• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
natashkaa, ivuska, katy.. jeho šéfka je bezcharakterná sviňa, to som vedela už dávno, ale až toto som nečakala... :( ale kdežee.. žiadne odstupné a žiaden dôvod... vadilo jej asi, že je šikovnejší ako ona sama.. to je typ ženskej čo si príde do roboty raz za uhorský rok a berie 100tis v čistom... a to im môj manžel pomohol dostať sa z mínusu!! :( škoda slov..

My máme kopec nových pančuškov od manželovej maminy - Sebkovej babky, takže chvalabohu tie kupovať nemusíme vôbec... a sú nádherne, od výmyslu sveta :wink:

Katy, aj Sebko sa prevážne pretáča len z jednej strany, lepšie povedané z jednej mu to ide lepšie ako z druhej..
16. říj 2009 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
ninny no to je dobre svinstvo! Drzim palce, aby sa to nejako vyriesilo!

ivus tak ja som dnes obliekla na von body, pancusky, cely zamatkovy overal, teply svetrik s kapucnou, supla som ho do fusaku a este deku na to a ked sme sa vracali domov, tak som lutovala, ze som mu nedala aj rukavicky, lebo samozrejme neudrzal rucky pod dekou!

U nas leje 3 den v kuse, ale na stastie len taky jemny, cize celkom sa dalo. Obchod som vyriesila sa starsim, ze ho strazil pred obchodom a este, ked sme prisli domov, tak spal 2 hodinky v kociku.

Lukas sa pretca tiez najradsej z jednej strany, ale ked som ho otocila na druhy bok, tak sa zvrtol aj z tej strany.
16. říj 2009 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my sme dnes boli vonku cca 3 hodky a maly mal v kociku deku taku tenku na ktorej lezal a prikryty bol hrubsou dekou.na sebe mal pancusky teplacky take tensie a body s dlhym rukavom a tensi svetrik :sweat_smile: a papucky a ciapku.ziaden fusak ani overal a bol teplucky ked vstal takze mu asi nebola zima teda apson dufam a u nas ani neviem ci budeme pouzivat fusak kedze spinka na brusu a vo fusaku sa to neda :sweat_smile: :angry:
16. říj 2009 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja tiez este nedavam do fusaku ten chystam az na tu fakt krutu zimu. Citam, ze ako sa tu uz vsetci krasne pretacate no my zatial len na bok a na brusko tak to je skor nahoda par krat sa stalo ale nieze by to uz sam ovladal.
Ninny to je tusim tak vsade vsade sa najde nejaky kreten alebo svinucha aj my to s manzelom pozname.... Pride lepsie drzim palce.
16. říj 2009 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natashkaa, Ivuska - nám tiež Kubko zaspával večer okolo ôsmej keď sa napapal a posledné 3-4 dni ho musíme uspávať a zaspí cca o 21.30-22.00 hod. - ale aspon potom už spí celú noc teda cca od 5-6. hod. ráno. Neviem prečo nevie sám zaspať keď doteraz bol bez problémov :frowning2:

Katy - Kubko sa zatiaľ pretáča len na jednu stranu sám celý a na druhú tak ako spomínaš ty, že nevie vytiahnuť ručičku - ale aj tak ho dr. pochválila. Neboj Hanička sa to určite do mesiaca naučí - aj Kubko to začal robiť z dna na den. :slight_smile:

Dnes na poradni mi dr. nespomínala - a ja som sa zabudla opýtať - nič o prikrmovaní, a teraz ideme na poradnu až v decembri. Myslím že za chvíľu by som ho mohla začať prikrmovať zo zeleninkou - my sme úplne na UM. Kedy začnete vy?
16. říj 2009 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky. ja som tu nova, moja mala ma dva mesiace a place mi koli brusku. Uz nekojim, a davam jej francuzske mlieko ale grcka mi z neho vie mi niektora poradit?
16. říj 2009 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katko a nemá reflux? Některé děti mají a proto musí mít mlíčko zahuštěné. Například jako my.
16. říj 2009 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katkalass, keď nemá reflux ako píše martinka tak jej možno nesadlo mliečko. Neskúšala si iné resp. nediskutovala si o tom s pediatričkou???
16. říj 2009 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babizne,
ninny - to mi je luto, ale mozno by bolo na zazenie aj zazalovat ju. Ja viem, ze clovek chce mat pokoj v dusi, ale toto sa nerma robit ani pravne, ani moralne...

alex- odkial si objednavala pancusky, prosim Ta?

ivus - ja som dnes obliekla body s dlhym, pancuchy, teplaky, tricko s dlhym, ponozky, mikunku teplejsiu a ciapku a supla do tenkeho fusaku a bol vyhriaty az az.

katy - aj Teo sa pretaca do jednej strany o vela lepsie ako do druhej.

Ja mam sanky oridzo drevene, len tu opierku mi trea kupit, dala mi ich segra pred dvoma rokmi na narodky.

:grinning: A stolicky mam 4 ks plastove, po dvojickach. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
16. říj 2009 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby, ja mam take hrce v prsku, boli to jak svina. To sa mi stalo vtedy, ked Teusko prespal celu noc a 12 hodin nepapal. Ale dnes nahrievam a masirujem,. tak to pomalililinky povoluje...ale katastrofa. :frowning2:
16. říj 2009 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

tak máme za sebou ďalší studený deň, musím si zvykať, tak to bude až do apríla. :unamused: Bola sme s babami vonku aj doobeda aj poobede. Danielka sa vybehala, zbierali sme gaštany a Ľubke sa na tom chladnom vzduchu celkom dobre spí. Ja jej obliekam na von body s dlhým rukávom, teplé pančušky, pletené papučky a na to takú teplú súpravičku, ešte teplú čiapočku. Zakrývam ju len takou obyčajnou dekou a ešte je chránená krytom na kočíku.

Ninny - tak to je riadna hnusoba, držím palce, nech sa manželovi podarí nájsť rýchlo robotu a hlavne dobrých kolegov

Ľubka sa pretáča pekne na obidve strany, ale keďže je vtedy rozbalená bez plienky, tak ju potom naháňam s podložkou a plienkou, aby nepocikala posteľ. Dnes žiaľ bola rýchlejšia :grinning:

Dadka - ja som pri Danielke používala Aviril na čistenie záhybov a nemala žiadne problémy, ale zase Ľubke vôbec nevyhovoval, tiež mala po ňom pokožku červenú

Ja mám plastovú stoličku z Demy a som s ňou spokojná, teda hlavne Danielka, aj keď väčšinou už sedíme na veľkej stoličke. U mojich rodičov je zase tá stará drevená stolička, na ktorej sme asi väčšina vyrástli, a je tiež fajn. Má svoje výhody - dá sa pekne prisunúť k stolu, rozložiť sa a ešte výhodu, ktorú objavili teraz Danielka a sestrin synátor, dá sa na ňu super liezť :grinning:
16. říj 2009 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lentilka - asi by si si ich mala v noci, keď Teuško nepapá, odsávať, myslím, že to radila aj Annag
16. říj 2009 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska, Miško je zlatý v tom fusaku :slight_smile: a také gaťuše má aj Maťko :dizzy_face: dostal od mojich kolegýň :dizzy_face:

natashkaa, Maťko sa tiež pravidelne nepretáča, spravil to párkrát ale nasilu to od neho nechcem,veď to príde, ale vždy keď sa prebaľuje alebo oblieka, tak mu ukazujem ako sa pretáčať :sweat_smile: a začal posledné dva týždne vymýšľať práve pri prebaľovaní, keď mu dávam plienku,tak zdvihne zadok hore, zoprie sa samozrejme nohami o posteľ alebo prebaľovak a plienka mi nie raz utečie ... takže je to fakt zábava :slight_smile: :grinning:

my sme boli vonku doobeda hodinku a potom sme poobede boli na návšteve, ale vtedy už pršalo,tak mi celkom stačila cesta tam a späť :rolling_eyes: fusak tiež nechávam na ozaj zimu, teraz som dala španielskú deku do kočíka,tak aby mal aj pod sebou a myslím,že mu zima nebola. Tie rukavičky máte nejaké pre takých polročákov ?? ja mám zatiaľ len pre novorodencov :sweat_smile:

ninny, mrzí ma čo spravili manželovi, držím palce,nech mu za to osud pridelí lepšiu robotu

lentilka, nebudeš rozdávať tie stoličky :wink: ?
16. říj 2009 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dakujem vam za odpovede. Asi je to normalne, ze najskor zacinaju pretacat z jednej strany. Len keby Hanicka aspon vedela vytiahnut tu rucku spod seba, nech aspon na jednu stranu je to uplne dobre.... Ale asi to chce cas, ten torticollis robi svoje, predsa ma tie svaliky oslabenejsie. Ale vojtovka viditelne pomaha....
Dobru noc vsetkym, malinka uz spi a dufam, ze pospi do rana :dizzy_face:
16. říj 2009 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
myslím,že martinka tu písala o masáži cecíkov pred kojením, ono to fakt pomáha a tiež držať pri papaní v tvare písmena C a to palcom hore asi 2cm nad dvorcom a dolu tesne pri rebrách,aby sa chytilo celé prso.
16. říj 2009 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivuska - Miško môže robiť reklamu na fusaky Keiser, úplná spokojnosť :grinning:

Zuzka - tak Terezka je zlatučká a na poslednej fotke úsmev ako modelka
16. říj 2009 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy, dobrú noc, moji chlapi obaja chrnia :grinning: ale Maťko len tak do nejakej 22:00 a potom zase budíček po 2-3 hodinách

ešte mám otázku,keď idete von, brávate si asi čajík, teda tie čo dávate ... a robia pre Avent flašky tiež termoobaly ?
16. říj 2009 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky

co mate nove?
pocitat nestiham....my sme mali vcera poradnu 6110g baba ako svet a hned dve pich pich Jedna bola ta hexa...a druha pneumokoky....takze dve muchy dvoma ranami...do tych tucnych stehienok...paaaaaani ta narobila kriku....
16. říj 2009 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
narciska, som Ťa tuším privolala, už si mi tu chýbala, kde si bola ?
16. říj 2009 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaaj ved sa sen neviem dostat

pri dvoch babach....navyse Dianka ma kazdy vecer manier a kym skonci, idem radsej spat od nervov aj ja....

dnes ani pobede nespala takze bolo vzruso....vonku sme boli cca 25min a tak ako sme prisli tak sme aj odisli.... :grinning: vietor mi skoro protezu odfukol a v poslednej dobe ma bolia kolena aj vcera som nevedela zaspat musela som si dat teplu flasu ku kolenam a tak horko tazko som zaspala a flasa sa kotulala kade tade po posteli...

ale kamoska mi poradila Ca s vitaminom D tak uvidim....
16. říj 2009 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
narciska, už to tu spomínali nedávno baby, neni si sama ... mňa to našťastie nepostihlo, ale majú to viacere tie kolená
16. říj 2009 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, Narcisko! Bolesti kolen a kotníků mám bohužel taky :frowning2:

Na FB jsem dala fotku, jak Kryštof sedí :grinning:
16. říj 2009 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ze vraj je to koli kojeniu...ja som to pri Di nemala...takze v tomto som absolutny novacik...ale kamoska to pozna uz z prveho kojenia pri synkovi....teraz maju dievcatko a zase sa to objavilo takze ona uz vedela co a ako....a poradila mi vyrobok od SWISS 90tbl Ca plus D
16. říj 2009 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ano, prý jsou to hormony a nedostatek vápníku. Začalo to už v těhu a pokračuje to. Nejhorší je to ráno rozschodit :confounded:
16. říj 2009 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
u mna su to kolena a zuby....a predvcerom sa pridruzili uz aj klby v bedrach....takze sranda....a vzdy vecer ked uz chcem konecne zalomit.... :angry: :angry: :angry: take mam nervy potom v tej posteli a zovsadial kolo mna pocujem len same spokojne odfukovanie a ja sa hombam v porteli ako larva...a taaaaaak by som spala, tak som si vcera dala horucu vodu do flase a davaj spat s flasou...ale asi to pomohlo lebo som sa zobudila uz iba na kojenie a flasu som nenasla....aspon nie na mojej strane posteli....muzik mi ju prikopol naspat uz taku vychladnutu.... :grinning:
16. říj 2009 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
v posteli
16. říj 2009 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Martinka, ja som skúsila Maťka posadiť v kočíku a vôbec nepadal do strán :confused: to ma prekvapilo, ozaj je dosť pevný na to že má 4,5mes samozrejme to bolo len nachvíľu a mala si počuť tie jedy keď som ho dala naspäť dolu :frowning2: a to som si hovorila cestou na poradňu, nezdvihnem Ťa, mama je tvrdohlavec, ale keď stále mrnčal tak som povolila :fearful: :rolling_eyes: asi je dvojnásobný tvrdohlavec aj po mame aj po tatovi :grinning:
16. říj 2009 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadi, ja som vyhrala aukciu na tento termoobal http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=1386836
tiež používam Avent flaše tak dúfam že bude o.k. - ešte mi neprišiel potom ti dám vedieť.
Kubko moc čajík nechce - aj keď teraz trochu pije, kúpila som mu od Hipp - mamičkino pohladenie. Predtým mal feniklový a moc mu nechutil. Termoobal som si objednala hlavne kvôli tomu, že ja zarábam UM a keď niekam idem aby som mala teplú vodu.

Kubko stále nechce dudlík - chcela som mu kúpiť ten obyčajný hrkací, ale neviem zohnať. Dobre by bolo keby teraz v zime vonku mal dudlík - inak ho nepotrebuje.
16. říj 2009 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adél, tak to znám. Ale neustoupila jsem. Tedy jen malinko. Sundala jsem střechu, ale jelikož foukalo, tak jsem nasadila pláštěnku. lidi okolo na mě sice koukali divně, že proč mám dole střechu a pláštěnku, ale Kryštof viděl stromy a domy okolo a tak to "přežil". Jinak bychom šli opravdu "s hudbou". Taky je hezky vzteklý - po tatínkovi. Já jsem naštěstí kliďas, takže se to nedubluje
16. říj 2009 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti a papas daco proti tomu? ja uz som vzala prvu pirulu tak uvidim uz aby to zabralo, flaska uz nachystana v kupelni....ale je tu maly problemik...dnes mame v posteli "macka" (nas maco Mariannka) bolelo ju brusko tak som ju mojkala na rukach 45 min s holou prdelkou bala som sa jej zapnut papmpersku co jacala ako diva...potom zaspala a ja som ju opatrne zapakovala do plienok a nechala len tak v nasej posteli bolo mi jej luto ta mala spotena hlava konecne utichla...chudatecko moje .... takze dnes mame antikoncepciu.... :grinning: :grinning: :grinning: ale radsej tak akoby mala plackat a ja bezmocna nevedela som si rady s nou
16. říj 2009 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek