• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
dobru aj vam maminky a babatka
19. říj 2009 ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
devitka. nas zase neurologicka sleduje. ci nezaostava a normalne sa rozvija atd... ci uz robi toto a tamto. obcas sa o neho obavam, este sa neotocil a uz ma 4.5 mesiaca, koniky este nepasieme idealne. ale stale si vravim, ze este nie je neskoro.
ja vazim maleho dvakrat do tyzdna zatial.

ach jaj, drzim vam palceky. a dakujem za podporu. :wink: a uz naozaj dobru nocku :slight_smile:
pockam este na draheho, chcem si pozriet damsky magazin z 30.9., ktory stiahol. bavili sa na temu, ci budit dietatko na kojenie, alebo nechat spat... ale urcite sa nic nedozviem, len ze ak chudne tak budit a ak pribera v norme, netreba...
19. říj 2009 ve 23:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno,

děvčata držte prosím palce, jdeme do Rizikové poradny na neurologii. Mám z toho malinko vítr. 3x už mu dopíchávali vit. B12 a proto mu budou dnes dělat CT, kvůli mozkomíšnímu tlaku, zda se mu tam nehromadí tekutina (teď jsem zapomněla ten termínus technikus), ale měl to 2x ok, tak proč zrovna teď by to mělo být jinak, že? :dizzy_face: :sunglasses: A určitě dostaneme další cviky, no vždyť se uvidí

Alex, normálně se mi o Tobě dnes zdálo. V noci jsem si vzpomněla, že jsem chtěla reagovat na Tvůj příspěvek a zapomněla jsem. Normálně, jsem si dala upomínku do mobilu, abych nezapomněla do rána :wink: :grinning:
Tedy: Psala jsi o VIA pohárkách. Jsou fakt super, ale mají jednu šílenou nevýhodu. Pokud je naplníš MM není vidět na stupnici kolik v nich je (natož, když jsi rozespalá) :sweat_smile: Vyřešila jsem to tak, že jsem lihovým fixem zvýraznila tu stupnici a i když nevidím čísla, tak si to jednoduše dopočítám. Co černá čárka = 20ml. A i když je myji a sterilizuji (v parním sterilizátoru), tak se mi ta fixa nesmila.

A ještě, nevím teď přesně kdy a kde (minulý týden) jsem slyšela informaci, že se nemá dávat paracetamol jako prevence teploty a bolesti při očkování, protože pak to snižuje účinek. (myslím, že to snad bylo ve Zprávách nebo v Sama doma??? Fakt teď nevím)
20. říj 2009 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
Martinka drzim Kristofkovi palceky aby bolo vsetko ok ako doteraz a aby tak paradne pozeral telku.
Ja som po ockovani davala Nurofen, lebo este pri prvom som davala Paralenove cipky, ale casto kakaval, tak cipok sa nestihol ani rozpustit a uz bol vonku. Nas Dr kaze len Nurofen, tak ho mam stale pre istotu doma.

To pocasie zase nic mov a vcera som sa uz tesila, ze sa to zlepsuje, ale ved co by som chcela, ked je uz jesen a na horach vidno sneh, lepsie to bude uz len na jar :wink:

Co sa tyka otvoreneho okna pri spani, tak my vzdy pred spanim pol hodinku vyvetrame izbu a okno zatvarame.

Zuzi Terezka ma teda peknucku vahu, aby jej to vydrzalo!
Pekny dnicek prajeme!
20. říj 2009 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti, drzime palce, urcite to bude v pohode... je to presne to iste vysetrenie co aj Nikolajovi robia... ked to bolo dvakrat v pohode, urcite aj treti bude :slight_smile: :slight_smile:
20. říj 2009 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla. nějak vás nestíhám číst :slight_smile:.
Co jsem tak nakoukla, tak jste některé říkaly, že zkoušíte večer kašičky. také o tom přemýšlím, jeník po večerech vyvádí a začal se budit i v noci, tak nevím, zda mi dochází mlíko a má hlad, či, zda to má jako sport :slight_smile:. Ale zatím jsem večer nezkusila dát nic jiného než prso.
20. říj 2009 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte mamicky a deticky.

Tak my sme uz sami a akosi sa to na nas sype. Mala ma na jazycku biele bodky ja to volam zaba a povedali nam ze ked bude mat toho vyse aby som dala fialovu vodicku nato. Ked ja sa jej to aj bojim dat jazycek iba nachvilku vyplazi a navyse nepapa pekne myslite ze to je tym ze to ma na jazycku? A mohla by som to jej uz teraz natriet?

A druhy problem je ze sa my zda ze ma zelenu stolicu to co znamena :frowning2: A som tam aj zbadala dnes taky tahavy ako keby soplik alebo vytok tiez taky zelenkasty to nevadi? Len ma prosim nestraste lebo ja teraz ked som sama tak mam o malinku strach.

A este akosi badam ze ma jednu nozku tak ako keby stale skrcenu k brusku aj jej ju vystieram ale potom zase ju tak da ale aj vystrie.

Prosim vas napiste my budem cakat a ked sa my bude dat tak poprecitam naspet. Ahojte a pekny den vam. To je tak naprt ked sme bez tatina. :cry: :cry: :cry:
20. říj 2009 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky..cernobilka,ja uz sice davam kasicky,ale len stvrtinovu davku z predpisanej a ani to nezje vsetko,inak stale len prsnik
magdi,neplas sa,ta fialova vodicka nie je jed..kludne to malej natri,ale pocitaj s tym,ze aj ty budes fialova,to farbi..zelena stolica,kojis?prikrmujes UM?ak kojis,obcas sa stane ze zoxiduje stolica a je potom dozelena..to moze byt aj velkym mnozstvom vzduchu,ale ak UM tak je to vraj normalnetu nozicku neries,u babatiek je normalne ze krcia nozicky..a teraz to bude duplom,lebo sa bude pretacat a to ide len s prikrcenymi nozkami,ked pojdete na nozicky,tak ta upozornia ze je daco v neporiadku..neplas sa,ja som doma s tromi detmi teraz sama,nas ocko je na tyzden v BA
20. říj 2009 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, u nás už zase smoklilo, ale keď prestalo hneď sme vyštartovali na vychádzku. Dnes ideme na kontrolu nožičiek, snáď sa už nebudeme baliť naširoko.

lenti, hlásim sa Ti do klubu úzkostlivých mamičiek, :wink:

náš Maťko Ti mal reakciu na olejček Aviril, nesmiem mu to dávať na tváričku :confused: a to nás ako decká iba tým geglili :sweat_smile: ostala mu pokožka taká suchá a vyrážková, dávala som Excipial a za 3 dni to je už OK, vraj je na také kožné potvory dobrá aj modrá indulona

alex, príjemnú kolaudáciu :wink:
20. říj 2009 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka..vy ste si zalozili novy klub..ja uz stracam prehlad..xixi..minule som si tu na seba dobru kasu navarila..xixi..zle som to pochopila..
aviril volakedy a dnes to sda uz neda porovnat,ale hlavne ze je to uz v poriadku,u nas pocasie smokli stale..vcera sme boli na poobednajsej prechadzke..kupila som veniec na hrob,sviecky..a detom dajake osatenie,esteze som mala vsetky tri deti so sebou..xixi
20. říj 2009 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Devita dakujem ti az my slzzicky vybehli. A kojim. A po jedeni by som to mala dat?
20. říj 2009 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
magdi a z coho ti slzicky vybehli,ved som ti neublizila :slight_smile:,Ano po jedeni,ale daj si pozor na saty..lebo to farbi..ja som sa pri prvej dcere na tom nasmiala..my sme boli cele fialove.
20. říj 2009 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko,

babuľky idú už Vašim deťúrencom zúbky?? Čo všetko ich rast zúbkov sprevádza? Mám pocit, že Sebinkovi už začínajú ísť... celu noc sa budil, strhával zo spánku, niekedy to bolo i z plačom... a cez deň to je podobne.. najprv sa smeje, hraje, vykecáva.. a potom z ničoho nič je mrzutý, uplakaný... všetko berie do ústočiek, slinta o 106.. vlastne to robil aj predtým, ale nie až tak... čítala som, že rast zúbkov môžu sprevádzať i hnačky, horúčky... pevne verím, že nás to obíjde.. :(
20. říj 2009 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj ninny..zubky sa tlacia do dasienok a to boli,deti to citia..samozrejme ze plackaju..moze to sprevadzat aj soplik,kaslik,horucky,hnacky..ale tie hnacky a vysoke horucky su skor pri zadnych zubkoch a stolickach,aspon ja mam taku skusenost.ked je dietatko velmi nespokojne,mozes podat bud nurofen alebo panadol..je to na bolest..inak su na lokalne upokojenie geliky,a existuju na to aj homeopatika...
20. říj 2009 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
magdi, fialova vodicka je v pohode. Ked som bola ja mala, pomaly som tu vodu pila, lebo som mala v kuse afty. Nas maly mal tiez zabku, tak som mu to natierala 3x denne. To nema chut ani nic, takze v pohode. Co sa tyka tej zelenej stolice, no neviem. Kolkokrat denne ju ma? Neplace po jedle, ze je hladna? Lebo nas maly mal jednu zelenu, ked sme prisli z porodnice, lebo spal 6 hodin v kuse ( to boli casy :sweat_smile: ) a doktorka mi povedala, ze to je hladova stolica, ze ho mam budit na jedlo. Ako to dopovedala, odvtedy sa maly budil kazde 3 hod sam od seba. :slight_smile:
my ideme dnes na poradnu, tak sa stavim, ze uz mame 8kg, kedze doteraz priberal pekne 250g tyzdenne :grinning: . Este nas caka ockovanie, ale nejak nestresujem, kedze pri prvom to maly ani nezaregistroval.

Rychla anketa: :slight_smile:
Kocky, davali ste niekto ockovat proti rotavirusom????
20. říj 2009 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska tu sa kocky vyjadrovali podaktore ze ano,a ja som sa na to pytala nasej doktorky,vraj aj tak dostanu tito nasi drobci kopu ockovacich ser do seba..a vraj vela deticiek po ockovani vykotvilo v nemocnici po tom ockovani na rotavirusy..tak neviem
20. říj 2009 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
devitka, ďakujem, a ktoré zúbky idú prvé.. dolné?
20. říj 2009 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny obvykle idu ako prve dolne jednotky..ale moze sa stat aj vynimka..
20. říj 2009 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
magdi-ak je ta stolica zelena castejsie a je taka hlienova ako sopliky,je to hladova stolica...

ivuska-my ockovat proti rotavirusom nedame,ani doktorka nam to neodporucala
20. říj 2009 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska, ym sme tie rotavirusy dali a uz nikdy viac :angry: :angry: :angry:
maly to z toho ockkovania dostal, hnackoval a doteraz je na bezlaktozovom mlieku... bola to chyba podla mna, neodporucam
20. říj 2009 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
magdi ked ma malinka problem v ustockach a boli ju to tak asi aj slabsie papa, ved si to aj sama pisala. Je mozne ze vypije len predne mliecko aby zahnala ten najhorsi hlad a z toho ma tu zelenu stolicu. Ivuska precitaj si prispevky od bash. Oni dali ockovanie proti rotavirom a ake z toho maju doteraz problemy. Ja som pri Martinke stale sledovala dolne jednotky, lebo uz mala tie dasienka strasne cervene a opuchnute a jedneho dna ked sa rehotala som
zistila, ze ona uz ma hore davno prerezanu dvojku :grinning:
20. říj 2009 ve 14:02  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky pěkně jste mne nahlodaly... jeník mívá nazelenanlou stolici stále. poslední tři dny má průjem (předtím byla zácpa). Včera kakal sedmkrát, dnes je to trochu lepší, ale zelené to je. tak jestli on opravdu nemá hlad....
20. říj 2009 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :dizzy_face:
tak já taky hlásím,že taky jako magda29 a devita jsme bez tatky už týden.Přijede až ted v neděli.Jel pracovně do nemecka.Je to dost náročné s dětmi,ale co je horší,že se Pája v noci budí a pláče,že chce tatínka :frowning2:
20. říj 2009 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
cernobilko a ty kojíš?
20. říj 2009 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
sovice kojím
20. říj 2009 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak je možné,že je to od hladu,a nebo taky od zubů.Pája zelenou stolici měl taky,než se mu zoubky prořezaly.
měla jsem strach,ře má hlad a nakonec jsem kojila 13 měsíců :dizzy_face:
20. říj 2009 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsme zpátky a vše, včetně CT ok!!! Jdeme znovu až v lednu! Jediné co konstatovala, tak že se na bříšku málo zvedá. Tedy on zůstane na loktech a i když si bere hračku, tak se víc neprohne a teď už by se teoreticky měl zvednout na dlaně (natažené ruce).

Ale holky vid... víceěla jsem tam, jak to vypadá, když se to zanedbá a bylo mi do breku. Holčička o týden mladší než Kryštof, narozená ve stejném těhu týdnu. Vypadala tak na měsíc - dva. Ležela na zádech, ruce v pěst za hlavou, žádný zájem o hračky, necucala ruce, nepovídala, nic! Bylo mi na nic, když jsem zjistila, že jsou skoro stejně staří. Jejich dětská je poslala až teď poprvé, necvičily nic, prý to dožene. Normálně jsem slyšela doktorku, jak volá jejich dětské a nadává. Maminka vylezla a měla na krajíčku a já taky. Při tom všem jsme měli strašnou kliku a Kryštof je ok! Ač nejsem věřící, tak zaplať Pán Bůh!!!

Černobilko, Jeník má zelenou stolici ze železa, u něj je to něco jiného. Kdyby jsi mu ty kapičky nedávala, tak by měl mít normál. Vzpomeň si, jakou jsi měla Ty stolici, když jsi brala železo.
20. říj 2009 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
hlasim kocky, ze sme po ockovani, vsetko v pohode. mame 7740g, cize priberanie sa spomalilo o polovicu :sweat_smile: . Meria 71cm a pani doktorka povedala , ze je to kraaasny chlapcek :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Kedze ona doteraz robila len v nemocke(na ambulancii je len od septembra), tak mi vravela, ze vie ako to vyzera, ked tam dojde dietatko s tym rotavirusom, ale povedala, ze je to take ojedinele, ze netreba dat na tu masivnu reklamu, ze deticky, co su kojene by mali byt ok. :confused: :slight_smile: Este nam povedala, ze zubky idu jeden po druhom, takze kedze uz mame jeden prerezany a maly stale place, mame uz asi na ceste druhy.. O chvilocku z neho bude šelmička zubatá :grinning: :dizzy_face:

mati, tak je dobre, ked je vsetko dobre :dizzy_face:
20. říj 2009 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti, to je super :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: mam radost... tak ste na tom podobne ako my, nikolajko sa tiez malo dviha, holt ma tu hlavinku tazku

s tym dievcatkom ma to mrzi, je neuveritelne ze to ich detska nepodchytila hned, musela to predsa vidiet ked si to ty videla na prvy pohlad... boze, velmi mi je luti dievcatka a aj jeho mamy, ale urcite to dozenu, ak sa jej budu venovat
20. říj 2009 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti Jeník taky nepase na natažených rukou, hold nemůže být vše dle tabulek :slight_smile:.
Zvážila jsem Jeníka a vypil 140. Je to myslíte dost?
20. říj 2009 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek