• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
chtěla :dizzy_face: a to jsem doma zatím je 3/4 roku :sweat_smile:
29. říj 2009 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
dad, ty jsi taková šikulka, poradíš mi, jak je to s tím facebookem?! Máme tam nějakou diskuzi, jestli si matně vzpomínám, nebo něco takového, ne?! Já tam teda účet nemám založený, ale ráda se k vám přidám :sweat_smile:
29. říj 2009 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám ale pech, když se sem jednou za uher na chvilku dostanu, tak tu skončím sama :grinning: No, snad budu mít příště štěstí, dad, kdyžtak mi prosím radši napiš do IP, protože bych to nemusela v diskuzi najít :dizzy_face: Děkuju moc. HOlky mějte se i s mimískama krásně, opatrujte je i sebe a užívejte si. Páček já a Emminka :dizzy_face:
29. říj 2009 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky.
konecne som si nasla dnes trosku casu ale mame doma strasny bordelik tak musim sa do niecoho pustit. uz som dala prat matkove veci a prihodila som aj hrubsi spaci vak bo dnes v noci sa mi zdalo, ze sme mali zimu a mal uplne ladove rucky ked som ho v noci kojila. ma to hroooozne chladilo na bruchu :grinning:

lovacka mna napadlo, ze ked nechce teraz velmo papat ci to nemoze byt z toho lebo som pisala annag - to je ta laktacna poradkyna tu na konikovi kvoli tomu nasmu nestastnemu priberaniu. a ona mi okrem ineho napisala aj toto:
Mliečko je stále rovnaké, laktóza - mliečny cukor je rovnako obsiahnutý v prednom i zadnom mliečku. No mliečko sedimentuje - rovnako ako kravské mlieko - tuk sa usádza po bokoch mliekovodov. Bábo v úvode dojčenia vytiahne ľahké mliečko - teda to známe predné a až potom vytiahne i tuk - zadné mliečko. Je to ako keď pije šťavu z pohára slamkou - najskôr vytiahneš ľahšiu časť, husté sa usádza na spodku a stenách pohára, vytiahneš to až v závere. AK sa mliečka tvorí veľa, bábo vypije to ľahké, zaplní si žalúdok a k zadnému sa nedostane. Alebo takisto pije len ľahké - ak papá hltavo, resp. ak sa vyrušuje alebo má záhu .... a mamička ho pri opätovnom dožadovaní prsníka nepriloží k pôvodnému, ale predčasne hneď k druhému prsníku .Preto ak bábo papá z x príčin častejšie , je vhodné mu do cca 2 hodín ponúkať rovnaký prsník. Okrem toho, že bábo pije predné mliečko, si mamička dojčením s príliš skorým striedaním prsníkov vytvára nadprodukciu.

Ak bábo pije viac predného mliečka, mliečko prechádza tráviacim traktom príliš rýchlo, nestíha sa stráviť dobre, nestrávená laktóza naberá v tenkom čreve veľa vody - stolica je riedka, dráždi črevo, v hrubom čreve sa laktóza rozkladá na plyny, ktoré spôsobujú záhu, plynnatosť, koliky, zelenú stolicu, .... Tento stav nesprávne u nás vyhodnocujú ako intolerancia laktózy -pričom nejde o intoleranciu, stačí upraviť dojčenie. AK bábo pije i zadné mliečko a teda i veľa tuku, tak sa trávenie spomaľuje a laktóza sa stíha stráviť. Dojčatá produkujú enzým laktázu, táto schopnosť sa vytráca až po odstavení u niektorých ľudí ...

kazdopadne vysledok vsetkych nasich problemov bol, ze: mala som výraznú nadprodukciu a preto i menej priberal - toto je chyba pediatričiek - nezaujímajú sa o to, prečo bábo nepriberá, aj keď má mamička veľa mliečka - nepriberal, lebo nedopíjal prsník, pil veľa predného mliečka, mával koliky. Z takýchto naliatych prsníkov sa chvalabohu skôr či neskôr satnú normálne - ak sa dlhšie prsníky dobre nevyprázdňujú, začne sa v nich hromadiť inhibítor, ktorý laktáciu tlmí - a zrazu, doslova z večera do rána je mliečka akurát - to sa stalo aj mne.

som sa vam to sem rozhodla dat lebo ja som sa dozvedela niekolko novych veci a podla mna celkom uzitocnych. a tiez aby ste sa nestrachovali ako ja, ze zrazu nemate mliecko :wink:
29. říj 2009 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
alex

som rada ze Ti annag pomohla vravela som ze ona na to pride kde je pes zakopany a si zober, ze kolko mamiciek vzdalo dojcenie lebo sa balo ze maju slabe mlieko - co neexistuje - alebo ze malo pribera....vzdy je to o technike treba sa len poradit s clovekom ktory sa tomu naozaj intenzivne venuje. Ja uz som jednou rujou zarabala UM a vdaka nej plne dojcim a to ti poviem ze s prsicok mi nesla skoro ani kvapka
29. říj 2009 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: nie rujou ale rukou :grinning:
29. říj 2009 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Specialne pre BASH

toto mi poslal dnes manzel zo slovami: " Myslim, ze nikolajkovi bolo v bazene pohodlnejsie"
http://free.zoznam.sk/video/Slofik-v-kupelni
29. říj 2009 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

Len chcem pozdraviť všetky maminky a miminka.. :slight_smile:

My sme OK, len maminka nejako nemá čas čítať a písať.. ale ja to časom doženiem :grinning:

Pekný deň prajeme... :wink:
29. říj 2009 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes o 15.15 ideme na nožičky - tak dáme vedieť ako sme dopadli......sme vôbec nebalili na široko všetko bolo v 1. mesiaci o.k. tak dúfam aj teraz
29. říj 2009 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

dlhsie som to nebola, vsetky vas pozdravujem.

alex, bavite sa o mliecku, mam aj ja jednu mlieckovu otazku. totiz, uz dlhsie mam pocit, ze malemu moje mlieko nestaci. nie je to len pocit, po papani casto place, papa velmi casto, aj kazde 2 h, viac ako ked bol novorodenec. okrem toho sa v noci velmi casto budi a ked ho prilozim, uplne hlta.

nemyslim, ze je to nejaka kratkodoba laktacna kriza, tu sme mali a prekonali, proste mam skor dojem, ze by uz potreboval aj nieco ine. cakam uz na 6. mesiac ako na spasenie, xcem uz velmi dokrmovat, nech uz to moje mliecko je iba tak na mojkanie, ale nech ho uz primarne nezivi.

no a tot moja otazka...myslite, ze by som mala do toho 6.mesiaca zacat prikrmovat? dnes somu mu 1x skusila dat UM po mojom nakojeni vypil 100 ml a teraz je spokojny.

fakt neviem. vydrzat ci dokrmovat? pribera stale, s tym nie je problem, ma uz okolo 7,5 kg.
29. říj 2009 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
alex dakujem ti :wink:
ja malemu davam pit z jedneho prsnika aj 2-3 x ked malo papka ale ja si myslim ze u mna je aj to problem ze mne mliecko doslova strieka a to som si myslela ze sa casom upravy.ked roztaha didu tak zacne striekat asi to predne mlieko a on chudatko ma co robit aby stihal papat a hltat a nezadusit sa :pensive: mozno aj to mu sposobuje tie koliky ale co mam robit mam odsat predne mlieko a dat mu len to zadne?ale to sa bojim aby mu to potom stacilo ved aj od smadu a tak
29. říj 2009 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka tak mu davaj po kojeni este UM ale ja by som asi pockala s dokrmovanim.predsa len doteraz bol cisto na materskom mliecku a tie crievka sa musia poriadne pripravit na tuhu stravu.ja by som zacala dokrmovat UM a potom mozno zaciatkom 6 mesiaca mozes zacat skusit stavicky a kasicky a tak.
my mame opacny problem u nas drobec nema pocit hladu :frowning2: papa tak max 2 x za den vecer siel spat hladny vstal o 11 tej a potm asi o 3 hodky ale to nepopapal vela to si len cucol a zaspinkal :confounded: som zvedava co bude na poradni ideme 4.11.sice nezda sa mi zeby chudol lebo zase ma aj na nozkach faldiky ale zase tucnucky ani baculaty nie je.on je take chudsie babo
29. říj 2009 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
viete co nechapem? mne maly pije aj kazdu hodinu mrnka velmi casto ce z noc sa budi aj 6x vazi 5800g a mne este nikto nepovedal aby som prikrmovala alebo dala UM ani laktacna ani doktorka obidve povedali ze je vsetko ok pokial je zlta stolica ma aspon 5 pocikanych plienok vraj mlieko staci ze to ze niektore deti su narocne a potrebuju pit aj 6x za noc je uz raz tak.
29. říj 2009 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovacka
presne ako pises odsat predne a dat zadne skus to
29. říj 2009 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovacka, hmm, a doteraz papaval viac? zaujimave je to. mozno ma len take obdobie, ale urcite to povedz Dr.

natash, no vidis, tak je to asi jasne. ale zasa simco mava zelenu hlienovu stolicu dost casto, tak uz fakt neviem. s tym vstavanim je to u nas teraz fakt dost na nervy, do svojich 3, 5 mesiacov spaval ukazkovo a teraz sa budi aj 5-6 x a ja uz nevladzem. budi sa do takeho divnheo polospanku a placu.najradsje by som mu vecer dala nejaku super hustu kasu, nech ho to zasyti.

jaaaj, uz nech je december, nas 6.mesiac a nech uz prikrmujeme!
29. říj 2009 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
CAfte babule, ako sa mi mate v tomto pocasi, dnes ma bola pozriet jasimk, fakt inak Lukino je strasne zlatucky, boli v meste u doktora na nozicky, vsak poviem sama, ked sem pride :slight_smile:

inak bambulka, jednoznacne sa opytaj na tvoj problem pediatricky, ved pekne vazi, no ale ked sa ta v noci budi, ze placka, ktovie, mozno si uz pyta daco viac a je zvedavy, ze co mas pre neho pripravene naviac, nielen to mliecko, mozno po tvojom mliecko potrebuje este nejaky ten bonbonik, co ho upokoji, pri tom kojeni sa mi zda, akoby sa tie nase deturence niekedy poriadne nadreli :cry:
29. říj 2009 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
boli sme dnes na kontrole po stiepeni proti tuberkuloze, co mu minuly tyzden hnis vytlacali, tak to ma pekne a chrasticka by my mala odpadnut kazdym dnom, a uz sa moze ockovat, ved nas aj ca preockovanie a poradna 4.11. co sa aj bojim, no len nech to stiepenie ma co najskor za sebou
29. říj 2009 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
alber,

neviem veru, co mu v noci je. musim to povedat Dr, minule som to uz spominala, vtedy ho poslala na usne, ci nema zapalane usko, ale nic take. skor mi to pripada take psychologicke, ale fyziologicke, mozno potrebuje vela mamkinho objatia. neviem.

takze vy radite dokrmovat UM do 6.mesiaca a potom prikrmovat? nemam to vydrzat bez UM?
29. říj 2009 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ak je stolica zelena mozu to byt dve veci bud je hladny ale to by rucal ako tur alebo vypije prilis vela predneho to je problem a treb upravit dojcenie. taktiez ak je zelena stolica moze to byt alergia na BKM opytat sa lekarky ale nie takej ktora hned povie je hladny a strci do ruky UM :angry: take by som hnala
29. říj 2009 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale inak ked uz pediatricky nevedia pomoct a poradit, tak ako si mame pomoct, no ja si len myslim, ze Simonko ma len take obdobie, a skusila by som vydrzat na tvojom mliecku, no ale zase, keby som videla ako placka, tak ta viem aj pochopit, ze mu chces dat UM, ako dlho kojis? a len z jedneho prsnika?
29. říj 2009 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
s natashkou suhlasim, take pediatricky by som aj ja hnala
29. říj 2009 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
zelena stolica mze byt z predneho mliecka.ak vypije len predne mliecko a k zadnemu sa nedostane aj preto moze byt hladny.Filipko kaka 1-2x do tyzdna vacsinou v stredu a nedelu.tento tyzden sa to posunulo a kakal az dnes rano aj to strasne malinko.takze podla mna ak by papal len predne mliecko tak by mal zelenu stolicu
no a ked odsajem predne mlieko potom nebude smadny?ci mu davat potom este cajik?ja som uz chora aj teraz poobede horko tazko zapsal a vstal s neuveritelnym placom :pensive:
29. říj 2009 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovi, vsak skus mu dat castejsie papat, mozno je len hlady
29. říj 2009 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
a pozrela som si fotky Filipka, no ale ten je uzasne krasny, a riadny chlapik :wink:
29. říj 2009 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
praveze on nechce papat
vobec sa neprisaje odtrhava sa jemu staci raz max 2 x denne papat :frowning2: uz neviem co mam robit :pensive:
29. říj 2009 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovacka, ja by som dala aj predne aj zadne.

simco kaka kazdy den, min raz, niekedy aj 2 k, ked nekaka, boli ho brusko vecer. co je ale super, uz nie sme na ziadnych probiotikach a kakame bez problemov. taka som rada. trapili sme sa s tym takmer 4 mesiace.

ok, baby, diky za rady, skusim este vydrzat bez UM a ked to bude neusnosne, tak dam 1 davku denne.

pa zatial
29. říj 2009 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
inac musim sa pochvalit ked poviem Filipkovi pomojkaj maminku tak ma chyti okolo krku a silno sa prituly :dizzy_face:
29. říj 2009 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
albertine dakujeme.si pzoerala na facebooku ci tu?
29. říj 2009 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovacka takze on papa 2x denne a vravis ze mu staci, to znamena ze neplace od hladu a pribera? lebo su babatka ktorym naozaj staci dva krat denne. a co ti povedala na bruskobolenie lekarka? mozno si to tu uz pisala ale nestiham citat
29. říj 2009 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
Tak ako pisala albertine, tak sme dnes boli na klbikoch a vsetko je v poriadku i ked sme nemali vobec siroke balenie a na kontrolu uz nemusime chodit.
Ked tu rozoberate kojenie, Lukasko papava kazde 2 hodinky cez den, len ako to bolo v tom clanku od alex, ked je do tych 2 hodin nespokojny, tak mu davam z toho isteho papkat a az po 2 hodinach naciname druhy. Myslim si, ze mu to tak staci, lebo vie aj cez den spinkat aj vyse 3 hodinky a v noci je to ako kedy, niekedy potiahne aj 6 hodin v kuse a niekedy si to rozlozi ale zatial sme castejsie ako 3x za noc neboli hore, ale co nieje moze byt, lebo starsi mal rekord v noci 12x sa zobudit! Ale co uz aj take sa stava!
Dnes mame taky rozhadzany den, rano sme hned isli k rodicom, tam som ho nechala na starosti starkemu, s mamou sme obehli obchody, prideme naspat, babo krasne hajalo a potiahol skoro 3 hodiny, az som ho musela zobudit, lebo ortoped ma vyhradeny cas pre deticky medzi 13-14 hod.potom sme boli pozriet albertine, ale Danusko hajal, zdrzali sme sa len pol hodinky, boli sme zobrat tatina do roboty a teraz som Vas musela docitat a Lukas mi spi na jednej ruke, lebo som ho bola uz 2x polozit, ale zakazdym sa mi zobudil. Od vcera ma taku maniu, ze sa zo spanku strhne a zacne velmi plackat a aj v noci, co doteraz vobec nerobil, ale ved co by sme chceli, ako sa vravi, kazde 3 tyzdne su uplne ine.
No nejako som sa rozpisala a aj sa ospravedlnujem za chyby, ale pisem jednou rukou.
bambulka nam Dr na poradni povedala, ze drobec ma dobru vahu (6640g) a mozem mu zacat varit polievocky zo vsetkej korenovej zeleninky a o 2 tyzdne pridat aj masko a 23.11. sa mame prist ukazat, kolko priberie. Pred vcerom som udusila mrkcicku, roztlacila a skusala mu dat, ale nechcel, ale na druhy den som v plienke videla, ze sa mi podarilo nieco do neho natlacit. No ale druhy krat som to neskusala. Dnes mu dal pre zmenu starsi syn velku kukuricnu chrumku a to bola zabava sa pozerat, ako sa snazil si ju napchat do ustociek, no omaltovany bol cely!
No to by stacilo, lebo budete nadavat!
Drzte sa!
29. říj 2009 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek