• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
ahojte zienky,mate sa?
...u nas nic nove,Brunko sa zatial nepretaca,ani zubky nejdu,ale nevadi,aj tak je najkrajsi bezzuby usmev :grinning: a ked mu dam ruku,tak sa pretoci z chrbatika na brusko a opacne,takze zachvilku to bude robit asi aj sam.
ale zacal zase v noci zle spavat-kazde 2hod. je hore.Mliecka mam asi dost,lebo mi este stale tece,tak sme kupili mydielko aj mliecko od jonsons na dobry spanok,ale zatial nic moc
a otazocka-uz davate do vanicky aj fusak?ja uz ano.
21. říj 2009 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka, neblazni, jasne ze sa nehnevam :slight_smile: ved sa bavime, ako to kto ma... ja som proste v niecom šiši, viem to o sebe
ninny, nam povedal ortoped nebalit na siroko uz ked mal niki mesiac, a tiez ze jadierka este nie su uplne vyvinute ale netvaril sa, ze by to nejak vadilo, a tiez mame prist na kontrolu v 8. mesiacoch... tak to snad bude ok, dufam

marti, s tym odberom krvi, presne ako pises: z hlavicky to babetka boli ovela menej, alebo dokonca vobec... ked brali nikolajkovi, mna poslali vedla a bol tam s nim muz, a nic som odtial nepocula len dzavot a na konci trochu mrncanie... potom viktor hovoril, ze maly si ani nevsimol, ze mu tam tu ihlu napichli, jedine co mu vadilo, ze mu sestricka drzi hlavu, a on sa uz chcel obzerat...

marti to som si mohla mysliet, ze ty urcite budes mat aj ten prenosny :wink:
21. říj 2009 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bash, musela jsem jelikož je předčasňátko. Ale nemám ten na plenku, Ale Angelcare s 2 deskami a přenáší se jen strojek. Chceš-li mít klid, dokup si jen jednu podložku a budeš to mít stejné. Ale po pravdě, je to asi zbytečné. Ze začátku Kryštof pískal, hlavně v porodnici, ale teď už ne.

Kryštofovi taky vadilo, že se nemůže koukat a že mu někdo drží hlavu
21. říj 2009 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, ja keď som bola malá, tak som musela nosiť kôli kĺbikom ortopedickú podušku - tzv.frejková perinka. Mne to vraj vôbec nevadilo, už v 9.mes som aj chodila - aj s perinkou :slight_smile:
na koníkovi je písané o kĺbikoch tuto: http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=23782&vGroupOffset=0&vOffset=90
My sme teraz mali postavenie 1A, predtým 2A. veľa detí chodí na kontrolu ešte v 8.mesiaci :wink:
21. říj 2009 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

tak je tu aj prispievateľ od 8-ej do 9-ej. Tak som sama seba pomenovala, lebo začínam písať prvý príspevok o 20-tej (keď baby zaspia) a posledný tak okolo 9-tej, lebo potom už idem do hajan. Som totiž typ, ktorý keď si nepospí do polnoci, tak na druhý deň zle funguje. :grinning:

Devitka - nie si sama, uvediem len jeden z mnohých prípadov, ktoré sa stali mne. Minule som bola s babami von a boli sme aj na nákup. Ten deň som mala nedobrý, bola som nervózna a unavená a baby sa predháňali, ktorá viac vie revať. Na obed som ich obe nejak spacifikovala a išla som si uvariť kávu. A vtedy ma napadlo, že nákup som nechala dolu pri kočíku. Pre objasnenie bývame na 5. poschodí bez výťahu. Tak som zbehla dole, samozrejme nákup už nikde. Sama sebe som dobre vynadala a hneď ako sporovlivá gazdinka som v hlave prerátala, čo bolo nakúpené a za koľko. Potom doma asi tak za hodinu sa mi zazdalo, veď ja som ten nákup vykladala. A otvorím skriňu a tam nákup pekne v poličke. :grinning:

Lentilka - ja nie som teda odborník na kojenie, ale len z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že keď je Ľubka veľmi unavená a nevie už zaspať, tak kojenie trvá dlho a hoci vypije oba prsníky je jej málo, lebo potrebuje ešte viac kvôli uspaniu.

Alex - na zapchatý nos môžeš skúsiť aj Pinosol, môžu to aj tehotné aj dojčiace maminy,mne to pomáha.
21. říj 2009 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
andreaber presne toto mam ja niekedy s Terezkou ze pije pije len aby zaspala a aj ked uz nic netecie...ako napr. teraz..dnes mame veru nedobre zaspavanie, este stale mrnci a to som jej dala cicnut uz asi 4 krat :confused:

a inak dobra storka s tym nakupom :grinning: :grinning: :grinning: to je tak ked my zeny robime viac veci naraz...
21. říj 2009 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! Ja som nejaká nachcípaná. Martinka bola usoplená a jej to prešlo ale teraz sme to chytili my so Soničkou. Odsávam ju chúďatko moje a dávame aj Nasivin. Teraz navečer ma začalo akosi klepotať tak sedím, mám 2x ponožky a hrubý sveter a ruky jak ľad :unamused: A to máme ísť v piatok na chatu :confused: No som zvedavá ako to bude.
Ja som si včera kúpila 5ks via pohárikov s adaptérom. Dá sa z toho urobiť fľaša alebo sa to dá pripojiť priamo na odsávačku. Fakt šikovná vecička a len 300sk Tak idem robiť zásoby :wink:
21. říj 2009 ve 21:08  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
mufo,aj ja citim ze daco na mna lezie,no striekam si do nosa vincentku,zatial..

andreaber to muselo byt s tym nakupom fakt super,tomu sa vravim,ze kto to nema v hlave tak to ma v nohach..xixi..ja vecne hladam mobil...a najhorsie je to ked si vypnem zvonenie.
21. říj 2009 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte zienky,
juj, drzim Vam palce, nech neocheriete, devitka, mufo! :dizzy_face:

Tuesko ma stale sopliky, len odsat nejdu vobec, je mozne ze mu "len" zatekaju? Lebo pocut ich nie v nosteku... A potom ich normalne najdem v kake v plienocke. :cry:

andreaber - no dufam je to s tym mlieckom tak. Lebo dnes neplakal vobec, dokonca sam prsnik vyplul, akoze uz mam dost. Tak nerozumiem, ale kym je to takto, tak neriesim. To s tym nakupom je dobre! :grinning: Ako keby som sa videla. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

mufo - Tebe sa daju este aj zasoby robit??? Stastna to zena. :slight_smile: Lebo ja som minule rozmyslala, ako to bude napr. s mlieckom do kase... :confused: ked tolko neodsajem. :fearful:

alex - mne nepomahaju ziadne z babami vymenivanych kvapiek....ja som proste taka. :confounded: Daj vediet ako kolaudacia dopadla. A ako Matko s mlieckom?

K tomu klubu uzkostlivych...uz ste to tu pekne povedali, ze radsej toto ako hystercit...a ja mam taku povahu. Ja by som aj chcela menej, ale nejde mi to a neviem, ci sa to da naucit. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. říj 2009 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
lentilk.a a ono mu to pocujes vzadu v hrdle chrchotat?
21. říj 2009 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lentilk.a - ja som sa rozprávala minule, keď mala Ľubka soplíky, s jednou kamoškou, či má odsávačku na vysávač a ona mi vtedy povedala, že nie, ale jej malej stále zatekali soplíky do priedušiek, a preto im doktorka kázala odsávať z hrdielka, ale len tou ústnou odsávačkou. Hovorila, že sa aj najprv bála, ale že postupne sa to tak naučila, že to bolo šup-šup a malá odvtedy nemala problém s dolnými dýchacími cestami. Ja som to teda tiež skúsila, no ale či som odsala aj nejaké hlieny alebo len slinky, to neviem. A bolo to celkom v pohode, ešte lepšie ako z nosíka.

Mufo, devitka - nech sa tá choroba prace rýchlo preč
21. říj 2009 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Devitka - presne tak, "skleróza" nebolí, len sa pri nej človek nabehá
21. říj 2009 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
andreaber ja to zvladam..vincentka a pinosol su mojimi balickami prvej pomoci a samozrejme panadol,ci paralen
21. říj 2009 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja už veľa neodsajem. Na 1x tak 30 až 40ml ale spojím 2-3 odsávania a zmrazím. Malá aj tak naraz viac nevypije. Ona papá menej ale častejšie. Ale priberá pekne tak neriešim :wink:
21. říj 2009 ve 21:44  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
mufo..aj mne Kiarka papa casto a menej ale ked kaka tak vykaka vsetko co by v nej mohlo ostat..xixi..to preteka cela plienka..saty..proste vsetko prezliekam
21. říj 2009 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Už som sa zohriala a teraz mám chuť na zmrzlinu. Mám fantastickú smotanovú s vlašskými orechmi a k tomu granko sirup :zipper_mouth: Bože ja sa za toto neznášam.
21. říj 2009 ve 21:48  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, Kubko dnes vôbec nevie zaspinkať tak ako Terezka - neviem čo sa deje. Len si žundre, mrkoce a tlačí si prsty :frowning2:
21. říj 2009 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babule, tak som sem nakukla, kedze naposledy som tu bola rano a to som pisala, ze ideme k tej nasej pediatricke ohladne toho stepenie po tej inejkcii, co nam dali este v nemocnici, tak nas pediatricka poslala na plucnu ambulanciu, ze nam ten hnis odstrania. lenze doktorka je tam az od pondelka, tak musim ist k dalsej,ktora je v Bojniciach, je to sice len 3 km a od nas z Prievidze tam ide mestska doprava, ale aj tak s malym drobcom cestovat, ked este neviem ani ako to bude prebiehat, jedna znama mi povedala, ze im to rezala, mali ste to uz niektora u svojich drobcov? Sestra ma zas kolegynu, co povedala, ze nech radsej idem cim skor, lebo jej pediatricka povedala, ze ak sa pride neskoro alebo vobec moze byt z toho az tuberkuloza, tak tam idem hned zajtra, tak ma vylakali ako nikdy, lebo mi maly dnes len mrnci, tak neviem, ci ho hnevaju zubky alebo ho boli ta rucicka, juj keby mi to uz vedel povedat.... :slight_smile:
21. říj 2009 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
hlasim ze konecne Terezka zaspala, musela som ju normalne odzaciatku zase unavit...tak sme sa hrajkali, potom bola dost dlho na brusku, dalsia davka papania a uz uz to vyzeralo ze by aj spala, zmolila ocka tak som ju polozila do postielky a ona hned oci jak trnky a uz aj mrncala, tak som ju nechala a vydrzala nejakych 15 minut a potom ju to zdolalo :sweat_smile: podla mna su to zubky, lebo pasticku si ide zjest chuda moje

albertine neboj, maly to zvladne, my mame taku skusenost ze po velkej bolacke nam zaspi hned bud v kociku alebo v aute (prepichovanie usiek, ockovanie)...trochu si poplace a to ho unavi :wink:

danka dnes tusim viacere nase deticky nevedeli zaspat, hovorim ze je tu zubkova sezona :dizzy_face:

mufo ty si cislo, ze zmrzlinu :grinning: cajik si daj! a ja si idem dat zmrzku, my mame zase hruskovu uplne genialnu cisto iba dren :dizzy_face: :dizzy_face:

devitka ved ked sa kaka tak uz poriadne! my sme sa ustalili presne raz za 4 dni a veru vzdy trpnem a ked zrovna niekam ideme, tak berem aj veci na prezlecenie preistotu :grinning: ale mimo domu mi to zatial chvalabohu este neurobila..

dobrunocku
21. říj 2009 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi tak to mas velikaske stastie..mne ano,v tescu v madarsku...na parkovisku som ju prezliekala,chudatko..esteze boli horucavy,ze si stehienka vyhrievala..xixi
21. říj 2009 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja vacsinou pouzivam aj tak latkovky a tie zatial odolali aj skoro tyzdnovemu kaku...su fakt super v tomto, ked niekam ideme a davam jednorazovku tak len trpnem :sweat_smile:
22. říj 2009 v 00:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babule, zuzec dik, ideme k lekarke na ten hnis dnes o 11h.. ze tam uz bude menej dospelych, tak uvidime, no nemam rada, ked mame urcenu presnu hodinu, lebo tym padom musim si to kojenie nejako naordinovat, aby mi to sedelo, no ved uvidime, potom sa ozvem ako sme dopadli, no uz teraz mam ja z toho bruchabol :frowning2:
22. říj 2009 v 07:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ludia a tak sa bojim namiesto Danika, ze som uz bola niekolkokrat na ...,uz aby sme to mali za sebou, len skoda, ze ma to nenapadlo skor, ked mu to zacinalo cervenat, ale to asi vtedy by s tym nic nerobili, no ktovie, po 11h budem mudrejsia
22. říj 2009 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, keď čítam to vaše včerajšie zaspávanie tak presná kópia toho čo bolo u nás - tiež sme museli Kubka unaviť a zaspinkal potom o 22.15. Tiež si myslím že sú to zúbky, lebo predtým sme nemali problém zaspinkať, teraz stále papá pästičky, slintá a často kaká. Kaká aj 3-4 krát za deň a vždy kakal jeden krát za deň.

Albertine - neboj všetko bude o.k.
22. říj 2009 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte tak matko buva, kolaudacia v pohode on to cele na terase v kociku prespal samozrejme. boze som citala co som vam rano pisala a sameeeeee chyby. fuj, hanba mi.

leuska - veru sa mi neckalo. ale je super, ze mas zamrazene mliecko. ja som zase nic neodsala lebo betar sa zobudil 23,30. ale aj tak dobre. len nemame ziadne zasoby uz. najviac ma na tom stve, ze mi tieklo z prsnikov mesiac pred porodom a teraz zmykam kazdu kvapku. si nadavam kazdy den, ze co som si neodsavala, ked som mala kooooooopec mliecka. mohla som naskreckovat riadne zasoby. ale tak uz som zmierena aj s UM obcas davat. zatial ale nebolo treba uvidime dnes vecer.

martinka - ty si zlata, ze o mne snivas :grinning: ja ich este nemam ale uz sa na ne tesim. mame v chladnicke aj hrusky take nie kupene ale zo zahrady, tak by som aj tie pomrazila, nech ma drobcek co papat. a samozrejme ak sa mi podari nieco odsat.a vdaka za typ s ciarkami.

tak toto som zacala pisat vcera o 15,00 ale nejak som vas nestihla docitat a dopisat lebo matko sa zobudil a potom buva az vecer ale kupali sme skor lebo uz bol unaveny a nechcela som ho davat buvat lebo som vedela, ze by uz zaspal nadobro.

devitka - ked pises o tom kakani to akoby som matka videla. on nalozi do plienky tak raz za den takze mame velku spotrebu cisteho oblecenia :grinning:

leus - no kolaudacia fajn, este terenne upravy a upravu okolia nam dali dorobit ale to bolo jasne tie nase kopiska zeme za domom sme uz toho roku nestihli takze nas to pocka na jar. no s mlieckom stojime vselijako. napr. vcera vecer matko papal o 17,30 som myslela, ze este zdriemne ale uz nechcel tak sme isli kupat a potom cuckal ale mu neslo (ako zozaciatku vzdy) a kedze chcel uz veeeeeelmo buvat tak bol nervozny a malo vypil ale nejak neplakal. vravim muzikovi, ze aby mu siel hadam urobit bebu. a on, ze ved ho nechajme ci zabuva a ak nie tak mu dame. no samozrejme matko najprv vykrikoval z postielky a potom zacal mrncat tak som po 1/2 hodinke isla zohrievat vodu. zrazu uplne ticho a ivan isiel pozriet a matko buval. a spinkal do 3,30 takze myslim, ze hlad to nebol. vcera celkom pekne papal. a ja som odsala o 23,30 110ml. takze som uplne happy, ze mame zase nejaku zasobu. aj ked mozno len na dnes :slight_smile: inak stale sa nalievam cajom, carom, vodou a snazim sa papat polievocky a pravidelne jest. no dufam, ze to bude fajn. podla vazenia matko pribral od piatku do stredy 100g tak len dufam, ze sa to nasej dr. na poradni nebude zdat zase ze malo pribera :angry: a uz sme dosiahli hranicu 6kg :dizzy_face: no za 6 tyzdnov by sme mali pribrat este 1kg (v 6mesicoch by malo mat babo 2-nasobok porodnej vahy) takze ako slepy povedal...uvidime :wink:

albertine - neboj dopre to dopadne. ti nasi drobcekovia dokazu vydrzat omnoho viac ako si myslime. uplne ta chapem ja som mala behacie stavy ked sme isli ocka preplachovat. brrrrrr. drzime palce aby to bolo ok :wink:
22. říj 2009 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
a este hlasim, ze uz mi je lepsie. pomohlo intenzivne nahrievanie gebulky pred krbom :grinning: takze uz nemusim dychat ustami :grinning:
22. říj 2009 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, my sme si dneska trošku potiahli, vstávali sme až po pol 9 :slight_smile: Maťko mi včera začal tancovať :grinning: asi od radosti,že nemá druhú plienku, keď ho držím pod pažami, tak sa začne podhupovať v kolienkách - hore dolu :dizzy_face: musím si ho natočiť.

Som sa chcela spýtať, už Ste si boli vybavovať rodičovský príspevok, resp. na Sociálke ? Mne kámoška povedala,nech tam idem pred termínom dokedy mi začne rodičovská dovolenka - tj 4.11., lebo že to zase vyplácajú mesiac dozadu,aby som nebola mesiac bez financii :confounded: tak pošlem Martina v pondelok :sunglasses:
22. říj 2009 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzec máš pravdu ZOUBKOVÁ SEZÓNA je tu. Mě včera Kryštof ničil. Kombinace prdíků a zubů je vražedná a ač nejsem zastáncem podávání léků na bolest jen tak, včera jsem sáhla po Nurofenu sirup, abych ho zklidnila.

V 18 hodin začal plakat, ale šíleně. Naposledy jedl v 15 hodin, tak jsem si říkala, že vlčí hlad. Z lahvičky vždy jen 2x zasál a zase šílený řev. Zvedal nožičky a strkal si prst do pusy. Takže první mě napadly prdíky. Teploměr pomohl, ale bylo poznat, že jsou to prdíky. Ale stále nepapal, palec v puse a brek. Calgel pomohl na 20 minut a zase znovu. Zoufale jsem mu dala Nurofen, teplý zábal na bříško, láhev podložila, takže jí dudlal. Za hodinu už spal, prděl ze spaní a tahal z láhve. Pomalu ale jistě. Ve 23 hod. konečně dopil svou láhev, kterou jsem mu průběžně Xkrát ohřívala. Doufám, že už to bude teď ok.

Alex, gratuluji ke kolaudaci!!!

O tom kakání, musím přidat taktéž příhodu. Mě to Kryštof udělal jen 2x. Poprvé, když jsme byli u Černobilky na návštěvě a podruhé v úterý, když jsme byli na návštěvě u našich. Děda si ho posadil na pupek čelem k sobě, v tom Kryštof začal tlačit. Děda se smál, že na něj sr.... ale po chvíli mu úsměv ztvrdnul. Kryštof zatlačil tak, že to proteklo plenkou, punčocháčema, kalhotama až na dědovo triko. No co, nemá mu říkat, že na něj sr... Takto mu to chtěl předvést :wink: :sweat_smile:

Holky, už jste se začaly objednávat na plicní na kontrolu očkování? Mělo by se mezi 4-5 měsícem, ale já se tam zaboha nemůžu dovolat a nechce se mi zrovna tam! jet bez objednání, aby tam nebyl nějaký tuberák (bohužel jsou tu zahraniční dělníci s otevřenou TBC).
22. říj 2009 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zapomněla jsem. Na neurologii v úterý mě doktorka taky upozornila: žádná chodítky, hopsadla, posazování. Dítě se začíná zpevňovat od hlavy a i to nejlepší dítě začne samo sedět až okolo 8 měsíce. Správně si má nejdříve kleknou a pak z těch kolínek sám sednout. Právě protože nás rodiče posazovali a podepírali máme problémy se zády - je to prý teď u 80% lidí. A je pravdy, že snad všechny bolí záda. Vysvětlovala mi, že předčasné posazování namáhá krční páteř a okolí lopatek. A chodítko pak kromě kyčlí, kozníků a kolen ještě nevyvinuté bederní plotýnky. Správné chodítko je takové, co ho děti tlačí před sebou a nikoliv to co v něm děti sedí, protože váha těla pak deformuje bederní plotýnky.

Toliko moudra, která jsem dostala. :sweat_smile: :dizzy_face:
22. říj 2009 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti - to pocujem prvy krat, ze treba chodit na kontrolu po ockovanie na plucne.... baby zo slovenska - to sa aj u nas chodi???
mna mala uz tolko krat osrala - do slova a do pismena - stastny usmev a tece nam to po nohach obom, dam dole plienku a kraska zatlaci tak, ze to na mna vysplechlo atd atd :grinning: :grinning: :grinning:
22. říj 2009 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek