maju dobre :dizzy_face:

devitka ty si jak moj svokor, ten tiez zelal Terezke, aby ju rodicia posluchali :grinning: :grinning: veru s tou kapusticou mas pravdu, u nas sa schyluje k slapaniu kapusty..my mame velku spotrebu kedze robime aj tu zabijackovu a dnes zrovna Stevo objednal na 2.januara prasa a masiara :angry: clovek sa chce spamatat po Silvestri :unamused:

ewka to je divne ze ti dokyna povedala ze to este nebudu zuby..niektorym detom uz idu v 3.mesiaci zuby, resp. sa tlacia, to neznamena ze sa prerezu...nas uz teraz trapia dasienka a zuby este nikde...a jasne ze aj mne padaju vlasy :angry: :angry: ide ma z toho roztrhnut, to je z kojenia...a Terezka ich ma stale plne ruky a to mam furt cop :frowning2:
15. říj 2009 ve 22:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobru aj vam dievcence
15. říj 2009 ve 22:47  • Odpověz  • To se mi líbí
dufam ze mi odpustite ze zase vela pisem, ale ked zas chcem na vsetko reagovat a potom sa vam to ani citat nechce ked zbadate pol strany :pensive: no nic, tak pokracujem

martinka ja ta tiez obdivujem za to odsavanie, ale ked musis tak musis :wink: ja som si odsavala len par krat pred spanim aby mi nepukli prsia kedze Tereza prespi uz 8 hodin, ale teda nebolo mi to moc prijemne :pensive:

natashkaa aj ja sa vzdy tesim na vylet do mesta, zajtra ideme zas...medzi ludi konecne :grinning: my to mame este horsie tym ze byvame na samote....minule ste sa tu niektora stazovala ze straca slovnu zasobu..u mna napodobne :grinning: :grinning: neviem sa niekedy normalne vyjadrit :pensive: aspon s Terezkou si pokecam..

bambulka, ano ja mam ten extendor a je to super vec, lebo my latkujeme takze je to potrebne...fakt je to super! ako pise martinka, da sa vyuzit aj pri jednorazovych plienkach ked je uz kratke body a rukavy stale dobre..

to s tym ohrievanim v mikrovlnke, jedina vec o ktorej som pocula, ze nezohrieva rovnomerne, aby sa babo nepopalilo...mozno je este iny dovod cisto len na MM...

marti a nam v nemocnici vzdy kazdy den namiesali UM a skladovali v chladnicke a ked sme chceli, tak sme prisli s flaskou, oni nam odliali urcite mnozstvo podla toho kolko dni malo babo a my sme si to sami zohrievali na izbe pod prudom teplej vody...to sa tak nema?

a super napad s tou vecerou!! mam v chladnicke cerstve lusky a nevedela som co s nimi...polievka uz bola, tak skusim toto tvoje :wink:

no dobru noc :wink:
15. říj 2009 ve 23:06  • Odpověz  • To se mi líbí
zdravim kocky,
natashkaa, ja som este chceal k tym prikrmom, ze nas maly v noci nie je hladny az tak, ze by sa mal budit kazdu 1,5 hod, skor by som povedala, ze ma kontroluje, lebo cez den mi vydrzi aj 3,5 hod medzi krmeniami.

Inak akurat som maleho hladkala rano v posteli a supol si moj prst do pusi a normalne ma poskrabal ten jeho maly zubok, co sa mu prerezava z dasienka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: sa nedivim, ze stale mrnka, zlaticko moje :frowning2:
16. říj 2009 v 08:27  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte do upršaného rána, ale už máme doma teplo :slight_smile:

lovacka, ten zákon o rodičovskom schválili tak ako bol navrhovaný, takže maminky, ktoré pred materskou robili alebo si 270dní odvádzali do fondu, dostanú vyšší rodičovský až do 2.roku dieťaťa a budeme musieť oň požiadať v januári,nakoľko nám teraz nabehne ešte ten nižší

zuzec, zapisujem :slight_smile: aj všetky pokroky, váhu,cm a teplotu ale teda toto rátať sa mi nechce :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning: a má odložené aj čo som písala pri Romankovi :slight_smile:

gubinke som napísala, dúfam že sa ozve. inak aj narciska sa dávno neozvala :confused:

používate niektorá Aviril - olejček čo sme ním aj my boli natieraní ? Maťko mal takú suchú pokožku na tváričke,ak som mu to tým natrela a ráno nal červené líčko, asi reakciu na to :confused: musím zase použiť Excipial

ráno som myslela, že ma porazí, Maťko papal o 4:00 potom zaspinkal a tatino keď išiel ráno do roboty prišiel za nami do izby sa rozlúčiť a začal nahlas rozprávať a už bol drobec hore :angry: a odvtedy sa len mrvil ale nespal, teraz mi tuším zaspí na cecíku :sweat_smile: :dizzy_face:

a dážď sa zmenil na sneh :confused: ale keďže nefučí pôjdem snáď aj na krátku vychádzku. :slight_smile:
16. říj 2009 v 08:59  • Odpověz  • To se mi líbí
zuzec, tie dve okná super nápad :wink:

som sa ešte chcela opýtať, už Ste pozerali stoličky na kŕmenie ?máme doma tú drevennú ale tam sa nedá bábo pripásať, je to tvrdé a tie plastové majú výhodu,že pultík je odnímateľný, akurát kamarátka ma upozornila,nech nekupujem s príliš veľa funkcii,že je to zbytočné a ľahšie sa kazia.

a budete deťom kupovať sánky ?
16. říj 2009 v 09:09  • Odpověz  • To se mi líbí
dadi - ja som pozerala tuto stolicku - len som este neprisla na to, co taka sranda stoji :grinning: ale myslim, ze nam bude stacit obycajna detska. len tato sa da prerabat podla veku... este mame kopec casu.
16. říj 2009 v 09:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte babulky, ako sa mi mate?
zase take uprsane pocasie,vcera sme neboli vonku, lebo nam tu riadne lialo, ale teraz to nie je az tak hrozne, takze sa napochoduje von, ale nie nadlho,

dada, my mame super zachovale sanky, ako nove, po mne a sestre, starky oprasi a vnucikovi pripravi,

stolicky na krmenie som uz pozerala, a veru sa priklanam ku plastovej uz len preto, ze ho tam mozem pripasat

inak casy kojenia si zapisujem aj ja, aby som vedela, ze o kolkej papal a kolko za den, pisem si aj hmotnost, dlzku a aku ma velku hlavicku
16. říj 2009 v 09:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Zuzko, když už začneš odsávat, tak si zvykneš. Ze začátku to bolelo a bylo nepříjemné, ale teď už je to ok. Ale je pravda, že když přiložím Kryštofa, tak to skoro necítím :wink:

K té mikrovlnce - ohřívá nerovnoměrně, proto se může používat jen při přípravě UM, s tím stejně potom dlouho šejkruješ. V MM mění nějak nějakou buňku myslím, že mastné kyseliny, kterou pak dětský organismus nevyužije a tím se vlastně MM znehodnotí. Ale nevím přesně. Fyzika a chemie není mé hobby, tak to šlo jedním uchem dovnitř a druhým ven... V mozku, z důvodu jeho omezené kapacity, shromažďuji jen některé údaje, zbytečné hned odkazuji. Za A) tomu nerozumím, za B) to nezměním, za C) neřeším :wink:

Mléko se nemá připravovat předem, protože se v něm množí rychle baktérie. Upozorňoval mě na to pan rofesor, i je to napsané na krabici.

Adél, nám Ježíšek donese tuto židličku http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.ba.ca02.06.03/1559888 s tímto podsedákem http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.ba.br01.27.03/1779036
Líbí se mi na ní, že je dřevěná, dá se nastavit víc poloh a vydrží dítěti třeba až to 4. třídy. K těm plastovým nemám důvěru, protože neteř měla jednu od Chicco a ta byla pořád rozbitá.

Sáňky zatím ne. Máme starší, nevím zda nejsou ještě po nás a hodlám to udělat jako Alešova švagrová = položit na sáňky hlubokou korbu od kočárku. Našim mrňousům bude sníh ještě jedno, hlavně, aby jim bylo teplíčko. Příští rok už to bude jiné
16. říj 2009 v 09:36  • Odpověz  • To se mi líbí
no, sanky - nam v bratislave by boli asi na nic :grinning: ale u babky v garazi by este nejake mohli byt
16. říj 2009 v 09:37  • Odpověz  • To se mi líbí
mati, pochybujem ale, ze maly ti v nej bude sediet tak dlho... Svagrinina mala ma 1 rok a 10 mesiacov a sedi uz na riadnej. Inak my podedime prave po nej, takze nestresujem, ale ked som uvazovala, tak sa mi pacila ta z ikei.. :confused: Podla mna to uplne staci.Mne sa tie hracie nepacia, lebo dieta robi vsetko, len neje. :unamused:
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/40140046
16. říj 2009 v 09:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte, my tiež ideme kupovať stoličku - plastovú - okrem toho že sa dá odnímať a dobre umyť viem tam aj Kubka pekne pripútať.
Sanky máme - takže nemusíme kupovať.

Dnes ideme na poradnu a druhé očkovanie - takže poobede sa ozveme aj s mierami :slight_smile: . Dúfam že očkovanie zvládneme tak ako minule.

Už sa tešíme von - konečne nefúka - Kubkovi už chýba spánok vonku.

Prajem všetkým pekný deň - užite si to.
16. říj 2009 v 09:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Ivuško, stejnou má synovec z mojí i synovec z Alešovi strany (dávali jsme jim jí v loni k Vánocům - test :wink: ). Oba mají 1,5 roku a je to v pohodě. A zkoušeli jsme to i na 9 leté neteři a pohodička. Ta židle je úžasně variabilní. Pouze pro to "větší" provedení se musí dát jiný měkký podsedák.

Vlastně z toho pak odebereš ten "tác" a posuneš o drážku (či více) podsedák či podnožku dle potřeby
16. říj 2009 v 09:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte!

zuzec aj ja si zapisujem cas kojenia aj z ktoreho cicika papa, lebo ta skleroza, a normalne som to teraz pocitala, lebo mam porobene stlpceky a naratala som 1050 kojeni od narodenia. Toto iste mam odlozene uz 7 rokov aj od prveho, lepsie napisane, pokracujem v tom istom slovnicku.

sanky mame aj doma aj u rodicov meste, tak to neriesim, aj vysoku stolicku mam este po prvom, drevenu, kamoska velmi chvali z IKEA, lebo tam nema ten podnoznik a nema sa do coho zapriet, ked sa chce postavit.

ewka my sme s prvym behali po doktoroch, ked mal nieco vyse 3 mesiacov, lebo bol mrzuty, suchal si uska a pchal rucicky do papulky a vsade nam povedali, ze sa mu tlacia zubky a to som si toho uzila, lebo prvy sa mu prerezal az v 8 mesiaci :wink: Takze 5 mesiacov bolo takych vselijakych.

Inac aj nam sa nejako menia nocne cicacie casy, kedysi spal 5 hodin napapal sa a este 2x po 2 hodky a teraz to nejako rozdelil, ze spinka 3 hodinky, napapa a dalsie 3 a potom si este schrupne tak hodinku. No co uz ako sa hovori kazde 3 tyzdne su ine :grinning: :grinning: :grinning:

No ja by som potrebova ist do obchodu, ale ma odradza to pocasicke, lebo ked ho naobliekam a supnem na vrch plastenku, tak v obchode treba dat plastenku dole, este ho aj troska odokryt a to silne pochybujem, ze by som ho nezobudila a pred obchodom sa ho bojim nechat, tak to necham asi na poobedie a nahovorim starsieho, aby isiel robit straznka pred obchod a ja si konecne v klude nakupim :wink: :dizzy_face:

Tak zelame pekny dnik, idem nieco uvarit, lebo mi akurat Luko zaspal.
16. říj 2009 v 09:55  • Odpověz  • To se mi líbí
náš Kubko už písal Ježiškovi :grinning: toto autíčko: http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5808887, myslíte že dobre napísal????
16. říj 2009 v 09:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Danielko, určitě napsal dobře :wink: Je moc hezké
16. říj 2009 v 10:02  • Odpověz  • To se mi líbí
danielka - kubko si teda vie vybrat, je krasne to auticko :slight_smile:

jasimk - tak presne tuto dilemu s nakupovanim som riesila aj ja. ale s MM asi pojdeme zajtra do BB, potrebuje kupit topanky tak urobime aj nakup. ale aj tak musim ist na postu po balicek len matko mi teraz zaspal a musim zistit dokedy maju dnes otvorene. dufam, ze to este stihneme.

martinka - ja teraz tiez odsavam okolo polnoci a potom len trpnem ci sa matko nezobudi. dnes sa zobudil o 2,30 to uz davno nebolo. ale napapal sa a buval dalej. a potom az o 7,30 sme papali. zacala som odsavat lebo matko vstaval tak po 8 hodinach a to potom sa vela napapal a vzdy grckal :frowning2: ked si odsajem mliecko tak je to lepsie. napapa sa akurat a ziadne grckanie nehrozi. a aspon mam zasobu ze ak nahodou mu bude malo mliecka. uz som objednala aj via pohariky aby som to mohla davat do mraznicky lebo zatial to mam vo flastickach.

leuska - neboj uz to tu chvilku vydrzite ved zachvilku mate 5 mesiacov. stale rozmyslam preco ma tie koliky tak strasne dlho a nelepsia sa. chudacik si vytrpi ale mozno zas bude odolnejsi ked bude vacsi :wink:

dnes nam prisli objednane pancusky, su superne akurat ze predavajuca trosku poplietla vzory a jednu velkost tak som jej pisala, som zvedava ako to poriesi, lebo matko by musel nosit ruzove pancusky :grinning: ale inak tie frote su superne take teplucke vypadaju. :slight_smile:
ked sme pri tom teple...ako obliekate babulka ked je takato kosa ked idete von? len viac vrstiev alebo davate do fusaku aj zatepleny overal alebo ako? furt som z toho obliekania jelen.
16. říj 2009 ve 13:24  • Odpověz  • To se mi líbí
o a este ma napadlo... hlava derava... ten rodicovsky prispevok je tych 140€ ja to dostavam odkedy sa matko narodil + pridavky, spolu nieco okolo 165€ no nic moc. a kedze ja nemam narok na matersku tak sa ma ani ta zmena zakona netyka :frowning2: :frowning2: :frowning2:
16. říj 2009 ve 13:26  • Odpověz  • To se mi líbí
alex, teraz citam na nete, ze rodicovsky je 164,22€ :confused: Tak preco posielaju 140€???
16. říj 2009 ve 13:34  • Odpověz  • To se mi líbí
prave mi kurier doniesol ten fusak.. Je brutalny.. Idem stiahnut fotky z fotaku a pridam.. :dizzy_face:
16. říj 2009 ve 14:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte,
takže máme za sebou poradňu a očkovanie druhé.
Kubkove miery: 5800 kg, 62 cm.
Očkovanie zatiaľ bez nejakých príznakov - Kubko spinká. Uvidíme večer.

Dnes som mu v Kauflande kúpila krásne pančušky - smotanové s bledo hnedými mackami - 75 Sk/ks. Sú krásne a mali všetky veľkosti.
16. říj 2009 ve 14:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Ešte sa pochválime - Kubkova najnovšia zábava je pretáčať sa s chrbátika na bruško. Dr. ho pochválila ako dobre mu to ide :slight_smile: . Riadny huncút je to: doma sa mu moc nechce "pásť koníky" a Dr. keď ho skúšala tak pekne držal hlavičku - takže vieme len sa nám nechce :grinning:
16. říj 2009 ve 14:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Zuzi, diky.. :slight_smile:) Sebinko bol zlatučky.. veď sme ho aj vyparádili, no ale na nevestu tak či tak nemal :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A kedyže sa to uvidíme? Už by sme mohli niečo spackať... :dizzy_face:

Baby a čo ste to písali o zohrievaní v mikrovlnke.. nestíham všetko čítať :frowning2: môže sa či nie?

Ivuska, s tým spinkanim do máme rovnako.. tiež sa nám začal drobec v noci častejšie budiť..

Alex, no to mi je ľúto... ale zda sa mi to hrozne nefér, že niektorým sa RP zvýši a iným zase nie... ale čo čakať, keď máme samých somárov vo vláde.. a to som použila na nich veľmi jemné slovíčko... ja síce nárok na zvýšený rodičovský budem mať, ale čo tie ostatné? Nespravodlivé! :pensive:

My sme nový fusak nekupovali.. jeden mi dala kamoška.. mám síce ešte fusak čo som nosila ja... ale domov na východ sa tak skoro nechystáme, možno na Vianoce, aj to neviem či nám vyjde... manžel je od dnes nezamestnaný, surovo ho vyhodili včera z roboty... hodinová výpoveď :((( a po súdoch sa mu vláčiť nechcelo...
16. říj 2009 ve 14:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte babule.

no sanky budeme mat este po mne take tie drevene klasicke najlepsie. A k stolicke myslim zi to co ivuska najjednoduchsia je naj lebo babo sa potom sustredi na kadeco ine len neje. No my budeme mat po svagrinej an neviem ako vyzera tak neriesim ale je urcite uplne obycko. Nam sa uplne zmenil rytmus trva to uz tyzden Dominik cez den normalne zaspi aj na 4hodky ale vecer neni sanca o osmej ako kedysi. Uspavame ho skoro do pol 10.
16. říj 2009 ve 14:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte mamičky :grinning:
Dnes sme boli s Jasmínkou na odbere krvičky z pršteka malá sa celý čas rehotala a ani netušila že sme jej odobrali krvičku :grinning: :dizzy_face:

Zuzec,Jasmik ved uvidíme kedy sa jej tie zúbky prerežú a potom bude doktorka kukať :dizzy_face: IBabulky Jasminka si vkuse obkusuje pršteky a slinky jej tečú jedna radosť.Niekedy si vopchá ručku až do hrdielka a potom ju napína a občas po kojení si aj odgrcne :pensive:

Ivuška to je super ,že už máte fusak....ja si ten svoj neviem vynachváliť je to super vec do tohoto hnusného počasia.

A stoličku na papanie už máme peg perrego je aj s hojdačkou :grinning:
16. říj 2009 ve 14:37  • Odpověz  • To se mi líbí
ninny :confused: hodinova vypoved????? no pekne
16. říj 2009 ve 14:43  • Odpověz  • To se mi líbí
ninny, to nemyslis vazne?! No ako vidim, dnes uz malokto ma chrbtovu kost? A to bez dovodu?

natashkaa, mam pocit, ze sa starame o to iste dieta :grinning: :grinning: :grinning:
my tiez o osmej nezaspime.. Kedysi sme sa okupali, nakojila som a na ciciku mi zaspal.. Teraz ma oci ako baterky a o spani ani nemozem hovorit... To nocne vstavanie nie je bohvieco, ale snad to nebude uz dlho trvat...

daniela, Kubko je riadna sikulka :dizzy_face:

ewi, ako ste vy na tom s tym partnerovym dietatom? Ste to nejak vyriesili?

alex, my sme podedili ruzove pancusky po Miskovej sesterke a nahodou mu pristanu :wink:
16. říj 2009 ve 14:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:
ninny, to je sila s tou vypovedou :confused: :angry: aspon dostal nejake odstupne? ale aj tak, z hodiny na hodinu :confused: drzim palce, nech sa vam to podari nejak vyriesit....

hanka spi od 20,30 do 5,00 alebo do 6,00 rano. uz asi mesiac. Predtym sa budievala o 3,00 a o 6,00. Dufam, ze jej ten celonocny spanok ostane.

chcem sa vas spytat, ked sa vam deticky pretacaju na brusko, robia to aj z jednej aj z druhej strany? Lebo malej to ide len na jednu stranu, aj to nie celkom, este nevie vytiahnut rucku spod seba apotom ju to vrati naspat. Ale na druhu stranu ani nahodou. Rehabilitacna nam povedala, ze kym to nebude poriadne vediet na obe strany, dovtedy budeme cvicit vojtovku. Ale robi velke pokroky zo dna na den. Snad sa to do mesiaca, do dalsej kontroly nauci....

Pozdravujem vsetky maminky aj babatka... :dizzy_face:
16. říj 2009 ve 14:56  • Odpověz  • To se mi líbí
katka, tak nas sa pretaca len do jednej strany, ale uz to zacina trenovat aj na druhu, tak uvidime kedy sa mu to podari.. :sweat_smile:
16. říj 2009 v 15:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek