• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
andreaber, dakujem za info, si ma teraz uplne trafila, lebo Nikolajko veru dost casto pokaslava, ale len tak zlahka, a doktor povedal ze to mu "zabehla slinka", zdalo sa mi to celkom logicke, lebo nijake ne problemy nemal, ani sopliky, teplotky, nic - len to, ze obcas pokaslava... dufam, ze to nebude ta alergia :frowning2: :frowning2:

ale zase, urcite by sme to s krpatym zvladli, v kazdom pripade dakujem za reakciu :slight_smile:
26. říj 2009 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Len prídi zuzec ja nemám umyté od júna jak sme prerábali a už majú najvyšší čas.
Aj ja chcem ísť do Prahy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Nikdy som tam nebola a MM mi už pár rokov sľubuje, že ma tam vezme :cry:
26. říj 2009 ve 21:27  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mufo, musím to vygooglit :wink: Zatím jsem kupovala kolekci Hanno, tak bych chtěla tento http://www.maderna.sk/detska-izbicka/kolekcia-sterntaler/hanno/spaci-vak-psik-hanno-90-cm/ My máme v ložnici celoročně otevřenou ventilačku, tedy chladno a u tohoto vaku se mi právě líbí ty rukávy. Teď tedy kupuješ ten 90cm? A jak dlouho zhruba vydrží? Já už oblékám Kryštofovi 74, tak aby nebyl jen do Vánoc :grinning: Moc díky za radu
26. říj 2009 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mufo, tak až vás MM vezme, tak se tam sejdeme :wink: Já to mám cca 35km
26. říj 2009 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti tie vaky sa merajú od pliec po spodok takže 90cm nosí Martinka ešte teraz. Objednala som ten 90 cm aj Soničke, mne to vôbec nevadí, že jej bude dole ešte dlhý. Už sa teším, dúfam, že sa toho dožijem :grinning:
26. říj 2009 ve 21:55  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Vcera jsme byky na druhe hexe + prevenar a od vecera ma Jenik teploty a je strasne uplakany. Snad to brzy prejde.
27. říj 2009 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko.
andrea - ani zoo by nemusela byt nuda, to je aj na cely den :wink: maju tam lachtany :grinning: MM bol minuly mesiac a velmi sa mu pacilo
27. říj 2009 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky babule, tak to co je za pocasie, pomooooc, hotove dusickove pocasie, hmla a hmla, dnes to nevyzera, ze by sme vystrcili nosteky, ale ktovie....

zuzec, ty si sikovna gazdina, aj ja sa chystam na tie okna uz dost dlho, no uz musim, kym nie je az taka zima...

tak uz chodite na tie preockovania, my mame este pred sebou kontrolu na plucnom ohladne toho hnisu, co mu lekarka vytlacila po tom stepeni proti TBC, tak uvidime, ze ci my budeme preockovani, lebo nam to zatial plucna zakazala, ale to by sme mali absolvovat az 4.11. juj, nech je to uz za nami...

mufo, Praha je peknucka, len tam chod, s MM sme tam boli na svadobnej ceste a bolo fajn, hlavne sa nam pacila ZOO :slight_smile:)
27. říj 2009 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko maminky, včera bol MM doma - vyberal si nadpracované hodiny, lebo im ich nikto nepreplatí, vyslala som ho na Sociálku a ÚPSVR,lebo 4.11.mi začína rodičovskáý dovolenka.Na Sociálke vybavil, ale na ÚPSVR mu kázali prísť až 7.12.,že sa to platí mesiac dozadu a stačí to až vtedy :confused: ešte mu prihodili jedno tlačivo, čo neni ani na internete - potvrdenie od zamestnávateľa, že schvaľuje rodičovskú dovolenku, nestačilo im oficiálne vyjadrenie z práce čo mi poslali, musí to byť na ich tlačive :angry: Inak radosť behať, pretože Sociálka musí potvrdiť aj jednu časť čo je pre ÚPSVR, takže kto nemá tlačivá alebo si ich nemá kde vytlačiť musí ísť pre ne najskôr na ÚPSVR, potom na Sociálku, tí majú zase Registračný list FO - prihláška a kôli druhému pilieru tiež akési tlačivo + potvrdiť jedno pre ÚPSVR a zase ísť naspäť ... parádne komplikované. Keď bude od januára zvýšený rodičovský príspevok, tak tie ktoré majú naň nárok, znovu si budú musieť obehať úrady a požiadať oň. :confounded:

http://www.dietaaja.sk/co-treba-vybavit-materska-rodicovska-dovolenka.php
27. říj 2009 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
akurát pojedám raňajky, som si spravila lečo z čerstvej papriky a rajčín, mňamky, také je dobréééé :stuck_out_tongue_closed_eyes:

bash, super,že Nikolajko je taký hrdina, hneď je ten odber príjemnejší aj pre maminku.

Martinka, gratulujeme Kryštofkovi k 5.mesiacu, je to šikulka, nech len tak ďalej pokračuje, chudák Sob je už na druhej koľaji :grinning: keď má korálky.

Maťko mi začal viac rečniť, resp. viac vykrikovať, tak sa na ňom super bavíme.
Vyzerá,že vonku bude dnes síce zima ale slniečkovo, tak vyrazíme do ulíc :wink: Pekný deň všetkým.
27. říj 2009 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!

mufo mne vcera prislo Quelle Babatko a ja a aj tam maju tie spacie vaky, ten s tym somarikom je suoer!

zuzec co robis provokaciu s umyvanim okien? Aj mne by bolo treba umyt a aj zaluzie, ale nejako sa do toho neviem zostrojit, ale asi ako pises, ze kebyze sa v takomto usmoklenom case do toho pustim, tak cumia vsetci susedia, ze asi nemam vsetko v poriadku v hlave, ale od dvora to asi aj tak dnes idem urobit, aby som potom mala toho menej!

bash gratulujem, ze to Niki tak paradne zvladol, to mohol byt super pohlad, ako sa smejka pri odbere, tie deticky su nevyspytatelne :grinning: :grinning:

ninny uz som si myslela, ze si sa stratila, ked si sa tak dlho neozvala :wink: :wink:

Nas bola dnes rano pozriet krstna mama, zabavila si krsna a ja som zavtedy stihla zakurit v piecke a naranajkovat sa, mohla by chodievat aj kazde rano :grinning: :grinning: :grinning:

Toto pocasie je deprimujuce, asi ako to vcera pisala alex, kebyze svieti slniecko a je okolo 15 - 18 C az do Vianoc, potom jeden den pred Stedrym dnom aby sa nakydalo pol metra snehu a na Troch kralov sa moze roztopit a zase 15-18 C to by sa mi pacilo! A aby som neurazila milovnikov zimnych sportov na horach moze byt ten sneh az do aprila :grinning: :wink:

Ale ako sa hovori, kazdy si urobi den podla svojho a ani taketo "necasie" nas nerozhadze :slight_smile: :slight_smile:
No nejako som sa rozpisala, tak idem uz aj nieco porobit, tak sa drzte a nedajte sa ovplyvnit tym, co je vonku!
27. říj 2009 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashkaa dakujem za mail!!!!
dnes sa ideme ockovat a prevazit a premerat, to bude zasa kriku! potom napisem, kolko nas valibuk vazi a meria...zatial pa
27. říj 2009 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeník pořád teplotuje, ale po čípku to z 38,2 slezlo na 37,7..... a pořád pláče :frowning2:. Jinak jenda váží ve 4,5 měsících 7010g.
27. říj 2009 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
no sme sa prave vratili z prechadzky. boli sme si po rozhodnutie o kolaudacii na obecnom urade, potom sa prejst s kamoskou a jej 2 synatormi v obchode (stretli sme ich cestou) a potom este posta - balicek veci pre matka a domov. celkom som aj utahana matko spal 1/2 hodinku potom bol asi hodinku hore a csetou domov zase zadriemal tak som zvedava ako dlho bude buvat.
ked sme isli na prechadzku stretli sme deti zo skolky a pani ucitelka je moja znama. tak pozerala matka bo ho este nevidela no a samozrejme vsetky deti ho museli vidiet :grinning: som sa bala, aby ma neprevalcovali aj s kocikom :grinning: a matko si pokojne buval aj pri tom ich kriku :grinning:
ja sa tiez chystam na tie okna ale dnes budem asi zehlit, vcera som zacala a mam uz rozlozeny stol tak aby som sa toho rychlo zbavila. inak dnes je celkom pekne sem-tam aj slniecko vykukne a je relativne teplo tak prechadzka dobre padla.

cernobilka - drzim palce nech teplotka pekne prejde. krasna vaha my taku nebudeme mat ani v 6.mesiacoch :wink:

teda vy chodite vsetky na preockovanie az teraz my sme uz aj zabudli. mam pocit ze tu prvu nam davali dost skoro. ale aspon to uz mame za sebou.

dadi - presne viem o com hovoris, ja som isla do BB kvoli tomu 2X. najprv vyzdvihnut tlaciva, na socialku a tam mi povedali ze mi treba fotokopiu rod. listu a kedze sme boli s matkom a uz bol nervozny tak sa mi nechcelo trebat do copy centra a zase naspat. takze 2. krat sme isli na socialku a potom na UPSVaR.
27. říj 2009 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
a pozerala som tie spacie vaky. teda su fakt najkrajsie ake som kedy videla ale pre nas su straaaaaaasne drahe. my mame 2 - jeden tensi a jeden hrubsi take velke tusim do 24 mesicov a jeden mame maly 68/74 ale z toho uz matko pomaly vyrasta. tak som chcela este nejaky rezervny lebo on aj tento hocikedy zaspinil ked prekakal plienku. asi pockam na nejaku dobru aukciu alebo akciu v tescu :slight_smile:
27. říj 2009 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
alex my mame teraz novy z Tesca, bola zlava, za 4 eura a vobec mi nevadi, ze ho ma Lukas fialkovo-ruzovy, hlavne, ze plni ucel! :wink: :wink: :grinning:
My sme sa na prechadzku este nedostali, asi az neskor, ked pride starsi zo skoly.
Pekny dnik!
27. říj 2009 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte babule, zase sa ozyvam, na nete som nasla dobru stranku pre riekanky a pesnicky, tak tu to mate a uz im aj mozete daco vypravkat, my sa uz dost dlho realizujeme :

http://www.burko.sk/deti/malovana%20abeceda.htm
27. říj 2009 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
alex, ja mám spací vak z mimibazaru :wink:
27. říj 2009 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
wwwwwwwwl&&&&&&&&&&&&&&&&-&w-& g ,kkmlllllllllllllll.------------

b b l pncfvúpúťbbbbbbbbbcfvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvccccxsssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssyaaaaaaaaaaaaaaaaaaarfsxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxhb fyxyygzcdddddddddddddddddddddddxxxxxx&AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAQQQQQQQQQQQX CXXXXDXSXSSSSXSYXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYS đ>#YYY G
N BCVVVGHžGGGGGGUJUGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGHNNNNNNNNNNNNNNNNNBBBBBBNHHHM Nô M,
27. říj 2009 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak toto odkazuje matko ostatnym junovciatkam. akurat nechapem ako sa mu to podarilo poslat. :grinning: a este to aj rozhadzalo celu stranku :sweat_smile:
27. říj 2009 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojik
tak hlásím,že jsme nemocní....jsem tak naštvaná na tchánovce :angry:
byli tady na návštěvě v neděli a tchán ani mluvit nemohl jak mu bylo blbě....to sakra musel jezdit?no moje nervy...jsem mu říkala,že jezdit neměl a byl dotčený,že chtěl vidět děti...no co na to říct :angry: ...ted budeme sedět doma :angry:
a k tomu mi odešla žehlička a mám tu hromadu prádla :unamused:
no když se sere tak se sere....prominte za ten pesimismus,ale je mi líp,když si postěžuju :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. říj 2009 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
sovice - len sa kludne postazuj, ja to poznam :wink:
a teda je to fakt nezodpovedne, ze pridu k drobcom chori, tiez ich to mohlo napadnut, ze to mozu chytit, takze si nastvana uplne pravom. drzime palce nech vam to rychlo prejde
27. říj 2009 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte tak uz sme domka z poradne... trosku sme si poplakali, kd nas pichali, ale uz je dobre. vazime *7330g a meriame 67cm.
27. říj 2009 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

tak mi sme už doma.. vážime 5890g, všetko OK.. dnes bol Sebko očkovaný.. tak dúfam, že všetko bude Ok.. chcem sa opýtať... keď mali Vaše bábenka zvýšenú teplotku, kedy sa po očkovaní dostavila?
27. říj 2009 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasimk, neboj ja sa len tak ľahko nestratím:slight_smile:))

alex, to čo? :D

aj Vám to tak strašne ukazuje? Už nech sme na ďalšej strane...
27. říj 2009 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, pekné miery, máš doma poriadneho chlapa :slight_smile:
27. říj 2009 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jasmik my ten somarikovy mame tiez z quelle. Starka jej ho objednala pod stromcek pred dvomi rokmi.
Mne to tu ukazuje normalne.
Dnes sme boli na navsteve u kamosky. Boli tam Martinkini dvaja kamosi tak sa zahrali, lebo doma uz to bolo na porazenie.
27. říj 2009 v 15:30  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny a mne sa zda taky drobny...doktorka prizvukovala,polievky od 6.teho mesiac a ja som sa v duchu modlila aby nevygrckal polievku co mal k obedu :slight_smile:))
27. říj 2009 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
Aj mne to ukazuje blbo, na cely monitor!
ninny to som sa nebola, ze si sa stratila, len bolo dlho bez Teba! Sebko ma peknu vahu. Nam sa teplotka z ockovania ani neukazala, lebo som hned preventivne supla Nurofen a nemali sme nijaku!

zuzi pekna vaha a super s tou polievockou!
Ja som dnes skusala do mojho napchat mrkvicku, ale sa mi to nepodarilo, to by bolo dietatko do nejakej antireklamy, take ksichty hadzal!
Skusila som maleho nechat sameho obklopeneho hrackami, ale asi mi to nevyslo, lebo chudatko reve, ako keby ho tam z koze drali!! Tak musim za nim!
27. říj 2009 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ninny, Kubko so Sebkom majú nielenže rovnaký dátum narodenia, narodili sa v rovnakej nemocnici ale ešte aj miery majú rovnaké - Kubko vážil min. týždeň 5800 gr.
Dúfam že Sebko očkovanie zvládne resp. nebude mať teploty. My sme boli min. týžden na druhom a bolo tiež o.k.

Zuzi 427- odkedy a akú polievočku dávaš malému?

My máme spací vak z Tesca - za 7 Euro - maslový s hnedým mackom - super vec

Baby, mne Kubko posledný týždeň nevie večer zaspať :frowning2: :frowning2: - myslím že na vine je "zúbková sezóna". Pritom on my vždy pekne zaspal................ aj včera zaspal až po 22.00 :frowning2: :frowning2: aspoň že potom spínká do 4-5.00 hod. :frowning2: :frowning2: Len mi ho je lúto lebo je vidieť na nom že chce spinkať a nedá sa mu .................aj vy máte takéto problémy???
27. říj 2009 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek