• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
:grinning: to len dnes mala cez den nejaku spavu naladu, mozno este tym ockovanim :wink: ale nevadi mi ze neskor zaspala, lebo tym neskor vstane a mozno ked sa mi bude chciet, tak uz ostanem hore :grinning:
dnes som chcela ist skor spat, ale ked sa vzdy do niecoh zakukame v tej telke :angry: a tot uz je polnoc a zacina Odlozeny pripad, ale musim to uz vypnut...musim :pensive:

bash aj ja stale pozeram ci mala dycha, hlavne ked si cez den takto dlhsie schrupne to uz som nervozna co tak dlho spi :sweat_smile: v noci mavam stale zive sny uz od narodenia malej ze mi spadla na zem a hladam ju na zemi alebo ze je na manzelovi a kricim na neho nech ju drzi aby nespadla :unamused: on je uz zvyknuty, vzdy ma len potlapka po pleci ze "moja zase mas halucinacie" :grinning: ale je to fakt strasne, ja som vlastne hore, nespim, vsetko si pamatam...

no dobrunoc babulky, aj tak uz vsetky spite okrem mna a devitky :grinning:
21. říj 2009 v 00:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj mel tu nekdo cisare?
21. říj 2009 v 00:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
alcag plno maminek.
21. říj 2009 ve 02:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak nevim, co se deje. Od jedny je Jenda vzhuru, povidani strida s placem. Ja bych chtela moc spat. Ze by tedy zuby, V puse vidim prd :slight_smile:.
21. říj 2009 ve 02:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute bambule, cernobilka, co je s Jendym, dufam, ze nebol dlho hore a ty s nim, najhorsie je, ze nase deti nezaujima, ze my chceme spat a kludne su hore, ked mame plno prace doma alebo sme unavene, no co uz, hadam, ked budu starsie tak budu lepsie v noci spinkat,

dadi, hlavu hore, hovorim, ze si silna zena a vieta v Boha naozaj pomaha a aj zivotny optimizmus, to sa o Teba nebojim, lebo na foteckach si stale usmiata od ucha k uchu :grinning:

baby, ja raz neviem ako sa prejavuje u vasich deti zubkovy amok, ako viete, ze su to zubky? Danik si stale zvachtla jazyk akoby chcel cucat mliecko a ruciciky ma stale v puse, ale nervozny chvalabohu nie je, tak si myslim, ze ho zubky este netrapia, ale som mu uz pripravila hryzatko, tak uvidim, co na to povie.....

idem dnes neplanovane k pediatricke s Danikom, nejako sa mi nepaci to stepenie, co mu robili este po narodeni v nemocnice, sa mi to zda ze mu to hnisa a akurat som si to vcera pred kupanim vsimla, predtzm to mal take cervenkajsie a ako supka mu odtial sla dole ale teraz to vyzera na hnis, ale neboli ho to, no pre istotu idem, nechcem nic zanedbat, ozvem sa asi az vecer, tak sa mi pekne majte, uzite si pekny den s vasimi detickami...
21. říj 2009 v 07:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
a prave dnes oslavujeme 4 mesiace, uteka to ako voda :slight_smile:
21. říj 2009 v 07:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

maly na chvilku zalomil, a velky este nevstal, tak sa idem popytat.

viete, co som pisala, ze neviem, ci nie som tehotna, tak v nedelu prisla prva MS, takze zatial ostavame traja :slight_smile: aj ked verim, ze nie dlho.

no ale preco to pisem, chcem sa opytat, ako je to s dojcenim pocas MS, zda sa mi to mlieko redsie, malo syte, uz som mala nutkanie sa na to vykaslat a dat mu UM, ale este stale bojujem.

nemate s tym niektora skusenosti?

tiez, malemu sa robia po telicku male suche fliacky, myslite, ze je to od zimy a teda treba to natierat nejaky ochrannym kremom? do poradne idem az bud tyzden.

a prepacte, asi si neodpustim..ja zasa zakladam klub NEuzkosltivych mam s heslom " z deti sa tesime, nie sa o ne stale bojime", uzkost prenechajme inym, deti nas potrebuju neuzkostlive. moj nazor.
21. říj 2009 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj bambulka,pocas MS je mlieko take divne,niekedy detom ani nechuti,ale ked su hladne,holt smula ine im neostava..neboj,nevzdavaj to..netrva to vecne

na tie suche fliaciky skus niveu SOS je na citlivu pokozku,aspon nam sa osvedcila,mozno ti este daco poradia v lekarni
21. říj 2009 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
no babulky moje nestoham vas doscitat za vcerajsok ale snad poobede. akurat ze som od 5,00 hore lebo matko sa zobudil vtedy papat a odvtedy sa mi neda zaspat, som total chora, teda plny nos. nevedela som co mam robit. dve hodiny vkuse som sa snazila spriechodnit nos. musela som odist do obyvacky aby som nebudila matka a manzela. uz som bola taka zufala ze som skusila odsavacku na sopliky (matkovu :sweat_smile: ) no nepomohlo :frowning2: a to mame dnes tu kolaudaciu, som zufala. neviete poradit nieco proti uchatemu nosu. ja si davam len vincentku a ta mi nejak nepomaha :frowning2:

a my mame tiez suche fliaciky a celkove suchu pokozku, matkovi sa dokonca zosupal chrbatik a teraz sa mu zacalo aj brusko. na ten fliacik dr. povedala ze jej to pripada ako reakcia na praci prasok. ale pouzivame stale lovelu a ma to len cca. mesiac. odporucila mi prat v mydl. vlockach ale matko sa vkuse tak prekaka ze tie by to podla mna ani nevyprali. asi skusim tie mydlove orechy co pisala martinka. a predpisala nam na to excipial. zda sa mi to trosucku lepsie po tom alwe fliacik stale nemizne.

no ja bezim prebalit a prezliect drobceka. krasny den vam prajem.
21. říj 2009 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
devi, diky :wink:
21. říj 2009 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre rano, tak jsem spala 2 hodiny :frowning2:. Zda to jsou zoubky ale netusim. Sice ma Jenicek stale ruce v puse a kousatka se mu libi, ale dasne mi neorijdou natekle. Tak nevim. Preju hezky den :slight_smile:.
21. říj 2009 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
hezké ráno...u nás taky probrečená noc....mám pocit,že jsem snad vůbec nespala.ted jsem zkoušela cinkat lžičkou po dásních a nic,tak nevím :confounded:
21. říj 2009 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
my sme plakali skoro dva tyzdne, kym z toho bol zubok :unamused: Inak uz mu ho riadne vidno... Selmicka jedna zubata :grinning:
21. říj 2009 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
no jak som si vcera myslela ze budeme spat az do rana, tak sme boli hore o pol stvrtej a o piatej...prvy krat to bol hlad a druhy krat trochu placu pre zubky...a u nas sa zubkovy amok prejavuje tak, ze mala si taha dasienka a niekedy ci silnejsie zatlaci alebo potiahne, o proste ju to tak zaboli ze si trochu zavrieska :sweat_smile: ale staci pomojkat, popripade pomasirovat hryzatkom a je po placi...nastastie to u nas neni az take zle s tymi zubkami :dizzy_face:

bambulka, mas pravdu, z deticiek sa treba tesit, ale ten strach je prirodzeny a niekedy je lepsie sa trochu bat, ako nieco podcenit...a chcem este uviest na pravu mieru, ze lepsie byt uzkostliva ako hysterka a to snad nie sme :wink: :dizzy_face:
jeeej a vy uz chcete dalsie babenko, to vam drzim palce! baby a ako je to s kojenim pocas tehu?

alex :grinning: :grinning: aj my sme uz s muzom rozmyslali ze by sme vyskusali odsavacku aj na nas, tak sme neni sami koho to napadlo :sweat_smile: bohuzial ja recept na zapchaty nos nepoznam, kvapky pomozu vzdy len nachvilu, jedine v noci ked spim tak mam zazracne volny nos, ale akonahle sa zobudim, uz sa plni.....to nechapem, jak to ten nos vie ze nespim :rolling_eyes:

takze sa tu uz vo velkom zubkuje :slight_smile:
21. říj 2009 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!

No na zapchaty nos pouzivam physiomer - je to morska voda v spreji, vystrieka sa s tym nos a aspon mne to pekne spriechodni, alebo este sprej do nosa MAR a to je tiez s morskou solou.

zuzec neviem to na 100% ale kamoska ked cakala druhe babo tak mohla kojit len do 6 mesiaca tehotenstva, lebo potom dojcenie vplyva na stahy maternice a mohlo by vyvolat porod.

Tak pekne zubkujte, ja si na to asi este pockam ako pri prvom do 8 mesiaca i ked priznaky mame uz teraz. Ale co uz ved sme vsetci tym presli.

Tak drzkam palceky, aby babatka boli dobrucke :grinning: :grinning:
21. říj 2009 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute babulky :slight_smile:
nikolaj dneska vynimocne vsatl o tretej, co sa uz velmi davno nestalo... tak smevyskocili ze co sa deje, ale bol to len vlci hlad... to bezlaktozove mlieko ho proste nenansyti, je riedke a take cudne... dufam ze coskoro prejde naspe t na normalny Nutrilon, a potom hadam pomaly uz aj prikrmy

alex, mne na upchaty nos pomaha (okrem toho sprejiku co pisala jasimk) aj zazvor (teda po slovensky ďumbier) - nastruham po pohara, zalejem horucou vodou ako caj, pridam med a citron (lebo inak je to prilis stiplave) a vypijem - stipe to, ale zabera. A mohol sa aj v tehotenstve, tak myslim ze aj pri kojeni by nemal byt problem

bambulka, isteze z deti by sme sa mali tesit a tak dalej, ako pises, ale bohuzial nikto nie je bez chyby, teda aspon ja urcite nie. A tak sa mi stava, ze nemam a nerobim vsetko uplne idealne, mozem si to stokrat hovorit, ako to ma byt, ale ten strach tam proste je... ale aspon viem o svojich nedostatkoch a neprehanam to
21. říj 2009 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka, myslím,že ten strach má každá maminka, už od kedy sa dozvie,že je tehotná - aj keď si to nechce pripustiť, na začiatku sa bojíš, aby si v prvom trimestri nepotratila, v druhom aby boli AFP testy dobré a v treťom,aby sa donosilo aspoň do 36tt a potom strach z pôrodu ... a už to ide ďalej, je to prirodzené, taký ochrancovský systém, keby mamy mohli, chránili by deti pred všetkým zlým, aj v dospelosti ako majú naše mamy radi,keď sa ohlásime napr.že sme v poriadku docestovali ... Jasné,že napr. nie je dobré dieťa ľutovať keď padá, lebo len bude bačať a pritom sa len ťuklo, treba oprášiť kolienka a ide sa ďalej. A ešte čo mám skúsenosť z Onkológie, sami lekári odporúčajú pred deťmi nedať najavo, ako sú rodičia vystrašení a ubolení, to dieťa to vycíti, keď tak si poplakať v sprche,kde Vás nevidí. Takže takto :wink: to je tá naša úzkostlivosť, myslím,že za to nemôžeme, máme to od prírody :dizzy_face:
21. říj 2009 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ok, baby, jasne, chapem vsetko, prosim, neberte to v zlom a nehnevajte sa na mna :sunglasses:

ja verim, ze vela veci proste nemam v rukach akokolvek sa budem snazit/nesnazit...moje dieta prislo na svet, lebo to tak bolo dane a chcene a verim tomu, ze okrem mna sa o neho stara aj Niekto iny, dokonca ovela viac.

a to mi dava pokoj, lebo tiez viem, ze nie som ani zdaleko idealna matka a verim, ze po takej simonko ani netuzi.
21. říj 2009 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :wink:

dnes sme boli so Sebkom na kontrole u ortopéda.. nožičky ma v poriadku, klbiky pekne vyvinuté, baliť na široko už nemusíme.. akurát nam Dr. povedala, že ešte nemá vyvinuté jadierka, tak máme prísť v 8. mesiace na kontrólu.. spýtala som sa jej, či mi o tom nemôže povedať viac.. tak mi povedala, že mi k tomu teraz nič nepovie, lebo že to má čas vyvinúť sa do 8. mesiaca...

Neviete niekorá o tom niečo?

Na poradňu sme mali ísť zajtra.. ale zajtra budeme celý deň v BA, ja si musím vybaviť nejaké veci v práci a idem k praktickej lekárke na preventívku.. manžel ide ešte nejaké veci odovzdať vo svojej práci, a dnes mi prišli plienky, tak ich zajtra berieme so sebou pre baby... Takže pôjdeme na poradňu v utorok.. chcela nás Dr. zobrať hneď dnes, ale Sebka budú teraz prvý krát očkovať hexa vakcínou a prevenarom, tak som nechcela aby to bolo dnes, keďže zajtra by sme neboli doma..
21. říj 2009 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
bash, zuzec, písali ste o tom, že stále chodíte pozerať deťúrence či dýchajú keď spinkajú.. tak ja som taká istá... my monitor dychu nemáme, tak chodím každú chvíľku... niekedy ma už manžel nenapomína, nech sa o neho toľko nebojím.. ale to sa nedá... :wink:

bambulka, tak ako písala zuzec, aj ja si myslím, že strach je prirodzený... akoby som chcela, tak sa ho nezbavím :wink:

dadka, obdivujem Ťa, si skvelá baba.. a verím tomu, že Romankovi je v nebíčku dobre a na všetkých dáva pozor... a je šťastný, keď sa maminka smeje...
21. říj 2009 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, jsme zpátky z Prahy z odběrů krve. Tedy konstatuji, že už nikdy (dokud bude miminko) mu nenechám vzít krev z ruky, ale vždy z hlavičky. Bylo to pro něj o 100% lepší!! I když to znělo jako týrání.

Ninny, nechci Tě strašit, ale kamarátka taky měla problém s nevyvinutými jadýrky a prý nemusí balit na široko, ale v 8 měsící dali Lukáškovi řemínky a musel je nosit do roka. Já bych stejně alespoň na noc na široko balila. Ještě alespoň chvíli. My jadýrka máme a stejně mu na noc dám ještě přes papírovku jednu látkovou AIO.

Na co jsem ještě chtěla reagovat? Netuším! Jsem v práci a padá elektrika, takže brrr, večer snad už bude klid.
21. říj 2009 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo Bash, já mám sice přenosný monitor, ale stejně ho nepoužívám, jen v postýlce :wink:

A strach? Jasně Kryštof je vymodlený, ale snažím se to nepřehánět.
21. říj 2009 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ninny, aj Sofinka mala v tom štvrtom mesiaci nevyvynuté jadierka a povedali že nemusím baliť naširoko, ale tak ako píše Martinka na noc som jej mala dávať ešte jednu plienku.......a aj tak sme potom museli ísť ešte na kontrolu keď mala jeden rok..........takže ja by som balila aspoň v noci na široko pokiaľ to nemá vyvynuté........

My sme mali tiež ísť zajtra na nožičky ale majú dovolenku tak až o týždeň............ baby pekné miery majú detičky - máš Kubko je tu tuším najmenší (5800 gr. 62 cm) - ale niekto musí byť aj to :grinning: , hlavne že je spokojné dieťa a zdravé :wink:
21. říj 2009 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny,ja ked si dobre pamatam,tak pri Petkovi sme boli tak ako ty..jadierko je vlastne vnutro bedroveho klbu.puzdierko je obal,aspon tak si pamatam ked mi to Dr vysvetlovala na ortopedii,maly sa normalne vyvijal sedel nacas..kamaratka mala dcerku ktora mala remence,ale ked ma mat dakto remence,tak to podozrenie je tam uz od zaciatku,to preto aby sa nekrivili nozicky.napriklad ked hrozi ze jedna nozka bude kratsia a druha dlhsia..s tym sa to vlastne kompenzuje.
dufam,ze som nic nepoplietla... :slight_smile:
21. říj 2009 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
danielka,Kiarka je mensia..61cm a 5580gr
21. říj 2009 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:
Dnes sme sa boli vazit, hanka ma 7160g.... kolko meria neviem, ale asi dost, lebo sa strasne vytiahla za posledny mesiac.... :dizzy_face:
a brali jej krv zo zily na ruke, nevedeli spravne napichnut tak ju pichali na trikrat.... chuda malinke, ako plakala :pensive:
21. říj 2009 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, ďakujem.. ja som ani len netušila čo to je... a keď povedala Dr. že baliť naširoko netreba, tak som myslela, že ona najlepšie vie čo a ako... preto som sa jej na to pýtala... ale pre istotu ho budem na noc baliť na široko, tak ako ste radili... takže cez deň nemusím?
Dúfam, že bude mať všetko v poriadku... veľmi sa o neho bojím.. :frowning2:

Martinka, čo sú to tie remienka??

Dani, takže so Sofinkou si bola aj v 8. mesiaci aj keď mala jeden rok? A už bolo všetko OK.. a Tebe nič nekázali robiť tak ako mne?? Takže Sofinku si preto balila na široko na noc?
21. říj 2009 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy, krásne miery :wink:
21. říj 2009 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ninny, řemínky je takový postroj, který drží nožičky pořád pokrčené a tím od sebe. Na této stránce dole máš obrázek jak to vypadá, ale nevylekej se, vás se to netýká, jen jsem nikde jinde foto či obrázek nenašla http://www.bb1980.estranky.cz/clanky/dysplazie-kycelnich-kloubu/vdk2
21. říj 2009 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute, sme si trochu schrupli s Terezkou poobede :sweat_smile: a zobudila som sa na to ako ma bije po tvari :grinning: zakerak maly hehe...ale to asi vsetky vase deticky ako uvidia tvar hned idu rukami skumat lica a nos, najlepsia hracka :grinning:

leni neboj bude dobre a tym balenim nasiroko v noci urcite nic nepokazis, tak to rob napr. ako martinka, ze das na pampersku este latkovku, ved mas :wink:

no idem sa venovat, lebo mi tu mrnka drobec :dizzy_face:
21. říj 2009 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek