• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Daniela my od zaciatku vecer zaspavame na rukach, ked uz na nom vidim, ze sa mu chce strasne spat, tak ho zabalim do vaku dam cicik a ked ani tak nemoze zaspinkat, tak ho hojdam na rukach a ked je na viac ako 3/4 zaspany, tak ho dam do postielky a zapnem mu zvonkohru, co som mu davala od 6 mesiaca v brusku a staci jeden krat natiahnut a spinka.
Majte sa!
27. říj 2009 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Danielko, máme stejný problém. Neznala jsem to, ale teď je to i u nás. Je jedno, jestli je to usnutí večer nebo přes den. Vždy s pláčem a problémy
27. říj 2009 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja sa vam ospravedlnujem za to rozhadzanie predoslej strany ale na vysvetlenie, otvorila som si konika zacala som citat a asi som klikla v okienku kde sa pise, aby som bola pripravena reagovat. medzitym sa zobudil matko a ked som ho nachovala som ho zobrala odgrgnut ze reku zatial docitam ale sa nudil a vrtel tak som mu dala blizsie klavesnicu a jemu sa strasne pacila (asi ta kombinacia ciernych klaves a bielych pismeniek) takze po nich buchal a teda pisal pismenka a potom to zrazu nejak zahadne odoslalo, som bola strasne prekvapena :grinning: :grinning: :grinning: takze asi nebude elektrikar ako sme si mysleli doteraz ale bude pracovat s PC :grinning: :grinning: :grinning:

no podobny problem so zaspavanim mame aj my v poslednom case. a matko sa este stale nepreorientoval na zimny cas takze musime kupat o 18,00 lebo uz je cely nervozny uplakany a mozme mu robit hocake opicky a davat hocake hracky. on si uz vie proste rozkazat :sweat_smile:
27. říj 2009 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jasimk - nám to začalo asi pred týždňom :frowning2: dovtedy zaspával v pohode, včera nakoniec zaspal v kočíku a potom sme ho preložili a spinkal do 5.00

Martinka - my sme cez deň v pohode - nič mu nie je a pekne spinká celý deň je kludný a neplače len večer je to hrôza :frowning2:
27. říj 2009 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás je problém usnutí. Ale asi to bude těmi zoubky. Ruku celou v puse, kouše, pláče. Když mu natřu dásínka Calgelem je to chvíli lepší, ale za chvíli zase. Takže na ten silikonový kartáček na zuby Calgel místo pasty, prst do pusy a pak po chvíli je to lepší a usíná.
27. říj 2009 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
cernobilka - mech Vam uz teplotky prejdu :wink:
alex - dakujeme za pozdrav od Matka :wink: :grinning:

My sme dnes boli v poradni, teda v cakarni, kde bolo pred nami strasne vela deti, hluk jak neviem kde, maly cely den nespal, bolelo ho brusko - zase po dlhom case :frowning2: - a ked konecne v kociku zaspal, tak som ho musela zobudit, lebo uz sme museli ist z domu...no katastrofa hotova. Tak som nas u mierne arogantnej sestricky preobjednala o tyzden, bo aj tak ma sopliky a podla mna by dietatko malo byt OK ked ho ockuju, na co mi sestra povedala, ze aj o tyzden bude vela deti a a ze doktorka ockuje aj soplikave deti... Baby, ja som sa tak straasne nevytocila ani nepamatam...normalne mi v aute od hnevu a od toho vsetkeho tieki slzy... To sa mi nestalo ani nepamatam. Takze u nas tak. :cry: Ale este ze som ho ockovat nedala, bo ma dnes taku koliku, ako davno nie. :frowning2: A ak by mal do toho este aj teploty...no neviem. A este mu idu podla mna aj zubky, je mrzuty, slinky mu uz tecu prudom riadnym a ak mal do teraz ruky v ustach, tak teraz ich vybera uz len kvoli ciciku. A aj kaka redsim. Tak som sa Vam vystazovala, dakujem. :wink:

Vas na poradnu objednavaju na konkretnu hodinu? Tot moja anketova otazka. :slight_smile:

alex - najlepsia na svete na mliecko je senovka grecka!!!! Naozaj. Skus niekde zohnat a cajik pi, pi, pi. :wink:
27. říj 2009 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Martinka - ja nemám zatiaľ nič na to takže čo mi odporúčaš ??? nepoznám ten silikonový kartáček
27. říj 2009 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
alex - kedze my sme po starom kupavali o cca 18.00 az 18.30, my teraz kupeme okolo 17.00, lebo fakt je tak sztrasne mrzuty a unaveny Teusko, ze neviem ako to poposuvame. Skusame nejako po kuskoch, ale zatial to moc nejde. :unamused:
27. říj 2009 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
lentilka nás objednáva na hodinu

Kubko tiež teraz viacej kaká - ach tie zuby celý život sú s nimi problémy :frowning2:
27. říj 2009 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny - aj Vam prajem, nech ste bez teplotky :wink:
danielka - vola sa to Prstacek, aspon ja som to kupila pod takym nazvom a mali to aj v detskom obchode, aj v specializovanej predajni, ze "Zdrave zuby" :wink:
27. říj 2009 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
lentilka - nevieš či to majú aj v lekárni? Keď Teuška okúpeš nejde potom hneď spať? Kubko už je tak nejak naučený :wink: , inak zmena času sa ho nedotkla
27. říj 2009 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
27. říj 2009 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
lentilka my sa do poradne nahlasime den vopred a bed sestricka, alebo doktorka povie, kedy meme prist a ked potrebujem doobeda, tak sa dohodnem na presnu hodinu a zoberie ma, aj kes su tam ini pacienti s cislom, este som nemala tak, ze by som musela cakat dlhsie ako 5 min.
27. říj 2009 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
danielka - ano to je on. Teusko sa okupe, napapa, chvilu mu trva kym odgrgne a potom ide hned buvat. Pod podmienkou, ze ho netrapai prdiky. :frowning2: :frowning2:
Z gelikov je vraj Calgel, co pisala martinka fajn a este aj nieco, co sa vola dentinox alebo tak nejak.
27. říj 2009 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
danielka - podla mna by to mohli mat aj v lekarni, alebo aspon objednat
jasimk, do kelu, ved to. Podla mna by sa malo do poradne objednavat na konkretnu hodinu. :unamused:
27. říj 2009 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naša Mudra má poradne v pondelok a utorok od 13. Teda po obednej pauze, keď už tam po chorých nieje ani stopy. Chodím k nej s dvomi deťmi a nikdy som nečakala dlhšie ako 10 min. Minule som ale potrebovala doobeda a ani som nevolala, len som tam prišla a keď Dr. vyšla von, lebo ona si volá pacientov , tak som jej vysvetlila čo a ako, že potrebujeme zaočkovať ale poobede cestujeme a hneď ma zobrala.
S calgelom mám naozaj len najlepšie skúsenosti.
My kúpeme stabilne okolo 18.00, lebo si to chcem v kľude užiť a okolo 19.00 malá spinká a potom príde na rad Tinka, dáme večeru, pohráme sa alebo si čítame, potom upraceme hračky a o 19.45 sa idú s tatom kúpkať. Okolo 20.00 ide spinkať a potom už máme kľud :wink:
27. říj 2009 v 19:56  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

my sme dnes využili pekný čas a boli sme doobeda vonku. Len po včerajšom daždi bolo ešte všetko mokré, tak sme sa akurát poprechádzali a zbehli do obchodu kúpiť mlieko. No a poobede sme boli zabehnúť nový kočík. Obstarala som si taký súrodenecký kočík, Ľubka ležká vzadu a Danielka vpredu sedká. Zatiaľ po prvej jazde to vyzerá dobre, je ľahký a ľahko sa aj ovláda. Čo sa týka dievčat, tak Danielka je z kočíka nadšená, lebo posledne už musela len bežkať a Ľubka vyjadrila svoju spokojnosť spánkom :slight_smile:
Najprv som ani neuvažovala o tomto kočíku, ale Danielka nastupuje od 1.11. do škôlky, ktorá je od nás vzdialená asi 20 - 25 minút rýchlou chôdzou, tak som sa musela takto zariadiť. Danielka by ešte takúto štreku neprešla a naviac sa ide stále popri hlavnej ceste, tak sa aj bojím ju nechať len tak na voľno. Takže ráno ju tam zavezie manžel a po obede (najprv bude chodiť len na pol dňa) pôjdem po ňu ja a vyspinká sa doma. No a od 1.1. by už mala chodiť na celý deň. Uvidíme ako to zvládne.

Lentilka - nás lekár objednáva na presný čas, zvyčajne tak okolo obeda, keď tam už nie sú choré detičky. Ale napríklad tam,kde chodí moja sestra, majú taký istý systém ako Tvoja doktorka. A s tým skorým kúpaním sa netráp, prispôsob sa Teuškovi, keď to jemu tak vyhovuje. Čím bude väčší a vydrží dlhší čas byť hore, tak sa ten režim aj lepšie upraví. :wink:
27. říj 2009 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
alex, som sa nasmiala, Maťko má talent :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: tiež mi občas Martinko sa naťahuje po klávesnici, ale ešte to odoslať nevie :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

lentilka, my chodíme do poradne vždy okolo 12:15 - oficiálne ich robí až od 13:00 ale keď sa doktor vráti z obeda, tak hneď začína a tým,že prídem prv, skôr sa aj vybavím a neni tam toľko detí. On mi potom aj povie,kedy mám prísť,resp. za koľko týždňov.

Martinko zatiaľ s presunom času problémy nemá, kúpeme ako predtým okolo 18:30 - 19:00, zhasnem veľkú lampu a zažnem malú, čo mu má naznačiť,že je čas spania, potom sa napapá, odgrgne, dostane dudu a mojkáčika, nachvíľku si k nemu ľahnem a keď vidím,že už si žmolí očká a ťahá mojkáča na seba, zachvíľku spinká. Dnes to bolo o 19:30, dá sa povedať,že o takom čase zaspáva všeobecne a nielen on ale aj tatino :grinning: :sweat_smile:
27. říj 2009 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Babky dakujem za info. :slight_smile: Zda sa mi cudne onjednat 15 deti na rovnaku hodinu a potom tam mam cakat dve hodky s malym babom... :unamused:
27. říj 2009 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Idem ja do sprchy a vynervovane kosti natiahnut. Dobru nocku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
27. říj 2009 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Danielko, já mám tento kartáček http://www.tupperware.cz/cps/rde/xchg/czsk/hs.xsl/896.html a je super. Dostala jsem ho od poradkyně, ale vím že ho prodávají i jiní výrobci. Calgel pomáhá, ale asi se to musí přežít.

Lentilko, nás dětská taktéž objednává na určitou hodinu.
27. říj 2009 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lentil nerob si vrásky. Ak sa s Dr. nedá normálne dohodnúť tak ju o mesiac môžeš zmeniť a máš vybavené.
27. říj 2009 ve 20:43  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
mne drobcek nejao nechce papkat za cely den papkal 2 krat a aj to vygrcal.teraz uz hajka sa normalne bojim co to ma byt :pensive:
27. říj 2009 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lovacka - hlavne kľud. Sleduj malinkého, ako bude spinkať, či mu náhodou nevybehne teplota, a ak by sa Ti ani zajtra nepozdával resp. by odmietal papať, tak choď radšej k lekárovi.
27. říj 2009 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
uz v noci malo papkal co sa mi nezdalo aj ked sa zobudil tak nechcel papkat len sa ku mne tulil.ale za cely den tak malo papal tak to sa mi nepaci.dufam ze nebud echorucky aj brusko ho dnes bolelo a k tomu zubky a nevedel zaspat za cely den spal cca hodinu v troch intervaloch :confounded: dufam ze zajtra bude lepsie
lenti u nas objednava dr na hodinu cakala som max 5 minut niekedy vobec necakam a babetka do roka su uprednostnovane.
baby kedy je ukonceny 6 mesiac?lebo maly sa nardil 5.6 a ja som myslela ze ukonceny 6 mesiac je 5.1 :sweat_smile: ale vraj to je 5.12
aj ja mam calgel ale neviem kam som ho dala :sweat_smile: demencia riadna u mna vladne a este som sa mala nieco opytat ale zabudla som :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
27. říj 2009 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovacka,siesty mesiac je v decembri..5.12..uz 6.12 zacinate siedmy..a co sa tyka papania,deti mozu odmietat papat ak ich bolia zubky,ale ako pise andreaber ak sa ti nezda chod k lekarovi,ale este skus jedno,ak vidis ze Filipka trapia zubky,tak mu skus data cipok..mozno bolest ustupi a bude sa vediet napapat,vtedy zbadas ci su to zubky..ak by to bola dajak viroza,tak ti jest nebude
27. říj 2009 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovacka-ty kojis?
27. říj 2009 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
europa ano kojim
panecky tak to uz aby som zacala zhanat recepty ved to uz zachvilocku budeme zacinat papat.ale pred tym musime este skontrolovat pecenove testy.cipok ani nemam len panadol sirup mam
27. říj 2009 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na dusenú mrkvu ani recept netreba :grinning: Ale nie, si robím srandu. Lovacka posleduj malého a ak sa to nebude meniť určite by som išla k lekárovi. Aj keby to malo byť pre nič.
27. říj 2009 ve 21:37  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovacka mozes skusit aj sirup,ale je predpoklad ze ho moze vygrckat..skus..,my uz papame dusenu mrkvicku a vyzivku z jablcka
27. říj 2009 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek