• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Ahojte maminky!
Chcem Vas pozdravit aj Vase sikovne babatka...kazda pisete co uz Vasi drobci dokazu.Nas Simonko je asi z tych lenivsich,lebo este stale sa nepretaca z chrbatika na brusko,ale co uz...nevadi...

Chcela by som sa opytat maminiek,ktorych babatka su na UM,kolko za den spapaju,lebo tomu nasmu drobcovi teraz nejako nechuti a malo papa a pritom ho stale napina na vracanie.
Dakujem.
Prajem drobcom vela zdravia a vam stastnym,ktore kojite este vela mliecka...
29. říj 2009 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
europa, moja je na UM od narodenia a spapa priemerne 700 ml denne, raz viac, raz menej, ale priemerne to takto vychadza.... Mala 7160g.
29. říj 2009 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, takže kontrola nožičiek dopadla dobre - máme prísť na kontrolu keď bude mať Kubko 3 roky - všetko je o.k. a vôbec sme nebalili na široko

europa - my sme na UM od 2. mesiaca - Kubko spapá na 1 krát - 140-180 ml. Ale dnes napríklad spapal doobeda málo iba 90 ml. Inak si myslím že papá dosť a je spokojný a pritom váži "iba" niečo cez 5800 gr.
29. říj 2009 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ze niektore babatka maju koliku az kym nezacnu papat prikrmy
no ano a ked sa napapka tak sa mu odgrgne a zacne ho napinat ako aj teraz napriklad.sa bojim ci neprehltol vlas alebo co
29. říj 2009 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak tu to zije dnes vecer :grinning: :grinning: :grinning:
29. říj 2009 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
No veru to tu žije :grinning: My dnes máme za sebou úplne nudný deň. Nič sa mi nechce ale keď musíš tak musíš...Aspoň, že baby poslúchajú
29. říj 2009 ve 21:02  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ze nudny den :grinning: ja som dnes nachodila kilometre s malym co bol taky mrzuty
29. říj 2009 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
My teraz von nechodíme, lebo baby sa doliečujú. Tak som len navarila, oprala 2 práčky utrela prach v obývačke, večer som odbehla nakúpiť a inak sme sa tu len tak motali...
29. říj 2009 ve 21:32  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
europa, nic si z toho nerob ze sa ti maly neotaca, Terezka sa to podarilo zatial len par krat, aj to ked mala len jednorazovku plienku, lebo ked ma bavlnenu, tak velka prdka jej to nedovoli :grinning: paci sa jej na brusku a chce tak ostat, asi nema potrebu sa pretocit :sweat_smile:

boli sme dnes na nejakych tych pouceniach v klube Kvapka v Trnave, lebo od pondelka uz budeme chodit plavat :dizzy_face: som rada ze som to tam videla, o to viac sa tam tesim, aj malinkate plavocky sme kupili Terezke :dizzy_face:
ninny vy nebudete chodit? alebo niekam tam u vas v Galante?

a este sa dnes tesim ze sa Terezka konecne vykakala, zajtra by to bol tyzden co nekakala...viem ze je to v poriadku, ale aj tak by som bola radsej keby si kazdy den trochu kakla :sweat_smile:

jej a este ked chcete, tu je foto toho 4,6 kg dievcatka co sa narodilo mojej kamoske, vola sa Megan a ma bohovske vlasy, take som tusim este nevidela na babatku :dizzy_face: je krasna
http://www.modrykonik.sk/album/view.php?vReferer=%2Fphotos%2Fbibes&vImageID=3468635#navigator

brunocku maminy
29. říj 2009 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha este som zabudla

dadka skusala som ten Rafaello kolac a je vyyybornyyy!!! :dizzy_face: :dizzy_face:
29. říj 2009 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi aký rafaello - aj ja chcem recept :grinning:
29. říj 2009 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
29. říj 2009 ve 22:53  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte byvate niekto v podnajme?
30. říj 2009 v 07:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
tak u nas sa dnes vstavalo o 5 rano lebo som potrebovala odviest sestru na stanicu a musela som brat aj maleho a samozrejme ze uz nevedel potom zaspat.zaspal o 6 na hodinku takze som total vyradene kedze v noci bol hore kazdy polhodinu :sweat_smile: ale hadam nejako vydrzim do spania a zalahnem aj ja :grinning:
natashka my sme v podnajme u rodicov :grinning: staviame domcek tak docasne sme u nasich ale ty sa pytas asi na klasicky podnajom ze?
zuzec tak to babo ma suprove vlasy ono ma hotovy uces normalne akoby bola ostrihana :grinning: nas drobec nemal vobec vlasky on bol plesunko ked sa narodil ale uz nam rastu a teraz vyzera akoby bol ostrihany so strojcekom ma takeho jezka na hlavke.uz sa ma aj ludia pytali ze jej vy ste ho ostrihali dohola? :grinning: a ja ze nie to su nase prve vlasky :grinning:
30. říj 2009 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
a este musim povedat ze nas drobec lozi nie len dopredu ale uz aj dozadu :grinning: no je to sranda ho pozorovat.a najlepsie je ked sa da normalne na 4 ako ked uz lozia deti ale to este sa nevie pohnut takto.ja ho uz vobec nemozem spustit z oci
30. říj 2009 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko,
lentilka, včera som doma bodovala, pozvešala som Maťkové prádlo a išla zaniesť štipce k ostatným do košíka a namiesto do košíka som ich šupla do odpadového koša k smetiam :confused: :sweat_smile: MM sa dobre pobavil, ale bránila som sa,že som neni sama a spomenula som mu spláchnutú ponožku, snáď Ti to nevadí ... vieš to kôli obhajobe :sunglasses:

Maťko mi posledné noci nejako divnejšie papá, budí sa o 22:00, potom okolo pol noci, o 2:00 a 4:00 a okolo 6:30 máme budíček definitívne :confused: no čo už snáď to zase za 3 týždne zmení a bude vstávať každé 3-4 hod

dani: http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=94386&vGroupOffset=0&vOffset=60 to je recept od mojej kámošky z facebooku

dnes je u nás krásne, mám navarené, tak plánujem aspoň 2hod stráviť vonku :slight_smile: želám Vám krásny deň :wink:
30. říj 2009 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminky,
dadka - jasne, ze nevadi. A trosku ma potesilo, ze nie som sama :wink: :slight_smile:
lovacka - mrzi ma, ze aj vy este "bruskujete", je to nespravodlive, vsak? Ale zase PanBozkovi dakujem, ze mame "len" koliku... No a ani ja nemozem nechat Teuska ani chvilu bez dozoru, ak tak, tak len na koberci. Tiez vyzera, ze lezie, ale este k tomu nepridal ruky, tak stoji na mieste a hneva sa :wink: :grinning:
mufo - krasne fotky, baby su nadherne :dizzy_face:
zuzi - to som este nevidela take vlasy na babatku, je zlatunka :slight_smile: Teusko tolko vazil ako dvojmesacny skoro :grinning: Som zvedava, ako sa Vam bude pacit na plavani.

Dnes vyzera na nadherny den, tak sa tesim a vyrazime von. Chodime aj ked nie je pekne, ale je to uplne ine, ked je slniecko, vsak? Aj vcera Teuska bolelo brusko, ale uz menej ako den predtym. Ale zase je zachripnuty...

Inak ivusak zase absentuje...hadam su ok. :confused:
30. říj 2009 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
som tu bola vecer a nesiel mi kon :angry: tak sme vas s matkom docitavali az teraz. ale uz som ho ku klavesnici nepustila pre istotu :wink: dnes vyzera, ze bude krasne. musim urobit kytice na hroby, este som nestihla, tak mam co robit dnes. len dufam, ze mi matko dovoli a bude buvat dlhoooo. lebo vcera spal poobede len 1/2 hodinku a potom sa chcel len nosit a rozpravat. bol nejaky strasne ukecany. inak sa mame fajn, dufam, ze aj vy :slight_smile:

bambulka - no neviem ci dokrmovat pretoze pokial viem a pisala mi to aj ta laktacna, opat citujem z posty "ak bábo v takomto veku menej priberá, rieši sa to normálnym príkrmom, nie dokrmovaním z fľaše a UM - v záujme dlhodobého dojčenia, pretože dojčiť sa má aspoň rok" ale z vlastnej skusenosti viem, ze nas matko bol taky isty, hlavne vecer alebo ked uz chcel aj cez den velmi spinkat, sa odtrhal od prsnika lebo chcel hned jest a ono to chvilu trva kym sa mliecko spusti, tak som mu davala po kojeni odstriekane mliecko z flasky lebo som mylsela, ze je este hladny. vypil ho vzdy vsetko niekedy aj 100ml. a napriek tomu sa zobudil niekedy aj o polnoci, inokedy som mu zas nedala z flase a spal do 5tej rano. teraz sme flasu zrusili ani neodstriekavam mliecko a v pohode vecer sa napapa aj ked niekedy bojujeme spolu a teraz sa budi okolo polnoci a potom rano okolo 4-6. tak skus porozmyslat ci ten plac nemoze byt z niecoho ineho, napr. z unavy a ak sa ti to nezda kludne napis annag len par riadkov ona ti posle dotaznik, ktory vyplnis a podla toho urci "diagnozu". a ta zelena stolica to som pisala vyssie, papa malo zadneho mliecka, a aj prto moze byt hladny a menej priberat. drzim palce, aby simonko pekne papal a mali ste dost mliecka.

lovacka - pis IP annag, to nebude celkom ok ked tak malo papa. alebo naopak a aspon ta ukludni ako mna :wink:
a to je super ze lozi a da sa na 4. nas matko este nevydrzi ani na rucickach na brusku dlho len na laktoch

europa - nic so z toho nerob ani matko sa z chrbatika este sam nepretocil, len z bruska naspat to ma teraz stale asi sa mu na chrbatiku paci :wink:
30. říj 2009 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko maminky,

Dani, to je super, že mate s nožičkami všetko OK.. nás čaká kontrola ešte v 8. mesiaci, tak dúfam, že už aj my budeme mať všetko v poriadku..

Zuzi, chceli sme chodiť tu v GA do Galandie... ale naša Dr. nám to neodporúčala, že ma veľa dedičiek odtiaľ chorých čo sa nakazili nejakou infekciou.. tak budeme chodiť do Kvapky, ale chceme začať až keď bude mať Sebko 6.-7. mes, teraz nám to tak či tak finančne nevychádza, keďže je manžel momentálne bez práce.. inak ta mala Megan je podarená... a ten recept Rafaelo by záujimal i mňa, tak šup sem s ním... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

a čo sa týka papkania.. tak mi cez deň papkame cca každé 2 hodky, niekedy vydrží aj 3-4 hodinky nepapať... ja mu dávam vtedy keď si vypýta.. od začiatku sme to takto mali :slight_smile:

dadka, tak to sme na tom skoro rovnako.. túto noc sme mali fakt besnú.. malý zaspal o pol deviatej... štvrť na desať už bol hore... zaspal mi to 10min a potom sa znova zobudil niečo pred desiatou... to som mu dala trocha pocuckať a hneď spal.. no ale potom sa zobudil niečo po jedenástej a od vtedy sa budil každú chvíľku.. k tomu sa pridal ešte môj chrbát... takže som mala super noc :D a budíček ma tiež tak skoro ako Tvoj Maťko.. potom je hore asi hodinku, hodinku a pol.. a ide spinkať... to nám spinka takú hodku..

lentilka, koľko váži Teuško teraz? :slight_smile:

jasimk, to už mu teraz začneš dávať polievočky? Ja mám v tom zatiaľ veľký mišung... keďže sme plne kojený, tak prikrmovať začnem od 6. mesiaca... Dr. nám vravela, že najlepšie je začať zeleninkou... no ale ako to pôjde ďalej neviem.. začnem pomaličky študovať príkrmy.... :slight_smile:))

europa, alex.. aj náš malý sa prevracia z chrbátika tak všelijako.. pár krát sa mu už podarilo samému.. ale väčšinou dôjde tak do polky a zostane na boku.... to sa mu hrozne páči :slight_smile: a strašne rád pasie koníky.. na brušku sa mu hrozne páči :slight_smile:
30. říj 2009 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj baby,
som tu na skok, no tie deturence su sikovneeee co uz vsetko dokazu.
Ja som hotova uz 2 tyzden mala sa budi kazdu pol hodinu, vcera mi kamoska povedala ze som zelenaaaa, no ani sa necudujem ved som nespala uz ani nepamatam a to nehovorim ze medzi 2.30 a 4.00 kazdu noc sme hore. herecka je vyspata a chce sa hrat, tak sme hore a potom este schrupne na hodinku. Bozeeeee skonciii to niekedy, ja uz nevladzem. a to ani naznak toho zeby jej isli zubky. No nic postazovala som sa....

k plavaniu mi plavame od 2 mesiacov, a je to supeeeeer malaaa je z toho nadsenaaaa, osobne si myslim ze je to super vec, ak si to mozete dovolit odporucam to kazdemu aj ked to nestoji maaalllooo.no keby aspon to plavanie ju umorilo a poslala ale kdezeeeee :angry:

a este,chcem sa ta opytat ci nemates nejaku kamosku, alebo niekto z Vas, ktora nekoji a chcela by kupit mlieko Nutrilon od 0 do 6 mesiacov. Nosim ho z madarska vola sa Milumil ale je to to isteee. mam 3 packy po 900g a jeden pack dam za cenu co som kupila 9eur, tak ak mate niekoho tak mi dajte do Ip kontakt prosim. Nasa mala ho pila o dusu a teraz utalo a vypluva a vypluva musim zmenit. mali sme to vyratane presne na pol roka a tak mi ostali 3 balenia. trvanlivost je tusim do 2011
tak ak ozvite VELMI BY STE MI TYM POMOHLI STOJI TO TU A NEVIEM CO MAM S TYM ROBITdiiiik

no uz je horeee strasneeee to aj vase deticky spia iba 40 minut cez den. pomoooooccccc unavenaa som jak pes
30. říj 2009 v 09:49  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

dadi - dík za link na recept - nejako mi ušlo že máte aj tému z receptami - rada niečo pridám

my sme mali včera "prevracací" deň. Kubko sa už pekne točí z chrbátika na bruško a včra sa 4 krát otočil aj opačne z bruška na chrbátik :grinning: veľmi sa mu to páčilo - takže definitívne už nemôže byť sám na našej veľkej posteli :grinning:

Kubko bol túto noc dvakrát hore: o 24.00 a o 5.00 - hrozne sa rozpapal tak mu asi nestačí keď sa napapá o 5.00. Na jeden krát papá až 180 ml. - JE TO VEĽA ALEBO AKURÁT??????
30. říj 2009 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.facebook.com/home.php?ref=home#/photo.php?pid=30736431&id=1369503616
tu je par nasich novych fotiek tak ak chcete tak mozete kuk :grinning:
takze ako citam minula noc nebola len u nas taka nespava :sweat_smile:
my sme si s drobcom pospali teraz 3 hodinky tak mi to velmi pomohlo aj ked by som zvladla aj 4 hodinky :grinning: ale zase mam neupratane a nenavarene a to chlapy dojdu z tyzdnovky este ze sa tam naobeduju a az tak pridu domov :sweat_smile: :grinning:
a zehlenie ani nehovorim prala som malemu teplejsie veci a aj vacsie lebo sme zase narastli a nejako sa nam tie male veci uz nedaju obliect :grinning:
30. říj 2009 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to sa voporobilo nikde nikoho :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. říj 2009 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
Dnes je ale krasne. Lovacka, asi vsetci behaju po vonku!
ninny no ja zacinam davat, ale nie kazdy den, ale asi tak raz- dva krat do tyzdna, aby si zvykal na novu chut a aj lyzicku. Aj my sme plne kojeny a toto mame skor ako zabavku, ako dnes, uvarila som mrkvicku a kusok zemiacika a rozmixovala som mu to, dala som aj jemu lyzicku, lebo ako som mu davala ja do ust, tak mi ju chcel brat, no ale co sa mi podarilo dostat do papulky, tak bud vyplul, alebo on vybral svojou lyzickou, ale sa mu to strasne pacilo i ked bol cely omaltovany a to nehovorim o rukach. Ked sme sa poumyvali, tak som ho normalne nakojila a dala spinkat. Ja to neberiem este ako prikrm, lebo mu neuberam kojenie.
Zuzec to je paradne vlasate babo, to musela kamosku riadne palit zaha!
Dufam, ze ste mali pekny dnik a vraj su este 2 take pred nami.
Zelam babatkam co v noci dobre nebuvkali, aby tuto noc nechali maminky oddychnut! Majte sa pekne!
30. říj 2009 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
to len u nas bola dnes taka zima a skaredo? :confounded:
30. říj 2009 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
cauko
ninny ja som sa do Kvapky preistotu nahlasila skor, lebo zevraj je tam dost natresk, tak som malu prihlasila asi pred 3 tyzdnami a uz sa mi ozvali :dizzy_face:
to ti verim s tymi financiami, u nas to tiez neni bohvieco - ja na materskej a Stevo podnikatel, ale zatial sa mu velmi nedari...ale toto plavanie som fakt chcela, radsej usetrim na niecom inom :confused:

ten rafaello kolac je v receptoch u modreho pazravca, je od dadky uz sem hodila aj link tak preistotu aj ja http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=94386&vGroupOffset=0&vOffset=60 je vazne perfektny! a smotana tam urobi divy :grinning:

baby chcela som sa pochvalit, my uz lezieme :grinning: ale dozadu :grinning: teda je to este skor posuvanie, ako lezenie, ale zacala to robit vcera, ked ju dam na brusko tak hned cuva :sweat_smile: mam aj fotku ako odisla spod hrazdicky, neskor ju hodim
pocas toho ako pisem tento prispevok som ju uz dva krat musela vratit pod hrazdicku co vzdy z nej vycuvala :grinning:
30. říj 2009 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
mufo fotky paradne, Martinka v Sonickinej vanicke je bohovska :dizzy_face: :grinning: krasne princeznicky

lovacka hehe fotka c. 93 je super :sweat_smile: :sweat_smile:

inak dnes mi mala spala vonku v kociku 3 hodiny tak som stihla zase vsetko poupratovat a pocistit, vecer ideme na oslavu tak budem taka spokojnejsia :sweat_smile:

papa
30. říj 2009 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby prosim o radu som zufala!

bohuzial 3x tyzdenne musim brat lieky takze si musim ak sa da mliecko odsat ak sa nebude dat tak vtedy dat umele. Dnes som mala prvu davku liekov a z mrazaku som vytiahla odsate. Bohuzial Dominik ani len netusi ako sa pije z flasky tak mi tu strasne reve hladny skusala som avent flasku a chicco vobec to nechce chytit PROSIM VAS ako to mam urobit asi sa zblaznim ako mi place hladom.
30. říj 2009 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashkaa, vyskúšaj dávať lyžičkou alebo striekačkou,ako to robí Martinkamil. Mne Maťko tiež zo začiatku nevedel piť čaj z fľašky, vytláčal si cumeľ jazykom a aj teraz keď pije,tak sa občas najskôr chytá a až potom mu to ide :confused: držím palce :wink: Dominik je šikulka on to zvládne
30. říj 2009 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
dám Vám ďalší recept na doj.výživu z jabĺk od kámošky, tak ako mi to napísala:

5kg očistených jablk
2,5l vody
2balicky van.cukru
2baličky van.pudingu
400g krys.cuku

jablka rozvarime v 2,5l vody.stavu scedime a dame trochu vychladnut.do stavy pridame 2puding a dame povarit.nechame vychladnut,zmiesame s jablkami a mixujeme.mozeme pridat aj iny kompot. ja som to robila tak ze najskor som si rozmixovala jablka a potom som to zmiesala s pudingom.ten puding som robila zo vsetkej stavy a je tak redší ked to chces hustejsie tak daj menej šťavy
30. říj 2009 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek