• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
natashkaa - ako pise dadka skus lyzickou ale po malinko aby sa nezakuckal, skor nech to tak cucka stade a potom mozno ked nebude uz taky hladny skus zase flasticku. nemam s tym sice skusenosti lebo nas matko sa pricucne na vsetko ale z lyzicky urcite vie papat ked davate kvapky vigantol alebo tak. drzim palce :wink:
30. říj 2009 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka, akurát mi padli oči na meniny - že Šimon, Simona, tak gratulujem Vášmu drobcovi k prvým meninkám :slight_smile:
30. říj 2009 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
no babulky my mame uplne uzasne babo. dnes sice doobedu spinkal len hodinku, to som sa stihla akurat naranajkovat a pochystat ihlicie a kvety ale ked sa zobudil dala som mu papat hodila pod hrazdicku a on spokojny ze ma vidi sa prehral pekne 2 hodinky sam, potom zacal mrncat tak som ho prebalila lebo stihol aj do plienky pustiti, nachovala a dala buvat. zaspal sam pri dobrom hluku, lebo sused pilil drevo a do toho stekal pes. a nas matko si 3 hodinky spal. takze som stihla kvietky urobit. este musim poriadit a daco pochystat lebo zajtra nam pride navsteva. uz som odpisala rafaelo kolac od dadky :grinning: tak asi vyskusam.
a dnes bolo uzasne teplucko cez den zato vecer riadna kosa boli sme o 18,00 na cintorine a vraj bolo 0°C. fuuuj kosa, musim dat dnu kvietky z balkona aby mi neodmrzli. tak ja bezkam som unavena ako kon tak asi sa vyvalim pred telku.

majte sa krasne a pekny dusickovsky vikend
30. říj 2009 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
prihadzujem pár obrázkov a návod ako správne dojčiť, opakovanie matka múdrosti :slight_smile:
http://baby-web.topky.sk/Clanky/a448-Ako-spravne-dojcit.aspx?s=3
30. říj 2009 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ako to čítam zisťujem,že krk ma bolí z toho,keď v noci kojím a hlavu si len opieram, mala by som si k tomu ľahnúť, ešteže Maťka dávam dobre na bok :sweat_smile:
30. říj 2009 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzec no my sa uz potapame ako profici drobec normalne ked mu naznaci instruktorka ze ide podvodu tak vydychne nostekom a potopime sa :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
30. říj 2009 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky. Dneska u nás byla na návštěvě Martina s Kryštůfkem. KUK :slight_smile:
http://www.facebook.com/album.php?aid=2022994&id=1276418118&l=a2f5adacce
30. říj 2009 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
černobilka, super fotečky :slight_smile: fakt sú chalani zlatí a mali so sebou aj ovcu a soba :grinning: :grinning: :grinning:
30. říj 2009 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadi ja len po leziacky kojim ked musim v meste alebo tak mimo kde sa neda lahnut tak po sediacky le inac len v lahu je tak aj mne lepsie a aj malemu
musim povedat ze drobec papal lepsie aj ked mi 2 x grckal a to si aj odgrgol a aj tak po pol hodinke sa zgrcal.ale podstatne lepsi dnik ako tie dva dozadu.uz nam aj tato prisiel domov :dizzy_face:
zajtra sa ideme fotit a ak sa bude dat tak si pojdeme dat spravit vizualizaciu kuchyne.uvidime ako bude chrustik ci sa mu bude chciet sa s nami trepat po Kosiciach :sweat_smile:
30. říj 2009 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
dada byla to super návštěva a oba kluci byli moc hodní :slight_smile:
30. říj 2009 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
cernobilka, sa mi zdá, že je Kryštofko o kúsok väčší od Jendy, to bude riadny dlháň :wink:
30. říj 2009 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovacka, tiež radšej v ľahu, predsa len Maťko už čo to váži :sweat_smile: ale inak futbalistická poloho kôli grckaniu, to mi poradila annag, aby mal vyššie hlavičku a fakt to pomáha.

natashkaa, daj vedieť či sa podarilo nakŕmiť Dominka

Dobrú noc, idem sa natiahnúť za Mojkáčikom, taký je zlatý, vždy sa pritiahne až ku mne, niekedy aj rukou našmátra :slight_smile: :dizzy_face:
30. říj 2009 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy2,daniela 29-dakujem vam,trochu ste ma upokojili,Simonko mi papaval velmi dobre,len teraz nejako strajkuje,ale asi ma take obdobie...
daniela 29 a ake mliecko papate?Podla mna je 180 ml na jeho vahu akurat,ale zalezi aj od druhu mliecka

zuzec,alex,ninny-ja uz to pretacanie tiez neriesim,ved ked sa mu bude chciet,tak to urobi,je to take mile,ked pisete ako sa pretocia a dokonca niektore uz aj lezu...ked to citam,tesim sa s Vami...
Nas Simonko robi nieco take,ze ked je na chrbatiku,tak sa ako keby odraza nohami a robi take mostiky a tym sa posuva hore,je to celkom sranda,len to robi aj v lehatku a bojim sa,aby sa neprekotil :dizzy_face:

bambulka-simonkovi vsetko naj... k prvym meninkam
30. říj 2009 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
vzdala som to dostal prso liekove :frowning2: :pensive: snad sa mi nabuduce podari. Tu striekacku mate ako velku kolko ml? sterilizujete ju tym roztokom? neni sanca vyskusat este kupit inu flasu kde je fakt lepsi cumel?
30. říj 2009 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natashka - keď som ešte pri Danielke musela dva týždne dávať umelé mlieko kvôli liekom, čo som užívala, tak som vyskúšala všelijaké fľašky, ale Danielka nechcela ani Avent ani Chicco a nakoniec bola najlepšia taká sklenená fľaška bebé - jou, ktoré mala veľmi maličký cumlík, pripomínal tvarom prsník. Danielku som zobrala na ruky, celý čas som ju pri tom hladkala a prihovárala sa jej a ona si nakoniec fľašku chytila a pila. Nemôžem ju odfotiť lebo nemám foťák, zobral ho manžel ny výlet do Prahy.

Koľko vlastne na objem má tých liekov zjesť, resp, v akom objeme mliečka sa majú podať ?
30. říj 2009 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natashka - a hlavne som ešte chcela, že buď hlavne pokojná, keď budeš podávať drobcovi fľašku. Nevadí, keď si aj trochu poplače. Dieťatko cíti, keď je maminka nervózna a vtedy si na niečo nové ťažšie zvykne. Musím povedať, že ja som s vtedy veľmi bála, ako sa budeme kŕmiť, lebo Danielka odmietala cumlíky. Ale nakoniec hlad ju asi presvedčil a pekne z fľaštičky papala. Držím palce.
30. říj 2009 ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute babulky, hlasim sa po dvoch dnoch, ktore som stravila v praci - uff. (okrem toho som stihla rano plavanie, zdravime s Nikolajkom Natashku a Dominika, a dakujeme za vtipne videjko :slight_smile:)

natashkaa moc ma to mrzi s tou flaskou, raz by sm mohla poradit a akurat vtedy sa flakam :angry: ale mas IP

Inak Nii bol so mnou dnes v robote a bol fantasticky - hral sa, obzeral, potom spinkal... vlastne dodrzal skoro presne svoj obvykly rezim, kolegyna, co uz ma dve velke deti mi s nim pomohla a bola nadsena, ze aky bol dobrucky :slight_smile: tak dakujem Nikolajkovi, ze je taky zlatunky a pomaha maminke dokonca aj v praci... marti, asi si zobral priklad od Krystofa :slight_smile:

Krejcatka su super! Krasne hracky tam maju porozkladane, to su v postielke ci ohradke?

ewi, to by bolo super keby si mohla s nami chodit plavat, ale je to na pasienkoch, to ti je asi daleko, co?

musim ist spat dievcata, len som vas vlastne chcela pozdravit, dobru nocku
30. říj 2009 ve 23:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bash to jsou v ohradce.

europa- Jenik je tu skoro nejstarsi a take se jeste nepretaci. neresim to.
31. říj 2009 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

tak naša úderná dvojka v zložení tato a Danka dorazili úspešne do miesta určenia - Praha. Vo vlaku toho veľa nenaspali, Danielka po nastúpení usúdila, že je vyspatá a tak boli hore do 01:00. Potom spala len hodinku a behala po chodbe, no nakoniec ju to zmohlo a zaspala. Len manžel nič nespal a dozeral na ňu.
Ja som bola s Ľubkou na prechádzke, vonku je úplne úžasne, a teraz ešte spinká v izbe pri otvorenom okne.

Cernobilka, Martinka - chlapci sú úžasní, kamaráti ako sa patrí

Zuzka - posielam odkaz na stránku, kde je kočík, čo sme kúpili, môžeš omrknúť. Ak si dobre pamätám tiež by si chcela detičky po sebe, tak možno sa Ti to zíde :wink:
http://www.prenasedeti.sk/product/kocik-pre-surodencov-stadium-duo-graco-plastenka-darcek-844/

Ešte dodatočne všetkým Šimonkom všetko najlepšie k meninkám, prajem hlavne veľa zdravíčka a šťastíčka.
31. říj 2009 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
andreaber

lieky prave beriem podla potreby ja no a vtedy musim dat odsate mlieko a dve vlastne kojenia odsat nech tam niesu. vcera som to vzdala a dala to liekove chvalabohu nic mu neni ani ta striekacka nezabrala on uz tak plakal ze bol fialovi a tahal hlavicku na bok k prsniku a otvaral pusku ako taka rybicka vobec ho nezaujimala striekacka ani flasa a nato som sa uz nemohla pozerat. Vyskusam teda pozriet ten BEBE a este dnes skocim do lekarne aj po ten co pisala v IP Bash moc dakujem za kazdu cennu radu !
31. říj 2009 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natashka - ja som dostala, keď mala Danielka 3 mesiace, zápal oka, tak som musela brať antibiotiká, ktoré tiež vylučovali dojčenie. Ja som teda celý čas dávala malej Nutrilon HA v tej fľaštičke, čo som Ti písala. Mne vtedy doktor kázal postupovať takto, mlieko si odsať a na prázdny prsník prikladať malú, nevadí ak sa vtedy aj trochu mliečka napije. Dôležité je to hlavne v noci, kedy sa tvorí vraj najviac prolaktínu, hormónu dôležitého pre dojčenie. Ja som si teda malú prikladala, ona bola taký prícucok, že bez prsníka zaspať nechcela, a pri tom si aj trochu mliečka potiahla, ale nič sa nestalo. Doktor mi kázal používať striekačku, ale mne to veľmi nešlo, tak sme použili fľašku.
Po dvoch týždňoch sme sa vrátili k plnému dojčeniu, aj keď Danielka hľadala v prvý večer fľašu, trochu si poplakala, ale keďže bol na papanie len prsník, nakoniec sa napila a už to išlo pekne. Ono sa za tie dva týždne trochu utlmila aj tvorba mlieka, ale to sa rýchlo upravilo po prvých priloženiach. Držím silno palce, neboj sa zvládnete to.
31. říj 2009 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

maminky, určíte sa i Vaše detičky so všetkým hrajú a všetko si pchajú do ústočiek.. chcem sa spýtať, či čistíte/dezinfikujete hračky, hryzatka, hrkálky a tak?

pekný víkend prajem.. :wink:
31. říj 2009 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ninny ja uz nedezinfikujem ale umyvam betadinom
31. říj 2009 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babulky ako sa vsetki mate? Uz som tu dlho nebola mam teraz doma take problemy ze az zistila som ze ma priatel 2 roky podvzadzal ked som otehotnela tak sa s dotycnou rozisiel a ked mal maly 3 mesiace tak sa k nej vratil ze nemoze bez nej zit tak som na praskoch
31. říj 2009 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda Lolaz.Drzim palce nech to nejako vyriesis a hlavne nech to zvladnes.Ten tvoj priatel je riadny pako :stuck_out_tongue_closed_eyes: ked si nevie vazit toho co ma.Sustred sa teraz hlavne na malickeho ten ta potrebuje najviac.Drz sa holka
31. říj 2009 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja viem ze ten maly je prvorady ale nejde mi to niekedy stale placem neviem sa s toho dostat
31. říj 2009 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

Lolaz to je teda chrapúň :angry: želám vela síl...

černobilka krásne fotečky, chaloši sú úžasní :dizzy_face:

Ninny ja som nikdy nedezinfikovala a ani nebudem, iba klasika umývam, kamoška dezinfikovala všetko a pri nejakej malinkej nečistote čo sa jej dcérke dostala do úst, mala hneď žabu :stuck_out_tongue_closed_eyes: potom na radu lekárky, už nedezinfikovala iba umývala a už žabu nedostala...

Bash super, že je NIkolajko taký dobručký :slight_smile:
31. říj 2009 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babizne,
ani ja uz nesterilizujem hracky, umyjem v teplej vode s Detolom (dufam, ze tak sa vola to antibakterialne mydlo na ruky) a potom este v teplej vode... A to nie kazdy vecer, z casu na cas. :wink:

Teda lolaz, aj ja sa pridavam k tomu, ze je to pako, ale tiez k tomu, ze viem ako sa citis a treba dat hlavu hore a on cas je najlepsi lekar! Drzim place. :dizzy_face:

Krejcatka su super! :slight_smile:

alex - no proste Matko je ukazkove babatko. A asi citi, ze si p0otrebujes co to porobit a vtedy buvinka. :wink:

bash - skladam klobu pred svetkymi pracujucimi mamickami. :dizzy_face:

Teuska dnes zase bolelo brusko, nie katastrofalne...ale nedalo mu vobec buvat. :frowning2: A ja som, prosim pekne, pribrala kilo....to od kedy si peciem kazdy druhy den babovku (ano, to upiect viem :grinning: ) a sama ju zozeriem... No bez komentara, ja som typicky modry pazravec. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ivuska - kde si? :confused:
31. říj 2009 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny - v utorok ideme do poradne (ak sa tam tentokrat dostaneme), podam info kolko Teusko vazi, ale cca 7 kil

dadka - gubinka neodpisala? :confused:

Aj ja buvam s Teuskom vo velkej posteli a je to jeden z najkrajsich pocitov na svete, ked mi nasmatra ruku a chyti sa ma a tak buvame!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
31. říj 2009 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
lolaz za takým volom by ti nemalo byť ľúto. Aj keď je to určite strašne ťažké. Ale ty to určite zvládneš, ty máš pre koho žiť a máš sa z koho tešiť.
31. říj 2009 v 19:38  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek