• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Adél, rodičák už mám pro sebe i Aleše. Mě začíná 1.12. a končí 31.12. 1.1.2010 začíná Alešovi.

Pokud chcete v ČR žádat o 2letou variantu musíte to stihnout nejpozději 2 měsíce před koncem rodičovské. A paradoxně si musím doplatit 5 dní zdravotního pojištění!!! :angry: :angry: :angry: Protože mám vyšší příjem. :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:

Jelikož mi mateřská končí 25.11. a mám tu nejvyšší hranici. Tedy vysoký denní vyměřovací základ. A rodičovská ve 2-letém programu je 11400. Tedy o dost míň než rodičák. Takže mi rodičovský budou vyplácet až od 1.12. Kdybych měla mateřskou nižší než rodičovský, tak by mi ten rozdíl za měsíc listopad doplatili.

Tedy v mém případě (jelikož mám dovolenou u zaměstnavatele a mohu se dohodnout jak potřebuji) to bude tak, že mi 25.11 skončí mateřská, budu čerpat dovolenou na zotavenou 5 dni a od 1.12. nastoupím na rodičovskou. Kdybych neměla dovolenou, tak si musím doplatit zdravotní pojištění, abych neměla mezeru. NECHÁPU na co mysleli při schvalování tohoto zákona. :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: Ale co se vlastně divím v tomto státě?! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. říj 2009 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka - ja som bola uz davno ale len preto, ze mam rodicovsky odkedy sa matko narodil. ale vyplacaju to aj spatne ak by si to nestihla :wink:

martinka - no matko okakal zatial len mna. som sa smiala, ze citim ze pusil nieco teplucke do plienocky. a ked som citila nieco mokre tak mi to doslo :grinning: ja pokial viem tak sa u nas na kontrolu na plucne nechodi len ak je nejaky problem.

maminky, ktore mate sterilizator do mikrovlnky... potrebovala by som radu ako dosiahnete aby ste mali vysterilizovane vecicky suche? ja ich mam vzdy orosene aj 2 dni.
22. říj 2009 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsem se rozepsala co? :wink: Ať máte co číst.

Jasminet, mě dala dětská už při první návštěvě u ní lísteček s telefoním číslem a informací.
22. říj 2009 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja matka nedavam uplne sediet, skor mu len podopriem prdku ale nozicky mu nechavam spustene dole, je vtedy akoby som ho mala na rukach a podopierala mu zadocek. martinka myslis, ze je to ok? a choditka tiez neuznavam.
22. říj 2009 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
martinka ja som rada ked sa rozpisujes, davas do plena zaujimave info a to sa vzdy ceni :wink:
22. říj 2009 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sa rozpisujem a ono to neposlalo :rolling_eyes: tak uz sa mi nechce odznova vypisovat roman :grinning: len v skratke ako ste sa vyspali? D sa teraz castejsie budi hlavne nad ranom. Vcera sme boli u lekarky pre potvrdenie na plavanie tak snad uz mozeme buduci tyzden konecne zacat, podarilo sa mi s nou dohodnut, ze ockovania az okolo roku ci dvoch parada.

Alex gratulujem ku kolaudacii, 110 som odsala vcera vecer aj ja takze som strasne rada.

Ja neviem ako to je ale rodicovsky prispevok mi chodi spolu s matrskou uz od zaciatku :confused: ....

Jasminet pokial viem na plucne sa chodi na kontrolu aj k nam ale to len vtedy ak bol problem s ocko na TBC

Martinamil presne ako pises to s tym tahanim do sedu ja sa snazim vsetky kamosky presvedcit nech netahaju ze je to naozaj zle a oni maju zo mna srandu, ze som matka moralistka a ze ked sa taha tak asi chce sediet. Ano chce ale to neznamena, ze je na to pripraveny

No nam sa urodili brutalne velke tekvice tak som rozmyslala, ze zamrazim a o mesiac spravim vyzivy neviete nahodou dkedy mozu babatka tekvicu? Lebo chcela som aj spenat a to ma upozornili ze spenat urcite az po roku,ze obsahuje uz neviem co co babatkam do roku skodi.
22. říj 2009 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
no pozeram za az taka skratka to nieje uuups :grinning:
22. říj 2009 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alex, takto to nevadí. Ani když si Kryštof sedl sám. Jen ho v žádné případě nepodepírat (například sporťák). Jsem zvědavá co s ním budu dělat, protože do vaničky se mi brzy nevejde a u sporťáku jsem zatím nevymyslela jak to zajistit, aby zůstal úplně v lehu. Bash, našla jsi způsob? A já někam i založila návod :rolling_eyes: Nemůžu ho najít.

Alex, díky :dizzy_face:
22. říj 2009 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
nam vobec nic take ani nehovorila... iba jej mrkne tu jazvicku po ockovani a to je vsetko..
alex - ja som si chcela kupit sterilizator do mikrovlnky, ale mam flasky medela (take co su aj na uskladnenie mlieka) a na nich je napisane, ze sa nesmu sterilizovat v mikrovlnke. tak nemam ziaden. iba ich umyvam a z casu na cas vyvarim...
22. říj 2009 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashkaa - v knizke mama a ja je napisane, ze tekvica sa moze od 6 mesiaca. o spenate tam nic nepisu.
22. říj 2009 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natashko, za ruce přitahovat do polosedu ano. Cvičí si tím krční páteř, ale neposazovat, nepodkládat. To jestli "visí", když ho chytíš za ruce je i jedno z vyšetření zralosti.

Alex, i v parním sterilizátoru zůstávají lahvičky mokré, ale vždy přizvednu víko a ony oschnou.
22. říj 2009 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, koukam ja ktu Marti radi, vsechno musim precist. Takze posazovat na nohu ne? On hrozne rad sedi obkrocno kolem stehna kdyz sedim a rajtuje jako na koni .... asi spatne, co????
22. říj 2009 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti hej hej ja myslim tak ze tahat za rucicky ano nech sa cvici krcna chrbtica len som myslela ze nie az do uhlu 90 stupnov a nechat tak.

Baby neviete o nejakom webe kde by som nasla cviky na fitlopte pre babatka snazim sa k tomu uz dlhsi cas dopatrat a nic
22. říj 2009 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě jsem si vzpomněla (mám to na etapy, těch informací od doktorky bylo strašlivě moc a ten zážitek s tou holčičkou byl strašlivě silný, že to vše přehlušil)

Dítě se má nechávat od 4. měsíce min 20 minut denně samotné. Ne tedy doslova, ale položit ho na zem na deku, dát okolo hračky a nechat ho aby si pohrálo samo. Nepodávat hračky, když upadnou, ale nechat ho ať si poradí. Rozvíjí se tím něco, nepomatuji si ten termínus technikus.
22. říj 2009 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
martuli - to aj nas matko ale myslim, ze to nie je zle. ani ked sa taha do sedu, nas matko ked ho dam do lehatka tak niekedy (nie vzdy, zalezi od nalady) ked mu dam rucky tak sa sam potiahne az do sedu ale je tak len par sekund, davam ho naspat aj taky by sa sam neudrzal. a tiez cvicime pritahovanie do polosedu aby drzal hlavku a ide mu to ale robim to tak max 2krat a strasne sa mu to paci.

martinka - no ja som susala uz aj otvorit ho ale ani vtedy nejak neuschli uplne musim este vyskusat.

my mame problem s tym, ze mame slabe rucky, on sa ani na brusku este nedviha velmi na pasticky vacsinou je na laktoch alebo ich ma trosku na predlakti ani ked ho dviham sa sam uplne nepritiahne ale cvicime poctivo kazdy den na brusku. a otocil sa uz parkrat z bruska na chrbatik ale naopak ani za svet. a to by sa mal najprv z chrbatika otacat :sweat_smile:
22. říj 2009 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak my mame v poslednom case velkyyyyyy problem pri kupani. teda presnejsie posledne 3 dni. dam ho do vanicky na lehatko normalne na chrbatik a zacne robit mostik pretoze za hlavou na vanicke ma rybky a tucniaky a on ich che proste vidiet. takze musime kupat na brusku lebo inak by si hlavu vykrutil :grinning: :grinning: :grinning:
22. říj 2009 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes mi přišel první balík z Německa - židlička Hauck Aplha a zítra prý dorazí zbytek :wink: Nakonec jsem do Norimberka nejela a vše objednala poštou - raději, přeci jen minulý týden dost sněžilo.

Natashko, tady jsou v Mateřské centru kurzy cvičení. Každý čtvrtek děti cvičí na gymbalech. Říkají tomu Gumídci. Jenže je to od 9:30hod a to je na nás moc brzy. To pomalu vstáváme :wink:

Marti, obkročmo a když to nebude na dlouho by vadit nemělo, vždyť mu nekulatíš záda.
22. říj 2009 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
a sedet chce taky, ulicnik, uz pochopil, ze musi na bok a pres nozicku

To byl zase z Nemecka nakup, co?
22. říj 2009 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj, dalších 450€ z účtu pryč :wink: A už zase sestavuji další objednávku. :dizzy_face:
22. říj 2009 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty jsi blazen :slight_smile:) Krystof se bude mit, ja zase objednavala z NEXTu
22. říj 2009 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
no sme asi trochu sialene, ja furt kukam na MMB a MMA, uz som z toho chora :grinning: najlepsi je vzdy ten pohlad ked pride postarka lebo sem chodi niekedy aj kazdy den. uz len konstatuje "uz som tu zas" no ale co ked je to najrychlejsie a castokrat aj najlacnejsie riesenie. a okrem toho s malym babom sa zle nakupuje hlavne ked je uz takato zima, v aute vo fusaku v obchode vyzliekat... takze nech sa kuka ako chce. :wink:
22. říj 2009 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
martuli - a aku ma stranku next? pls
22. říj 2009 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
www.next.co.uk
ale neposilaji do CR, objednavam pres jednu pani z MMB
22. říj 2009 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadi, dnes mi prišiel ten termoobal na flašu a v pohode sa tam mestia tie flašky Avent - aj tá najväčšia čo mám 330 ml. Len ešte neviem ako ohrieva - dala som tam vrelú vodu a potom ti dám vedieť ako dlho to vydrží......
22. říj 2009 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, NEXT je taky mým prokletím. Ale já to dělám tak, že jsem vytiskla jejich katalog, zakroužkovala co se mi líbí, dala kámošovi co jezdí kamionem pravidelně do UK a on mi to nakoupí. Je to zlatíčko. Dříve jezdil do UK Aleš každý týden, ale teď už ne. :frowning2: ale naštěstí mám dobré přátele, co mě v té nakupovací mánii podporují :wink: :grinning:
22. říj 2009 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takto ti moc moc zavidim :slight_smile:)
22. říj 2009 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
este som chcela napisat, ze konecne sa aj my uz sami prevraciame z bruska na chrbatik a naopak som ani nedufala. Marti dik za cenne info vzdy sa nieco nove dozviem a ja som do takych noviniek fanatyk takze mi to moc pomoze.
22. říj 2009 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja sa snazim tiez vychytat aukciu na termoobal ale nedari sa mi zatial som nic nenasla.
22. říj 2009 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja chci ten termoobla od AVENTu, ale tech penez a na MMB zadny levnejsi nemaji :frowning2:(
22. říj 2009 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, koukni na Aukro. Já občas je tam paní co je prodává z Anglie nové a vycházejí okolo 300kč. Já ho kupovala od ní tam
22. říj 2009 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek