• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Mufo, ano, kvůli vitamínkům. Pan profesor rozhodl po těch horečkách.

Gratuluji k mléčku :wink: a je mi moc líto Martinky a i Tebe. :pensive:
23. říj 2009 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, ja som na nervy - mne hrozne padajú tie vlasy, za chvíľu budem mať asi plešinu :confounded: :frowning2: :frowning2: neviem čo mám robiť................ mám ísť k lekárovi??? už si to všimli aj druhí ľudia, že čo mi tak padajú že to je vidieť :frowning2:
23. říj 2009 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti, ked si zacala pouzivat elektricku odsavacku boleli ta pri tom prsia, ja mam farlinku a ma dost bolia, ma len dve polohy sania ked dam tu slabsiu ide menej mliecka a dlhsie to trva, pri tej rychlejsej mam taku pichavu bolest , najviac odsajem manualnou ale uz mam palec a ukazovat zodraty
23. říj 2009 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte.
my sme dnes boli na dlhej prechadzke. konecne sa nam oteplilo a na par sekund aj slniecko vykuklo. uz som to potrebovala lebo mi zacinalo doma hrabat :grinning:
rozmyslam ze kupim matkovi tie zazracne hrnceky od aventu. mam ponuku na sadu s via poharikmi a vieckami (10x180, 10x240, a tri hrnceky kazdy pre inu vekovu kategoriu) dokopy za 30€. je to kopa penazi ale ta cena sa mi zda super. musim to premysliet este. ja pojdem tiez pohladat to mydlo do DM, vdaka za tip.
ja som dnes cely den nejaka ochrapana. by som spala

teda ako to robite? ja mozem vypit aj 10l za den a nemam viac mliecka. akurat beham v jednom kuse na WC a to pijem aj caj pre kojace zeny aj caro aj polievocky papam. najzahadnejsie ale je, ze mam vkuse sucho v ustach a pocit smadu :unamused:

martinka - nas matko vypije za cely den zhruba 500ml a ty to odsajes za pol dna. takze nezufaj :wink:
23. říj 2009 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Silvia, když jsem jí použila poprvé, tak jsem myslela, že se zblázním. Chtěla jsem jí zahodit, že jsou to vyhozené peníze. Jelikož mám i manuální, tak jsem to hned vzdala. Příště mi to nedalo a zkusila jsem znovu. Na nejmenší stupeň, pomalu přidávat.

Tedy bolely, ale teď si jí nemůžu vynachválit. Já mám Medelu.

Zuzec, vůbec mě nenapadlo, že by ho mohli mít i jinde. Já prostě všude scháněla toho Ulricha. Podívám se i já, zda bych sehnala levnější variantu.

Alex, jenže náš Otesánek vypije 1000-1200ml denně :grinning: Ale když se podívám na tatínka, tak se vůbec nedivím :wink:
23. říj 2009 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte mamulky..vidim ze sa stazujete na mliecko,predstavte si co sa mi stalo a zatial to funguje,ked som mala tu virozu,na druhy den som nic nevladala jest,napchali do mna aspon marina keksik a cuduj sa svetu,mam viac mlecka..a zatial to funguje,marina keksik obsahuje aniz a fenikel.
23. říj 2009 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
devita, to je super s tymi keksami :slight_smile: Nahodou v mliecnej cokolade s orieskami tiez nie je aniz a fenikel? :grinning: Inak musim sa pochvalit, schudla som prve pol kilo :grinning:
23. říj 2009 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
Tak dnes sme boli na druhej davke prevenaru a hexa a musim si zaklopkat, tak zatial v pohode, dufam, ze nebudu teploty!! Vazime 6640 g a Dr ho pochvalila, ze je sikovny, lebo len co ho dala trosku na bocik, tak sa jej hned prehodl na brusko a mohla ho pekne popocuvat. Navsteva kolegov sa nastastie nekonala, vybavila som si to tak, ze sme sa so zastupcami, rozumej 2 ks z poctu 25, stretli v Tescu, tam som si vybrala, co som chcela pre maleho a bolo po navsteve :grinning: :grinning: :grinning: (nieze by som ich nechcela doma, ale im sa nechcelo ist ku nam! :frowning2: )
Akurat varim zemiaky na salat a chystam masko na rezne, aby som zajtra nemala vela roboty, este nachystame stoly a stolicky a bude na dnes hotovo.

To s tym mydlom super tip, skoda ze som DM bola dnes a nevedela o tom, ale vsak na buduce, uz som si napisala na papierik, ta skleroza!!!

daniela aj mne strasne padaju vlasy, uz si budem musiet kupit o cislo mensiu gumku, lebo z tejto mi uz vypadavaju. Aj ja pevne verim, ze to uz cim skor skonci, lebo mi bude v zime zima na hlavu, lebo ja neviem nosit ciapky.

Tak sa drzkajte a aby babatka dobre buvkali!
23. říj 2009 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky mně padají také vlasy, půlku už mám zcela jistě pryč :frowning2:
. vlasy máme všude a už jsem ucpala všechny koupelnové odpady....
23. říj 2009 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, my sme mali dnes umrnkaný deň, určite to bolo kôli zúbkom,lebo keď som ich potrela a pomasírovala, tak prestal mrnkať a držal :wink: natashkaa, vyskúšame masáž, chudáci drobci, bolí to keď rastú a keď sa kazia a stále dookola ...
23. říj 2009 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kočky,

aj mne hrozne padaju vlasy, kupila som si sampon a specialnu vodicku, ale nic... ze vraj to prestane ked prestaneme kojit. mne sa ale zda, ze mi zacali vypadavat len nedavno, ked som prestala brat vitaminy /pre dojciace zeny, brala som ich od porodu/, asi si ich znovu kupim. lebo tiez to vyzera u nas takisto, ze vsade vlasy, navyse Bubacik mi ich stale taha a vytrhava este viac :grinning: samozrejme potom si pcha rucicku do ust a tak dookola.
23. říj 2009 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kati - mne začali padať ešte viac keď som prestala kojiť :frowning2: :frowning2:

Som zvedavá na dnešné zaspávanie: náš Kubko už 3 dni nevie zaspinkať. Predvčerom zaspal o 22.15 a včera 21.30. Skúšali sme všeličo a nič nezaberalo :frowning2: Myslím že to má na svedomí "zúbková sezóna". Stále si pchá pästičky, kaká a tak. Cez deň je bez problémov. Keď zaspinká tak potom už spí takmer celú noc - cca do 4.30-5.00 hod. - takže je to v pohode. Predtým zaspával pekne sám a teraz sa trápi očká privreté je vidieť že sa mu chce spať a nejde to :frowning2: uvidíme dnes
23. říj 2009 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte zienky, tak skusam Zuzkinu fintu "FN" s dvoma oknami...
andreaber - priznam sa, ze som ani len netusila, ze existuje odsavacka soplikov do ust... :confused:
alex - super, ze kolaudacia dobre dopadla :dizzy_face: A aj s mlieckom Vam to ide, tak sa tesim s Vami! :dizzy_face:

No ani Teusko este nepochopil, ze by uz v tomto veku mal byt aspon 20 min sam. U nas sa to skoro zhorsuje, pomaly s nim uz chodim aj na zachod.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

A vyhlasujem Zuzkinu Terezku za dieta roka, do zubkov skoro vobec neplakala a hra sa sama aj tristvrte hodku - to by ma fakt ani vo sne nenapadlo!!!! :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sunglasses:

dadka - krasna hracia deka a za super cenu, si sikulka, Hanka sa potesi. :dizzy_face:

martinka - ja babiku Teuskovi kupim urcite, podla mna by chlapcekovia mali mat babiku. A ja by som si poharik vinka sama dala, ked je chut.. :wink:

ivus - nezasamovrazdi sa ritualne, ani nijako inako, vsak si ma este na karamelovu tortu pozvala!!m :grinning: Ale nie, moc by si nam chybala. :dizzy_face:

mufo - to si krasne odsala, rychle uzdravenie prajem :dizzy_face: :dizzy_face:

A aj mne stale padaju vela vela vlasy... :confounded:

Inak Teusko ma uz dva dni riadne sopliky, v utorok ideme do poradne a mali ho aj ockovat...ale hadam nebudu, ked nie je 100% zdravy, nie??? :confused: :confused: :confused:
23. říj 2009 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Inak - Zuzi - dnes som zase po dlhej dobe splachla ponozku :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning:
23. říj 2009 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte baby tak poslala som vam tie akupresurne body snad to budete mat v pohode. Este chcem poslat mozno uz niekto ten link poznate je tu ako sa hrat s babatkom aj malym aj vacsim

http://www.rodina.cz/rubrika/video
23. říj 2009 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Náš Otesánek má dnes nějakou hladovou. Už snědl 480ml a teď si vybrečel dalších 150ml. A to by za celý den měl sníst cca. 900 ml
24. říj 2009 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti aj u nas je to podobne, bude to flaskou nemusia sa tolko natahat cize aj viac spapaju :grinning: ja davam po 2,5 az 3 hodinach, niekedy aj skor
24. říj 2009 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Silvia, ale já krmím lahví pořád, takže to v tom to není. Dnes má prostě hladový den. Mimochodem tatínek dnes taky luxuje ledničku.
24. říj 2009 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
vcerajsia navsteva dopadla super, bola fajn atmosfera, sme taka partia este zo strednej a pomalicky sa pridavame do klubu zenacov, tak uz aj tie stretnutia sa nesu v takom rozumnejsom duchu :grinning: :grinning: Terezka mi tam pekne zaspinkala a nachvilu sa mi stalo ze som zabudla ze ju tam mame :sweat_smile: :confused:

alex, ja sa tesim na zajtra k nasim, ma byt pekne pocasie a tiez si chcem urobit s Terezkou prechadzku, lebo tu u nas sa neda :pensive:

devitka kazdy den myslim na tie Marina keksy, odkedy si mi to spomenula, aby som ich nezabudla kupit, este sme sa nedostali do obchodu...teda nie ze by som mala malo mlieka, ale aspon mam zamienku ked ich zacnem maskrtit :grinning:

danka joooooj ja uz mam tiez len polku mojich povodnych vlasov :angry: ale zas ja som salam banan, neriesim to, ved dorastu :grinning: a gumicku si nemusim kupovat novu, lebo tu co mam uz stocim o jeden krat viac :sweat_smile:

jasimk uzite si dnes, nech malinky poslucha :dizzy_face: a preco nechceli ti kolegovia ist k vam? to je take divne ze najprv sa slubia a potom ze nechcu...teda tebe to asi aj dobre padlo kedze toho mate dost, ale aj tak...
a gratulujem k peknym mieram :dizzy_face:

dadka, aj mne sa paci ked Terezka drzi "jak hluchy dvere" ked jej masirujem dasienka :sweat_smile: :dizzy_face:

natashkaa dik dik dik za mailik, moj muz samozrejme hned zbystril pohlad na bod c. 51 :grinning:
24. říj 2009 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
lentilka no Terezka bude urcite velmi potesena titulom, ale urcite je tu viac takych pohodackych deticiek, tak sa Terezka podeli :dizzy_face: a vlastne vsetky deticky su zlaticka :wink:
ona je proste po nas obidvoch, lebo my sme taki...tak to pripisujem tomu a este aj tomu ze som pocas tehotenstva bola maximalne v pohode...no ale verim tomu ze take bonboniky ako obdobie vzdoru si urcite zazijeme :grinning:

nemoze mat Teusko sopliky zo zubkov?

:grinning: :grinning: :grinning: az teraz citam o splachnutej ponozke a to jak sa da??? a ked hovoris ze po dlhej dobe, to znamena ze sa ti to uz stalo? :grinning: :grinning: to je dobre, som sa zasmiala hehe :dizzy_face:

martinamil, bude to velky vysoky chlapisko po tatinkovi, tak nech si dopraje :wink:
24. říj 2009 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby, aky ste mali den? ja opat nervacim ze nic nestiham ze polka domu este neni dokoncena cele ma to zmohlo tak som celkom vybusna a len sa hadam v buducej Dominikovej izbe je momentalne skladisko veci nieco ako povala takze tam dvere pre istotu neotvaram lebo som na porazku a taak.... este k tomu mi zacali ale priserne padat vlasy - aj z tych nervov normalne parochne mozem vyrabat.....no som sa len postazovat prisla :grinning:
24. říj 2009 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babenky, vy uz davate aj nejake vyzivky, ci kasicky a tak, alebo len mliecko, svoje ci umele??? Ja este dojcim a aj prikrmujem, chystam sa do prace takze pomalicky musime prejst aj na umele mliecko, ale uz sa tesim na rozne kasicky a tak....
24. říj 2009 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babuše..chcem sa spytat, kedže mame rovnako stare dietky, či už ste skušali s nejakymi prikrmami..mrkva, ryžova kašička..a pod...ja nekojim, ked mala mala 6 tyždnov, stratilo sa mi mlieko...
takze malinka je na UM..rozmyšlam dnes jej dať ryzovu kasu s lyžičkou..
v noci sa budi len raz
dakujem, prajem pekny den :slight_smile:
24. říj 2009 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
devita - tak bezim v pondelok do obchodiku kupit aj ked mne uz asi nepomoze nic :cry: ja tolko anizu a rasce prijmem cez tie caje pre kojace zeny ze koniec. uz normalne rozmyslam ci to nemoze mat opacny ucinok :sweat_smile:

katka - s tym vytrhavanim vlasov to poznam uplne doverne. ja som po 2 hodinkach s matkom cela strapata. ockovi zas taha bradu. je to momentalne jeho najoblubenejsia cinnost, teda hned po snahe vopchat si najlepsie obe pasticky do ust :wink:

leuska - s tym mlieckom to nie je az take ruzove a onedlho ideme na poradnu zase a nejak sme zase nepribrali vela. ale este mame nejake 2 tyzdne na priberanie tak uvidime lebo posledne 4 dni pribral velmi malicko. ale ja sa snazim to nevzdat aspon zatial. vecer uz pravidelne davame MM z flasticky odsate predoslu noc.

martinka - to je dnes nejaky zravy den ja som tiez vkuse hladnaaaaa, aj teraz... idem na nieco fajne len co to dopisem :grinning:

natashkaa - nemaj nervy, ja som sa dnes rozhodla vyhrasit strajk upratovaniu a uzivam si krasnu sobotu, ved bordel neutecie :wink: akurat som dala trochu dokopy kuchynu - rozumej nalozila veci do umyvacky a zapla :wink: a to mame doooost velky neporiadok, ked teraz je blato tak sa dnu nanosi hlavne kocikom :angry:

lily - no my sme zatial nedavali kasicky dufam ze az od 6.mesiacov. ale pokial viem tak babatka na UM sa prikrmuju od 4.mesiacov. takze ty uz mozes, ak teda nemate nejake ine zdravotne komplikacie ale kazdopadne pediatricka by ti mala asi povedat najlepsie.
24. říj 2009 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
alex najlepšie by bolo keby si sa vybodla na to či máš dosť alebo málo mliečka a užívala si kojenie. Mne to takto funguje. Pri Martinke som stále len merala koľko som odsala a stresovala som či bude mať dosť a odokedy nám mliečko vydrží. A keď som sa stresovala, bolo ho ešte menej. Bola som nešťastná, odplakala som si svoje, viem ako ti je... :pensive: Aj tak si super, že sa tak snažíš a že ste to s vlastným mliečkom dotiahli až do piateho mesiaca. Mne na dostatok mliečka najviac funguje Byť v pohode!!! :sunglasses:
24. říj 2009 ve 20:33  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alex

a kolko Ti tak priberie za mesiac ked myslis ze mas malo mliecka?
24. říj 2009 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

mňa dnes zmohlo dnešné počasie a nič ale vôbec nič sa mi nechcelo. Na obed sme mali "obed lenivej gazdinej" - objednali sme pizzu. Stihla som si aspoň požehliť. Poobede sme potom všetci vybehli na nákup. Manžel s Dankou boli v Kauflande a ja s Ľubkou v DM drogerie.

Lentilk.a - trochu nejasne som sa vyjadrila o tom odsávaní. Z hrdielka sa odsáva tou istou ústnou odsávačkou ako z nosíka

Alex - ono s tým mliečkom bude možno tak, že Maťko je jednoducho slabší papkoš a keď menej bábätko saje tvorí sa aj menej mliečka. Ale ako povedala mufo hlavné je byť v pohode. Krásne ste to doteraz zvládli, Maťko aj keď menej predsa len priberá. O chvíľu sa začne s príkrmami a možno sa Maťko rozpapá a začne priberať len také fukoty.
24. říj 2009 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
mufo - ved ja to uz teraz ani neriesim nejak uz som v pohode a som zmierena aj s tym, ze ak bude treba budeme davat UM. aj ked pravdupovediac prvykrat som si to tiez odplakala. ale to bolo celkove tazke obdobie, matko maval ukrutne koliky, takze som vzdy plakala s nim, do toho mi dr. povedala, ze malo pribral a ze ak sa to nezlepsi budeme musiet dokrmovat a 2 dni nato matko zacal plakat pri papani, proste to bolo narocne psychicky. a nasa dr. ma vzdy problem, ze nepribera a potom musime chodit sa vazit, dobre ze nie kazdy tyzden. no ale to bolo pred mesiacom a zatial klop-klop to zvladame. ale tolko tekutin co ja vypijem cez den, to ani normalne neni :grinning:

nataskaa - no je to rozne ale porodna vaha cca. 3500 a teraz ma 6100. naposledy to bolo necelych 600g za 6 tyzdnov. ale teraz ked ho vazim tak vidim ake je to rozne. vazime kazdy den a niekedy dokonca schudne nejakych 30g ale stalo sa ze mal aj 130g viac. takze to kolise hore-dole.

andreaber - no on bol zozaciatku celkom dobry papkos podla mna a tiez nepriberal nejak viac, stacilo mu z jedneho prsnika, a uplne odrazu mu boli 2 ciciky malo. ale hlavne, ze teraz po papani neplace lebo aj to sme tu uz mali :confounded:
24. říj 2009 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babule, tak teda Alex ja som mala dnes taky isty pocit ako ty, ked Matko maval koliky a malo papkal, uz som to videla na pocasi od rana, ze dneska bude mat tazky den a mala som pravdu, hned mi bolo podozrive, ze malo papkal uz od rana, ale ked neplakaval, tak som to nejako neriesila, ale vzdy, ked sme mali ist papat, tak som davala pozor a veru sa to opakovalo, zas malo papal a krutil sa vselijako pritom, ze skoro mi vypadol a po kupani to vyvrcholilo,prilozila som si ho ako uplne v pohode, ze ideme papkat a zrazu plac akoby ho z koze drali a stale len prdkal, aj kakal dnes, takze bolenie bruska od toho, ze sa nemoze vykakat, to nemalo byt, tak sme riesili masirovat bruska a bucyklovanie nozickami, nech sa to vsetko v brusku uvolni, no nist,ked som ho mala prilozeneho na lave prso, tak rev, vymenila som si ho uz bolo dobre a ked som si ho potom vratila na prso predtym uz to bolo v pohode, normalne som mala strach, ze mam malo mlieka a ze uz prejdeme na UM, no dufam, ze este nie, :wink: ideme mi len o to, ze ja pijem cajik fenikel, anyz a rasca v kope, ci to mu nerobi sarapaty, ale ked si moze pukat, tak by to nemal byt problem nie? :frowning2: ja uz fakt neviem, normalne som z tohto dna unavena ako kon, asi pojdem aj hned spat....
24. říj 2009 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek