• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
no Maťo to tiež bude mať po tatovi, ten sa dokáže rozčúliť pre blbosť, ja si radšej počítam do 10 :grinning:
16. říj 2009 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Narciska - my máme každú noc antikoncepciu medzi sebou - Kubko spáva s nami :wink:
dani, potom mi daj vedieť pls. :slight_smile:
ale teraz ani dako nemam chut ked ma bolia tie kvanty....ja neviem co budem robit ked nezaberu vitaminy? kojenia sa nevzdam....
16. říj 2009 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby idem spat
dadka dakujem za vsio

idem spat aj s teplou vodou...dufam ze nezvalcujem dieta....
bru nocku
16. říj 2009 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj ja už mám po prvom nočnom kojení, tak zaľahnem, dobrú noc :slight_smile:
16. říj 2009 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
my sme dnes boli cely den v Trnave a aj ked bola zima, ale nie az taka ako vcera sa mi zda..aspon ten vietor taky nebol..len mi Terezka urobila poriadny cirkus v tescu..som s nou musela utekat svagrovi, som myslela ze je hladna a jej bolo teplo :unamused: som ju chudatko naobliekala ako cibulu :grinning:

my mame takuto stolicku http://www.obchodny.sk/domain/obchodny/files/pre_deti/stolicky/0079_75-11w_1.jpg a da sa urobit na taketo http://www.i-bazar.cz/pictures/mid/detska-drevena-stolicka-309599.jpg

lenka to ma mrzi, je to hnus od ten sefky krava jedna :frowning2: drzim palce nech si rychlo nieco najde...ale ved to neni normalne takto niekoho vyrazit z prace...podla mna by jej to len tak nepreslo...podla mna by sud vyhral :confused:

ja by som rada dala nejake rande, ale kde? v trnave? kto sa chce este pripojit? :wink:

katy, Terezka sa nam otaca zatial len z bruska na chrbatik, aj to len ked ma naladu a vzdy len do jednej strany :sweat_smile:

inak je otazka casu ked sa otoci uz aj z chrbatika, lebo oddneska ma modu ze sa hra na boku :sweat_smile: sranda ako tie detulky zo dna na den robia ine veci stale..

ivus, Misko musi byt k nakousnuti v tych ruzovych pancuskach :dizzy_face: :dizzy_face: a ten fusak je bombovy, manzel sa pytal ci je to spacak :grinning: :grinning:

dadka presne to mi robi aj Terezka ze dvihne zadok a vyskoci z plienky :grinning: niekedy ju zapnem az na treti krat :pensive: sa mi zda ze to robi naschval :slight_smile:

martinka Krystofko je ako vzdy frajer :wink: uz to badam aj na Terezke, ze ju nebavi lezat, tak sme jej dnes dovolili v jendom obchode polosediacu polohu...mame polohovatelny kocik, neni to uplny sed ani lah, ale bola spokojna :dizzy_face: ale ona je velky klidas po mne aj po Stevovi, takze pokukala a ked sme vysli von, tak sup naspat lahnut a bolo dobre...

my sme sa dnes uspavali dlho, bolia dasienka a este aj unava po celom dni...ale bude spat az do rana aspon :wink:
dobruuu
16. říj 2009 ve 23:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, začínám mít podezření, že mi v porodnici vyměnili dítě! Určitě mi dali mládě medvěda. On snad má zimní spánek. Od 19:30 do 8:45 hod - v kuse!! :grinning: :grinning: :grinning:

Tak schválně, která se leknete mé první věty? :dizzy_face: Vždyť už mě přeci znáte, jsem šprýmař.
17. říj 2009 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti skoro mi oči vyskočili :grinning: Náš drobec okolo polnoci začal štzrajkovať. Bolelo ju bruško tak sme dávali rekt. rúrku a potom sa nadobro prebrala a nevedela zaspať do 1.30 :unamused:
17. říj 2009 v 10:51  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti preboha :grinning: :grinning: :grinning: ja uz by som do Terezky stuchala :grinning: my s nasim 8-9 hodinovym spankom sme nic oproti tvojmu medvedkovi :sweat_smile: :sweat_smile: asi bude mat dnes vela energie :dizzy_face:

dnes mam upratovaci den :pensive: tak prajem peknu sobotu
17. říj 2009 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, mame novinku. Hanicka sa nam uz od rana prevracia na brusko.... Este vsera to vyzeralo v nedohladne.... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
17. říj 2009 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte mamulky..moje dieta malo divnu noc,zvykla vstat tak max dvakrat za noc,ale dnes to dajako zdvojnasobila...asi som to prehnala so segedinom...ale mrkvickovo jablckova vyzivka nam chuti.uz skusame,a veru krasne papuska...moj syn ten vyzivy odmietal,bola vsade len nie v jeho brusku,ale Kiarka je maly zrut.
17. říj 2009 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Devitka, odkedy skúšate výživky? Ja som bola včera na poradni a ešte mi dr. nič nekázala dávať :astonished: Čím si začínala prikrmovať? Tvoja malá je tiež na UM?
17. říj 2009 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Danielko, poku je dítě na UM, tak příkrmy od ukončeného 4. měsíce - tedy od 5. měsíce. Ale jsou vyjímky, když má dítě neostatek vitamínů apod. tak i dříve, Když je dítě kojené, tak cca. od 6. měsíce.
17. říj 2009 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
áno Martinka - Sofinku som tiež začala prikrmovať od 6 mesiaca - bola kojená skoro do 1 roka. Takže s Kubkom máme ešte mesiac čas :grinning: a potom sa do toho pustíme :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. říj 2009 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

tak my sme sa dnes rozdelili, manžel s Danielkou išli k babke do Spišskej Novej Vsi a ja som s Ľubkou ostala doma. A klasika zopakoval sa scenár ako vždy, že Ľubka cez deň nič nepospala. Doobeda polhodinu, cez obed 40 minút a teraz poobede ani nespala len driemala na prsníku. To aby si mama náhodou nezvykla na oddych :grinning: Keby sa to aspoň prejavilo na večernom zaspávaní a nočnom spánku. Ale to naozaj nehrozí.

Trochu som aspoň poupratovala, zajtra má prísť návšteva, tak aspoň symbolicky. Varenie som odbavila špagetami. Zajtra si spravíme niečo fajné :stuck_out_tongue_closed_eyes: Také neštipľavé chilli con carne (mleté mäsko na so zeleninkou) a kuraciu polievku, tej fandí hlavne Danielka.

O chvíľu sa má vrátiť aj výjazdová dvojka.
17. říj 2009 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
danielka nie sme na UM,ale mala nepribera tak velmi,tak som sa rozhodla,ze skusime..Kiarka bude mat zajtra 4 mesiace,asi druhy krat som jej skusila dat ochutnat a jej to chuti..ja sa nespolieham na lekarov volakedy nas rodicia nakrmili ako trojmesacnych holubacou polievkou a zijeme,....skusila som uz jablckovu vyzivu a teraz mrkvicku s jablckom,ale zamiesavam tam materske mlieko..nic jej to nerobi,nema bolebrucho.ja s nou idem v novembri do poradne pre rizikovych novorodencov a co staci nasej doktorke,minule tej specialnej doktorke nestacilo,a teraz priberame este pomalsie..tak nech trochu viac priberie...aj moje dve deti papali uz v tretom mesiaci ovocne stavicky,ale len jablcko.
17. říj 2009 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, nestiham vas velmo docitat len som to tak zbezne prebehla.

leuska - kupovala som z MMB od jednej pani, v pohode mi vymeni tie zle, strasne sa mi ospravedlnovala. tie frote sa mi velmi pacia su take hrubsie a vyzeraju teplucko.

my sme dnes s manzelom boli v meste nakupovat, manzel potreboval topanky do prace lebo oni im vobec neprispievaju na taketo veci ani im nekupuju pracovne oblecenie :angry: a este sme boli v potravinach a ja som si kupila rifle lebo sa akosi do nicoho nepracem a v merkury sme obzerali koberce. no skratak odchadzali sme o 11,30 a vratili sme sa o 15,00 matka sme ale nechali mojej maminke, dala som jej aj odsate mliecko z mraznicky ze ked sa zobud. a nas matko cely ten cas prespal ani nevedel, ze sme boli prec. zobudil sa 10 min. po tom, ako sme sa vratili. spal vonku takze sa mu asi buvalo super :grinning: je to poklad. a to ked sa zobudil este 1/2 hodinku nepytal vobec papat. a to doma papa kazde 2 hodiny. som bola riadne prekvapena. no dobre bezim... lebo ideme kupat lebo odvtedy este nespal uz su to skoro 4 hodiny tak aby mohol ist buvat.
17. říj 2009 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babky,

no mne sa stalo len raz, ze sa Teusko v noci nezobudil. Ale na buduce udem vediet, ze treba odsat. Ale uz ma cica boli o vela menej. :slight_smile:

marti - fuuuu, kolko prespal! Ja uz by som bola nervozna. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Ale tak hlasim sa do klubu uzkostlivych maminiek.

Inak my ked sme skusali sportak, tak som doma vozila Teuska v tej "medzipolohe" a rehotal sa o 106, uz sa tesim, ked bude moct svet obzerat. Lebo mne ak v kociku nespi, tak tam nechce byt, aj ked mame hraciek navesanych... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

alex - Matko asi vedel, ze ste prec, tak si schrupol, aby babku "neobtazoval" :wink: :grinning:

Inak ja som dnes doobeda bola vyberat novy matrac do postele, lebo najnovsie Teusko spava "vo velkej" a zobudim sa bud ja, alebo on v tej diere "medzi". Tak taky velky, na celu postel. Aj tak uz bolo treba nove. Sa tesim. :slight_smile:
17. říj 2009 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Inak ja si naozja asi nalepim na notebook papierik kriklavy, kde budem mat poznacenu tu fintu Zuzkinu s dvomi oknami...lebo si to neviem zapamatat. :rolling_eyes: :grinning: :grinning: :grinning: A to som chcela reagovat na vela veci...no neva. Idem do sprchy, snad ma este napadne. :sweat_smile:
17. říj 2009 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
lentil ja mám info, že veľký matrac do postele nie je bohviečo, lebo sa zvykne v strede vyležať a potom je tam priehlbina, okrem toho je hrozne ťažký a nespratný keď ho chceš napr. vyprášiť alebo vyprať poťah a potom ho obliecť :wink: Ja som matracovú politiku riešila cca pred tromi rokmi. MM má problémy s chrbticou a každú chvíľu bol seknutý tak sme potom kúpili matrace za 20 000Sk, ale bola to asi zatiaľ naj investícia lebo odvtedy má chrbát o 90%lepší.
17. říj 2009 ve 20:13  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
mufo - ja som vyberala lahunky matrac - velky podiel latexu - kvoli tomu, aby mi nebol tazky. Ja matrac vysavam, neprasim. A potah uz budem musiet nejak zvladnut. No a vybrala som taky za 500 Eur s tym, ze sa zase bude moct vymenit, ked sa vylezi. Len mi vadilo, ze je malinky v tej medzere... A ake ste kupili? Bo to je dost veda, fat. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. říj 2009 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
my máme od firmy materasso. Ja som to cez kamoša tak som mala 5 tis. zľavu. On má nejaké taštičkové pružiny či čo. Vtedy som to mala naštudované ale už som to zabudla. Je vysoký 23cm :grinning: Ale spí sa na ňom jak v bavlnke. Tá medzera je naprd ale všetko má zas pre a proti.
17. říj 2009 ve 21:48  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
devitka, myslim ze tym urcite Kiarke neublizis, len potesis jej mlsny jazycek :dizzy_face: :dizzy_face: ja si teda zatial uzivam ze nemusim vymyslat co dat malej papat, vyhovuje mi system "vytiahnut a jest" :grinning: ale uz mam narobenych ovocnych vyziv a este budem robit dalsie, je to celkom fajn robota :dizzy_face:

alex vacsinou to plati u vsetkych babatiek, ze ked chces aby dlho babo spalo, staci dat von do kociku a najlepsie je ked je poriadna kosa, vtedy sa spinkaaaa :sweat_smile: :sweat_smile:

lentilka nevadi ze si nepamatas tu fintu, kym nechodis do sprchy v podprsenke :wink: :wink: :grinning: :grinning:

no ja som dnes upratovala snad non stop! teraz to vyzera ze sme tu museli mat bordel jak hovado :grinning: ale ja zas nemam vrtulu v zadku, ja si vsetko robim v klude nikam sa neponahlam a len vysavanie mi zabralo hodinu, zase som likvidovala pavukov :angry: :angry: baby aj v cinziakoch je tolko tej havede alebo to mame my toho tolko ze byvame v lese? lebo ja som zufala, pavuk si u nas urobi za jeden den pavucinu v sprchovom kute!!

medzitym navarit, pohrat sa s Terezkou, dokonca to vysavanie ju strasne ukludnuje, uz bola nervava a ked som zapla vysavac tak bola hotova a dokonca zaspavala....ja som totizto ako tehotna vysavala kazdu chvilu, tak asi si zvykla :sweat_smile:

a este zehlenie :frowning2:
17. říj 2009 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

jupi, jupi, jupi - simonko sa dnes prvykrat sam otocil z chrbatika na brusko a spat, resp rukou so mu naviedla kolienko do strany a zvysok urobil uplne sam. aj rucicku si uz vie vytiahnut :slight_smile:

sa tesim. :sunglasses:
18. říj 2009 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka dnes je asi rano pokrokov, ja som nasla Terezku otocenu o 180 stupnov v postielke, normalne som bola chvilu zlaknuta ked som cakala hlavu a videla som nohy :grinning: :grinning:
18. říj 2009 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzka, super :slight_smile: .inak, dodatocne vsetko naj terezke krasnej k meninkam.

kamoska mi ukazala taku kolisku, kt mu asi v tom pretacani pomohla, robila som to s nim tak 3 x dokopy a asi ho to rozpohybovalo. jednou rukou som chytila jeho pravu rucicku a nozicku, druhou rukou tie lave a tocila som ho do stran.

skuste to, mozno to Vasim drobcekom tiez pomoze.
18. říj 2009 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti to ako 12 hodin?????? prespal???? menim dieta na jeden den :grinning:

Zuzec ja by som sa pridala na nejake stretko velmi rada uz mi doma sibka a mohli mohli by sme prave take stretko zorganizovat aj na jar ked uz bude trosku teplucko a mozeme byt s babatkami vonku dlhsie aj cesty autom budu schodnejsie co Ty na to?
18. říj 2009 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natasko, spaní 19:30-20 hod od 7-7:30 je normál, ale včera trhl rekord. Dnes vstával v 7:15 hod.

Kryštof se ještě sám netočí, ale při cvičení to zvládá bez problémů (tj. když mu naznačím rotaci, tak už dokončí sám, včetně vyndání ručičky)
18. říj 2009 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, my sme včera spali u svokrovcov, lebo MM natieral chodbu s protiplesňovým náterom,tak aby sme to nedýchali,ráno ešte urobil prievan než sme prišli a už je to uschnuté a vôbec to nesmrdí. Máme asi smolu,že máme spodný byt a vlhne to od pivnice, tiež tomu prispelo,že sa nekúrilo pár dní a začalo sa to robiť,až keď sme dali aj posledné plastové okno a tiež prerobili v kúpelni obklad až po strop :confused: asi tie steny nemajú až tak ako dýchať, ešteže tá farba na to zaberá, lebo obaja sme už nervozní keď nájdeme mapu z plesne :angry:

dneska sa nám upravilo aj počasie, poobede svietilo krásne slniečko :dizzy_face: veľkú radosť mi to urobilo, neva že je zima, natiahnem rukavice a môžeme brázdiť ulice :slight_smile:

alex, Maťko je super spolupracovník, aby mama bola s tatom spokojná, pekne spinkal :wink:

inak dnes som si vypočula zase ako nás ako deti kŕmili krupičnou kašou od 3.mesiaca a kôli tomu sme dobre spinkali celú noc :rolling_eyes:
18. říj 2009 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek