• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Já bych si to klidně ještě odpustila. Nejhorší je, že mu vlastně nedokáži účinně pomoci :frowning2: Prostě se to musí přežít
25. říj 2009 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je to hrozné. Pamätám si ako Martinka žužlala deku v postieľke až bola krvavá keď jej išli zúbky :pensive:
25. říj 2009 ve 21:19  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, aj my sme mali krásny slniečkový deň a skoro vôbec sme neboli doma. Dostali sme pozvanie na obed k manželovej krstnej - robila sviečkovú a to my môžeme,mňanky bola fakt super. Maťko si to u nich užíval a vôbec mu nevadilo,že je total prekakaný, ako by sme mu zadok do tej sviečkovej namočili :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: stále sa usmieval, rozprával nám, pohoďák. Potom sme boli vonku, u naších,u svokrovcov a až večer o 18:00 konečne doma. Práve som dotlačila pár zákuskov, čo sme dostali a môžem ísť kojiť, už sa hlási :slight_smile:)

martinka, zapisuj kedy ktorý zub vyliezol, možno to bude Kryštofka raz zaujímať ...
25. říj 2009 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
bash, držíme zajtra palce, nech je gastro OK :wink:

lentilka, aspoň si nás super pobavila :dizzy_face: ja som tiež taká pomotaná, MM koľkokrát to zhodnotí, že toto som si zobral za ženu ??? čo už :sweat_smile:
25. říj 2009 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
prisla som vas aspon pozdravit.cely tyzden som mala brutal narocny.mali sme vcera oslavu 50 narodenin mojho ocina takze sme makali ako fretky.potom docitam co ste pocitali
25. říj 2009 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babulky, ako sa mi mate po vikende? Ako tam citam, tak ste mali super nedelu, ale tak to ma byt, oddychovat treba, inak ani ja sa nestazujem,

nas nejako trapia prdiky,dufam, ze to nie je nic vazne, nechceli by sme si uzit zase bruskabol, to sme mali v sobotu ako som si ho prilozila na kojenie, rev ako nikdy a po polhodine zase dobre, ozaj a ked vase pokladiky prdkaju, tak je to aj citit? :slight_smile:, lebo u naseho hej, no len ja pijem ten fenklovo - anyzovo - rascovy caj a chcem zistit, ci to nie je z neho.....

prajem krasny den.....
26. říj 2009 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko. my sme mali nejaku zvlastnu noc. mam pocit ze sme nejak casto papali, tak som trosku prispata :rolling_eyes:

martinka - grisik volame detsku krupicu ked sa uvari v mliecku. papaju to aj babatka. my si na to dame rozpustit masielko a granko. ak je to dostatocny preklad teda :sweat_smile:

mufo - tieto stavy poznam, matko toto vyvadzal ked bol malinky. on spinkal pekne ale ak sa zobudil okolo 2hej-3tej tak uz nechcel spat najskor tak po 2 hodinach zaspal. ale ak vstal o 1nej alebo o 4tej tak v poho zaspal. doteraz je to pre mna zahada zahadna. ale nastastie z toho vyrastol :wink: ako pisala tusim martinka, sonicke sa proste nechcelo buvat radsej by sa hrala :slight_smile:

dadi - jeeeeej svieckovaaaaa, mnaaaaaaam, my sme mali naposledy na krstinach ale ja by som ju mohla aj kazdy den :grinning: :grinning: :grinning:

albertine - no nas matko ked prdne tak si myslim furt, ze je zakakany, taky smradok je z toho

bezkam lebo matko v posteli pusta prdiky tak idem kuknut ci to nebude aj nieco viac. a uz je tam asi 15 min sam tak uz mi je aj smutno. ozaj ako vase babatka prezili zmenu casu? my sme mali problem hlavne vecer lebo matko uz o 18,00 bol uplne hotovy, nervozny a chcel sa kupat a buvat tak sme isli skor, teda hned ako odisla navsteva okolo 18,30 som zvedava ako dnes.
26. říj 2009 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminky a babenka!

Tak nas sa zatial zmena casu volajako nedotkla, vcera prisiel krstny, okupkal si krstna a ja som zatial starsieho a drobcovi to asi pomohlo, lebo prvy nocny spanok mal 5 a pol hodinky, co uz davno nebolo a potom sa budil po 2 hodinkach a potiahol do 7,00 a teraz spi znovu.

albertine Lukas prdi ako "stary chlap" to je riadna delostrelecka palba, niekedy s abojim, ci to aj plienka vydrzi, ale zatial v pohode a smradek je poriadny aj v noci o 3 si riadne pustil a myslela som si, ze sa aj pokakal, ale ked sa napapkal, tak pekne zaspinkal, tak som ho radsej nepreberala, aby som to skontrolovala a rano som bola rada, ze som to nepozerala, lebo nebol dokakany.

Martinka gratulujeme k druhemu zubku a zeleme Kristofkovi, aby mu tie dalsie vykukali uz bez bolesti :wink:

Dnes je u nas nejako zatiahnute a to som si myslela, ze bude pekne svietit slniecko a pojdeme na prechadzku, len dufam, ze z toho nezacne prsat, aby sme mohli ist.

No idem si von nabrat drevo do piecky, aby tu mal drobec teplucko a mohol sa vyvalovat na zemi. Drzte sa!
26. říj 2009 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
joj, veru, ked si ti nasi chlapi pustia do plienok, tak to stoji za to :grinning:

no posun casu v pohode az na to, ze sa zobudil teda o 4 hodine rano tohto casu, tak to bolo OK, no dnes to uz bolo 5.30, takze sa uz dostal tam, kde bol pocas letneho casu, tak sme to prezili dobre, aj tatkovi posun casu prospel, spal a spal,keby bolo mozne, tak prespi cely vikend, :wink:

jasimk, tak krsny kupkal Lukiho,pekne, uz si na neho zvykol? Ja ako som citala tvoj prispevok, tak som si myslela, ze si ho okupkala krsna mama, ta co? nic, ved aj na nu pride, nech sa uci :grinning:
26. říj 2009 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Albertine, když Kryštof prdí, tak je to opravdu dóóóst cítit, takže je to asi normální :wink:

Alex, takže krupicová kaše. Mňam! Ujižděla jsem na ní v těhotenství. Min. 1x denně mističku. Studenou nebo teplou :wink: :grinning:

Změna času u nás absolutně v pohodě. Asi bude v tomto po mě. Můj organismus má tolik hodin, kolik vidí na hodinkách. Takže mi nedělají problém ani časová pásma

Kryštof má dnes 5. měsíců a ten druhý zatracený zoubek večer konečně vylezl. Kdybych si mohla přát, tak bych chtěla všechny zoubky jako ten první, tedy bez bolesti a nepůjde-li to, tak alespoň ob jeden.

U nás je dnes zase mlha (jako včera) a nevlídno. Docela blbě se ráno jelo, nebylo nic vidět.
26. říj 2009 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
albetine - ani som si nevsimla, ze som tam napisala krstna, ako som z roboty prec, tak mi chyba trening na prstoklad!! :grinning: :grinning: :grinning:

Maly este spi a to maval tento prvy spanok taky polhodinovy, tak sa teraz cudujem, ze uz taha vyse hodinky, kebyze to viem, tak sme to mohli odbavit uz aj prechadzkou, ale co uz.

Martinka gratulujeme ku 5 mesiaciku! :wink: :wink:
26. říj 2009 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
matko prave zaspal, supla som ho von v kociku. len vcera som mu dala tensi (taky prechodny) fusak, a teda nastastie lebo vcera pieklo riadne, no dnes je uz zase nejaka zima tak len dufam, ze mu bude teplucko. pre istotu som mu dala aj hrubu deku cez neho a nanoznik. tieto zmeny pocasia su strasne. raz teplo potom zima... keby bolo az do vianoc tak ako vcera tak mi to teda vobec neprekaza. potom by mohlo napadnut snehu na mesiac a zase slniecko. neznasam taketo hmliste, usmoklene, uprsane dni. potom sa mi nic nechce robit len by som spala a spala.

martinka - jj krupicova kasa. a dalsi zubok bude urcite bez bolesti ako ten prvy :wink: tak uz je aj krystof selmicka zubata :grinning:
26. říj 2009 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti - Kryštofkovi všetko najlepšie k narodeninám :grinning: Kubko posiela nazdar a ja prajem veľa zdravia a všetky ostatné zúbky bez bolesti

Všetkým pekný deň
26. říj 2009 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj my sa pripajame a prajeme krystofkovi vsetko najsamlepsejsie. nech rastie ako z vody, nech je zdravucky a robi maminke a ockovi radost. uz aj matko sa zobudil tak sa tiez pripaja. dnes mal nejaky kratky doobedny spanok
26. říj 2009 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
no sme mali hodinovy plac. konecne zaspal ten nas drobcek, ale co to mohlo byt... asi brusko lebo poprdkal a potom sa usmieval na mna, teraz buva ako anjelik. muselo ho zobudit to bruskabolenie, chudacik
26. říj 2009 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes máme extra spací deň - Kubko spinká už od 10.15. Väčšinou spinká tie 2,5-3 hod. ale teraz už je to dosť dlho. Aspoň som navarila a upiekla jablkový koláčik - mňam
26. říj 2009 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tka jsem sehnala to zlucove mydlo, jak psala Martina, 250ml asi za 26,90 v DM, jen nevim, jka ho pouzivat, nepisou tam nic :frowning2:(
Marti, proad prosim
26. říj 2009 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute dievcinky :slight_smile: :slight_smile:

marti, gratulujeme Krystofkovi, aj k tomu zubku ze uz je vonku, a mozno to fakt tak bude, ze aspon ob jeden bez bolesti, dufajme :slight_smile:

my sme sa na vysetreni dozvedeli, ze este musime ist aj na sono, kvoli refluxu (!!! ma 4 mesiace, doteraz o refluxe ani slovo!!) a museli Nikimu robit este jeden odber, aby zistili, ci je teda alergicky na to kravske mlieko... skoro ma porazilo ale viete co? Brali mu krv z hlavicky (som si na teba spomenla Marti), sestricky sa nad nim sklonili, ziadny plac, a zrazu len pocujem jak jedna z nich hovori "ja odpadnem, on sa smeje pri odbere!" :grinning: :grinning: tak sa mi tak ulavilo, Nikinko sa rozhodol vytasit svoj najsarmantejsi usmev a stedro ho rozdaval doktorke aj sestrickam, ani si nevsimol, ze mu nabrali krv... milacik moj zlatucky. A taku pochvalu dostal - ze vraj je velmi dobrucky a pokojny, tak som bola rada... potom v parku mi to spocital, reval v kociku ako tur, tak so ho musela vybrat, dala som mu vodicku z flasky, prisla kamoska ku mne ze co sa deje a mily Kolja? najvacsi usmev akeho je schopny nasadil a bolo :grinning: :grinning: :grinning: neskutocny bol dneska, strasne zlaty.

Albertine, k tym prdikom - ano je to citit a paradne, vela krat musim kukat ci sa nepokakal

marti, ak si nahodou ten navod stratila, neboj ja ho naskenujem a poslem ti ho, myslim ze moj muz ho zachranil pred mojou roztrzitostou
26. říj 2009 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute, nech ide do kelu taketo pocasie :frowning2: vcera nadherne a dnes zase skareda jesen :angry: ale aj tak som umyvala okna, este ze nemame susedov, ti by kukali ze blazniva umyva okna ked prsi :grinning: ale sak aspon bude do vianoc pokoj a skor ci neskor by aj tak prsalo..

Krystofkovi vsetko naj k 5.mesiaciku, nech je stale taky sikovnucky ako doteraz :wink:

martuli, ja to robim tak, ze namydlim tu spinu co treba, trochu to vysucham a necham posobit min. pol dna a potom normalne operiem v pracke...raz som skusala namydlit a hned oprat, ale neucinkovalo :confused:
26. říj 2009 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Martuli, hodně pokakané věci, či skvrny navlhčíš, přetřeš tím mýdlem, popřípadě trochu v ruce přepereš a vrazíš do automatky k ostatnímu, hotovo. Pokud jsou opravdu velké fleky, tak napustím do kýble teplou vodu (dle možností prádla), přidám mýdlo, trošu promíchám a namočím (třeba i přes noc) a pak vyprat.

Bash, gratulujeme, že to malý tak krásně zvládl. Kryštof taky plakal, jen proto, že se chtěl otočit a my mu držely hlavu. Ten vpich ani nevnímal. A když mu to brali z ruky.... :confounded:

Dnes došel balík z Německa, takže máme už polovinu Vánoc doma a hlavně dorazily tyto korále http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.ba.ca02.11.06.01/1548530 Kryštof je z nich nadšený a dokonce je vyměnil za soba :wink: :grinning:
26. říj 2009 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoojte :slight_smile:

Konečne nám ide internet, neviem čo sa mu porobilo :grinning: odkedy som tu nebola ste popísali 7 strán, no mám čo robiť:slight_smile:
Zajtra ideme so Sebkom poobede na poradňu, tak dám vedieť koľko važíme... :slight_smile:
26. říj 2009 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gratulujeme Kryštofkovi k piatim mesiačikom a takisto k zúbku. Aj my sme mali naprd počasie tak sme boli doma. Baby ešte niesú úplne fit tak ich nechcem brať do zimy. Bash tak prajeme aby boli výsledky ok :wink:
Zuzec neprídeš aj mne umyť? Už by sa zišlo pomaly. Ja som Soničke objednala takýto spací vak
http://www.maderna.sk/detska-izbicka/kolekcia-sterntaler/lienka-marie/spaci-vak-lienka-marie-90-cm/
Martinka má taký tiež len iný vzor. Má ho od pol roka a stále je jej dobrý aj na zimu aj na leto skvelý
http://www.maderna.sk/detska-izbicka/kolekcia-sterntaler/emmi/spaci-vak-somarik-emmi-110-cm/
26. říj 2009 v 19:29  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mufo, děkujeme :wink:

Sterntaler (Hvězdář), je fakt super značka, jen mě ničí, jak je v ČR předražená.

Když ho má Martinka tak dlouho, nevysvlékala se zezačátku z těch rukávků? Mě se taky moc líbí, tak bych do něj asi taky šla :wink:
26. říj 2009 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

tak dnes počasie nič moc. Boli sme síce vonku, ale všetko bolo mokré, tak sme sa len trochu prechádzali. Danielka ako vždy si našla nejakú palicu a zametala, neskôr sme ju využili ako čarovnú palicu a čarovali sme farebné opice po stromoch :slight_smile: Na Danielku lezie nejaká nádcha. Dúfam, že to prejde, lebo majú ísť s manželom na víkend do Prahy, dnes si boli na stanici kúpiť aj lístky. Ja s Ľubkou budem gazdovať doma. V Prahe žije manželova sesternica, tak budú bývať u nej. No ešte musíme pohľadať, kde všade by sa dalo s takým drobcom ísť. Len nech vyjde počasie a neprší.

Martinka - pripájam sa ku gratuláciám k 5. mesiačikom a k druhému zúbku

Lentilk.a - spláchnutie ponožky :grinning: :grinning: :grinning: super

Bash - Nikolajko je chlapík a hlavne nech sú výsledky dobré. Kamarátkinu synovi, má rok a pol, zistili alergiu na bielkovinu kravského mlieka, prejavilo sa to neustálym kašľaním. Tak majú diétu a nesmie nič z mlieka - maslo, syr, jogurty. Ale táto by mala časom ustúpiť.

Albertine - aj Ľubka vie riadne delobuchy a teda je ich aj dosť cítiť

Zuzka - ja som oknám povedala, že vydržia do Vianoc, ešte v septembri, keď som ich naposledy umývala
26. říj 2009 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andrea, v Praze pro takto malé dítě doporučuji mořský svět. Mají tam "Nema", takže děti byly úplně nadšené (neteř se synovcem) a pokud bude hezky tak lanovkou na Petřín a do zrcadlového bludiště :wink:
26. říj 2009 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti aj u nás je to svinsky drahé. Ten prvý vak sme dostali a druhý kupujem len preto, že ho mám odskúšaný a viem, že je super. Nie z rukávov sa nevyzliekala, to až neskôr sa začala v postieľke zabávať tým, že sa z neho vyzliekala. Ale aj to sme vyriešili, zapla som jej to zipsom na chrbte a mala smolu potvorka :wink: Ale ty nemáš problém to objednať aj z Nemecka, nie?
26. říj 2009 ve 20:45  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
Krystofovi vsetko naj, najma nech zuku nebolia, k 5 mesiacikom. :slight_smile: Teo ma podone gorale a zuje ich stale.

mufo - ten spaci vak vyzera naozaj dobre :wink: Ten suchy zips je tak, ze neoskiera? Lebo aj ja by som ho objednala... :wink:

Zajtra ideme do poradne, tak dam vediet kolko vazi. Aj ci ho ockovali, bo je stale soplikavy a to sa mi moc nepozdava... :unamused:
26. říj 2009 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Len rukávy sa zapínajú na suchý zips a to neoškiera. V lete som jej ich odopínala a vôbec to nevadilo. Vpredu je klasický zips. A majú v tej maderne aj iné vzory, ledva som si vybrala aké sú pekné.
26. říj 2009 ve 20:59  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
mufo kraaasny vak :dizzy_face:
ninny, lentilka, tak potom sup sem s mierami :wink:
andrea zrkadlove bludisko sa bude urcite malej pacit, mne sa pacilo a to som mala uz 16 rokov ked som tam bola :grinning:
keby som vedela, ako ma svokor vytoci, tak si tie okna necham na neskor, aspon by som sa odreagovala :angry: mufo, ze by som predsa dosla aj k tebe umyt? :grinning:
idem kukat telku, Terezka haja uz od siedmej, chudatko moje sa vypytala spinkat normalne a zaspala hned na supa :confused: a Stevo isiel hrat hokej, dojde okolo jedenastej...
dobrunocku
26. říj 2009 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti ďakujem sa tipy, ten morský svet sme plánovali, Danielka sa už teší na žraloky. No a pozrieme sa aj na to bludisko. Ešte raz ďakujem.
26. říj 2009 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek