• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
mne sa ani verit nechce ako rychlo rastu drobcekovia nasi :sweat_smile: ved len teraz som tlacila na sale a uz budeme mat 5 mesiacov :grinning:
27. říj 2009 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
babule dakujem vam :wink: aj ked mam strach trosku som pokojnejsia
27. říj 2009 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovacka hlavne nestresuj moja..ked viem poradim,ja uz mam tretie
27. říj 2009 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
no teraz to je take o nicom lebo budem s drobcom sama cely tyzden den noc :stuck_out_tongue_closed_eyes: takze mam strach aj z ockovania ze ci nezateplotuje co s nim budem sama robit ak v noci bude horuckovat :pensive: ale dufam ze nejako to zvladneme
27. říj 2009 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovacka, ja som veru Maťkovi merala teplotu aj v noci,lebo po druhom očkovaní mu po sirupe neklesla, potom som mu dala čípok a už to išlo dolu, neboj to zvládneš :wink:
27. říj 2009 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovacka-hlavne nestresuj...
pytala som sa ci kojis,lebo nas maly ma ten isty problem,nechce papat,napina ho a obces aj to malo co spapa vygrcka,ale my sme na UM
dnes som to riesila s doktorkou a hovorila,ze mu mozu hlieny z hrdielka ked ich prehltne zatazit zaludok a preto nechce papat,nema Filipko hlieny alebo sopliky?
27. říj 2009 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
no musim si nakupit nejake lieky lebo ja mam len panadol sirup a nic viac tak asi by som sa mala pripravit ak nahodou zateplotkuje.on aj prve ockovanie teplotkoval ale len tak 37.8 max ale to bolo s panadolom pred a po ockovani.co ja viem ja mu sopliky poodsavam a nie je zase az tak zasopleny aby mu to malo stekat az do hrdielka no neviem fakt uvidim aka bude tato noc ci bude lepsie papat ale prsniky uz budem musiet poodsavat lebo po celom dni to nie je sranda
idem ja k nemu do postele
majte sa a dakujem vam
27. říj 2009 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babule, tak ako sa mi mate?

Lovacka neboj, tyzden prejde ako voda a manzel bude raz-dva naspat a Filipko je statocnym ten postrazi maminu a nebude chory,len aby si nebola z toho vsetkeho nervozna, levo to vedia babatka vycitit, neboj, bude vsetko v poho...

u nas teplotka klesla po sirupe, je pravda, ze cipok som mu neskusala dat a ved na co, ked sirupcek zabral, tak ten cipok mam v zalohe, keby nic nezaberalo, no dufam, ze k takej situacii nedojde
28. říj 2009 v 07:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
my sa dnes chystame do mesta, ideme vybavit uver na auticko. len matko nejak nezvycajne skoro vstal a tym padom aj skoro zaspal takze teraz musim pockat kym sa zobudi. a nejak sa mu nedalo zabuvat nervozny bol a mne sa taaaaaaaak chcelo este aspon hodinku driemkat. no ale co narobim :sweat_smile: dala som mu cicik a zabuval ako anjelik, tak som rada.

leuska - nas neobjednava, chodi sem detska len 3x do tyzdna poobede na 2 hodiny takze si to vies predstavit... hlavne v utorok je to katastrofa. na poslednu poradnu nas objednala na utorok, teda objednala = povedala aby sme prisli v utorok. aj ked si pamatam ze pri prvej navsteve este hovorila sestricka, ze chcu to spravit tak ze budu byvat poradne stvrtok tak som nechapala. no a bol tam kopec chorych deti. nastastie bolo pekne tak sme spravili okruznu jazdu po dedine a vratili sme sa o hodinu. este stale tam bol kopec deti tak sme cakali von bo som sa bala aby matko nieco nechytil. a ked sme sa ako posledni dostali na rad a zobudila som ho ze uz ideme dnu, tak sestricka, ze ci by sme nemohli prist vo stvrtok lebo nemaju vakcinu na ockovanie :angry: takze u nas to funguje aj takto.
a tu senovku som aj ja citala niekde len neviem ci ju zozeniem ale pokusim sa.

lovacka - snad to nebude nic vazne a filipko sa zase pekne rozpapa. a mliecko mas aspon do zasoby :wink:
28. říj 2009 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute baby, prave sme sa vratili s Nikolajkom z plavania, bol prvy raz...a stretli sme tam Natashku s malym Dominikom :slight_smile: :slight_smile: ma spoznala podla maleho, lebo takych mien vela neni
No Nikolajko bol celkom dobrucky, ale zase az tak sa mu to nepacilo...ked sme mali polohovat na chrbatiku, plackal, cucal mi ruku... tak to bolo tak pol na pol... a nakoniec mi baby zaspal v bazene :grinning: :grinning: :grinning: normalne zacal tak spavo mrncat, rucinu do pusy, a uz mal zavrete ocka...ho zobudilo az ked som ho vytiahla z vody, ze mu ostalo zima

zato Nashkin Dominik, ten bol teda hviezda kurzu :slight_smile: :slight_smile: ako rodeny plavec, kopkal nozkami a este sa aj smial... sikulko

k tej poradni: nas objednavaju na presnu hodinu, nikdy necakame... nastastie
28. říj 2009 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte.Chcela som sa spytat ci UM moze predpisat aj pediater a ci je to potom lacnejsie.Dakujem :wink:
28. říj 2009 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

po dlhšej odmlke za zasa ozývam :slight_smile:

chcela som sa aj spýtať, či je tu niekto, kto odložil alebo úplne odmietol očkovanie...ja som zatial odložila do 8 mesiacov ale chcela by som aspoň do roka :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Bash to je teda sila, že zaspal :grinning:

Lovacka skoré uzdravenie, nech sa Filipko čo najskôr rozpapá :slight_smile:

a všetkým teplotovým nech to čo najskôr klesne :wink:
28. říj 2009 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:
henessi, nam pediatricka predpisje UM A.R. kvoli refluxu a da sa predpisat aj HA, ak ma niekto z rodicov alergiu. Vyjde to tak o hodne lacnejsie.... Takmer o polovicu...
dadka, s tym ockovanim ti neporadim...
lovacka, drzim palce, aby sa to s filipkom dalao opat do poriadku....
pozdravujem vsetky maminky aj babatka....
a este, nas na poradnu tiez objednavaju na hodinu....
28. říj 2009 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem vam ze na nas tak myslite :wink: v noci papkal pomenej ale castejsie a vstal o 7 a potom papal az o 12 tej :pensive: a to sme boli aj plavat ze som si myslela ze to spapa aj mna po plavani a on si len parkrat potiahol a ked uz mliecko slo samo ze az striekalo tak vtedy prestal :stuck_out_tongue_closed_eyes: teraz hajka tak dufam ze ked vstane tak budeme papkat dala som si aj co to sladke aby bolo aj mliecko sladsie :grinning: inac ja si myslim aj to ez on nevie papat nad ramec niektore babetka papaju kym je mliecko u nas moze aj striekat ked nechce alebo ze ma dost tak sa na didu ani nepozrie :grinning:
katy chodite este plavat?
28. říj 2009 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute, vcera som tu nebola a co ste toho popisali :sweat_smile:
vecer docitam
inak sme boli vcera na vylete v BA, pochodili sme Ikeu a kupili sme malej toho hrocha co ma aj Anicka janoko, ma ho vo fotkach na FB a strasne sa mi pacil, Terezka ho uvidela uz z kocika v regale, lebo odtial trcal a zacala sa na neho skerit, a potom sme jej ho dali a vyzeralo to ze vozime hrocha v kociku, lebo Terezku pod nim nebolo vidno :grinning: som necakal ze to bude taka laska na prvy pohlad :sweat_smile:
28. říj 2009 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kočky,
co je tu nove? ako sa mate? :slight_smile:

musim sa vam pochvalit, mam ohromnu radost, lebo Damiánko sa dnes otocil prvykrat sam na brusko /uz som sa obavala, ze kedy konecne, ved v utorok ma 5 mesiacov/ !!! takze je to super :wink:

inac moj drahy dovliekol zvonku nejaku chripku, potom som ju chytila ja, chvalabohu bez teploty, len sa bojim, aby to nechytil odo mna Damianko... :frowning2: hlavne nech nemame ziadne teploty. este ho kojim, ale to asi nezarucuje, ze mi nemoze ochoriet, ved som s nim cely den...
drzte nam palce.

a zelam krasny dnik...
28. říj 2009 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka212,

my sme z tych, ktorych zatial neockovali a chcela by som to este odlozit ...
a preco to odkladas ty? mas zle skusenosti?

kočky, nemozem si dat ziadny liek, pokial kojim? ani len panadol, coldrex, nic? ach jaj, dufam, ze mi chrobacik neochorie... ved nevie povedat, co mu je... ani len odsavacku na hlieny neviem pouzit...
28. říj 2009 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
kati ja si len paralen 500 davam ked mi nie je dobre, to mi este v porodnici poradili. ine lieky som este nepozerala... my sme minule pouzili odsavacku na vysavac, sme z toho boli vyklepani viac ako mala, ta sa smiala :grinning:
28. říj 2009 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasminet :grinning:
no, my mame taku obycajnu, a vobec neviem, ako ju pouzit...
a snad nebude treba...

ja si davam denne stavu z 2 citronov a pijem caj proti prechladnutiu, uz sa citim lepsie. tak uvidim, co malicky...

jasminet, to poznam, ked mame urobit prvykrat nieco... ako ked som prvykrat strihala malickemu nechtiky, zavdzala mu rektalnu rurku alebo merala teplotu... :wink: tiez mi nebolo vsetko jedno...
28. říj 2009 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kati no mám zlé skúsenosti, Maťko mával horúčky cez 40 stupňov a obávam sa aj o Danielku :stuck_out_tongue_closed_eyes: (o ňu sa bojím ešte viac ako o malého, ona je taká krehkejšia) a čítala som si hocijaké vedlajšie účinky vakcíny a čo všetko obsahuje, tak mi je z toho zle :stuck_out_tongue_closed_eyes:
a panadol si môžeš občas dať :slight_smile: alebo sa aj spýtaj v lekárni čo ešte...
28. říj 2009 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka, uuufff, to su ozaj vysoke teploty... :frowning2: ach jaj, najradsej by som sa tomu vyhla. ale dokedy sa to da posuvat...
28. říj 2009 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kati no neviem, ja by som chcela až tak po roku...moja detská je úplne super v tomto, ona nerada očkuje a keĎ som jej spomenula, či sa nedá očkovanie odložiť tak povedala hneď že jasné napíšeme, že ešte nemá zahojenú chrastičku a potom sa uvidí :slight_smile: aj malého som chcela dať očkovať asi proti všetkému, tak ma vtedy odhovorila a som rada :slight_smile:
28. říj 2009 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka, nasa sa nas uz viackrat pytala. ci uz moze. neurologicka uz dovolila, ale ja nemam z toho dobry pocit...
28. říj 2009 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja rozhodne počkám...tiež nemám z toho dobrý pocit, hlavne keď má krpatá stále nejaké zdrav. problémy :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. říj 2009 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
inac k tym ockovaniam sa chcem opytat ani tbc ste este ndavali co sa robi v porodnici?ja tiez neviem co si mysliet o tych ockovaniach aj ked najednej strane to ma pomoct a na druhej to moze uskodit :frowning2: ja som pocula ze velmi zalezi d toho odkial su vakciny.lebo u nas sa pouzivaju aj z ukrajiny a ze na tie maju deti take zle reakcie :pensive:
28. říj 2009 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
moja má tbc
28. říj 2009 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
sa pytam len preto lebo ze je teraz strasne vela ludi chorich na tbc :sweat_smile:
28. říj 2009 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
my tiez tbc mame, nemali sme ziadnu reakciu...
28. říj 2009 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda ockovanie proti tbc, som chcela povedat...
28. říj 2009 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! Ja som dnes menila gynekológa. Nie že by som bola nejako nespokojná ale moja známa gyn., ´ktorá mi odrodila obe deti si otvorila ambulanciu tak budem chodiť k nej. Som rada, lebo s ňou mám len tie najlepšie skúsenosti. A prišiel mi ten spací vak tak som sa z neho vytešovala a naša starká hneď zasiahla, že ten platí ona, lebo je krásny a keď kúpila jednej vnučke, kúpi aj druhej :slight_smile: Teraz MM kuká futbal, Sonička už spí. Ešte musíme spacifikovať Martinku a môžem žehliť.
28. říj 2009 v 18:40  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek