• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Jen rychle se hlásím, než mě Kryštof zase odvolá. Bude chtít jíst, tak musím udělat "kašičku".

Byli jsme na to ultrazvuku. Vypadá to "dobře". vypádá to, že po Alešovi zdědil "špatný" tvar žaludku a proto má větší nároky na tu záklopku, kterou nemá. Pan doktor si myslí, že to bude ten problém, že to nebude alergie apod. Ukáže se v pátek, zda do té doby přibere. Podle naší váhy, to zatím nevypada. :unamused:
9. čer 2009 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute.
Tak aj som dnes bola na poradni.Monitor ukazal jednu kontrakciu.Inak nic hlavicka je stale hore otvorena nie som.Na porod to nevypada. :frowning2: Ja sa snad nedockam.
9. čer 2009 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte... tak sa k Vám pridalo ďalšie júnovčiatko: Volám sa Riško, narodil som sa 05.06.2009 o 7:10, vážim 3850 g a meriam 52 cm...
9. čer 2009 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
martinka, neboj všetko bude dobré.. a inak ako sa mate?

vachovka, čo bojíš.. ani ja sa ešte necítim na pôrod.. a to mám termín o 9 dní skôr ako ty :grinning:

tweety.. blahoželáám k bábätku :slight_smile:
9. čer 2009 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holčičky! :wink:
Marti, tak aspoň že to vypadá takhle. Snad Kryštůfek aspoň trošku přibere. :wink:
Gratuluju Macince a Tweety k miminkám :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Vachovko, Ninny, nebojte to uteče ani nebudete vědět jak. :wink:
9. čer 2009 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monro, som zvedavá kedy :slight_smile: ako sa máte?
9. čer 2009 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, mne tiež prvý pôrod vyvolávali - a nemuseli - dohodla som sa s dr. na deň termínu, už som aj tak bola dlhšie otvorená (tak ako teraz). Dala mi vyvolávačku okolo 9.30, po 11.00 mi začali bolesti a 13.20 sa Sofi narodila........najhoršie na celom pôrode bolo zašívanie - museli ma nastrihnúť, lebo malej sa zasekla ručička.... bodaj by aj tento druhý pôrod bol aspoň taký rýchly :slight_smile:
9. čer 2009 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
daniela, ahojky.. ako sa maš? :slight_smile:
9. čer 2009 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
daniela, aj prvý krát si rodila v TT? U kt. Dr.?
9. čer 2009 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte dievcata..tak nemocnica nehrozi,vobec som neni otvorena a pritom som sa uz tak moooc tesila,ze pojdem...novopecenym maminkam gratulujem,nech sa im dobre vodi

ninny tusim som bosorka,teda tak trochu nie?
9. čer 2009 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nič moc....... čakám tak ako ty.... a teraz ma ešte aj bolí žalúdok... ale moja chyba už dva dni šom mala chuť na vyprážaný karfiol tak dnes som ho urobila a riadne som sa "nažrala".......... inak nič nové - každé ráno grcanie a každý večer poslíčkovia - takže už by som aj išla.......keď do piatku nič som zvedavá čo bude na poradni...
a ty ako sa máš?
9. čer 2009 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
daniela29..ja som mala oba porody vyvolavane a pri oboch mi aj pustili plodovu vodu,a boli fakt rychle
9. čer 2009 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
daniela, každé ráno grcaš, prečo?:(
no u mňa všetko v pohodičke... cez deň ani neviem, že som tehotná... len som strašne unavená v poslednej dobe.. a večer mávam dosť silných poslíčkov, a hrozne ma pri tom bolia kríže..
aj ja som zvedavá čo mi povedia v piatok.. ideš tak ako minule.. až okolo pol dvanástej? Ja neviem ako ísť... minule som tam strávila 4 hodky... po tom už ale nejako netúžim...

devota, bosorka, prečo? :grinning:
9. čer 2009 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
daniela, každé ráno grcaš, prečo?:(
no u mňa všetko v pohodičke... cez deň ani neviem, že som tehotná... len som strašne unavená v poslednej dobe.. a večer mávam dosť silných poslíčkov, a hrozne ma pri tom bolia kríže..
aj ja som zvedavá čo mi povedia v piatok.. ideš tak ako minule.. až okolo pol dvanástej? Ja neviem ako ísť... minule som tam strávila 4 hodky... po tom už ale nejako netúžim...

devita, bosorka, prečo? :grinning:
9. čer 2009 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
heh, no nakoniec mi to poslalo 2 krát.. myslela som, že som to stihla opraviť... kedže som si všimla že som devitke skomolila meno.. tak som to stopla.. no nepomohlo :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. čer 2009 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny ved minule som ti pisala ze cez niekoho tu bol odkaz ze majinka porodila a bola to macinka,tak som jej to asi privolala,ci sa mi zase pletu nicky? :grinning: :grinning: :grinning:
9. čer 2009 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny a to moje meno???s tym sa vobec netrap..skriatkovia su ,boli aj budu
9. čer 2009 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
NInny, neviem prečo grcám každé ráno - už mám odgrcaných 9 mesiacov tak už by aj stačilo.... aj pri Sofinke som grcala celé tehotenstvo... v piatok pôjdem okolo pol dvanástej, dvanástej - minule som tam strávila 20 min..........inak o.k.

Devita, aj mne pustili pri vyvolávanom pôrode plodovú vodu...
9. čer 2009 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ze to nebolo zle,ked bol takto spusteny porod,ono urcite si bola asi aj ty aspon na kusok otvorena..len sa to dokonalo
9. čer 2009 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
devita, bola som otvorená aspoň 3 týždne pred vyvolaním.... 2-3 cm.
Aj teraz mi už 3 týždne hovoria že som otvorená na 2 cm.
9. čer 2009 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj som si danielka myslela..ja som bola v oboch pripadoch len na 1cm
9. čer 2009 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre babulky piste si,ja vas vecer zase navstivim..idem si trochu lazikat
9. čer 2009 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
čaute, zadělala jsem na domácí třešňovou marmeládu tak mám chvilku volna :slight_smile:
http://www.novinky.cz/zena/deti/170890-na-trhu-je-tehotensky-test-kterym-si-zeny-mohou-samy-urcit-pohlavi-ditete.html
to je pokrok, co?
9. čer 2009 v 16:27  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte zienky, :slight_smile:

misakri - velmi velmi sa s Vami tesim, ze Danielkovi je lepsie! :dizzy_face: :dizzy_face:

Martinka - drzim palce, aby Krystof do piatku pribral. Je to ale velky bojovnik, to uz nam vsetkym ukazal. :dizzy_face: :dizzy_face:

Adelka vitajte doma, aka bola prva noc s Martinkom? :dizzy_face:

Vsetkym novym maminkam gratulirujem :slight_smile: :slight_smile:

Nejak tu viazne debata, som zvedava, ked uz nebudeme ziadna 2 v 1, ako sa to tu "rozkeca". :grinning: :wink:

My s malinkym Trpaslickom sa mame fajn, len nas dost trapi brusko...niekedy aj par hodin... :frowning2: :frowning2: Uz som aj plakala s nim, my uz sme naozaj vsetko vyskusali...a pomaha najviac rurka, ktora sa nema casto... V pondelok o tyzden ideme do poradne a v stredu na sono oblicky, bo ked muho robili v porodnici, nieco sa im nezdalo s kanalikom v lavej oblicke...ja dufam (ine ani nepripustam), ze sa to upravilo.
No a vo velkom sa uz aj kocikujeme, zatial na terase, lebo je tu zavetrie a nech sa netrepeme zbytocne este po prachu a smogu... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

No a este som sa Vas, maminky, chcela spytat, ci aj Vam ide just vsetko zakazane na chut? Ja uz nejem "skoro nic", bo kvoli tym kolikam, prisla som napr. na to, ze ho brusko bolelo aj z caju pre kojacie matky... :unamused: Jaj a ked vidim vsetko to ovocie a zeleninu... :frowning2: nejako to musim vydrzat, co uz.
9. čer 2009 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
devita, jaj.. hej, pravdu maš.. ma to nenapadlo :grinning:
9. čer 2009 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute baby, zasa sa raz po dlhom obdobi "iba citania" odhodlavam napisat... mali sme velmi tazke obdobie tak som ani nemala chut :frowning2:
velmi vsetkym maminkam balhozelam a drzim palce ich babetkam, je celkom mily pocit, ked s vzdy prvu kuknem tabulku a tam pribudaju ruzove a modre kolonky a malinke tvaricky vykukaju :slight_smile: :slight_smile:
marti este raz: velice drzim krystofkovi palce!!!
a myslim na vsetky cakatelky, som na tom podobne... aj sa bojim, aj sa neviem dockat uz
vachovka, mam termin ked ty, a tiez mi dnes na poradni povedali ze krcok drzi jak hluchy dvere :frowning2:
len moj maly uz pred tyzdnom mal 3600 gramov, tak neviem, jak ho dostanem von ... co uz, je po tatinkovi
9. čer 2009 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky

kto je novy na svete?

lentilka - prve tyzdne kojenia si pamatam....moj jedalny listok sa skladal s maslom chleba a bielej kavy, na obed nejaka zapraskova polievka, jeden hroznovy cukor a fenyklovy caj...a vecer chleba s maslom a teple mlieko....To som mohla akonahle som co i len ochutnala nieco "hriesne" uz bolo zle a nespali sme ani cez den ani v noci....potom postupne som zacala kura ale len z polievky uvarene, neskor upecene ale bez stipky soli ci korenia alebo vegety....iba take .....a zvykla som si na to ....
9. čer 2009 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky tak som sa dostala az teraz trrosku pokonikovat :dizzy_face: mala som tu nejake resty co ma tu cakali kedze sme tak narychlo utekali do porodky...ale cely den som si pomalicky nieco robila, dokonca ma zatial ani na spanok neberie, lebo Terezka v noci spala jak dudok, aj som ju musela aspon raz zobudit
malinka je stale taka poslusna, len sa jej nechce tahat z jedneho prsa lebo mi to z jedneho pomalsie tecie mliecko a to druhe jej moc nestaci, tak musim este trosku dokrmovat, ale uz sa to spusta...ved mam mlieko len od vcera...
chcela som pridat nejake fotky, ale zabudla som si vcera u nasich aj fotak aj mobil kde mam vsetky fotky :grinning: asi tehu demencia pretrvava hehe :slight_smile:

ja si vas chcem konecne precitat, co je tu nove, lebo nemam ani na co reagovat :frowning2: len som zbezne pozrela nove maminky a stihla som precitat ze misakrin malinky uz je v poriadku tak to som rada :slight_smile:

zajtra k nam pride doktorka ze kukne na malu a jak kojim, tak mam tremu :sweat_smile:

no zatial papa
9. čer 2009 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
narciska, ako ty robievas zapraskove polievky? :slight_smile:
9. čer 2009 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzec, ahojky :slight_smile: maš super, že maš doma takého anjelika :wink: len nech jej to vydrží.. a s akým "mliečkom" dokrmuješ?
9. čer 2009 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek