• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
ahojte :slight_smile:

Zuzi, ty si ale šikulka... ja som mala nejaký lenivý vílkend... ale aspoň som komplet všetko požehlila... :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
S tým stretkom, to je dobrý nápad.. kto sa ešte prida? :slight_smile:
Ako často chodíte do TT? My sa tam chystáme teraz v stredu alebo vo štvrtok..

Marti, Zuzi, bábenka Vám krásne spinkaju.. náš Sebinko sa začal dosť často budiť v noci.. prvé 2 mesiace to bolo 1-2 za noc.. teraz aj 5-6 krát.. neviem čím to je...

Alex, to Ti Matejko stále takto dlho cez deň spinká? :wink:
18. říj 2009 v 18:08  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj Dadi... hm, nedaj sa:slight_smile: veď oni to hádam myslia dobre.. tak jedným uchom dnu a druhým von a urob si po svojom :slight_smile: Mamina vie predsa najlepšie čo je pre jeho dieťatko to najlepšie.. :wink:
18. říj 2009 v 18:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte,

tak my sme mali takú klasickú nedeľu, doobeda som varila a poobede sme už len trochu leňošili, a potom o 16:00 prišla návšteva, spolužiačka s manželom a ročnou dcérkou. Tak sme trochu poklábosili, dievčatá sa trochu zahrali. No a teraz už Ľubka zalomila, zmohla ju spoločenská únava :grinning: a Danielka ešte uspáva tatka. :grinning:

Zuzka - to s tými "Spidermanmi" poznám veľmi dobre. My bývame v paneláku pod strechou (takou sedlovou) a máme každý týždeň aspoň jedného. Naposledy sa tu vystriedali traja. A okná mám v rohoch stále ozdobené pavúčou spajzičkou (aspoň vychytajú mušky). No ale dlho ich tu neubytúvam, a podľa nálady ich posielam buď do večných lovíšť alebo na prechádzku. :slight_smile: Vadia mi akurát tie veľké "tarantuly" (tak som si nazvala tie najväčšie kusy). No horšie je, že môj manžel pavúky absolútne neznáša, tak si s nimi musím poradiť len ja.

Dadka - nám sa prvýkrát urobila pleseň v dvoch rohoch minulú zimu. Pravdepodobne sa v mrazoch kondenzuje para pod strechou a vlhnú nám steny. Manžel ich oškrabal a postriekal Savom proti plesniam a bol pokoj. Uvidíme, čo bude tento rok. :unamused:
18. říj 2009 v 19:44  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte. tak sa nam konci vikend. som z toho vzdy smutna lebo cez vikend je doma manzel a aspon maleho trosku pozabava :grinning:

zuzec - no ten studeny vzdech je ako sedativum ci, co dnes buval od 11,00 do 15,00 a to som ho zobudila ja lebo uz sa mi to nezdalo ale veru sa mu nechcelo vstavat a potom este 1/2 hodinku vyzyvoval ako vlcik :grinning: a si sikulka ako si vsetko stihla poupratovat. mne sa uz vcera nic nechcelo takze doma ako po vybuchu, treba nam vysavat a mam 3 pracky pradla na zehlenie a chystam sa este jednu matkovu prat... :confounded: ale zas budem mat na dlhsie pokoj. a toto sa presne stalo aj mne, rano som matka nachovala a isla som rychlo poriadit dvierka na krbe ( to musime kazdy 2 den lebo uz cez ne nevidno ci hori :angry: ) a ked som sa vratila bol otoceny hlavou tam kde mal nohy a naopak. som bola vygulana statocne teda :grinning: on sa zaprie do tych tyciek a uz sa povrti hocako

babmulka - to je parada ze sa simonko pretac. nas matko ked mu dam prs sa natiahne trosku ho potiahnem a potom sa uz da na brusko aj rucicku si v pohode vytiahne ale sam ani za nic zatial. ale to pride.

ninny - no on spi tak striedavo oblacno ale zvykne niekedy 2-3 hodiny potiahnut ked ma dobry den. ale je pravda, ze hlavne vonku aj v lete spaval ovela dlhsie ako dnu. som sa bala ho davat do takej zimy ale teraz viem, ze mu zimka nie je a je mu tam lepsie.

dadi - no ja to nechapem, sak bolo to tak ale preto to este nemusi byt spravne. je pravda, ze mozno o 10 rokov to uz bude uplne inak :slight_smile: mne tiez mamina hovorila, ze my sme uz vo veku ako je teraz matko papali prve prikrmy ale vravela to skor ako konstatovanie, nie ze by som mu mala davat. ja si aj tak robim po svojom a na maminine ani svokrine reci velmi nedam. ved je to uz predsa len niekolko desatroci co mali deti ony :wink:

ja som dnes studovala prve prikrmy nemala som v tom celkom jasno... a konecne som nasla knizku, kde je to super vysvetlene a popisane, su tam aj recepty, takze som o cosi mudrejsia a normalne som sa zacala na to tesit. :grinning: je to v tej knizke mama a ja, prvy rok, co sme dostali v tom kufriku v porodnici

a este otazocka... neviete ci mozu babatka ovocie, ktore sa vola dula? je to taky krizenec asi hrusky a neviem coho, mame toho vela tak som rozmyslala to matkovi urobit do zasoby, len neviem lebo je to chutove dost divne ale vonaju krasne
18. říj 2009 v 19:53  • Odpověz  • To se mi líbí
no vidite, ja som si ten figel od zuzky zapamatala a teraz musite vela citat :sweat_smile:
18. říj 2009 v 19:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Jej, ahojte,
zuzi - nie uz davno som sa v podprdke nesprsila. :grinning: Ale vsak neni vsem dnum konec, vsakze? :grinning:

dadi - ja sa napocuvam, preco uz neprikrmujem, preco nedam Teuskovi umele mlieko, ved by mu HNED presli koliky a bla bla bla...no jednym uchom dnu a druhym von.

mufo - to mate od nich naozaj najkvalitnejsie matrace, tie s tastickovymi pruzinami. :wink: Ten bude dalsi v poradi, ked budeme menit tento, ktory Teusko cely ocika :grinning:

Aj ja som smutna, ze konci vikend. Baby, Teusko si cely den chyta usko, nema teplotku, da si ho aj stlacit, nemaani sopliky, tak sa idem vecer pomodlit, aby to nebol nejaky zacinajuci zapal. :frowning2:
18. říj 2009 ve 20:08  • Odpověz  • To se mi líbí
A fintu Z som si zapamatala, ale pre pre lenivost nerealizovala. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Tak Vas ale vstekyy pozdravujem!!!

A este ma napadlo, ze aj ja Teuska nachadzam uplne inde a pretoceneho, ako som ho ulozila. A kedze buva vo velkej, objednala som zabranu na postel.... :unamused:
18. říj 2009 ve 20:10  • Odpověz  • To se mi líbí
lentilka, pamätám si, že aj Romanko si často chytal uško a nemal pritom žiaden zápal, iba prišiel na to,že má čosi na hlavičke, tak nech to má aj Teuško tak :slight_smile:

ohľadom tých príkrmov mne to tiež tak skôr konštatovali ... ale tak trochu sa bránili,že určite preto prespali celú noc :confused: ja som čítala že je to omyl, každé dieťatko je iné, niektoré sa budia aj po nastúpení tuhej stravy 2x za noc, však uvidíme.

hodím Vám sem link na celkom dobrý článok http://www.baby-web.sk/Clanky/a58-Kupanie-prebalovanie-strihanie-nechtov-cistenie-usi.aspx - tu ma prekvapilo,že sa zase po novom odporúča kúpať už aj novorodencov 1-2x za týždeň :confused: ja kúpkanie Maťka milujem,vždy sa na to teším, teraz už čľapoce nohami a škerí sa o 106 :dizzy_face:

keď sa bude robiť stretávka budúci rok na jar, tak za Vami pricestujem vlakom (rýchlikom) lebo my nemáme auto a so svokrom by som predsa na maminovskú jazdu nešla :wink: :grinning: :grinning: :grinning:

andreaber, my sme tiež striekali so Savom proti plesni,ale to zabralo tak na 2mes a potom to musel MM natrieť aj tak s náterom proti plesni Dampex, snáď to teraz vydrží :unamused:
18. říj 2009 ve 20:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Alex - možno už zajtra sa Maťko začne guľkať, inak dnes si zobrala z neho Ľubka príklad (včera, keď mal nespavý deň, som jej hovorila, pozri sa ako napríklad Maťko pekne spinká) a spala vyše troch hodín, tak som aspoň v kľude navarila

Lentilka - myslím, že to nebude zápal, vtedy sú vraj detičky veľmi plačlivé a nepáči sa im, keď im niekto chytá uško. Neboj aj tie koliky prejdú ešte kúsok vydržať a začnete papať príkrmy a isto sa to zlepší. Moja svokra vždy spomína, že manžel mal dlho koliky a teraz môže zjesť akúkoľvek divnú kombináciu jedla a vôbec nič mu nie je.
18. říj 2009 ve 20:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte,
už viac krát od viacerých vás (napr. Lentilka teraz) som čítala že sa idete pomodliť za svoje deti resp. že sa modlíte.............
U nás v dedine mávame každú stredu stretnutie matiek, ktoré sa modlime spolu za svoje - nielen svoje - deti.
Modlitby matiek - je hnutie rozšírené na celom svete. Heslom je: spoločnými modlitbami zachránime svoje deti.
Ak by ste chceli a mali konkrétny úmysel - aby sme sa modlily aj za vaše dieťa dajte mi vedieť do IP pošty.

Kubko dnes pekne zaspinkal. Zabudla som napísať - aj druhé očkovanie prebehlo u nás bez akýchkoľvek problémov. Teraz ideme za pol roka :grinning: Štvrtok ideme na nožičky po 3 mesiacoch na kontrolu - nemuseli sme baliť na široko tak dúfam že ani teraz nebudeme musieť.

Ak by na jar bolo stretko rada sa pridám :grinning:
18. říj 2009 ve 21:08  • Odpověz  • To se mi líbí
jeeej daniela,

my mame zase "dom modlitby pre matky s detmi" kazdy tyzden, stretavame sa kazdy tyzden kamosky-mamicky, plus nove mamicky, kt chcu, tiez sa modlime aj za nase deti (ale nielen), takze plati to iste - ak by niekto chcel, kludne mi cez IP napiste a budeme na Vas mysliet. velmi radi.
18. říj 2009 ve 21:27  • Odpověz  • To se mi líbí
pripadne pridte osobne :slight_smile:

ok, idem uz pozerat tu nasu superstar.
18. říj 2009 ve 21:30  • Odpověz  • To se mi líbí
caute
natashkaa presne na to som myslela ze ked bude teplucko uz k jari, urcite sa prida aj viac mamin :wink: a dame to tak aby to vyhovovalo aj tym bez auta, niekde kde stoji vlacik.. :wink:
lenka, my sa mozme kludne stretnut hocikedy, my chodievame do TT tak raz do tyzdna, len neviem kedy pojdeme tento tyzden, ak vobec pojdeme, lebo Stevo stale berie antibiotika :pensive:

dadka aj my bojujeme s plesnou, zateplenie by pomohlo, ale chceme nadstavovat dalsie poschodie, takze este musime vydrzat...Stevo vcera tiez vystriekaval zacinajucu plesen, tak sme boli s Terezkou cely den v inej izbe a dobre sa to vyvetralo..

andreaber :grinning: ze aspon jedneho, tak to by som brala...ja mam v kazdom kute aspon troch, nechapem ze si nezavadzaju a to ich stale ometam alebo vysavam...najviac neznasam ze pod kazdou pavucinou je vzdy bordel z toho jak trusia tie chytene muchy :angry:

lenka, ma napadlo, neni som odbornik, ale neni Sebko v noci hladny ked sa tak stale budi? pytala si sa na to doktorky? ja sa v tom fakt moc nevyznam....mozno krupicnu kasu :grinning: :grinning: dadka :wink:

alex, tie krbove dvierka poznam...najhorsie ked sa na to par dni vyprdnes, tak potom sa to hnusne cisti...inak je na to dobra finta, teda ak to nemas prilis uz zapecene..namocis vlhke noviny do popolu a s tym to zacni drhnut, ide to dobre dole..ale hovorim, na silno pripecene dvierka uz len prasok :pensive:

no a nas caka zajtra druhe ockovanie :pensive:dufam ze to bude bez teplotky ako prvy krat a som zvedava na Terezkine miery a co mi dokyna povie na tie nase zubky...
dobrunocku vsetkym, nech vam deticky pekne hajaju
18. říj 2009 ve 23:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobre ranko :slight_smile:
Drzim palce vsetkym kontrolam, ockovaniam a pod. :slight_smile:
My sme dnes v noci trhli rekord. Hanicka spala od 20,30 do 6,45 v kuse. Zobudila sa az na to, ze manzel vstaval do roboty a sramotil po izbe.... :wink:
19. říj 2009 v 08:29  • Odpověz  • To se mi líbí
dobré ránko maminky, u nás spoza okna vidno,že žiadne oteplenie sa nekoná :frowning2: máme prvé mrazíky

katy, MM keď ide do roboty nás zobudí zakaždým, fakt som rada :angry: hlavne keď Maťo papá o 4:00 a on o 5:00 vstáva. Dnes ma čaká žehlenie, asi si pozriem popri tom zase nejaké DVD, rýchlejšie to ujde :wink:
19. říj 2009 v 08:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré ránko,

nejprve vše nejlepší všem Michalkám!

Holky, mě se zbláznila babička (Kryštofova prababička) a přihlásila ho do internetové soutěže. Když už tam tedy je, dejte nám prosím hlas. http://www.diteroku.eu/hodnoceni/36638/soutezici-krejci-krystof.html

Boj s plísní znám taky, i když máme dobře zateplený nový dům. Před 2 roky jsem zapomněla dát plastová okna na mikroventilaci a odjeli jsme na prodloužený víkend na chalupu. Po návratu jsme měli v rohu pracovny taky mapy. :frowning2:

Zuzko, budeme držet palce na očkování!

Katy, :slight_smile: super a kdyby tatínek nevzbudil, tak by spala ještě déle.
19. říj 2009 v 09:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Bre ranko,
no ja mam pocit, ze Teusko ma trochu aj sopliky, teraz buva, ale od rana sa chcel len nosit a bol taky umrncany...tak uvidim ako bude dalej. Ale zatial bez teplotky. No ale aj spal nekludne. :cry:

Prajem Vam vsetkym - aj na ockovani - prijemny dnik. Tu vyliezlo slnieckooooooooooo, aj ked je zima. :slight_smile:
19. říj 2009 v 09:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte!
No tie "tarantule" mam aj ja doma a nedaju sa zlikvidovat, to ako na potvoru, ked taham vysavac si asi poslu vsetky pavuky smsky a zalezu a ked odlozim tak sa povytahuju, ide ma porazit.
Dnes krasne svieti slniecko, ale rano na dome 0C ale auta som pocula skrabkat, uz sa to zacne :unamused:
To ranne budenie manzelom poznam aj ja a este ked sa mi ho podari uspat pri mne, tak sa dotrepe za mnou aj starsi a uz je po spani!
Zuzka som zvedava na tie Vase miery, lebo na fotkach je Terezka riadna babulka :slight_smile: :wink:
Majte sa pekne idem vyvesat prvu pracku!
19. říj 2009 v 10:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Zdravim kocky, my sme boli cez vikend u svokra a trosku sme oslavolali. Aj fotku som pridala :grinning: Ako ste sa mali? :slight_smile:
19. říj 2009 v 10:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Ivus - Misko ma pekne cervenucke licka! Co ste mu davali? :wink:
19. říj 2009 v 10:37  • Odpověz  • To se mi líbí
jasi ani nevrav, to mame nejaku reakciu na chlad, nebo co.. Ma to suchucke eksemoidne :rolling_eyes: Mazem to vkuse, ale ako vidis ... :unamused:
19. říj 2009 v 11:06  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte:slight_smile:

Zuzi, pochybujem :slight_smile: lebo keď mu dám prsník tak si trošku potiahne a spinka.. vo väčšine prípadov... napr. túto noc spal krásne.. zobudil sa len 2 krát :slight_smile: o po dvanástej a o piatej :slight_smile:

Dadi, ďakujem za e-mailik, keď bude viac času odpíšem :wink:

Tatinko nám šiel dnes na ÚPSV, podať mi žiadosť o rodičovský príspevok a ide aj na úrad práce.. prihlásiť sa :frowning2:

Prajem všetkým krááásny dnik :dizzy_face:
19. říj 2009 v 11:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Zuzi, a chvalabohu mliečka mám dosť :slight_smile: a keďže je plne kojený, tak na príkrmy ma ešte chvíľku čas.. on nie žeby v noci nespal, ale často sa budí.. ale skoro vždy aj rýchlo zaspinka... len ja som potom hrozne nevyspata :grinning: ale to nevadi... nie je to navždy :dizzy_face:

Dani, super že to Kubko tak dobre zvládol.. mi ideme s nožičkami v stredu a na poradňu vo štvrtok, nejako som si to poplietla, myslela som si, že 22. je už v utorok a tak som myslela že v utorok máme poradňu..
19. říj 2009 v 11:23  • Odpověz  • To se mi líbí
no ahojte, ja som tu od porodu nebola, nejak nebol cas, ale idem sa popozerat na tie vase deticky v albumoch :wink:
19. říj 2009 v 11:31  • Odpověz  • To se mi líbí
dadi - jedna znama maleho takmer vobec nekojila, a aj ked uz prikrmovali tak sa casto v noci budil. takze je to blbost a pisali to teraz aj v mama a ja :grinning:

lenti - dufam, ze to nebude ziadna chorobka. myslime na vas.

zuzec - dnes to manzel len cistou vodu vycistil a potom papierovymi utierkami a je to parada. ked to nechame 2 dni tak to umyjem vodou a potom nastriekam cif na rury (taka zelena flasa) je super ze nesmrdi tak strasne ako ine pripravky ale aj tak sa bojim tam matka nechavat, pre istou ho necham radsej v postielke. ono to ucinkuje cca. 1/2 hodku podla toho ake to je spinave a super to potom zide.

my sme mali vcera tazky vecer. matko papal o 18,00 a kedze od 15,00 zase nespal tak uz bol o 19,00 ked sme isli kupat nervozny. ale boli tu svokrovci aj mamina tak sa chceli trochu potesit s nim. vecer sa pekne napapal ale nechcel zaspat sam v postielke. asi uz bol velmo unaveny tak sa mu nedalo. nakoniec zabuval na rukach za 5 minut. ale po 1/2 hodine sa zobudil so strasnym placom. prebalila som ho, ponosila na rukach, snazila som sa ho ukludnit ale nic nepomahalo, uz som sa bala, ze brusko lebo vcera som mu zabudla dat kvapky. nakoniec som sa rozhodla, ze asi bude hladny. vypil 120 ml mliecka z mraznicky. boli to nase posledne zasoby :frowning2: potom uz bol kludny ale zaspal az okolo 22,30. ale hlavne ze zaspal. potom sa zobudil o 5tej rano. a spinkal este do 8mej.

a dnes rano som matka vazila a mame 5990g :grinning: takze uz nam do 6kg vela nechyba :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
19. říj 2009 v 11:43  • Odpověz  • To se mi líbí
a my mame tiez slniecko. radsej nech je zima a pekne ako ked ma liat. aspon nemusime tolko kurit, slniecko nam zohreje vodu aj prehreje trosku vzduch v domceku :grinning:
19. říj 2009 v 11:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte mamulky,ozyvam sa po dvoch dnoch,vcera som nevladala existovat, u nas zuri viroza,hnacky,vracanie..no horor...najprv to mal Peťko v pondelok,v piatok Gabika a dufam ze Kiarku to obide.no a po tej prihode s virozou mam zrazu vela mlieka,hm kto vie dokedy..

a k tym pavucikom,my sme si odskusali reid na komare,funguje aj na pavuky..aspon zatial to funguje,ale je pravda,ze to mame v nepouzivanom dome,kam chodime raz za cas...ale pavuciny nemame.
19. říj 2009 ve 14:09  • Odpověz  • To se mi líbí
teda pozeram, ze je to tu dnes nejake malo navstevovane. dufam, ze len preto, ze si uzivate vasich drobcekov :grinning: zajtra sa asi neozvem lebo v stredu mame kolaudaciu konecne tak musim dat domacnost trosku dokopy. juj ale sa mi nechce. :confounded:
19. říj 2009 v 19:38  • Odpověz  • To se mi líbí
devita - dufam, ze to rychlo prejde a kiarka to nechyti.
19. říj 2009 v 19:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Alex,no ja uz som eventuelne v pohode..este sice obcas prichadza pocit,ze mi vyrazi creva,ale je to uz len zvukový efekt a Kiarka sa zatial javi dobre.no uvidime..Vám nech sa dobre kolauduje...pekny zajtrajsok a neustvi sa
19. říj 2009 ve 20:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek