• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
martuli a je ten od aventu lepsi? ja tiez zhanam info o termoobaloch
22. říj 2009 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Slysela jsem ze opravdu udrzi teplo, je to tak Marti?
S Aukrem nejsem kamaradka, ale jdu to zkusit
22. říj 2009 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alex - ja som tiež závislá na MMB a MMA - aj keď v tehotenstve to bolo ešte horšie - bolo viac času a aj peňazí :astonished:
Natashkaa - ja som vyhrala tento termoobal http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=1386836 a zmestia sa tam flašky aj z Aventu

Martinka - dík za veľa dobrých rád, si zlatá :slight_smile:
22. říj 2009 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Opravdu se tam velde AVENT 260ml?
22. říj 2009 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ten nas poklad zase buva viac ako 3 hodiny. idem ho zobudit chorbacika ved papal naposledy o 8mej :sweat_smile: tak sa lucim zatial.
22. říj 2009 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, já ho mám. Dám do něj bez problémů 2 lahve 260ml nebo 4 VIA pohárky 180ml. a nebo kombinaci. Záleží na okolní teplotě, ale 4 hodiny udrží a je lehounký.
22. říj 2009 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, tak som uz spat od tej doktorky z plucneho, tak nam ten hnis vytlacila, ale mal tam chudak toho, muselo ho to bolet, ja raz nechapem, kde sa ten hnus hnis tam nazbieral, ale prezili sme, Danik spustil sice rev ako tur, taky nebol ani ked mu hrazdicku prestrihovali, ale asi preto, ze teraz je vacsi a uz to citil, ale potom v aute sa utisil a pekne zaspinkal, som zvedava ako dlho bude tahat, len nech si poklad moj pekne oddychne, o tyzden mame prist na kontrolu, ten tyzden nema mat ziadne ockovania a nenamacat mu to pri kupkani, dufam len, ze vsetko bude OK a uz ho to nebude boliet, teraz, ked bude mrncat, tak budem vediat, ze to budu zubky, hoci by som to chcela ako to mala moja mamina pri mne a sestre, jednoducho, ked nas krmila, tak len zacvencala lyzicka a ze jej, uz je tam jeden zubok ani nevedeli ako....
22. říj 2009 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti dekuju, poprosim brachu, ja na Aukru nemam registraci
22. říj 2009 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
keď spomínate aukcie, tak som strášne happy, lebo sa mi podarilo zase niečo vyhrať a to hracia deka pre moju neter Haničku iba za 270Sk http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=1431139 bude mať darček ku krstu :dizzy_face:
22. říj 2009 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
danka, ďakujem za info. pokukám v obchode alebo na aukcii :grinning:
22. říj 2009 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, chtěla jsem se vás zeptat na názor. Hlavně těch co mají chlapečky.

budete klukům kupovat panenku-hračku? Divná otázka já vím, ale četla jsem teď článek a přišel mi docela logický, že i chlapec by měl mít 1, třeba malou panenku, hlavně pokud je jedináček, či má s druhým sourozencem větší časový odstup, protože v jejich fantazii se z něj stane kamarád, kumpán, který pomůže od všech dětských trápení. Vlastně tuto úlohu dost často plní plyšový medídek, ale podle tohoto psychologa je prý postava panenky pro dítě (ať chlapce či holčičku) přirozenější . Jsem na vážkách a nevím co si o tom myslet. Připadá mi to dost logické a když si vzpomenu je pravda, že jeden můj bráška mi panenku jako malý bral a spal s ní.

Co vy na to? Zkusím najít, zda ten článek není někde na netu, protože jsou to 4 listy a fakt se mi to sem nechce přepisovat (a překládat, jelikož je německy).
22. říj 2009 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute

martinamil, no vy ste to mali vcera "vesele" s Krystofkom a zlatunke jak si pisala ze papal spiac a aj prdkal zo spania :dizzy_face: a kakacie prihody mate pekne hehe prvy krat chcel pozdravit kamosku z konika Cernobilku :grinning: a druhy krat nechcel aby ostali dedove slova prazdne :grinning:
a super si nam to vysvetlila s tymi choditkami a sedenim, vedela som ze sa to nema, aspon v tom mam viac jasno :wink:

natashkaa kedze konik byva casto zradny, tak mam dalsiu fintu, ktoru pouzivam a uz sa mi aj vyplatila..ked pisem dlhsi prispevok a viem ze by ma silno nasr..lo keby mi to kon neposlal, tak predtym ako dam odoslat, si ho len skopirujem preistotu ctrl+c...ked sa nepodari poslat, tak len supnem ctrl+v do novej odpovede a poslem este raz :dizzy_face:

mne rodicak chodi tiez odzaciatku ked mam len ten...

to s tym nechavanim 20 minut denne dieta samotne, tak to Terezka odkedy ma zaujem o okolie uz davno praktizuje...vie sa sama velmi pekne zahrat, ja mozem byt zatial v kuchyni, odtial ju pocujem..a uz par dni si vie sama najst hracku ktora jej spadne z ruk, niekedy sa za nou pretaca jak paragraf :grinning:

albertine super ste to zvladli :wink:

dadka kraaasne deka, ozaj a ako sa ma Hanka?

martinka zaujimave s tou babikou/panenkou pre chlapca, asi na tom nieco bude a podla mna to ani neni divne...
22. říj 2009 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzec

hej hej ako pises ako grafik tuto skratku poznam tiez mi vela zachranila este v robote :grinning: :grinning: a veruze ma aj napadla ked som to druhy krat pisala. Ako to vy robite ze drobci sa vam same hraju Dominik ani za svet furt sa s nim musim hrat ja inak na deke totalne place ale hrozne jakmile si k nemu lahnem a hram sa tak sa rehoce. Takze som vyhasila vojnu domacemu upratovaniu a uz si nervy drat nebudem lebo system v jednej ruke mop v druhej placuce dieta nohou miesam obed to uz je na psychiatriu takze uz dva dni sa len pri malom valam akurat navarim ale pradlovy kos plny oblecenie vsade hruza ako to vy stihate? Myslim, ze najlepsia na ukludnenie je tu Martina :grinning: ta uz dostala z depky aj mna aj cernobilku :grinning: :grinning: obidve sme pekne hystercili
22. říj 2009 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashkaa to zalezi od povahy dietatka, mala bola od narodenia taka nejaka samostatna, takze ja stiham porobit kopu veci, ale tiez by som kaslala na domace prace keby sa mi babo nechcelo hrat same, nestalo by mi to za to, takze nedepkuj :wink: vidis ja mam dobre dieta a musim upratovat :grinning: :grinning: ale nie, snazim sa robit vsetko ked spi a ked je hore tak ju necham samu len na taku chvilu aku potrebujem, tiez sa jej snazim venovat co najviac
22. říj 2009 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky mamulky

marti,to co pises o babike pre chlapca,je to ok,moj syn sa totiz hraval s dcerinou šušu babikou,neviem ako sa to spravne pise,a to uz od malinkata..vykecaval jej,usmieval sa na nu a pod..

zuzi..neuhadnes kedy som sla vcera spat..o 3.30 mala sa zobila okolo tej polnoci a dajako jej spanok usiel z oci..trapili ju zubky,dnes po celu dobu dojcenia mi hryzie do bradavky.
22. říj 2009 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ono celkovo ako citam statusy na FCB a tak zistujem, ze chalani su take maminine cecky ze mama ani na krok odomna.
22. říj 2009 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
koniec koncov zeny su odjakziva samostatnejsie :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
22. říj 2009 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute, ledva vas stiham docitat... bola som dnes v robote trochu, a ked som sa vratila, maly buval a spi doteraz, uz tri hodiny! to je u neho totalny nezvyk, ale je to asi tou zimou, vyhovuje mu

marti, diky za info o choditkach, ta tvoja neurologicka vyzera byt velice v pohode, aspon podla tych infos co od nej nosis... po tomto mi veru ani nenapadne skusat nejake finty s podopieranim alebo choditkami...
Bohuzial, na ten kocik sme doteraz neprisli, uz mam trochu nervy na to :angry: :angry: ... jedine budeme musiet ist do predajne, ale ta je az vo Viedni, tak neviem kedy sa tam dostaneme... druha moznost je, ze v overale a vo fusaku ten mierny naklon vadit nebude, lebo chlapcekovia budu obaleni, takze ich to nebude tak sklapat...

s tou babikou jak pises marti, tak celkom mi to pripada logicke - asi mu nieco ponuknem, a uvidime ako zareaguje... mozno si vyberie sam, s kym sa bude "kamaratit" zatial ma najradsej opicku morgan the monkey od Lamaze :slight_smile:

Adelka, gratulujem k decke, je super :slight_smile: :slight_smile: Hanke urcite urobi radost

Inak Nikolajko nikdy este neprekakal plienku, neviem ako je to mozne... asi nas to este len caka
22. říj 2009 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natashko, heslo mé matky zní: PŘECI SE NEPO.... Kdybych vše řešila, tak jak jste to řešily Ty a Černobilka, tak už bych byla pár let v Bohnicích. Takže neřešit, hrát si s dítětem dokud o to stojí, za chvíli Ti řekne něco v tom smyslu, že vopruz a jak se tak debilním rodičům mohlo narodit takhle chytré dítě

Bash, já mám prodejnu blíž - v Praze, ale zatím jsem se tam nedostala.

Neuroložka je v pohodě a já mám zvyk se ptát na PROČ. Jedna věc je nedělejte, nesmí a druhá je když Ti někdo řekne proč. Pak si sama můžeš udělat názor, porovnat pro a proti a rozhodnout se dle svého.

Natashko, pokud si teď nechce hrát sám, tak se nenervuj ono to přijde, přeci ho nenecháš ječet. Ale pokud se to nenaučí bude z Tebe otrok, který si s ním bude muset hrát vždy. A takto se rozvíjí jeho motorika. Vzít si hračku, kterou chce apod. Když nechce být na dece, zkus ho dát do lehátka, jednu hračku do ruky a nech ho chvíli, jak si s tím poradí.

Mě to s tou panenkou právě přišlo hodně logické, dětská fantazie je veliká, proto jsem chtěla znát váš názor. Kupovat panenku nemusím, dám doma svoje panenky - chodičku co jsem dostala k 1. narozeninám a miminko :wink:

Bash, náš nejoblíbenější je v tuto chvíli sob od Lamazu. Ale nevím zda nejoblíbenější. Mám spíš pocit, že je to úhlavní nepřítel. Dnes se s ním zase 3/4 hodiny pral až z toho usnul.

Jinak dnes den nic moc. Spát by se chtělo a nějaká laktační krize je zase tu. Odsála jsem zatím jen 460ml (od rána).

Ještě jedna info od profesora. Normálně se děti přikrmují, není-li k tomu z lékařského hlediska jiný důvod, pokud vypijí více než 1 litr denně a je jim to málo.
22. říj 2009 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Devitka - dík za tip na SOS Niveu. Kubko už dlhšie mával pod kolienkom červené a sem tam ajokolo obočia. Najviac však mal pod bradami :grinning: červené - začala som natierať SOS niveou a všetko je preč. :grinning:
22. říj 2009 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ešte som chcela: Kubko tiež sa vie pekne hrať niekedy aj dlhšie než 20 min a dokonca vždy ráno je to jeho rituál :grinning: po ktorom sám zaspí - prídem do izby a spinká a ja mám čas na raňajky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. říj 2009 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti
prave on je ochotny sa sam pre hracky natahovat valat sa a tak ale musim lezat pri nom to je na nervy lebo akonahle sa vzdialim otoci sa vsimne si to a spusti nekontrolovatelny rev to iste aj ked ho dam do lehatka dam mu tam este hrazdicku on si veci natahuje a tak ale musim sediet pri nom. Uz som to skusala aj tak ze varila som a dala som sedacku k sebe to ho chvilu bavilo ked som mu rozpravala o cibuli mrkve :grinning: ale ked som bola chvilu ticho totalny rev zasa hruuuza
22. říj 2009 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takže pravý mamánek :wink: neboj ono se to zlomí :sunglasses:
22. říj 2009 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prave ja koza som ho rozmaznala dokelu aj ked psychologovia tvrdia, ze dieta je mozne rozmaznat az po pol roku no mylia sa!
22. říj 2009 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti, aj Nikolaj bojuje s tou opickou a to veru statocne :slight_smile: :slight_smile: nieco ako Krystof so sobikom, aspon podla tvojho opisu... akurat ze jeho to neuspi, skor rozrusi, takze napriklad vecer davam vsetky hracky prec, aby sa s nimi nebil

natashkaa, podla mna nie je rozmaznany, ja som nikolajka "rozmaznavala" takto od zaciatku, a teraz je totalne samostatny, dokaze sa hrat aj tristvrte hodinu uplne sam... a to som ho pri tom stale brala na ruky a stale bola pri nom od zaciatku, pri polozeni na hraciu deku tiez spustil vreskot a pod, presne ako opisujes u Dominika... ale ja som to moc neriesila, tak som proste bola pri nom, potom som raz musela ist na zachod tak som ho nechala plakat v postielke, o tri minuty som sa vratila a on sa hral... a tak postupne aj s hracou deckou.... ze najprv chvilu mrncal, potom ho nieco zaujalo... neboj sa, to ide postupne, zo dna na den sa to moze zmenit presne ako pise martinka... v kazdom pripade drzim palce :slight_smile:
22. říj 2009 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natashkaa, určite Dominik neni rozmaznaný, je to len zlatíčko,čo vie že je najlepšie pri maminke :dizzy_face: čítala som,že viac lásky a pozornosti si vyžadujú chlapci a že keď sa im dopraje, vedia sa potom ako dospelí viac presadiť a sú úplne samostatní. Neboj, my sa tiež mojkáme každú chvíľku, keď som v kuchyni tak mám Maťka v kresielku alebo v kočíku. Raz za čas hodí po mne kontrolným očkom, ale aj keď sa vzdialím na nejakú dobu tak neplače.
Veru musíme si ich vychutnať kým sa dajú, potom budeme radi keď nám daju pusu aspoň ku sviatku :wink:
22. říj 2009 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

ja by som chcela písať len z vlastnej skúsenosti o tom sedení a chodítkach.
Všade sa píše, že dieťa sa má posadiť až potom, čo vie loziť a samé sa posadiť. Neviem si teda predstaviť bábo, ktoré by bolo ochotné ležať ešte v 9. mesiacoch, keďže väčšina detí zvládne samo sa usadiť na riťulku práve vtedy. Okrem toho už od 6. mesiaca začíname s príkrmami, kedy dieťa sedí, takže k tomu sedeniu príde tak či tak a keď bábo raz zistí, aké je to dobré sedkať a tým pádom lepšie vnímať okolie, len tak ľahko sa toho nevzdá. Danielka sedkala sama už 6 mesačná a loziť začala až okolo 8. mesiacov. Okrem toho na plávaní už všetky detičky okolo toho polroka pekne sedkali. Samozrejme teraz nehovorím o posadzovní, teda že dieťa sa obloží vankúšmi, aby sedkalo. Ale treba to podľa mňa pomaličky trénovať.
K chodítkam asi toľko. Keď som uvažovala na chodítkom pre Danku, veľa som si o tom čítala na internete. Boli tam vyslovene negatívne názory, ja som sa skôr stotožnila s tými umiernenými - chodítko áno, ale vtedy, keď už bábo vie samé stáť a pohybovať sa pri nábytku a maximálne na polhodinku. Tak som to praktizovala aj pri Danielke. Vedela síce loziť, ale oveľa radšej behala v chodítku a prezerala šuplíky, podávala prádlo a pod.

Prosím, berte to len ako názor, ktorý mi priniesla vlastná skúsenosť so staršou dcérkou.
22. říj 2009 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj maminky :slight_smile:. na mne cervena avent taska ceka na poste :slight_smile:. A panenku planuji koupit. vidavala jsem i panenky kluky, tak cekam az nejakou peknou uvidim, ale asi to bude nejaky hadrovy panacek :slight_smile:. Jenda ted vecer prepral ovci :grinning:.
22. říj 2009 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andreo, já tvrdím, že teorie je jedna věc a praxe druhá. Až život ukáže co a jak. Někdy musí dělat člověk kompromis mezi špatným a horším, ale ke dobré vědět co je špatné a co horší. Nevědět to, tak by jsi třeba Danku nechala v chodítku celý den, jako to dělali naši rodiče s odůvodněním, že se nám to líbí.

Mám dnes večer nějakou náladu nenáladu. Kryštof už dávno spí, v tv nic není, práci jsem už musela odložit, abych nezblbla a uklízet se mi nechce. Tak surfuji po netu a mám ukrutnou chuť na skleničku vína. Ale pít sama?!
22. říj 2009 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek