• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Lentilka ja som si upiekla zas medovníčky čo sú hneď mäkké a to hneď dvojitú dávku a za 3 dni neboli :zipper_mouth: včera som si robila kokosové pusinky, proste stále si niečo vypekám...kíl mám viac ako pred pôrodom :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale pomáha mi to s nervami, lebo pri mojom staršom by osm už bola v blázninci...
31. říj 2009 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mnam, dadka, ze medovnicky!!!!!!!!!! Ja sa uz tak tesim na Vianpce, budem jak slon potom. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale ja nemam strasie dietatko...na co sa ja vyhovorim? :grinning: :grinning:
31. říj 2009 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som dnes robila ten rafaelo koláč a mal úspech :wink:
31. říj 2009 v 19:45  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lentil, no ja som sa vyhovorila, že to chcel Matúško, lebo má dinosaurove vykrajovátka na plastelínu, tak sme robili dinosaurove medovníčky :grinning:
a to ti neporadím na čo sa vyhovoríš :grinning:

Mufo aký je ten koláč, už ho tu viaceré spomínali, no sa priznám, že nečítam úplne všetko...jeden recept mám ale ten nie je bohviečo...
31. říj 2009 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
jéj a ešte idem robiť zajtra čarodejkine prsty z lineckého, nech mám trocha strašidelného, som zvedavá, čo povie krpec, keď bude mať jesť prsty :grinning: on je taký posero
31. říj 2009 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
mufik - ja uz som v procese odhodlavania sa na rafaelo kolac... :grinning: :grinning:

dadka - dobry napad s lineckymi...potom podaj info co na to Matusko. :wink:
31. říj 2009 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
lolaz, hore hlavu.. nezabudni, že po búrke vždy vyjde slniečko..

dadka, lentilka aj ja som doteraz len hračky umývala.. preto som sa pýtala, či náhodou niečo nezanedbávam...
31. říj 2009 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Podla mna nezanedbavas, neboj ninny. :wink:
31. říj 2009 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Idem sa ja vylebedit pred telku, pekny sobotny vecer, pa. :wink:
31. říj 2009 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute dievcinky, dnes bolo super, boli sme sa najest a maly cely cas buval v kociku, a to uz bol v sportovom... ale samozrejme sklopenom dorovna... celkom sa mu tam pacilo, a asi to tak uz bude muset aj zostat, lebo do vanicky sa mi ledva ledva zmesti vo fusaku, ale ak mu dam este overalik, tak koniec, to uz urcite nie... a potom sme boli v auparku, a to sa cely cas obzeral ako alenka v risi divov - prvy raz bol totiz takto, doteraz len asi dvakrat v obchode Pre deti, ale to cely cas buval...

lolaz - hrozne mi to je luto, velmi ti budem drzat palce, toto je vec, ktora sa da prekonat - mas pre koho. Ako tu uz niekto napisal, cas je najlepsi lekar v tomto pripade to naozaj plati. Je mi jasne, ze teraz je ti velmi zle, ale uvidis, ze sa to casom bude zlepsovat. Nikto ti v tomto neporadi, ani nejak nepomoze od bolesti, len sa mozes vykecat a my ti mozme nejak dodavat silu, aspon sa o to pokusit. Myslim na teba, drz sa...

my mame zajtra na obed muzovho otca s rodinou (ma novu zenu a deti - su to nevlastni surodenci mojho manzela), tak idem uz teraz urobit cokoladovy kolac, nech zajtra mam aspon nieco.

papa pekyn vecer
31. říj 2009 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bash kde pracuješ keď si môžeš malého brať so sebou?? Uvažuješ aj o tom že ho dáš do jasličiek alebo opatrovateľke?
31. říj 2009 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
CAfte babule, tak ja mam nejaky tazky den za sebou, som unavena ako kon, manzel je chudacik chory a tak som sa tesila, ze si vikend uzijeme vsetci traja a ze sa bude venovat malemu, no ale teraz ho k nemu nedam ani priblizit, ved aby chudacik malicky od neho neochorel, tak som teraz zas na neho sama ako cez tyzden, no ale nastastie bol dobrucky, takze ja idem spat....

a lolaz, kasli na toho paka, ani tvoje slzy sa neoplatia vyronit pre neho, drz sa a keby nieco, vies, ze sme tu...
31. říj 2009 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, vsetky Vas srdecne zdravim!!!!!!!!!!!!!!!!!
31. říj 2009 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
daniela, pracujem v jednej produkcnej spolocnosti, sme mala firma, majitelia su moji sefovci a kedze si spolu velmi dobre vychadzame a sme aj kamarati, tak ked je to obcas, nie je to problem... hlavne oficialne som stale na materskej, a kedze som uz dva tyzdne po porode bola k dispozicii na telefone aj na maili a pomahala som s cim sa dalo, tak su mi velmi vdacni a su perfektni... velmi chcu, aby som od januara nastupila, ale neviem... uplnu tazobu mam z toho... maly, ten by bol v pohode celkom, si myslim ze ja by som mala vacsi problem. No ale, vedia mi vyjst v ustrety v tom, ze sa da dohodnut pohyblivy cas, nemusim tam stale trcat, vela sa da urobit z domu. A moj manzel robi momentalne z domu, takze ak si zoberem k malemu opatrovatelku na par hodin denne, a ta bude u nas doma, tak maly bude vo svojom prostredi a bude tam dost z toho casu aj manzel k dispozicii tak to by mohlo byt ok... Kolega ma manzelku, ktora nepracuje, len sa doteraz starala o ich dve dcery, ale tie su uz velke, a uz sa mi aj sama ponukla, ze by sa velmi chcela starat niekomu o babetko. Tak uvidim, musim sa s nou stretnut, a uvidim ako to zafunguje s malym... ale bojim sa dost. Ale potom si poviem, ze napriklad v taliansku su zeny na materskej len tri mesiace a zvladaju to. Ale do jasliciek neviem ci by som ho dala... skor si pockam, kym bude vacsi, a dam ho do skolky k bratovej zene, sice je to cez pol mesta, ale budem si uplne na istom - ich skolka je prekrasna, rodinny dom so zahradkou, a svagrinej stopercentne verim, je super a vie to s detmi a maleho ma rada.
31. říj 2009 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
albertine, to je mrzute, ze mas muza choreho :frowning2: ja sa stale bojim, ako by sme to urobili, keby niekto z nas ochorel
tak zelam skore uzdravenie
31. říj 2009 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
bash - len som sa pýtala, lebo aj ja určite nebudem doma 3 roky - tak rozmýšlam čo bude s malým. Tiež u nás je jedna opatrovateľka baba, ktorú poznám tak asi by som ho dala tam - ešte neviem. Zatiaľ uvažujem že pôjdem do roboty keď bude mať rok. Tak som išla aj keď mala Sofi jeden rok - a bolo všetko v pohode.

Baby, dnes som trocha relaxovala pri nete našla som novú stránku na úpravu fotiek tak som niečo skúšala - tu sú moje počiatočné fotky http://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbumID=510305&vReferer= je s tým dosť zábavy :grinning:
31. říj 2009 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute ja len narychlo

vcera sme boli na tej oslave a nakoniec ked som videla ze je to celkom solidna chata, tak sme tam ostali aj spat, malu som tam dala spinkat a spala az do rana a nechcela som ju budit...prvy krat sme spolu spali v posteli, ale veru moc som sa nevyspala, stale som sa budila je to nezvyk :sweat_smile: a rano ma zobudilo ako ma taha za cop, ale fakt brutalne..kde to dieta berie tolko sily :grinning:

lolaz :frowning2: tak to je mi luto strasne, je to od neho svinstvo...drz sa, musis nejako prekonat to najtazsie obdobie, mas Jurka tak sa teskaj z neho a snaz sa nemysliet na toho blba, aj ked sa to asi velmi neda...budem na vas mysliet!

no a este sa musim "pochvalit" - zase som chora - herecka pred par dnami kocikovala okolo domu len v tricku, lebo svietilo slnko :unamused: sice mi prisla zachvilu zima a isla som sa obliect, ale asi uz bolo neskoro...niekedy sa pozastavujem nad vlastnou blbostou :frowning2:

dobrunoc
31. říj 2009 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
31. říj 2009 ve 23:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashkaa perfektne:slight_smile:) sme si to s muzom pustili parkrat za sebou, strasne zlaty je Dominik :slight_smile:
31. říj 2009 ve 23:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute baby,

dakujem vsetkym velmi pekne za gratulacie k simonkovym meninkam, plus pripavaj aj ja blahozelanie simonkovi od europy.

vcera sme oslavovali, spojili sme to aj s kolaudaciou noveho bytu, od rana som varila, piekla, mala som trochu stresy, ale vsetko vsetkym chutilo. najviac tiramisu, mam super recept. ak by niekto chcel.

co je ale horsie, obaja sme s malym ochoreli, vobec nechapem kde a ako, lebo mna vacsinou choroby obchadzaju, ale je to tak. maly nastatstie neteplotuje, len sopli a kasle, tak to liecime skor domacimi receptami. v utorok sme mali ockovat prvykrat, cakali sme na neurologicke vysetrenie a zase z toho asi nic nebude.

no a este mam jednu novinku, uz dni davam malemu 1 davku UM denne, nemam z toho dobry pocit, a chcem trochu za mliecko zabojovat. maly je uz zrely na prikrmy, este tak 2 tyzdne pockam a zacneem s mkrvickou. ale dovtedy dufam este vydrzim iba kojit.

ok, idem, maly vstal a kasle :unamused:
1. lis 2009 v 06:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
este som xcela k tej robote, ja tiez pracu pomaly ale isto musim zacat riesit, resp mala by som nastupit niekedy na jar, ale uz som takmer na 90% rozhodnuta nenastupit, xcem to odlozit, kym bude mat simco min 2, ale idealne aj 3 roky. to este neviem, uvidime.

bash, viem si predstavit, ze toto rozhodovanie ci nastupit, ci nie, je najtazsie. urob tak, ako to vnutorne citis, plus ak aj nastupis a budes vidiet, ze to nefunguje, mozes sa kedykolvek rozhodnut vratit.

faktom ale je, ze sa dostanes do jedneho nekonciaceho kolotoca, kde je velmi tazko ist na 100% v oboch oblastiach (praca a rodina) a je potrebne robit kompromisy.

nic vsak nie je nemozne, je to dalsia zivotna vyzva a je kopec matiek, ktore to zvladaju.
1. lis 2009 v 06:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
Loraz to je mi luto, ale treba sa pozerat do buducnosti a z minulosti si brat len to pekne i ked teraz ked je to cerstve to asi velmi nejde!

zuzec to je smola s tou chorobou, ale kazdy plati za vlastne chyby, zelem velmi rychle uzdravenie a uz aby Ta nenapadlo von bez teplej bundy!!!! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Radsej dve ako nijaku!

albertine to neni neviem co, ked je muzicek chory! Nech mu to rychlo prejde!

Co sa tyka nastupu do roboty, tak pri prvom som isla, ked mal dva a pol roka a byval v tom obdobi u mojich rodicov, ale uz je to 7 rokov dozadu a aj ony nemladnu, tak neviem este ako to budeme riesit, ale to ma zacne asi trapit, ked ten cas nastane.
A co sa tyka dezinfekcie hraciek, tak nikdy som nic nedezinfikovala, len vsetko z casu na cas umyjem v teplej vode s mydlom a dudlik, ked padne tak ho oplachujem pod tecucou vodou.
natashka Dominik je podareny ako sa rehni :grinning: :grinning: pozerala som to s malym 3x!

Prajeme pekny i ked studeny den!
1. lis 2009 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
no cafte junovky
neviem co to je ale posledne dni nejako nemame velmi co citat :sweat_smile: :grinning:
dnes bola riadna kosa ale bolo slnecno takze bol celkom prijemny den.my sme sa boli vcera fotit a potom sme boli dat navrhnut kuchynu no poviem vam ziadna sranda taky navrh kuchyne inac ak by ste vedli o niekom kto robi dizajn kuchyn a kupelni resp celych domov tak sup sem s menom a kontaktom :wink: nam sa uz kazdu chvilku prederie zubok von ale co ked nam idu zaroven este dva mame to fakt vesele ale drobec bol aj na foteni aj celkovo cly vikend velmi dobrucky :dizzy_face:
simonkom simonom a vsetkym oslavncom blahozelame a zelame vela smiecu a radosti
1. lis 2009 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte babule, tak ako nedela? ja celkom v pohode, aj ked je manzel este chory a tak to vyzera, ze este bude dost dlho, tak diky, ze myslite na mna, este dobre, ze sme neochoreli obaja, to by uz museli nastupit starkovci na zmenu, ale ako ich poznam, tak vobec by neboli proti ,

nataschka, aj ja si chcem pozriet ako sa Dominik hojda, ale mne to nefungujeeeeee

no ja nebudem musiet riesit, ci nastupit do prace a kedy, lebo ja som len zastupovala na materskej a ta sa stihne vratit do mojho prichodu a koniec koncov uz maju za mna nahradu, tak ja budem riesit aku pracu a kde si najdem, to je horsie, ale chcem toto riesit az ked bude maly mat 3 roky, skor nie,
1. lis 2009 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzec a rychlo sa vyliec, uz bude len a len kosa a to som skoro dnes rano iducky do kostola skoro zamrzla, nuz co, dobre casy pominuli, zas o rok
1. lis 2009 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my sme mali na víkend kmotrovcov s 5 ročným synom. Bývajú od nás síce 15min. pešo ale chodia k nám takto často. Hráme sa, že sme na chate :grinning: Martinka sa kúpka s bratrančekom a majú z toho srandu. Navaríme si niečo dobré a večer keď deti zaspia zakúrime v krbe, niečo si nalejeme a hráme karty alebo scrable. No a dnes sme boli trošku pozapaľovať sviečky na hroboch a u našich na orave na kávu.
1. lis 2009 ve 21:59  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
mufo to je dobre ze hrame sa ze sme na chate :grinning:
1. lis 2009 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovacka: pekne velmi, a tie tekvicky :slight_smile:
1. lis 2009 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko babule, lovacka, fotos je krasna a velmi sa vydarila :slight_smile:

chcela som sa opytat, ako ste na tom s vahou, ja uz pomaly ale isto chudnem, do povodnej vahy mi chybaju 3 kila, mala som 48kg, teraz mam 51, no ale vcera som trosku posmutnela, lebo svagrina povedala, ze aby uz Danko bezkal, ze aspon schudnem, no ona je chuducka, ale nema deti, tak som sa v nej troska sklamala, no a zavrsila to svokra, ked povedala, ze som od nej mohutnejsia a najma v prsiach, lebo sme sa vypravali o kabatoch, ze ona nosi S a teda ja mam mat M, A TO MAM 159 CM A 51 KG, neviem, ale mohutna nie som :cry: , takze vesela nedela poobede a k tomu este chory manzel :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. lis 2009 v 07:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek