• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
caute
alex ja som neni az taky odbornik, ale podla mna ma Matko normalnu vahu, je fakt ze ste mali trampoty s papanim a s mlieckom, ale hlavne je to ako pises, ze uz po papani neplace, to znamena ze mu asi staci :dizzy_face: ved babatka priberaju najprv rychlejsie a teraz by sa to malo spomalit, nepojde to tak rychlo ako ked boli mini...ako hovori mufo, treba byt hlavne v pohode...a je fakt ze je super ze ste tak dlho vydrzali a este stale sa drzite :wink:
podla mna tvoja doktorka je divna....a zbytocne ta znervoznuje, ved Matko ma uplne normalnu vahu! a sama si raz napisala, ze ste s manzelom tiez neboli bohvieaky papkaci :wink:

no ja som dnes robila poriadok tak zbezne...ked mi nieco prislo pod ruku, to som upratala :sweat_smile: Terezka bola cely den hore a bolo by mi divne ju nechat cely den len tak, ale je to fakt neuveritelne dieta....
akurat teraz vecer som vsade poumyvala, lebo ako pise alex...kombinacia rodinny dom a blato vonku je smrt a u nas sa este do toho prida vlciak vo vnutri a moj manzel ktory dnes behal po poli a zbieral popadanu kukuricu :angry:
tak som este rychlo poumyvala, lebo zajtra ideme k nasim a ja nemam rada ked sa od nich vraciame po fajn nedeli a viem ze ma doma caka spina :angry:

no idem lenosit, tak brunocku :dizzy_face:
24. říj 2009 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte zienky,

dnes ma Teusko 5 mesiacov, to je neuveritelne, ako to leti! :wink: O mesiac mrkvickujeme. :wink:

andreaber - to nie ty, to ja som nechapava... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink:

zuzi - jasne, ze vsetky babiky su supis, zlaticka a najma pre kazdu to svoje. Terezka je ale pre mna moc moc velka pohodacka. :wink: Dnes som si pri kocikovani dala pripomienku, lebo vzdy vecer zabudnem a uz dlho Ti chcem povedat, ze ta modra ciapocka, co mal Teusko na fotke je z funky fish :wink:

sasik - aj ja si myslim, ze treba byt v pohode. Ja od kedy som sa zmierila s UM, tak mliecko je. A ja mam doma vahu, ale som si zakazala vazit Teuska a pomaha mi to. :wink:

Inak Teusko, ked je na brusku, tak dviha tak vysoko ritulku, ako keby chcel liezt. Ja viem, ze este nie, ale je to srandovne. :slight_smile:

A aj ja pojdem na keksz marinove do obchodu, mnam!
24. říj 2009 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
alex
tu na konikovy je laktacna poradkyna jej nick je annag neviem ci si ju uz zaregistrovala mne velmi pomohla uz nam hrozilo UM ale nakoniec vdaka nej plne kojim dalej skus jej napisat ona ti posle dotaznik vyplnis ho a poradi Ti.
24. říj 2009 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
a tak ako Zuzec pise teraz uz priberaju menej podla mna ste uplne v pohode a staci mu ak ma aspon 5 pocikanych plienok a neplace fakt mu staci. My sme mali porodnu 2600 a teraz mame 5800 a aj doktorka vravela ze je to ok.
24. říj 2009 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminky, my sme mali dnes na večer návštevu - kámarátka s manželom a s malou Ninkou 3 ročnou. Malému sa asi veľmi páčila,ináč veľká kočka veľmi šikovná, ani sa mu nečudujem,tak sa usmieval, výskal a rečnil :grinning: normálne malý koketa :dizzy_face:

lentilka, všetko naj Teuškovi, nech mu ešte mesiac chutí mliečko a potom budú aj iné dobroty, veru uteká to. :slight_smile:

zuzi, dnes sa Maťko inšpiroval Terezkou, celý čas,čo som piekla, upratovala a varila, tak sa sám prehral na hracej deke :slight_smile:
24. říj 2009 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
lentilocka este si mi zabudla napisat ako sa da splachnut ponozka, cely den na to cakam :grinning: :grinning:
jeej ty si si spomenula ze som sa na tu fajnu capicu pytala :sweat_smile: super, diky
a este si ma dnes neuveritelne pobavila, ani o tom nevies....som citala ake receptiky su na modrom pazravcovi a tam ta tvoja sprava ze "kedze nevarim, chcem vas iba pozdravit" take nieco :grinning: :grinning:
aha a posielame jednu oslintanu pusinu Teuskovi k vymesacniku :zipper_mouth:

ale poslintala som si tu poriadne...urcite vyskusam tu bananovu babovku, rafaelo kolac a to co pisala janoko posledne ten francuzsky kolac...laka ma aj karamelova torta od ivusky, ale este sa na nu necitim :grinning: vidite...same sladkosti ma zaujali :rolling_eyes:

dadka, o tom nepochybujeme, ze Matko je lamac zenskych srdc, pockaj jak sa na neho budu baby lepit ked na ne vyguli tie krasne velke kukadielka :dizzy_face:
24. říj 2009 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
a nezabudnite si zmenit cas, uz sa tesim ako rano poviem Terezke ze spime o hodinu dlhsie :grinning: mozno si da povedat :sweat_smile:
inak ked som spominala, ze mi dnes nespala, tak po kupani zalomila na prvy krat uz o pol osmej...som teda cumela :slight_smile: len bude uz skoro buntosit :confused:
24. říj 2009 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
Dnes vynimocne takto neskoro, ale idem len tolko, ze krst dopadol na vybornu, Drobec bol celkom v pohodicke, trosku do toho rozpraval a mrnkat zacal az pri zaverecnom pozehnani, ale super vydrzal celou omsu, ani sa nerozplaka, ked mu liali vodicku na hlavicku. Pohostenie tiez v pohode, robila som 3 druhy maska, zemiakovy salat a ryzu, mama doniesla 2 torty a este teraz trosku posedavame, ked sa meni ten cas!

zuzec vies kolegovcom sa, nechcelo ist ku nam, lebo je to 8 km od Prievidze a to su na to asi dost zgrlosi, aby prisli, ale ja ich uz ani nepozyvam, lebo uz mi je to blbe ich volat, ako keby som sa natlacala, tak som si povedaala dost!

Nam vcera Dr povedala, ze mozme zacat robit zeleninkove polievocky a to som tento tyzden skusala mu uvarit cajik, ale ani za nic nechce zobrat, co som na jednu stranu rada, ale na druhu by mi to pomohlo, na oklamanie, ked niekde musim ist a mohla by som ho nechat s niekym.
Tak dobru nocku, lebo uz asi zaspim posediacky.
24. říj 2009 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko,

Alex gratuluji k válčení. Já ani tolik nevyiji. Max 1,5l denně. Mnoho je zase velkou zátěží na ledviny. Ale je fajn, že mlíčko pořád držíš.

Mě dnes někdo vyměnil miminko. Kryštof byl vždy pohodář, neplakal a přes den nespal. Dnes od rána pláče, je vidět, že by chtěl spát a nejde mu zabrat. Vůbec už netuším co s ním. To bude dnes den, pokud se to nezmění :unamused:
25. říj 2009 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, teď ráno jsem koukala na slovenskou Jednotku a našla super pořad Maškrtníček. Učí vařit už malé dětičky. Vůbec nevím, zda je něco podobného u nás.
25. říj 2009 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ještě jedno zjištění. Na zuby nám strašlivě moc pomáhá silikonový kartáček na prst pro miminka a místo pasty Calgel.
25. říj 2009 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute aj u vas je tak krasne? tak sa z toho tesim :dizzy_face: :dizzy_face:

dufam ze Krystofko uz zalomil, asi plackal od unavy + zubky :frowning2:
u nas staci ked zacnem masirovat dasienka bud prstom alebo hryzatkom a je dobre..Terezka este stale moc hryzatka nekuska, radsej ma makke hracky, tie by si napchala aj do krku..a my pouzivame ten Kamistad gel a pomoze okamzite, nastastie sme ho potrebovali asi len 3-4 krat :wink:

my ideme dnes zase klasika k nasim na obed a urobime aj tu prechadzku, aspon si babulka pospinka :dizzy_face:
prajem pekny slnieckovy den
25. říj 2009 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko všetkým Mamičkám a ich detičkám :grinning:
Hlásim,že u nás v Ba je tiež krásne a keďže sa mi dnes nič nech upratovať tak asi tiež zájdem na prechádzku s Jasminkou.A tiež som už uvažovala nad tým gélom na bolavé dasienka ...Jasminka mi všetko obkusuje :grinning: a občas pri tom nervozne mrnči tak si myslím že ju to zrejme svrbí.A čo sa týka toho odberu z krvičky čo sme robili Jasminke kvoli podozreniu na anemiu ...tak Jas. nieje anemická.Naštastie má zdravú krvičku..ufff :grinning: :dizzy_face:
25. říj 2009 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ewi, gratuluji

U nás stále šíleně uplakáno a nateklá dásínka na druhé straně. Do večera ti vidím na další zoubek.

Počasí zatím nic moc, stále mlha, ale včera bylo krásně.
25. říj 2009 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

tak u nás sa stále drží tma a je tu skôr také "dušičkové počasie". Ľubka zaspinkala o 8:00 a ešte stále búva, ale asi za chvíľu už vstane. Zatiaľ som navarila a s Danielkou som postavila z kociek - loď, maják, bazén so šmykľavkou do vody :slight_smile:
Nám tie Marina keksy dávali v pôrodnici, asi dvakrát raz na desiatu a raz na olovrant. No bohužiaľ mne nechutia. Ja fenikel nemám rada.
Aj Ľubka je počas dňa celkom samostatné bábo, pokiaľ je dobre vybúvaná a napapaná tak sa vie pekne zahrať sama aj viac ako polhodinku. U nás teda zúbky ešte nehrozia. Asi bude predsa len po mne a počkáme si tak do roka.

Lentilka - gratulujem Teuškovi k 5 mesiačikom

Dadka - tak máte doma malého frajera :grinning: už skúša, čo na tie baby platí

Zuzka - Terezka je ozaj zlatunké bábo, v noci spinká a cez deň sa pekne hrajká, to isto preto, že aj maminka je v pohode

Martinka - tak dúfam, že Kryštofko si to odplakal teraz ráno, a cez deň sa už bude na maminku len usmievať

Jasimk - šikovná si gazdinka, prichystať také pohostenie - super a Lukáško je správny chlap, povedal si, veď pre trochu vody nebudem predsa plakať, nech sú na mňa rodičia hrdí :wink:

ewka - to je fajn, že krvička je v poriadku,

Želám všetkým peknú nedeľu.
25. říj 2009 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nie tma ale hmla :grinning:

Martinka - tak sa držkajte a ak je to zúbok, tak mu treba pohroziť, nech sa rýchlo berie von a netrápi Kryštofka
25. říj 2009 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievčatá! My tu ešte stále máme lazaret ale ja sa už cítim podstatne lepšie ako včera. Bola som aj na nákupe so Soničkou kým Martinka cez obed spala. Vlastne nespala - to sme si len my naivne mysleli, ona sa potichu hrala v izbičke :grinning: MM sa aj ponúkol, že on Soničku postráži ale vyzerá jak zdochlina tak som mu nakázala kľud na lôžku. Minule ste sa tu bavili o tej Melte tak dnes som si ju kúpila v Tescu za cca 36Sk 20 nálevových sáčkov, takých ako na čaj. Len sa to 5 min. lúhuje. Keď sme išli z obchodu krásne svietilo slnko a bolo príjemne teplo tak som obliekla Martinku a išli sme na hodinku von, lebo už nám z toho sedenia doma hrabe :stuck_out_tongue_closed_eyes: Sonička sa v kočíku vybúvala tak má teraz dobrú náladu usmieva sa od ucha k uchu a čosi si rozpráva.
25. říj 2009 v 16:43  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute, tak sme prave prisli domov od nasich, ja som sa bola poprechadzat s Terezkou s dedkom a havom a tatinko zatial zbieral este jablcka na vyzivku :dizzy_face:
inak uz ked tu tak chvalim to moje ditko, tak na nu musim nazalovat, ze v poslednom case, uz to urobila asi 4 krat, ked niekam dojdeme bud k nasim alebo ku kamosom na navstevu, tak spusti na uvitanie taky kriklavy rev, ze nechapem co to ma znamenat...od hladu to neni, ale ked vytiahnem cecik, tak sa pred vsetkymi tvari aka je strasne hladna a ja vyzeram ze jej nedavam jest :grinning: :grinning: :grinning: a potom je uz dobre, ale je to na nej hrozne vidno ze vie ze neni doma, neni taka vesela, aj ked ku konci sa uz osmeli, ale to uz odchadzame :sweat_smile: :sweat_smile:

mufo ja som si kupila tu meltu co sa sype, nejak som sa naucila od manzela kukat na jednotkovu cenu a ked som zbadala ze rozdiel na kg je tusim ale 150 Sk, tak som sa vykaslala na sacky, aj ked je to bez roboty...toto musim trochu povarit a potom zliat, ale sak snad zo mna neupadne :sweat_smile: :sweat_smile:

marti ako sa ma Krystofko? ten to teda rozbehol s tymi zubkami, tusim chce byt najsikovnejsie a najpokrokovejsie predcasniatko :dizzy_face: ved aj s tym sedenim...no sikula

no idem mojkat, lebo babulka si mysli ze je 7 hodin a ze sa ide kupkat :confounded:
25. říj 2009 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby kt. mate kresielko TP s tou opicou mame ho 2 mesiac a ked s nim pokyvem z jednej strany na druhu sa kyva je take rozhegane od novoti mam ho ist reklamovat?
25. říj 2009 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

dakujeme ku gratulaciam. :dizzy_face:

Teusko uz zalomil, nepochopil, ze sa cas posuval, betar jeden :wink: :grinning: Aj my sme sa dnes vytesovali z krasne dna, normalne mi tvar opalilo :sweat_smile:

Zuzi, ponozku splachnes tak, ze ides s "vykojenym mopzgom" zaniest do kosa na pradlo, jednu (z mne nepochopitelnych dovodov) naozaj hodis do kosa na pradlo a druhu do WC - ka a splachnes a prides na to o pol dna :grinning: A potom veeelmi dufas, aby sa Ti v dome nezapchalo potrubie :grinning: :grinning:
25. říj 2009 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi dnes den D. Asi chtěl trumfnout Jeníčka a dokázat, že umí taky plakat. Ale je pravda, že dokonce dnes 2x půlhodiny spinkal. Teď před usnutím zase strašlivý vyrvál. Už jsem si myslela, že se bojí tmy, ale už jen byl tak unavený, že nemohl usnout. Takže výčet dnešního dne. Zničená záda, okousaný prst (vždy se trefil do nechtového lůžka, což celkem bolí, tatínek uvařil, nakoupil - já nebyla schopna ničeho. Jen chovat a nechat se žužlat, ale zub se PROŘÍZL! Takže máme 2 trojky dole.

To sezení mu sice jde, ale snažím se mu vysvětlit, že správně se sedí až kolem 8 měsíce, tedy potom co umí klečet. Ale je tvrdohlavý.

Lentilko, prosím Tě, máte oddělené WC od koupélny nebo spojené? Jediné, co Tě snad omlouvá je, že WC mísa a koš na prádlo jsou si dost podobné :wink: :grinning: :grinning:
25. říj 2009 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute babulky, docitavam vas az teraz po celom vikende, lebo je tu moja mama na tyzden, tak postrazila maleho vcera, aj cez noc, a my sme boli po pol roku v kine :slight_smile: :slight_smile:
a dneska sme boli u nasich skoro cely den, mama pozvala krstnych na obed, dokonca som upiekla cokoladovy kolac, co doteraz moc nechapem, ale super... minul sa skor ako mandlova torta z ikei :slight_smile:

blahozelame Teuskovi k 5 mesiacikom a Jasminke k dobrej krvicke :slight_smile:
Marti, to ma mrzi ze Krystofka trapia tie zubky, dufam ze to coskoro prejde. Pani v lekarni mi hovorila, ze ta masaz dasienok (aj ja mam tu kefku na prst) nielen pomaha utisit bolest, ale aj pomaha zubku, aby sa prerezal

Nikolajko velmi malo spinkal cez den, ale o to castejsie si pytal papat... len teraz nechapem dost dobre jednu vec - dala som si ho nachvilu vedla seba do lehatka, a pustila mu spievajucich mackov, ze ked este chvilku vydrzi, pojdeme ho kupat a krmit, kedze od posledneho krmenia boli necele dve hodiny... on sa pozeral na mackov, obcas ma obdaril nadhernym usmevom, a zrazu pocujem, ze zacal vydavat take zvuciky, ako ked ho vzdy cez den uspavam na rukach... tak som ho na skusku pohladkala cez ocka, a on zaspal jak taky bumbo! Moj syncek, ktory este nikdy v zivote cez den nezaspal sam... nechapem absolutne. Jedine kedy zaspava sam je vecer, po kupani a papani v postielke, ale tiez mu to nejaky cas trva - a teraz bum ho. neviem ci ho mam budit a ci co

Marti, a my sme prisli na ten sportak! Je to ale bohuzial ne moc dobra sprava - v uplne rovnej polohe drzi len vtedy, ak ho mas otoceny od seba - vtedy sa take tie dva umelohmotne haky na sportaku zapru o tu ciernu dvojitu tycku, co je na konstrukcii a drzi to uplne rovno. Ale ked si ho otocis k sebe uz to samozrejme nesedi... no co, ale aspon mame nejaku nadej, a myslim, ze krpci sa aspon budu moct divat na svet... kazdopadne uz aspon nemam paniku z dna, kedy sa ochladi tak, ze Niki bude musiet mat overal aj fusak - to sa mi do vanicky uz urcite nevojde.

K tej melte - ja lubim to Caro, a to je uplne super staci zaliat horucou vodou a je to
Letim babulky, vsetkym zelam pekny vecer, pokojnu noc a zajtra krasny dnik, my ideme s Nikolajkom na gastroenterologicke vysetrenie, drzte palce, pa cmuk
25. říj 2009 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
bash - dakujeme a dryim palce na gastre :wink:
marti - tak super den mate za sebou... :unamused: asi nas to caka vsetky s tymi zubkami...ale aspon uz mate dva zubky prerezane. Len mi je zahada, ze prvy ho nebolel, ani ste o nom nevedeli a druhy taky velky plac...

No mame kos na pradlo uuuuplneeee niekde inde... A nie su si podobne. Teda ziadna omluvenka pre mna. :grinning: :grinning: :grinning:
25. říj 2009 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
leuska - aj my gratulujeme teuskovi k 5. mesiacikom :slight_smile: to mi pripomina, ze zachvilku uz budeme mat aj my. ani matko nezaregistroval zmenu casu a uz o 19,00 bol v postielke, napapany a zaspavajuci :grinning:

natashkaa - zaregistrovala som ju uz som jej aj raz pisala do temy dakujeme annag ale zabudla som na fintu ctrl+c a neodoslalo mi prispevok a uz sa mi to nechcelo znovu pisat ale asi jej napisem, si ma povzbudila. myslis ze bude lepsie IP alebo do temy? asi skor IP :sweat_smile:

bash - nech vam dobre to vysetrenie dopadne

martinka - gratulujeme k dalsiemu zubku, vy ste jedinecni este aj v tom, ze vam rastu 3ky ako prve :wink:

dnes bol naaaaaaaadherny den matko bol takmer vkuse vonku. buval a ked sa zobudil prisla nam navsteva, ti znami co maju 3 deticky a tolko rokov co my :grinning: ale mali len tie dve starsie so sebou ale aj tak mal matko zo zaciatku dost. tolko kriku asi este nazazil. no potom si nejak zvykol :slight_smile:
hlasim, ze uz 3 dni matko neprekakal plienku :dizzy_face: ale zato... dnes ma betar 2x ogrckal. 1x ked prisla navsteva som ho zdvihla z chrbatika a ogrckal ma ale riedkym nie take ako inokedy. a jedol vyse hodinu predtym tak som nechapala. ja som si uz odvykla davat plienky na grganie a ajhla. a 2x vecer. ked vypil cicik odgrgol vpohode a po flaske vygrckol a celkom dost ale to uz bolo take huste. tak snad to znamena, ze sa dobre napapal. bezkam varit grisik lebo sme dostali s MM chut. majte sa krasne :slight_smile:
25. říj 2009 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aj my sa pripájame k blahoželaniu Teuškovi. Ja som tiež mala caro, je super , ale chcela som trošku prestriedať chuť. Zuzec mne sa s tým nechcelo babrať tak som zobrala tú v sáčkoch :wink:
Marti hádam aspoň noc budete mať dobrú keď deň bol na ... A nejaký gélik mu na tie ďasienka nenatieraš?
Naša slečinka sa zas v noci o 2.00 zobudila a po napapaní nechcela zaspať. Zisťovala som čo jej môže byť a ona vysmiata od ucha po ucho a tvárila sa, že už je vyspatá :slight_smile: Tak som pri nej skúsila driemať a ona výskala, mrnčala a fackala ma po tvári do 4.30, potom to vzdala. Netuším čo to malo znamenať. Dnes spí už od 18.30
25. říj 2009 ve 20:20  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bash super, já do té Prahy ještě nedojela a ten návod jsem ještě nenašla. Doufám, že jsem ho nehodila do kontejneru :rolling_eyes: :fearful:

Zítra na gastru budeme držet palce, aby už ty rotaviry byli pryč a měli jste konečně klid.
25. říj 2009 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alex, co je to grisik? Prosím upřesnění či překlad.

Mufo, ten Calgel a fakt pomáhá. Masírovala jsem dásně tím prstovým kartíčkem s Calgelem a bylo dobře, ovšem, když jsem přestala...., takže jsem strávila den s prstem v jeho puse.

Co by to mělo znamenat? Byla vyspalá a už se jí spát nechtělo, chtěla si povídat a hrát.
25. říj 2009 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ma prekvapila, išla spať v obvyklom čase a potom toto :confused: Calgel je super, ja som ho mala pri Martinke, strašne jej chutil :grinning:
25. říj 2009 ve 20:39  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kryštofovi taky chutná a hlavně pomáhá!!! Vůbec jsem netušila, že s tím budeme bojovat tak brzy. Vždyť mu bude zítra teprve nebo už?! 5 měsíců. Si myslím, že je to trošku brzy. Ale ani jedna maminka si nepomatuje, kdy rostly zuby nám.
25. říj 2009 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ja som mala prvý zub ako dva a pol mesačná vraj. Ale zas Martinka až v 8mes. To je asi rôzne.
25. říj 2009 ve 20:49  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek